mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 16:12:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Ne morem se spomnit niti naslova...
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ne morem se spomnit niti naslova...  (Prebrano 50793 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #45 : četrtek, 03.05.2007 : 20:26:57 »

Ko se po nekaj dneh priklopim na net ...  Ali bo to prinesla pomlad?

Smetka, ne obupat, itak je vredno in itak se splača. Poglej fanta zraven tebe. Poglej Morčija, pa Papriko. Poglej Lukca pa Nočko pa Lučko. ITAK se splača in ITAK je vredno in vsak pasji smrček šteje. In ti to veš.

Bibicam pa ... iz srca želim, da dobijo tisto, kar si najbolj zaslužijo - ljubečega in skrbnega lastnika.  Kiss Sončki držite se in Polona - poglej okoli sebe, ker boš videla samo svojo zmago in dobljene bitke  Smiley Tvoje!

lp,
Diana
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #46 : četrtek, 03.05.2007 : 23:59:52 »

Prijava?
Glas vpijočega v puščavi.
Sem v neki drugi temi napisala, da sem prijavila nekega gospoda, ki je imel hudo garjavo mačko. Z dpmž-ja so poslali dopis, nakar gospod se je "znebil" garjave mačke in njenega "zdravega" sostanovalca.
Dokler pristojne službe ne bodo ukrepale, tako kot bi, če bi šlo za človeka, bo žal tako. Ljudje se raje obrnejo stran.
Toliko o prijavi.

o pristojnostih lahko v zakonu o zaščiti živali preberemo tole:

''Nadzorstvo nad izvajanjem tega zakona in na njegovi podlagi izdanih predpisov neposredno opravljajo veterinarski, kmetijski, lovski, ribiški inšpektorji ter inšpektorji, pristojni za ohranjanje narave (v nadaljnjem besedilu: pristojni inšpektor), vsak v okviru svojih pooblastil in pristojnosti.

(...)

Društva, ki delujejo na področju zaščite živali, sporočajo pristojnemu inšpektorju kršitve določb tega zakona, ki jih ugotovijo pri opravljanju svojih nalog, ter opozarjajo na nepravilnosti in nezakonitosti v zvezi z zaščito živali.''

prijavlja se lahko tudi društvom, če so ta pripravljena preverjat te zadeve. gre pa v vsakem primeru za njihovo dobro voljo in na za pristojnost ali celo dolžnost. za te zadeve so zadolženi uslužbenci na VURS-u. da pa ne bom predolga, je tukaj še nekaj pojasnil:
http://www.dzzz.si/modules/news/article.php?storyid=14
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #47 : petek, 04.05.2007 : 00:06:41 »

Hotela sem samo povedati, kaj pristojne službe ukrenejo ob prijavi. Nič.

se bojim, da društva proti mučenju/za zaščito živali niso ''pristojne službe''. žal se strinjam, da pristojne službe velikokrat ne naredijo nič... ampak v tem primeru pristojne službe sploh niso bile obveščene o zadevi, ker društva niso pristojna.

bodo pa pristojne službe začele kaj delati, če se bo pritiskalo na njih. recimo s ponovnim prijavljanjem zadev, ki se ne bodo uredile. s pritožbami nadrejenim glede dela uradnih veterinarjev (inšpektorjev). pa še kak način bi se našel.
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #48 : petek, 04.05.2007 : 00:16:42 »

sleepy je napisala zadeve, ki sem jih jaz pisala še enkrat, ker sem prej spregledala sosledje odgovorov... lahko bi jo samo citirala še enkrat, tisto o ponovnem prijavljanju, pa o vsem ostalem... se strinjam z njo.

kolikor vem se lahko poda anonimna prijava

vsaka prijava je anonimna v tem smislu, da inšpektor ne sme izdat vira prijave tretjim osebam. lastnik mačke/psa torej ne bo izvedel, kdo ga je prijavil. ni razloga, da se skrivamo v neki tihi množici brezbrižnežev, čeprav nam je v resnici mar!
Logiran
monikab
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 117


« Odgovor #49 : petek, 04.05.2007 : 08:07:53 »

Tole postaja že resnično smetenje teme. Oglašam se le v toliko, da še enkrat pojasnim, ker se večina razpravljanja nanaša na moje besede.
Torej, gre za to, da vsi (no, mogoče se tudi motim) prav dobro vemo, da ko gre za živali se nekaj premika, pa vendar vse prevečkrat ostaja le predmet razprav peščice, ki jim  (nam) je mar. Koliko ljudi je dejansko že bilo kaznovanih za svoje početje z živalmi?  Kot je že nekdo drug rekel: če bi v smetnjaku našli otroka, bi vsi skočili pokonci. Če pa se tam znajde žival... V kolikšni meri mediji poročajo o tem? Presodite sami. Saj najbrž berete časopisje in gledate tv. Toliko o tem.

Upam, da so mali psički bolje. To je v tem trenutku tudi najbolj pomembno. 
lep dan vsem Smiley

Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #50 : petek, 04.05.2007 : 08:38:35 »

Ja saj, razen peščice nihče nikamor ne skače. Potem pa še ta peščica pravi, da je itak nesmiselno karkoli prijavit pristojnim, ker se itak nič ne spremeni.

So bolje, ja. Dva sta brez dvoma povsem ok, z enim imava pa še boje za življenje, ampak mislim, da bo...
Logiran

Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #51 : petek, 04.05.2007 : 09:01:19 »

So bolje, ja. Dva sta brez dvoma povsem ok, z enim imava pa še boje za življenje, ampak mislim, da bo...

    


Sej vem, da je smetenje teme.... ampak, ker je bilo tukaj napisano, da prijave nimajo smisla, napišem tukaj. Slej ko prej se zgodi kaj, ko so pristojni prisiljeni k ukrepanju (ali pa vsaj k pisanju kazni). Žal se mora včasih zgodit kaj hudega, ampak se zganejo pa vsaj takrat, in morda se bodo ob naslednjem primeru prej. Tak primer je npr. včerajšnji koprski dogodek, ko je bilo na TVS 1 (dnevnik) povedano, da je bila lastnici izrečena globa. In ko se bo dovolj na glas in dovolj daleč slišalo, da padajo kazni, ko bodo začele padat bolj pogosto za vse vrste kršitev, še posebaj pa zaradi mučenja živali, se bo marsikdo ustrašil (v izogib kazni, seveda, pa je tudi to nekaj) in bo poskrbel za svoje obveznosti tako kot je prav. Na vest brezvestnežev tako in tako nima smisla trkat.
Logiran
tacko
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 274


« Odgovor #52 : petek, 04.05.2007 : 11:48:00 »

Po dopustu se vrnem spet med vas in moram gledati tako žalost in prebirat take grozote? Kje je pravica za te malčke?  Angry Angry Angry
Ne bom komentirala raje preveč, da ne bom nesramna, ker tako nič ne pomaga, saj ti, ki počnejo te grozote, tako ne prebirajo teh stavkov....
Malčkom želim čimprejšnje okrevanje in da bodo Smetka tebi, ko bodo vsi res čisto OK, polepšali dneve  in se ti zahvalili za tvojo dobroto in skrb s skakanjem in mahanjem repkov  Smiley
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #53 : petek, 04.05.2007 : 13:00:04 »

 Cry Žalostno.

Bibam hitro okrevanje in potem čisto svojega lastnika in uživanje in skakanje v življenje.
Smetka, veliko energije zate Smiley.
Pridem malo sprehodit ostale kužke, da se bodo tile malčki naužili tvoje bližine!




Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #54 : sobota, 05.05.2007 : 00:12:37 »

Vsi trije ok.
Logiran

Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #55 : sobota, 05.05.2007 : 13:53:42 »

Vsi trije ok.

   Eko! ZA INAT! Wink  Cheesy 
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #56 : sobota, 05.05.2007 : 19:32:46 »

In vsi tisti, ki vam je mar, poglejte temo: " Ali ji res grozi smrt " in podajte poizvedbo Vurs-Lj. Res samo s številčnostjo in neprestanim nadlegovanjem bomo kaj dosegli. Zaenkrat. Dokler ne bo prišel čas, ko bo dovolj samo prijava. Kdaj bo to, je odvisno tudi od nas.  Undecided
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #57 : sobota, 05.05.2007 : 21:23:31 »



Logiran

steva cenejac
odvisnež
*****
Sporočil: 542


« Odgovor #58 : nedelja, 06.05.2007 : 00:07:46 »

Fak - človek pride z dopusta, pogleda, kaj novega v Horjulu, potem pa taka sran.a...

Brez komentarja, kužkom pa velik osreče v življenju.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #59 : nedelja, 06.05.2007 : 21:27:57 »

Napudrani umiti dišeči majhni pasji otroci... vsi trije so res ok, nič ni narobe z nobenim od njih.


Logiran

Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Ne morem se spomnit niti naslova...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines