mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 22:25:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Šaci
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Šaci  (Prebrano 5490 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #15 : četrtek, 03.05.2007 : 14:58:36 »

Toliko stare ali pa mlajše ali pa kakršnikoli že ne bi smeli imeti tumorjev in goneči se v tej starosti bežati s snubcem dobesedno na hrbtu. Kakorkoli vzameš, je daleč najbolje poskrbeti, da je kuža kastriran/steriliziran, da ne privablja motečih drugih psov v okolje, v katerem živi, da nima težav s prostato oziroma tumorji na rodilih. Pa še zajedalce je dobro redno odpravljat. Samo... če sem prav razumela, je bila ta damica, ki si zdaj še iz dnevne ne upa, odpeljana na evtanazijo zaradi izpada črevesja, pa potem vseeno operirana? Pa je niso še sterilizirali hkrati? No, upam, da se bo Sara držala dnevne sobe... in šla ven res le na potrebo.
Logiran

arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #16 : petek, 04.05.2007 : 09:45:26 »

Saj me veseli, da je tale priletna damica našla pot nazaj v svoj dom, ampak to kako ti iz domačega dvorišča lahko ukradejo psa mi pa nikoli ne bo jasno  Shocked
Imate dvorišče zagrajeno? Če ne, jaz svojega psa ne bi nikoli puščala samega, brez nadzora zunaj in mislim, da je to najbolj učinkovita ideja proti ponovni kraji, ki jo lahko dam Undecided
Koliko časa pa psičke ni bilo doma?
Tudi jaz svojega psa ne bi puščala samega, brez nadzora.
Psička ni moja, prihaja iz družine bivšega fanta. Živijo v mirni, slepi ulici z nekaj hišami. Dvorišče ni zagrajeno, Sara se drži le te ulice, povodca ne pozna. Izginila je v torek popoldne.
Kaj naj rečem? Po tolikih letih sem vesela, da se stvari obračajo na bolje, pripravljeni so poslušati, začeli so se zanimati za pravilnik in zakon o zaščiti živali in ugotovili, da vse poti ne vodijo takoj v nebesa ampak vmes kdaj tudi k veterinarju... Idealno ne bo nikoli.
Sara je imela velik tumor na sesku. Takrat so bili gluhi na moja prigovarjanja, da mora k veterinarju. Potem je imela še izpad črevesja, kar jo je seveda bolelo in so me klicali, če bi jo peljala na evtanazijo, ker trpi.
Hja, niso idealni lastniki... Ampak so bili pa veseli, ko so izvedeli, da Sara lahko živi še kar nekaj let, da potrebuje le operacijo. Odstranili so ji tumor in pospravili črevesje, kamor spada. Za ostale manjše tumorje je veterinar rekel, da ni potrebe po operaciji teh, če se ne bodo večali.
Dogovorili smo se za čipiranje, ovratnico s podatki lastnika, da ne bo nikoli nenadzorovano tavala po ulici. Sterilizacija - hmpf... težka... Bom poskusila. So pa brez ugovarjanj pristali na sterilizacijo muce, kar je bilo nekaj let nazaj brez veze in škoda denarja. Mogoče mi uspe še pri Sari.

če je pes prijazen, je izi . odpre vrata, vstopi, psa prime za ovratnico ali vzame v naročje, pokne v avto in gre ...
Tako je verjetno tudi bilo, saj se Sara rada pelje z avtom.
Logiran
Ora
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


WWW
« Odgovor #17 : petek, 04.05.2007 : 10:45:36 »

Se mi je zdelo, da nad psičko ni bilo kakšnega hudega nadzora, ker te večkrat "opevane" kraje iz domačih, ograjenih vrtov so meni malo sumljive Undecided
Kakorkoli obrnemo je imela Sara srečo, da je pristala pri Smetki in ne pod kakšnim psom ali kolesi avtomobila.
Logiran
Ora
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


WWW
« Odgovor #18 : sreda, 29.08.2007 : 10:22:07 »

Sara spet sama skače po prometnih ulicah Angry, vsa rdeča okrog rite, na njo pa je prilepljen en vaški Piki Undecided
Lokacija: Knezov štrdon - Lj. Rudnik
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #19 : sreda, 29.08.2007 : 10:38:01 »

Ej, saj ne morem verjet, kakšna neodgovornost!!! Angry

lp, Katarina
Logiran
arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #20 : sreda, 29.08.2007 : 11:54:51 »

Pravkar govorila z lastnico, ki je v službi. Sara ne bi smela biti zunaj brez nadzora, tako je bilo dogovorjeno in tudi naročeno ostalim članom družine. Očitno jo je spustila ven stara mama, ki je trenutno edina doma.
Jaz ne vem več, kaj naj naredim... Sad
Logiran
arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #21 : sobota, 24.11.2007 : 18:15:07 »

Saro sem danes pospremila do mavrice. Za njen napihnjen trebušček, ki se je povečal v dobrem tednu dni je bil vzrok en ogromen tumor, zaradi katerega ni mogla več niti na potrebo.
Pikica, lepo spančkaj. Cry Kiss
Logiran
BooBoo
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 218


« Odgovor #22 : sobota, 24.11.2007 : 19:31:51 »

 Sad Undecided Cry
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #23 : sobota, 24.11.2007 : 22:27:21 »

O pikica mala ...  Cry
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Šaci
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines