mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 07:09:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Šaci
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Šaci  (Prebrano 5491 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« : torek, 01.05.2007 : 19:22:19 »

Najdena na Brezovici povsem izmučena od bežanja in metanja snubca s svojega hrbta. Psička se torej goni, je bela pudljica brez oznak, nima čipa, odrasla. Na slikah že z našo ovratnico, sicer premore le eno zeleno proti bolham. Mladičkov je gotovo v svojem življenju imela en cel kup. S seboj je prinesla tudi en cel kup bolh  Smiley. Torej skrbnik, kje si  Undecided?



Logiran

delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #1 : torek, 01.05.2007 : 20:36:49 »

Tale puhka si pa bolj zasluži nove skrbne ljudi kot pa dosedanjega skrbnika.
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #2 : torek, 01.05.2007 : 20:40:37 »

Citat
Mladičkov je gotovo v svojem življenju imela en cel kup.

Kako pa lahko to ugotovite?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #3 : torek, 01.05.2007 : 20:51:29 »

Gledam v razvlečene seske npr.?
Logiran

Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #4 : torek, 01.05.2007 : 20:57:09 »

Aaa, hvala!  Kako si mislila npr.?
Logiran
Ora
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


WWW
« Odgovor #5 : torek, 01.05.2007 : 21:40:43 »

Ja, npr. razvlečeni seski so eden od znakov Roll Eyes, verjetno pa strokovnjak to lahko razbere še iz česa drugega...

Tole bitje sem spoznala. Najprej je bila prestrašena in zbegana, ko pa je začutila, da je na varnem, se je sprostila.
Taka naročna kužika je tole  Kiss

Glede skrbnika pa se strinjam z Liso.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #6 : sreda, 02.05.2007 : 14:45:12 »

Šaci/Sara vrnjena lastnikom.
Logiran

Micika
rad pišem
****
Sporočil: 445


« Odgovor #7 : sreda, 02.05.2007 : 15:56:16 »

Super! Upam, da s kaksno "antibovharsko in antisteparsko" pridigo vred Smiley
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #8 : sreda, 02.05.2007 : 16:42:24 »

Super! Kako so pa lastniki reagirali, ko so zvedeli, da ste našli psičko? Jaz sem zadnjič bil zelo ''prizadet'' ko sem poklical lastnico, da sem našel psičko pa je rekla samo: ''Ja fajn, nimamo časa  za njo, pride moja mama po njo!''. Pa to je rekla tak čist freh, če bi vedel kakšni so lastniki jih sploh kontaktiral nebi!
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #9 : četrtek, 03.05.2007 : 08:11:38 »

Super.Upam, da bodo bolj pazili nanjo.
Logiran
arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #10 : četrtek, 03.05.2007 : 10:04:13 »

Sara je bila odpeljana v torek popoldne z domačega dvorišča in kakor sem izvedela včeraj, je bil to tretji pes z ulice, ki je izginil neznano kam, od tega je ena psička po nekaj dneh sama našla domov, a je še isti dan ponovno izginila in je ni bilo več nazaj.
Ve se, da je vpleten eden od sosedov, ki ga psi poznajo in upam, da nam bo uspelo dobiti kakšen dokaz zoper njega, da se to že enkrat neha.
Če ima kdo kakšno idejo, le na dan z njo.
Tale 16-letna dama si pa včeraj še iz dnevne sobe ni upala pomoliti smrčka, revica.
Logiran
Micika
rad pišem
****
Sporočil: 445


« Odgovor #11 : četrtek, 03.05.2007 : 10:34:57 »

Kaj vse mora uboga psicka dozivljati na svojo starost... Sad
Logiran
TinkaraC
odvisnež
*****
Sporočil: 734


« Odgovor #12 : četrtek, 03.05.2007 : 12:46:24 »

arončka, zaseda, drugega ni.
Logiran
Ora
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


WWW
« Odgovor #13 : četrtek, 03.05.2007 : 13:14:12 »

Saj me veseli, da je tale priletna damica našla pot nazaj v svoj dom, ampak to kako ti iz domačega dvorišča lahko ukradejo psa mi pa nikoli ne bo jasno  Shocked
Imate dvorišče zagrajeno? Če ne, jaz svojega psa ne bi nikoli puščala samega, brez nadzora zunaj in mislim, da je to najbolj učinkovita ideja proti ponovni kraji, ki jo lahko dam Undecided
Koliko časa pa psičke ni bilo doma?
Logiran
TinkaraC
odvisnež
*****
Sporočil: 734


« Odgovor #14 : četrtek, 03.05.2007 : 14:04:12 »

če je pes prijazen, je izi . odpre vrata, vstopi, psa prime za ovratnico ali vzame v naročje, pokne v avto in gre ... Če lahko odpeljejo z dvorišča avte, ključ pa vzamejo za vrati, ki so odklenjena ...

Naših dveh ne bi ukradli ... sta preglasni Smiley
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #15 : četrtek, 03.05.2007 : 14:58:36 »

Toliko stare ali pa mlajše ali pa kakršnikoli že ne bi smeli imeti tumorjev in goneči se v tej starosti bežati s snubcem dobesedno na hrbtu. Kakorkoli vzameš, je daleč najbolje poskrbeti, da je kuža kastriran/steriliziran, da ne privablja motečih drugih psov v okolje, v katerem živi, da nima težav s prostato oziroma tumorji na rodilih. Pa še zajedalce je dobro redno odpravljat. Samo... če sem prav razumela, je bila ta damica, ki si zdaj še iz dnevne ne upa, odpeljana na evtanazijo zaradi izpada črevesja, pa potem vseeno operirana? Pa je niso še sterilizirali hkrati? No, upam, da se bo Sara držala dnevne sobe... in šla ven res le na potrebo.
Logiran

arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #16 : petek, 04.05.2007 : 09:45:26 »

Saj me veseli, da je tale priletna damica našla pot nazaj v svoj dom, ampak to kako ti iz domačega dvorišča lahko ukradejo psa mi pa nikoli ne bo jasno  Shocked
Imate dvorišče zagrajeno? Če ne, jaz svojega psa ne bi nikoli puščala samega, brez nadzora zunaj in mislim, da je to najbolj učinkovita ideja proti ponovni kraji, ki jo lahko dam Undecided
Koliko časa pa psičke ni bilo doma?
Tudi jaz svojega psa ne bi puščala samega, brez nadzora.
Psička ni moja, prihaja iz družine bivšega fanta. Živijo v mirni, slepi ulici z nekaj hišami. Dvorišče ni zagrajeno, Sara se drži le te ulice, povodca ne pozna. Izginila je v torek popoldne.
Kaj naj rečem? Po tolikih letih sem vesela, da se stvari obračajo na bolje, pripravljeni so poslušati, začeli so se zanimati za pravilnik in zakon o zaščiti živali in ugotovili, da vse poti ne vodijo takoj v nebesa ampak vmes kdaj tudi k veterinarju... Idealno ne bo nikoli.
Sara je imela velik tumor na sesku. Takrat so bili gluhi na moja prigovarjanja, da mora k veterinarju. Potem je imela še izpad črevesja, kar jo je seveda bolelo in so me klicali, če bi jo peljala na evtanazijo, ker trpi.
Hja, niso idealni lastniki... Ampak so bili pa veseli, ko so izvedeli, da Sara lahko živi še kar nekaj let, da potrebuje le operacijo. Odstranili so ji tumor in pospravili črevesje, kamor spada. Za ostale manjše tumorje je veterinar rekel, da ni potrebe po operaciji teh, če se ne bodo večali.
Dogovorili smo se za čipiranje, ovratnico s podatki lastnika, da ne bo nikoli nenadzorovano tavala po ulici. Sterilizacija - hmpf... težka... Bom poskusila. So pa brez ugovarjanj pristali na sterilizacijo muce, kar je bilo nekaj let nazaj brez veze in škoda denarja. Mogoče mi uspe še pri Sari.

če je pes prijazen, je izi . odpre vrata, vstopi, psa prime za ovratnico ali vzame v naročje, pokne v avto in gre ...
Tako je verjetno tudi bilo, saj se Sara rada pelje z avtom.
Logiran
Ora
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


WWW
« Odgovor #17 : petek, 04.05.2007 : 10:45:36 »

Se mi je zdelo, da nad psičko ni bilo kakšnega hudega nadzora, ker te večkrat "opevane" kraje iz domačih, ograjenih vrtov so meni malo sumljive Undecided
Kakorkoli obrnemo je imela Sara srečo, da je pristala pri Smetki in ne pod kakšnim psom ali kolesi avtomobila.
Logiran
Ora
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


WWW
« Odgovor #18 : sreda, 29.08.2007 : 10:22:07 »

Sara spet sama skače po prometnih ulicah Angry, vsa rdeča okrog rite, na njo pa je prilepljen en vaški Piki Undecided
Lokacija: Knezov štrdon - Lj. Rudnik
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #19 : sreda, 29.08.2007 : 10:38:01 »

Ej, saj ne morem verjet, kakšna neodgovornost!!! Angry

lp, Katarina
Logiran
arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #20 : sreda, 29.08.2007 : 11:54:51 »

Pravkar govorila z lastnico, ki je v službi. Sara ne bi smela biti zunaj brez nadzora, tako je bilo dogovorjeno in tudi naročeno ostalim članom družine. Očitno jo je spustila ven stara mama, ki je trenutno edina doma.
Jaz ne vem več, kaj naj naredim... Sad
Logiran
arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #21 : sobota, 24.11.2007 : 18:15:07 »

Saro sem danes pospremila do mavrice. Za njen napihnjen trebušček, ki se je povečal v dobrem tednu dni je bil vzrok en ogromen tumor, zaradi katerega ni mogla več niti na potrebo.
Pikica, lepo spančkaj. Cry Kiss
Logiran
BooBoo
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 218


« Odgovor #22 : sobota, 24.11.2007 : 19:31:51 »

 Sad Undecided Cry
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #23 : sobota, 24.11.2007 : 22:27:21 »

O pikica mala ...  Cry
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Šaci
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines