mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 10:48:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Boris...
Strani: [1] 2 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Boris...  (Prebrano 16450 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« : ponedeljek, 23.04.2007 : 17:26:07 »

...je nazaj. Razlog je otrokova alergija na dlako. Nič kriv torej- krasen in simpatičen kuža in  tu se nadvse trudimo, da se mu ne bi povsem podrl svet. Išče svojega novega skrbnika za zmeraj in za vse, ki ga prej niste spremljali: kuža je kastriran, simpatičen, mlad, krasen.

http://www.moj-album.com/slike/1601452/GjYbijx_eUIvN1SY.jpg


Logiran

fetta
rad pišem
****
Sporočil: 359


« Odgovor #1 : ponedeljek, 23.04.2007 : 17:32:59 »

Ojoj, Boris...  sram

Prepričana sem, da se mu svet pri Smetki ne bo podrl, vseeno pa upam, da čimprej najde tistega res pravega človeka...  Za vedno!
Logiran
ticka
rad pišem
****
Sporočil: 421


« Odgovor #2 : ponedeljek, 23.04.2007 : 19:05:40 »

bogec mali...želim, da čimprej najde nov dom, ker je res super kuža!!! mister simpatiko  Roll Eyes
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #3 : ponedeljek, 23.04.2007 : 20:41:56 »

Ojoj no..... sicer ne vem, če se so krivi prazniki (preseneti me ne več nič  Sad ), definitivno pa tudi pediatri za alergijo prehitro obtožijo pse.  Undecided
Ma, bo že boljše tako  Undecided Tele lepe učke si očitno zasluži nekdo drug!  Undecided
Logiran
nutella
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.808


« Odgovor #4 : ponedeljek, 23.04.2007 : 22:06:11 »

Borči je aktiven fant, izredno simpatičen in prijazen, lep se pa itak vidi, da je. Cool Kiss

http://nutella.moj-album.com/slike/2527078/daalbgsGbww2rAHi.jpg

http://nutella.moj-album.com/slike/2527078/lT82vp7rR41xSVVB.jpg

http://nutella.moj-album.com/slike/2527078/Fk1p4d4A8dDLsdum.jpg

Bela bradica, ki ga dela še posebno šarmatnega, Wink se ujema z belim "predpasničkom" in belimi prstki na drugače črnem kožuščku.
http://nutella.moj-album.com/slike/2527078/y5vMs94e1lGsdmJL.jpg
Logiran
eva.r
novinec
*
Sporočil: 26


« Odgovor #5 : torek, 24.04.2007 : 17:42:40 »

Upam,da Boris res najde dober dom za vedno  Cry

Žal nisem niti pomislila na to da bi bil kdo lahko alergičen na dlako in tu je krivda povsem moja,res mi je hudo ker se je tako izšlo ker ta kuža je nekaj res posebnega in ko nekoga vzljubi mu da svoje srce ki je ogromno:(.

Žal mi je,Eva
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #6 : torek, 24.04.2007 : 17:44:14 »

Te razumem.
Skupaj držimo pesti za novega lastnika.
Logiran
Selene
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 114


« Odgovor #7 : torek, 24.04.2007 : 18:21:52 »

Hja, res žalostno! Tudi moj fant je alergičen na pasjo dlako pa to ne preprečuje našemu pesjanu, da ne bi zjutraj prilezel k nama v posteljo! Pa astma ni hec, samo zdravila omilijo težave do te mere, da samo malo težje diha! Kakšne vrste alergijo pa imate?
Logiran
Kattyka
otrok do 14 let
****
Sporočil: 258


« Odgovor #8 : torek, 24.04.2007 : 20:30:22 »

Lepa lisa na bradi... Smiley
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #9 : torek, 24.04.2007 : 20:32:35 »

Tegale srčka sem pa tudi jaz takrat peljala na sprehod.
Res je zelo prijazen, lepo gre na povodcu, ko ga pokličeš se obrne...
Res je krasen in lep psiček.
Boris želim, da najdeš hitro nov dober dom.


Logiran
fetta
rad pišem
****
Sporočil: 359


« Odgovor #10 : torek, 24.04.2007 : 20:43:54 »

Res je lepotec s čudovitim pogledam, ki upam, da ga kmalu opazi tisti pravi...  Smiley
Srečno, Boris!  Kiss
Logiran
TinkaraC
odvisnež
*****
Sporočil: 734


« Odgovor #11 : sreda, 25.04.2007 : 07:24:42 »

Selene, astma in alergije niso hec, to si prav napisala, zato razumem Evo (in verjemi mi, malo težje dihanje tudi ni hec, ti sporoča astmatičarka, ki pa k sreči na pse in mačke ni alergična). Otroško zdravje je zelo pomembno in tudi jaz bi v primeru alergije ravnala kot Eva, drugače pač ne gre. Pa so psi moje največje bogastvo (za otrokom).

Boris potrebuje dom, kjer bo srečen in kjer skrbniki ne bodo nenehno v skrbeh, da bo šlo kaj narobe. Kar je edino pošteno tudi do njega (in Eva to ve).
Logiran
srčica rubi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 110


« Odgovor #12 : sreda, 25.04.2007 : 07:39:45 »

Oh.. pa ne še en tak primer  Cry

No.. upam, da si bo v prihodnje več ljudi prebralo TOLE in ne bo nihče več pozabil na alergije!

Boris je pa član družinice moje Rubi in če bi mela možnost bi ga kar jaz vzela k sebi. Bom malo povprašala okoli, morda se kdo najde, ki bi ga imel, ko me odkar sem posvojila Rubi vsi sprašujejo za Horjul in horjulčke.. ne vem pa zakaj se ne usedejo, premislijo in odločijo ˝bi, nebi˝..

en čohec za Borisa  Wink
Logiran
TinkaraC
odvisnež
*****
Sporočil: 734


« Odgovor #13 : sreda, 25.04.2007 : 08:08:00 »

Rubi, jasno, pravila je treba vedeti in prebrati, ampak če do zdaj nekdo ni bil v tesnem stiku z živaljo, v bistvu ne veš, če je alergičen.

Držim pesti za Borisa.
Lp
Tina
Logiran
srčica rubi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 110


« Odgovor #14 : sreda, 25.04.2007 : 09:17:47 »

Citat
Rubi, jasno, pravila je treba vedeti in prebrati, ampak če do zdaj nekdo ni bil v tesnem stiku z živaljo, v bistvu ne veš, če je alergičen.

To je že res, samo dejstvo ostaja, da so živali pogost izvor alergenov in ravno zato bi morali bit malo bolj premišljeni. Sploh pri otrocih so pogoste razne okužbe in alergije, ker se jim imunski sistem še razvija. Najnovejše raziskave so pokazale, da se pri otrocih, ki so alergični na mačko, potek bolezni ne spremeni, četudi mačko odstranimo. Mačko zato lahko obdržijo. Pri otrocih z alergijo na psa raziskave tega niso potrdile, zato je treba psa odstraniti iz okolja. In zato bi morali toliko bolj paziti, ko se odločajo za psa.

Ker je pa tole tema ˝Boris˝ in ne ˝alergija˝ se bom omejila na zgolj toliko, ostalo pa bom napisala v tej temi in kogar bo zanimalo si bo šel tja prebrat. Za info. pa to, da dlaka ni alergen, ampak so ti v izločkih in oluščkih Tongue

Ljudje se vse preveč zgovarjajo na svojo nevednost in z njo škodujejo nedolžnim okoli sebe. Danes je toliko načinov in testov, da izveš kar ne veš, torej..

Včas je fajn ljudem malo potrkat na vest, da se zbudi odgovornost, ne pa samo reči ˝jah, pač˝, ker tako ne bo nič bolje.


Borisu pa enga odgovornega lastnika!  Smiley
Logiran
Strani: [1] 2 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Boris...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines