mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 12:06:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Kuža Vane
Strani: [1] 2 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kuža Vane  (Prebrano 18890 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« : torek, 01.05.2007 : 10:10:47 »

Pravkar sprejet kuža, najden v Lukovici (občina Vrhnika) včeraj, zbil ga je avto. Včeraj ni hodil, danes se premika normalno, je pa kuža slep in slabše sliši. Ne bi rekla, da je kuža toliko star, je pa vsekakor odrasel, star nekaj let. Ima rdečo ovratnico, čipa nima.

http://www.moj-album.com/slike/1601452/od7_EcdCiGCSZmzQ.jpg

http://www.moj-album.com/slike/1601452/w9cHXBxC8i3lSY7G.v.jpg
Logiran

Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #1 : torek, 01.05.2007 : 22:16:12 »

Joj, tale simpaticen kuza pa je imel sreco, da se mu ni na cesti zgodilo kaj hujsega! Upajmo, da bo imel veliko srece tudi pri iskanju novega (ali morebiti starega) doma. Da se mu le ne bi spet zgodilo kaj hudega! Srecno.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #2 : torek, 01.05.2007 : 22:54:32 »

Vane ni najboljše. Poleg slepote ga daje tudi zelo slab sluh, pa še vede se nenavadno ob hrani. Napada namreč svoje zadnje tačke, ker očitno ne dojema, da pripadajo njemu. Iščem skrbnika; kuža ni tak zaradi prometne nesreče.
Logiran

Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #3 : petek, 04.05.2007 : 12:24:47 »

Smetka, mi daš tvoj mail naslov mam en video zate Wink
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #4 : petek, 04.05.2007 : 12:36:36 »

Tale kuža je res revež. Sem videla in slišala, kakšen je tak njegov napad na lastne noge... Sad

lp, Katarina
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #5 : petek, 04.05.2007 : 12:40:57 »

Hm, sem skoraj prepričana, da mi želiš poslati tistega psa, ki besno grize in napada svojo zadnjo tačko, ko gloda kost na kavču. Sem videla. Videla sem tudi reakcije nekaterih, ki so prav tako videli ta filmček. Zabavali so se in smejali, da so solze tekle.
No, če kdo slučajno ne ve, niti najmanj smešno ni to. Gre za hudo motnjo; samo upam lahko, da je bil tisti s filma hud nase samo takrat.
Vane nekajkrat na dan (recimo 20-krat) tako znori nase in se grize, da potem šepa. Vedno ga imam nekje v bližini, da vsaj poskusim malo omiliti ta bes na samega sebe. Upam, da se bo javil skrbnik...
Logiran

luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #6 : petek, 04.05.2007 : 13:03:22 »

Videla sem tudi reakcije nekaterih, ki so prav tako videli ta filmček. Zabavali so se in smejali, da so solze tekle.
No, če kdo slučajno ne ve, niti najmanj smešno ni to. Gre za hudo motnjo; samo upam lahko, da je bil tisti s filma hud nase samo takrat.
Ja, tisti filmček je bil zame kar grozljiv. In nikakor nisem videla še manj pa razumela smešnosti v tem. Doživel je izbris v trenutku.
Vanetu pa hitro starega lastnika nazaj Wink!
lp polonak
Logiran
Micika
rad pišem
****
Sporočil: 445


« Odgovor #7 : petek, 04.05.2007 : 13:29:02 »

Sem ze nekajkrat slisala za tak primer, pa me zanima, ce je znano, kaksni so vzroki za to, da pes tako mocno grize svoje noge?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #8 : petek, 04.05.2007 : 13:59:28 »

Ne vem, kako je z drugimi, pri Vančku gre v osnovi za nevrološke motnje. Slep, slabo sliši, ne ve, kaj sodi k njemu itd. Pričakujem kakšen epileptičen napad. Lahko je tumor, lahko je... sto stvari. Ki jih ne bomo raziskovali. Upam, da se najde skrbnik, ki bo povedal, da je kuža na zdravilih, da skrbijo za kakovost njegovega življenja, da... če ga ne bo, bo Vane evtanaziran. Tako ne more živeti.
Logiran

takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #9 : petek, 04.05.2007 : 14:26:56 »

Mi imamo isti problem z grizenjem zadnjih tačk. Grdo. Pes čisto ven pade, ne sliši, ne reagira na nič. Zgodi se vedno, kadar se mu zdi, da ga mora biti strah, seveda brez razloga. Po napadu je še slabše. Smetka, se strinjam da tako ne gre. Jaz sem z njim ves čas, in samo z njim pa vseeno počasi postaja mirnejši. Če se pa to dogaja tako pogosto in kuža trpi...
Držimo pesti in tačke, da se najde Vanetov skrbnik, ali kdo drug, ki bi ga sprejel v svojega srčka in se ukvarjal z njim kot zasluži.
lp
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #10 : petek, 04.05.2007 : 14:46:30 »

Ne vem, kako je z drugimi, pri Vančku gre v osnovi za nevrološke motnje. Slep, slabo sliši, ne ve, kaj sodi k njemu itd. Pričakujem kakšen epileptičen napad. Lahko je tumor, lahko je... sto stvari. Ki jih ne bomo raziskovali. Upam, da se najde skrbnik, ki bo povedal, da je kuža na zdravilih, da skrbijo za kakovost njegovega življenja, da... če ga ne bo, bo Vane evtanaziran. Tako ne more živeti.
Smetka, koliko je možnosti, da bi lahko kuža ''normalno'' živel kljub tej motnji?
Misliš, da bi se našel kdo, ki bi skrbel zanj kljub njegovim težavam ali je preveč hudo z njim? Cry

p.s. vidim, da imaš sedaj pa res extra pestro. počohaj vse Kiss
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #11 : sobota, 05.05.2007 : 00:16:07 »

Mi imamo isti problem z grizenjem zadnjih tačk. Grdo. Pes čisto ven pade, ne sliši, ne reagira na nič. Zgodi se vedno, kadar se mu zdi, da ga mora biti strah, seveda brez razloga. Po napadu je še slabše. Smetka, se strinjam da tako ne gre.

In kaj pravi veterinar  Huh  Huh?

Tako hudo je, da si ne morete niti predstavljati. Upam, da se bo oglasil še kdo od tistih, ki so videli te napade nase in imeli možnost doživljati le-te. Groza, res.
Logiran

Selene
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 114


« Odgovor #12 : sobota, 05.05.2007 : 11:38:47 »

Tukaj skoraj ne more iti za normalno življenje. Čeprav bi bil nekdo z njim 24 ur na dan, bi se kuža še vedno napadal in ves čas se sliši vsaj renčanje, vsake toliko časa pa začne še z lajanjem in grizenjem. Grize se toliko, da potem šepa! Grozljivo je, da ga ne moreš niti toliko pomirit, da se ne bi grizel in to se ne dogaja samo pri hranjenju, ampak v presledkih čez ves dan! Kronično samopoškodovanje pa res ni nek smisel življenja!
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #13 : sobota, 05.05.2007 : 13:01:34 »

Christjan, res je hudo ko slišimo da je nekega kužka čaka evtanazija, a v teh primerih ne smemo razmišljati le s srcem (uboga, uboga živalca) temveč tudi razumsko.

Zavetšče je inštitucija, ki skrbi za zapuščene in izgubljene živali. Jim išče stare lastnike oz. kasneje posojitelja. V ta namen ima namenjenih xy mest, kar pomeni, xy mest za tiste pse, za katere se vsaj "minimalno" upa, da bodo posvojeni - čeprav je Smetka tu v preteklosti dostikrat bolj razmišljala s srcem, kot striktno razumsko (Ming, Punči, Sonči) in ti psi ji še danes ostajajo v zavetišču in "kradejo" prostor tistim v prolazu.

Pes ala Vane nima niti minimalnih šans, da ga bo nekdo posvojil. Njegovo stanje ni niti najmanj normalno. Razumeti moraš, da ima pes hude psihične motnje, poteg tega je še slep in gluh. Prvič nima šans za novega posvojitelja, drugič pa tudi Smetka ni oseba, ki bi ti poturila psa, za katerega je prepričana da je z njim nekaj hudo narobe.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #14 : sobota, 05.05.2007 : 13:11:48 »

Sem imela tudi sama spisano nekaj drugega, kot sem poslala prejle. Pa nima veze, bom spet tečna... ampak, zaboga, kakšna zdravila? Pomirjevala, da bo lahko potem na mojem kavču ždel v svojem svetu? In se vsake toliko, ko bo doza popuščala, pogrizel? Pes je bil na pregledu, diagnoza jasno da ni znana, ker ga nisem peljala na CT in še kaj. Tudi če bi ga, ni nujno, da bi se vedelo, kaj je z njim narobe, je pa nekaj zares hudo narobe. Zenice sploh ne reagirajo npr. A moram napisat, da komaj čakam, da minejo takšni in drugačni roki, da ga bom lahko odpeljala na evtanazijo? Če se seveda ne javi skrbnik in razloži, kaj čudežnega pes dobiva, da doma eventuelno živi drugače.
Najbolj važna je kvaliteta življenja. Punči npr. je srečen kuža. Vsi slepi niso zadovoljni; in če bi Punči bil med njimi, bi ga tudi odpeljala na evtanazijo. Kot vsakega, ki iz kakršnega koli razloga nima kvalitetnega življenja.

Verjamem, da se boš prav odločila

Mislim... tudi če bi se narobe. Kaj je to za en stavek? Pa ne rabim odgovora, res ne.
Logiran

Strani: [1] 2 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Kuža Vane
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines