mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 00:00:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Hja...
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: Hja...  (Prebrano 39470 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« : sreda, 09.05.2007 : 12:19:26 »

Pred kratkim smo vsi oddajali dohodnino. Dejstvo je, da  kljub večini plačanih računov iz občin in kljub pomoči npr. licitacij delam (poslovno) zelo slabo. Sploh sem en velik fenomen. Predstave o tem, koliko pomoči je dobilo naše zavetišče, so najbrž zelo daleč od realnosti... in dejstvo je, da bo potrebno najbrž kar kakšen kredit najeti za poravnati dolgove veterinarjem in državi. Kako bomo splezali iz tega in ostali zvesti načinu dela, še ne vem. Vsekakor pa je smisel tega sporočila tak:
1. Nehajte vlačit horjulsko zavetišče po zobeh, ker smo neprebavljivi in nasploh neužitni. Vse polno je pripomb, kako... razen v Horjulu, samo v Horjulu, edino v Horjulu, podpiramo Horjul, blablablabla...
2. Ima kdo kakšen bolj oseben kontakt od Gibonnija? Na zadnjem koncertu je rekel, naj ga Slovenci pokličemo, če kaj rabimo. Hm... morda pa bi bil on pripravljen narediti en koncert za horjulčke... te ene in edine, ki imajo vso podporo slovenske javnosti bojda (ampak najbrž ne bo dovolj, če ga kontaktiram kar preko njegovega uradnega maila? Ali pač? A je že kdo kdaj gnjavil koga od npr. pevcev?)... če ga že kdo drug ne želi/ne more/noče/karkoli? Ker bo treba narediti kaj več... od 2.5. do danes je bilo za 3 male pse porabljeno denarja za mleko, plenične, robce, puder in še kaj veliko. Kje so šele ostali. Zadnji teden je bilo na veterini porabljenih nekaj čez 800€. Pa ni nič pretresljivega.... le enega imam hospitaliziranega.
3. Še krajše in bolj strnjeno, pa vseeno upam da ne preveč (ker bom podrobnosti zadržala zase zaradi škodoželjnosti in privoščljivosti kar nekaj beročih): hrana, veterina, čas bivanja, način dela v odnosu do donacij in izdanih računov občinam = en velik, ogromen, katastrofalen minus. Tako ne gre več naprej. Sploh pa ne z ustvarjenim mitom o enormnih količinah takšne in drugačne podpore.
Logiran

mrrrcina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 51


« Odgovor #1 : sreda, 09.05.2007 : 12:30:05 »

Ti piši Gibonniju mogoče pa kej rata. Sem pa videla pri enem drugem društvu, za pomoč otrokom s posebnimi potrebami sicer, da znajo organizirat dobrodelne koncerte kjer nastopajo učenci raznih šol,kaki lokalni bendi, folklorne skupine, študenti glasbene akademije, ljudski pevci, kar pač najdejo.
Mogoče je med uporabniki foruma kak rojen organizator, mogoče par ljudi ki imajo smisel za to pa en najde dvorano, drugi tehniko, nastopajoče bi se tudi najbrž našlo. Bi bil mogoče skromen začetek ampak začetek.

Če ima kdo smisel in izkušnje pri organizaciji takih zadev naj prime stvar v roke in ukrepa. Ne bi ratalo cvenka kot z Gibonnijem ampak nekje je treba začet.
Logiran
tacko
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 274


« Odgovor #2 : sreda, 09.05.2007 : 12:37:07 »

Za Gibonnija bom skušala priskrbeti kak kontakt, če mi ga bo zaupal, ker ga je večkrat ta oseba že gostila pri nas v Mariboru. Ti javim koliko hitro se bo dalo! LP Branka
Logiran
tacko
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 274


« Odgovor #3 : sreda, 09.05.2007 : 12:41:22 »

Sem ti poslala na tvoj mejl Smetka! LP Branka  Wink
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #4 : sreda, 09.05.2007 : 12:48:59 »

Pri nas to urejajo drugi,  Undecided pa še kašni drugi se mi zdi, tako da žal, kar tako na splošno.... Lahko pa povprašam kako pa kaj se spopast s kašno konkretno "težavo", če boš rabla.


P.S.
  bravo tacko!  Cheesy

Logiran
tacko
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 274


« Odgovor #5 : sreda, 09.05.2007 : 12:58:34 »

Smetka, če se ne boš uspela sama zmenit, mi javi, bomo že kako uredili. Vem sama, da je Gibonni ful ljubitelj živali in po mojem bo pripravljen kako pomagat...  Roll Eyes Cool
Logiran
Ora
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


WWW
« Odgovor #6 : sreda, 09.05.2007 : 14:14:18 »

Organizacija koncerta ni mačji kašelj.
Tudi če dobiš pevce, ki so pripravljeni nastopiti brez honorarja je še ogromno stroškov (prostor, ozvočenje, osvetlitev, letaki...), ki te lahko pripeljejo v rdeče številke. Potrebno je pridobiti sponzorje, ki bi pokrili še ostale stroške. Pa nekoga, ki bi dogodek koordiniral, ker Smetki bo telefon že itak pregorel.

No, a gremo v akcijo? Jaz sem ZA Cheesy Do jutri bom naredila spisek kaj vse potrebujemo Wink
 
Kdo se še javi za kaj, ima kje kakšne veze in pozna še koga, ki bi lahko pomagal???
Logiran
tacko
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 274


« Odgovor #7 : sreda, 09.05.2007 : 14:17:18 »

Jaz se javim za akcijo, s tem, da sem iz Maribora in bi morda lahko prišlo v poštev samo kakšno sponzorstvo. Vendar bi morali biti dopisi z glavo..., da zgleda vse bolj uradno. Skratka jaz sem zraven! Tudi če ne bo Smetka uspešna, bom poskusila kaj več jaz! Samo je bolje, da za začetek skuša ona sama uredit, ker je le prva roka!
Logiran
TinkaraC
odvisnež
*****
Sporočil: 734


« Odgovor #8 : sreda, 09.05.2007 : 14:21:21 »

Jaz bom malo pobrskala pri sponzorjih, ko bodo potrebni, ok?
Pa na licu mesta je treba organizirati nekaj, kjer se nabirajo evrčki direkt, ker ljudje raje pridejo nekam brezplačno, pa potem "darujejo" kot pa da se iz vstopnine nabira denar.

T.
Logiran
tacko
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 274


« Odgovor #9 : sreda, 09.05.2007 : 14:36:40 »

Pol pa lahko naredimo morda kak srečelov, kake malenkosti, če bi jih kje nafehtali. Vsaka srečka zadane.  Cheesy
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #10 : sreda, 09.05.2007 : 14:42:41 »

Vir: SSKJ

   zloraba -e ž (a)

1. uporaba česa pozitivnega za kaj
negativnega, slabega: zloraba dosežkov
psihiatrije; zloraba svobode; zloraba
književnosti v ideološke namene //
uporaba koga za kaj negativnega,
slabega proti njegovi volji: zaščititi
človeka proti zlorabam; zloraba ljudi za
poskuse / kaznovati spolno zlorabo otrok

2. uporaba v nasprotju z zakoni,
pristojnostjo: razkrinkavati zlorabe;
huda, velika zloraba; zloraba položaja,
pooblastil // preračunana uporaba v
svojo korist: zloraba zaupanja / zloraba
delavcev // ekspr. neupravičena uporaba
česa, sklicevanje na kaj: zloraba gesla


Ko bodo prostovoljci v bodoče odkrivali zlorabe (takšne ali drugačne), naj se ne sklicujejo in ne dajejo za vzor zavetišča Horjul. Vsakemu normalnemu je jasno, da zavetišče Horjul težko deluje, ker je ves čas na robu preživetja in ima njegova lastnica rano na želodcu zaradi pridobivanja finančnih sredstev in sekiranja zaradi vsake živali posebej. Če boste to počeli tudi v prihodnje, potem povejte tistemu, ki mu z mano opletate pred nosom, DA JE MOJE ZAVETIŠČE URADNO REGISTRIRANO. Zavetišče je vpisano v register objektov pri Veterinarski upravi RS, Območni urad Postojna, pod številko SI10-ZZ-01. A je prav  Smiley? Če ni preveč, bi res prosila, da hodite potem še kar s tem podatkom naokoli.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #11 : sreda, 09.05.2007 : 14:45:15 »

Ok. Koncert in vse ostalo... v bistvu sem skromen človek, ki se zaveda, da je nazadnje itak vsak sam. Bilo bi krasno, če bi Gibonni enkrat prav čisto samo zame zapel Činim pravu stvar. Res, krasno bi bilo.
Logiran

tacko
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 274


« Odgovor #12 : sreda, 09.05.2007 : 14:46:24 »

No pol pa kr na telefon in kliči, samo bodi ziher, da nas bo tam veliko in da bo vsaka mislila, da poje samo njej  Grin Cheesy
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #13 : sreda, 09.05.2007 : 14:49:16 »

tacko, ti se pa ne daš, kaj  Wink. Si me uspela celo nasmejat.
Logiran

tacko
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 274


« Odgovor #14 : sreda, 09.05.2007 : 14:51:27 »

Ma Smetka, vedno moraš imet nasmeh na ustih, nikoli ne pokaži ljudem ,da ti gre slabo, ker ti večin še slabše privošči. Vedno reci sem odlično in se v teh črnih trenutkih obrni na prave prijatelje, ki bodo ti skušali najti rešitev. Neka rešitev mora obstajat!!! Vedno!!! Je pa res, da več glav več ve in več rok več nardi. Pa ja ni hudič, da ne bomo nekaj skup zmrdali  Grin Grin Cheesy Cheesy Wink Wink
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Hja...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines