mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 00:12:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Kuža Vane
Strani: 1 [2] 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kuža Vane  (Prebrano 18893 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #15 : sobota, 05.05.2007 : 13:35:46 »

Nihče se ne spotika ob napol mrtve reveže, neozdravljivo fizično bolne, ki se jim pomaga končati trpljenje.
Tale revež pač ni fizično (še) toliko poškodovan, da bi se mu zaradi tega pomagalo k odrežitvi, ima pa zato (če se lahko tako izrazim) psihične motnje zaradi katerih trpi ravno toliko, če ne še bolj, kot če bi bile poškodbe fizične. Za takega psa je edino prav, da se mu pomaga skrajšati trpljenje, muke in bolečine, ki si jih žal zadaja sam.
Sama sem bila v svojem življenju že v situaciji, ko sem se morala odločiti za ta korak in verjemite, da je taka odločitev vse prej kot lahka. Občutki ki jih doživljaš ob tem so grozni. Vendar se na koncu zavedaš, da si naredil kar je bilo prav za živo trpeče bitje, ne glede na to kakšne občutke imaš pri tem sam. Nenazadnje sem imela prav grozen občutek, ko nisem na ta način pomagala Mandi, da se je morala revica mučiti do konca (vendar je bila odločitev takšna, zaradi dobrih napovedi s strani veterinarjev, če bi mi napovedali tak izid, bi se odločila drugače in ji prihranila bolečine).
Smetka: sama veš kaj je prav in izkušenj imaš več kot preveč, da se znaš pravilno odločiti. Poleg tega pa imaš še ogromno srce. Če bi imela čarobno paličico bi ti z veseljem kaj prihranila, pa je nimam. Torej ne ostane drugega kot da ti napišem kakšno besedo in se zvečer, ko se utrujena uležem spomnim, da obstaja nekdo, ki bo celo noč "rihtal" male bibe, previjal rane,...
Z mislimi pri tebi
T.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #16 : sobota, 05.05.2007 : 21:27:07 »


Z mislimi pri tebi
T.

Tenks.

Vanči sicer normalno hodi in ni videti, da bi ga zadnji del kakorkoli motil ali bil boleč. Sem ga pa uščipnila v zadnjo tačko, ko je trdno spal in to kar precej. Pa ni trznil... torej je skoraj gotovo, da je prepričan, da tačke ne pripadajo njemu. Da so pes/maček/karkoli, kar ga moti pri spanju, jedi, vsemu. Grozno, res.
Logiran

muca
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 99


« Odgovor #17 : sobota, 05.05.2007 : 21:46:30 »

Spremljam Vanetovo zgodbo.
Najboljša rešitev, za Vaneta, je evtanazija.

Take odločitve so težke, vendar v dobro živali!
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #18 : četrtek, 10.05.2007 : 00:23:43 »

Saj ne, da se kaj drastično spreminja, ampak Vanči je bolje. Kar pomeni, da se ne grize kar naprej.
Logiran

luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #19 : ponedeljek, 14.05.2007 : 14:01:39 »

 Cheesy Cheesy Naj gre samo še na bolje!
Res, Smetka, z mislimi pri vseh vas.
Vančiju čohca, takega nežnega....

Lp Polonak
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #20 : ponedeljek, 14.05.2007 : 14:53:28 »

Ja. In potem, ko bo ok, bo starejši slep pes z nevrološkimi težavami iskal nov dom.
Logiran

takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #21 : ponedeljek, 14.05.2007 : 15:07:06 »

Smetka, vem da ti ni lahko. Sploh zadnje čase. Berem druge teme in mi ni nič jasno. Verjamem, da si na rezervi energije in živcev, potrpljenja. Vendar verjemi, čeprav morda težko, tudi tisti, ki te ne poznamo drugače kot prek tega foruma (tistega najinega kratkega stika niti ne štejem), želimo tebi in tvojim varovancem najboljše. Včasih ne moremo, ne znamo ali nimamo možnosti za drugačno pomoč kot da napišemo kaj lepega, vzpodbudnega. In se veselimo napredka vseh, ki so reveži. Če to pomeni, da juhejamo ob Vanetovem napredku, ne mislimo nič slabega. Vem, da ni enostavno. Vem, da bo težko najti posvojitelja zanj. Vem, da je nam lahko tule izza monitorja pisati in ploskati. Konec koncev si ti in samo ti tista, ki skrbi za vse te živalce, se ukvarja z njihovimi težavami, jih futra podnevi in ponoči, previja, rešuje....Jaz imam doma samo enega kastrirančka, pa sem utrjena od skrbi. Razumem te. In ti bom kar tu napisala, tudi zame si junakinja. Zaradi vsega, kar počneš. Zato ne jemlji za zaj... če napišemo kaj takega kot smo. Vzemi to kot dobre misli, namenjene Horjulčkom. Vsem!
lep pozdrav
Logiran
liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #22 : ponedeljek, 14.05.2007 : 15:13:01 »

Ljudje, pa kaj vam je ?
Če tudi bo ok...? bo kdo od vas posvojil takega ? poznate koga ?
Smetka ima "takih" že kar nekaj..kot veste..
a, da bi imela še enega ...?
Pustimo, da se Smetka odloči v kolikor se ne najde "bivši lastnik"..
še vedno se je prav odločila...a ji bo prišel kdo pomagat..rihtat..pogledat...
dejte no..??!!
Še za zdrave in "posvojljive" ni pretiranega zanimanja...samo malo v razmišljanje...
pa ne razumite me napačno...ker nisem zagovornik evtanazije za "vsepovprek"...ampak... Cry
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #23 : ponedeljek, 14.05.2007 : 15:21:04 »

Glede evtanazije nihče ne dvomi, da je v določenih primerih najboljša rešitev. No, vsaj jaz tako mislim.
lp
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #24 : sreda, 16.05.2007 : 22:41:09 »

Hja... Vane je ok. Kolikor je slep kuža, ki slabše sliši, lahko ok. Maha z repom, lula, kaka, papa, spi, punce osvaja. Nima veze, če so sterilizirane  Smiley.
Logiran

dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #25 : sreda, 16.05.2007 : 23:03:35 »

Pol je pa zdrav, če punce osvaja. Smiley
Samo da se ne grize več...
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #26 : sobota, 19.05.2007 : 18:56:42 »

Napredka se verjetno veselimo vsi...kar pa Vane zdaj res potrebuje je nov dom. Majcen, prijazen kuža, predvsem pa izjemno simpatičen. Res ni nobenega posvojitelja zanj?

http://maja-kos.moj-album.com/slike/3867423/3RmC54ZYkNYxH4HN.v.jpg

http://maja-kos.moj-album.com/slike/3867423/bmcudiUc0N66T5Yb.jpg

v središču pozornosti Smiley

mala lepota Kiss

Lp, Maja
Logiran
dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #27 : sobota, 19.05.2007 : 19:09:18 »

Kuža je prijazen, rad se boža, hehe, še raje vzame kak priboljšek. Slepota ga sploh ne moti.
Simpatičen fant, ki ti sede v srce. Je kje kdo, ki bi ga posvojil?
Logiran
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #28 : sobota, 19.05.2007 : 21:39:40 »

Se opravičujem če sem spregledala. Kako se pa razume z ostalimi živalmi?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #29 : sobota, 19.05.2007 : 22:59:11 »

Mačk ne mara, s psičkami se razume, s psi pa bolj ne kot ja.
Logiran

Strani: 1 [2] 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Kuža Vane
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines