mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 15:30:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Arčibald
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Arčibald  (Prebrano 17768 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #15 : ponedeljek, 23.04.2007 : 12:00:16 »

Veronika, se opravičujem, sem pozabila odgovorit. Najbolje bo, če še nisi počela tega (spravljala malčke gor), da kupiš pripravljeno mleko dveh različnih proizvajalcev in upaš, da je kateri od obeh ali pa celo oba ok. Pripraviš mleko po navodilih in to je to. Moji "zvarki" so narejeni po občutku in jih delam zgolj zaradi mojih lanskih slabih izkušenj.
Logiran

Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #16 : ponedeljek, 23.04.2007 : 14:04:40 »

Ja, saj sama bi ravno tako sla v trgovino in kupila pripravljeno mleko, ampak sem se malo ustrasila, ko sem prebrala, da je lahko tudi pokvarjeno. Ampak to je gotovo bila bolj izjema, zato je verjetno kupljen "zvarek" se vedno najboljsa pot.

Hehe, cisto te razumem, ko pravis, da mesanico pripravis po obcutku...to je tako kot pri kuhanju - ce bi mene vprasali za kolicino konkretne sestavine v kaksni jedi, verjetno ne bi vedela, ker delam po obcutku;)
Sem pa vseeno vprasala, za vsak primer, ce obstaja kaksno univerzalno pravilo, hihi..

Pa se nekrat hvala za odgovor -  mi je prav nerodno sekirat tebe, ker imas veliko drugega dela...

Arciju pa zelim en super dom, ko bo pripravljen za odhod;)
 LP, Veronika
Logiran
mrrrcina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 51


« Odgovor #17 : ponedeljek, 23.04.2007 : 14:32:23 »

Jaz sem za mojo najdenko, kake 2 do 3 dni je imela, kupovala mleko v eni večji škatli, narejeno oz. v prahu. Imelo je vonj kot otroška mleka, tista za otroke z alergijami, ne spomnem se znamke (oz. bi se jo če bi jo videla pred sabo). Mislim, da je bilo mleko za mladičke vseh vrst in je bilo potem razmerje voda:mleko odvisno od tega ali je pes ali mačka ali kaj drugega. V bistvu je bilo pa to edino kar so imeli v tistih dneh naprodaj ampak se je odlično obneslo.Največ težav smo imeli z dudo na steklenički, ker mala nikakor ni mogla dovolj sesat da bi skozi tisto luknjico kaj dobila v usta. Mala ima sedaj 6 mesecev, je normalno velika, malo bolj drobna od vrstnic ampak  hiperaktivna, da kaj takega še nismo videli.
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #18 : ponedeljek, 23.04.2007 : 19:34:26 »

o hvala tudi za ta odgovor:)  LP
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #19 : sreda, 25.04.2007 : 12:09:34 »

http://www.moj-album.com/slike/1601452/BjQpS3JWyrjSTDmp.jpg
Logiran

Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #20 : četrtek, 26.04.2007 : 15:40:21 »

Smetka, se pri muckih in kužkih vnete oči tudi umiva s fiziološko?
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #21 : sobota, 05.05.2007 : 14:23:05 »

Jaz sem že veeeeeeeelik fant....



Ampak v živo je pa še vedno micken, kot en bonsajček, pa tak filozofski pristop ima na svet. Če ga srbi npr ušesek, se ne popraska po ušesku ampak zraven, tko po luftu, kakor da ušeska sploh ni!

V bistvu pa sem hotela napisat: IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!! Grin Kiss

lp, Katarina
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #22 : nedelja, 06.05.2007 : 21:08:51 »

Ja, tudi tale fantin je preveril igralo.... čisto počasi in previdno... Smiley





lp, Katarina
Logiran
mrrrcina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 51


« Odgovor #23 : četrtek, 10.05.2007 : 10:13:12 »

A Arči še nima doma? Tak lepi mali mišek, z belimi copatkami.
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #24 : četrtek, 10.05.2007 : 16:55:56 »

Arči je pa še malce premlad za v nov dom Wink.
lp
T.
Logiran
Lissa
rad pišem
****
Sporočil: 311


« Odgovor #25 : sreda, 16.05.2007 : 16:00:22 »

Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
Kako je srčkan.In kako pridno raste naš mali pikec. Cheesy
Logiran
mrrrcina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 51


« Odgovor #26 : četrtek, 17.05.2007 : 14:02:46 »

Citat
Smetka, se pri muckih in kužkih vnete oči tudi umiva s fiziološko?

OPTO LAVAS, to je sterilna tekočina za umivanje oči in drugega. To smo mi rabili ko je naša tamala mačka imela gnojne očke in smrček, je bila mogoče še manjša od Arčija, ker še ni hodila okoli. Veterinarka nam je naročila izpiranje z OPTO LAVAS, je treba pazit da se ne dotikaš vrha stekleničke, da se ne dotakneš ga z prsti. Po izpiranju pa antibiotik. Izpirali smo ji tudi gnoj iz smrčka s tem in je bila v enem tednu dobra.Menda je šlo za virozo, je nekaj dni kasneje tudi ta velik mačkon bil krmežljav.
Ne sme se pa izpirat s kamiličnim čajem, ker kristalizira v obliki iglic in rani oko. Tudi to smo zvedli pri naši veterinarki.
Mimogrede še to naša tamala mačka je bila tudi polna bolh ko smo jo najdli, jih je bilo na daleč videt kako lezejo po njej. Smo se jih znebili z enim prahom, katerega sem pozabila ime, kupljenim v trgovini za živali in nenevarnim za mladiče. Mali sem obraz pokrila s preganjeno čisto bombažno plenico, nasula prah v dlani in jo notr povaljala.Vse na hitro ampak je pomagalo. In posuli smo še vse njene reči, pa vse kavče, tepihe in od takrat smo brezbolhni.
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #27 : četrtek, 17.05.2007 : 16:23:54 »

Hvala za odgovor.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #28 : četrtek, 17.05.2007 : 16:26:48 »

Joj Pmaxi sori  sram, spregledala sem te. Fiziološka je tudi ok, če drugega ni pri roki. Tisto, kar ni ok, so kamilice npr. Oziroma drugače - vnete oči lahko spereš tudi s kamilicami, samo zdravilo je treba imeti za vnetje.
Logiran

Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #29 : četrtek, 17.05.2007 : 16:32:20 »

Ni panike, saj vem da imaš gužvo Wink
Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Arčibald
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines