mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 19:50:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Nemški volčji špic
Strani: 1 2 3 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nemški volčji špic  (Prebrano 22087 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
doggy
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 3


« : sreda, 21.04.2004 : 12:21:59 »

Mislim, da tu na forumu ni bilo še nič povedano o tej pasmi, pa me zanimajo izkušnje lastnikov teh lepotcev!

Nekaj sem si že prebrala v opisu pasem, ampak bi rada še kaj več izvedela.

Lp
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #1 : sreda, 21.04.2004 : 13:54:56 »

En link sem našla:

http://www.geocities.com/none_such_poms/PomStandardSLO.htm

Lp

Logiran
travca
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 112



« Odgovor #2 : petek, 18.06.2004 : 22:25:55 »

Zdravo,

vse kar te zanima o nemških volčjih špicih si lahko prebereš na:

****
in
***

v kolikor pa imaš kakšna bolj konkretna vprašanja pa mi pošlji meil in ti odgovorim.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3 : petek, 18.06.2004 : 22:36:39 »

travca in doggy, lahko se pogovarjata o nemskih volcjih spicih tudi tukaj. Ne vem, cemu bi bil smisel foruma, ce bi izmenjevali vprasanja, odgovore, nasvete in izkusnje po mailih Undecided
Logiran

travca
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 112



« Odgovor #4 : petek, 18.06.2004 : 22:48:52 »

Jana se strinjam s tabo, je pa težko odgovarjat kar počez. Če pa dobim konkretna vprašanja bom z veseljem odgovoril tudi na forumu.
Logiran
travca
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 112



« Odgovor #5 : četrtek, 08.07.2004 : 08:37:50 »

Glede na trenutno veliko zanimanje za volčje špice, sva se z ženo odločila, da bova jeseni še enkrat - najbrš zadnjič - parila našo psico 5x šampionko MIO Pržanjsko.

Resne interesente vabiva, da si ogledajo mojo spletno stran: ***

Za vse dodatne informacije me lahko kontaktirate preko foruma, e-maila ali na GSM: ***
_________________
Andrej
Logiran
travca
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 112



« Odgovor #6 : petek, 29.10.2004 : 22:37:47 »

Vse, ki jih zanimajo nemški špici obveščam, da si predstavitev pasme lahko ogledajo v novemberski številki revije Moj pes.
Logiran
travca
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 112



« Odgovor #7 : četrtek, 13.01.2005 : 00:22:15 »

Samo še dve psički čakata na nove lastnike !!
Logiran
borgia
gost
« Odgovor #8 : sreda, 06.07.2005 : 11:01:46 »

Ljubitelji volčjih špicev!

Pri brskanju po forumu sem opazil, da na to temo že dooosti časa ni bilo nič rečeno Cry.
Če bi kdo rad kaj poklepetal ... Cheesy

LP
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #9 : sreda, 06.07.2005 : 16:47:56 »

a je to ista pasma kot keeshond?
Logiran
borgia
gost
« Odgovor #10 : ponedeljek, 11.07.2005 : 10:53:27 »

Zdravo Sammy!

Wolfspitz in Keeshond sta ista pasma. Na grobo ti rečem, da gre za dve združeni liniji (nemška in nizozemska), zato je standard zelo širok (prim. glej višino). V moji zelo kratki kinološki zgodovini sem opazil, da se izraz Keeshond uporablja v starejših  francoskih knjigah, na nizozemskem (v pogovoru z nizozemci sploh raje uporabi izraz keeshond), franciji, britanskem otočju, ZDA medtem ko se Wolfspitz uporablja v nemško govorečih deželah in pri nas. Še več informacij ti lahko pove travca - iz njegove psarne je tudi moja psička
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #11 : torek, 12.07.2005 : 09:27:58 »

Hvala borgia za odgovor!

Meni je "keeshond" lepši izraz, mogoče zato, ker nemcizma ne maram preveč.
Vsekakor pa so oboji (čeprav so torej eni) lepi psi (se nahaja samojed v njih). Wink
Logiran
borgia
gost
« Odgovor #12 : torek, 12.07.2005 : 14:47:52 »

Hoj Sammy,

jaz uporabljam oba izraza predvsem, ko se na razstavah pogovarjam z razstavljalci, ki prihajajo iz nemških ali nizozemskih dežel (med nemci in nizozemci se je bila prava ˝vojna˝ za patronat nad pasmo) - še najlepše pa je pogovor z italjani, ki jim je za tuje izraze itak vse ravno. Jaz osebno uporabljam izraz volčji špic pa ne zato ker bi bil nemški prevod ampak ker sem že od malega mahnjen na volkove in njihovo življenje v krdelu.
Spet ti posredujem informacijo:
kot so mi povedali izhaja špic iz baltiškega volka, torej ima genetske korenine dokaj na severu. Povedali so mi še,da sta špic in samojed genetsko zelo blizu - baje, pa da je samojed dosti bolj trmast (sicer sva se s prijateljem, ki ima samojeda že spraševala kaj bi prišlo ven če bi ju mešali).
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #13 : sreda, 13.07.2005 : 17:32:04 »

Pozdravljen-a Borgia! Se malo "uštulim" v vašo temo, ki je kot običajno vse take, ki se nanašajo na ne tako razširjene pasme, bolj dialog med samo posameznimi ljubitelji in poznavalci... (tudi pri ans je tako, samo ad smo tam grozne klepetulje Grin)

Borgio osebno poznam, lepa in prijazna kužika. Povem dogodek, ko sem ji bila "fovš" (kar ponavadi nisem)? Smo čakali na izpit in pride ona z značko, na kateri se sveti napis B-BH... Uf, sem si mislila, frajerka, ti ga že iamš mi pa vsi v znoju...

Koliko pa je kaj teh špicov v SLO?
Logiran
borgia
gost
« Odgovor #14 : četrtek, 14.07.2005 : 09:11:56 »

Ciao Arieb,

brez skrbi, tudi jaz sem imel moj ˝fovš˝ trenutek ko sem videl kužke z višjim izpitom kako lepo tačkajo poleg svojih vodnikov (niso pa še imeli značk Wink) medtem ko sva se še z Borgio potila ter zavijala levo ko je bilo treba desno in desno ko je bilo treba levo. Grin Huh Huh

Kar se tiče teh špicov, ko sem vzel mojo špičko se je v pogovoru predvidelo, da bi jih lahko bilo v SLO okoli 40-45. Huh Jaz vem za 14.
Logiran
Ivanhoe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #15 : petek, 15.07.2005 : 10:02:56 »

Zanimivo, da jih je tako malo videt! Tudi jaz vedno iščem sorodnike mojega peseka, pa jih tudi ni nič videt! Čudno mi je, da je tukaj v Slo Wolfspitz tako malo znan. Ker je idealen kuža za tiste, ki imajo radi puhaste kužke, je prijazen, igriv (seveda samo, če ga drug kuža dovolj dolgo stroca  Cheesy), idealen za stanovanje, se rad uči in je zato dober za šolanje (razen aportiranja  Grin ).
Logiran
carmenfloyd
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 2


« Odgovor #16 : petek, 15.07.2005 : 14:22:43 »

Ciao druzba!
Se vam se midva z mojim mladim kees-om pridruziva...
Moram najprej povedat, da sem do zdaj imela izkusnje predvsem s pasmami, ki imajo precejsen lovski nagon, zato sem s Floydom kar nekaj casa porabila, da sem ugotovila, kako ga "zlaufat", da je porabil vso odvecno energijo in je doma lahko pocakal, da se vrnemo iz sluzbe, ne da bi zgrizel vse svoje igrace in se kaj nasega po vrhu. Imam pac to sreco, da imam izredno zivahnega volcjega spica. Zdaj tece za vsem, kar mu mecem, vcasih mi celo prinese nazaj, v glavnem pa poskrbi, da se tudi jaz razgibam bolj, kot bi se, ce bi imela kako drugo pasmo.
Edini problem, ki ga imava pri tem je, da moj kuza se ne ve kdaj je utrujen, in ga moram pripet, ko bi on se tekel... Ce ne, rabi doma, ko prideva s sprehoda, kaksne pol ure, da pride k sebi in zacne normalno dihat. So vsi spici v mladosti tako aktivni? Saj ne, da imam kaj proti, ampak vcasih zna za koga biti nadlezno, Borgia ze ve na kaj mislim, a ne?
Lp
Logiran
Ivanhoe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #17 : sobota, 16.07.2005 : 09:40:28 »

No, počasi se bodo vse kepice našle.  Wink ...pozdravljen floyd!!!
Logiran
borgia
gost
« Odgovor #18 : sobota, 16.07.2005 : 11:13:47 »

Hja,

Borgia je tudi zelo rada štrocala druge kužke ko je bila tako stara kot Floyd  Grin, potem pa je spremenila strategijo Cheesy. Sicer pa deluje bolj na vodo: po vsakem namakanju v morju se razživi in njena mladostnost udari na dan z vsemi kapljami vode Roll Eyes - kaj se zgodi po tuširanju v kopalnici pa raje ne vpraši Wink.
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #19 : ponedeljek, 18.07.2005 : 18:04:57 »

Citat
Borgia je tudi zelo rada štrocala druge kužke ko je bila tako stara kot Floyd 

A vi mislite, da je to "pasemska posebnost"? Hi, hi, poznam še ene take Wink

Hura za FLOYD-a! Še en nov forumovc - takrat ko napišeš prvo sporočilo moraš dat za pir! Takšna so pravila Grin Grin Grin (upam, da je Floyd nasedel) Cheesy
Logiran
borgia
gost
« Odgovor #20 : ponedeljek, 18.07.2005 : 20:43:37 »

Floyd gre uživat na počitnice Cheesy Cool

A ga ujamemo v Trbovljah Grin Grin Grin za en pir.
Logiran
Ivanhoe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #21 : torek, 19.07.2005 : 14:57:21 »

A ga ujamemo v Trbovljah Grin Grin Grin za en pir.
..še jaz se postavim v vrsto....
ja, tudi jaz imam lumpa, ki štarta kot raketa ko pride iz vode! Sicer se pa hvala bogu tudi v vodi dovolj razdivlja...plava in plava....potem pa z veseljem blizu mene ali Maje (hihi - tako sem tudi tebe spravila v temo - bo cajt da se vpišeš in tudi kakšno neumnost izjaviš  Grin )
strese. Ja, potem so pa še vsi ostali mokri, kuža pa veeessselllll!!! Mama mia, kaj naredi Mitja, če se borgia strese??!!!  Cheesy
Logiran
borgia
gost
« Odgovor #22 : torek, 19.07.2005 : 17:17:27 »

Uh, uh!

Ko pride Borgia iz morja imam že strategijo odskočit pravočsno stran pred njenim gobčkom tako , da me ujame le kakšna kaplja Tongue.
Ko pa se strese po tuširanju v kopalnici Shocked ... to pa ni mogoče opisat; ne Borgie, ne mene, sploh pa ne kopalnice Cheesy Grin.
Logiran
Ivanhoe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #23 : petek, 22.07.2005 : 11:13:59 »

Mislim, da boš prav moral to poslikati...da se bomo še mi lahko dobro nasmejali! Sploh pa hoče enkart borgico videt, kako "suha" je, ko je mokra  Cheesy
Logiran
borgia
gost
« Odgovor #24 : petek, 22.07.2005 : 20:04:22 »

Ha,Ha!

Imam eno slikco borgie stuširane v banji Grin. Jo bom probal dat na net Wink.
Logiran
Ivanhoe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #25 : nedelja, 24.07.2005 : 08:37:11 »

..komaj čakamo da se malo nasmejemo!!!! Grin Cheesy Grin
Logiran
borgia
gost
« Odgovor #26 : ponedeljek, 25.07.2005 : 12:40:42 »

Pod tušom zgleda nekaj takšnega Roll Eyes.

http://www.moj-album.com/slike/760786/UNAF4wH5Qh9mpTry.v.jpg

[slika spremenjena v povezavo; Mirc]
Logiran
borgia
gost
« Odgovor #27 : ponedeljek, 25.07.2005 : 12:44:23 »

http://www.moj-album.com/slike/760786/UNAF4wH5Qh9mpTry.v.jpg

[slika spremenjena v povezavo; Mirc]
Logiran
Ivanhoe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #28 : petek, 29.07.2005 : 08:11:14 »

hihi, kako bogo gleda! Zdaj je podobna sivemu ovčarju!
Logiran
carmenfloyd
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 2


« Odgovor #29 : torek, 02.08.2005 : 20:49:03 »

Živjo!
Dopust je bil prekratek, kot vedno...
Fotka je pa enkratna! Floyd ima tudi tak izraz, ko je moker  Roll Eyes
Ne glede na to, da sam skoči v banjo na tuširanje Shocked
Kar se pa piva tiče: Velja! Sam ne vsem povedat, da ne bankrotiram  Wink Grin
Logiran
borgia
gost
« Odgovor #30 : sreda, 03.08.2005 : 09:45:50 »

Probaj slikat Floyda v namočenem stanju Cheesy in daj slikco na net Wink.
Tako bomo prikazali še ˝mokrega˝špica Grin.

Za pivo ne skrbi - v sili si pomagamo Smiley.
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #31 : sobota, 13.08.2005 : 10:36:47 »

Ja, sedaj sem pa jaz malo izgubila "sled" - kdo komu dolguje pivo v Trbovlju s te teme?
Tam vem da sem dolžna eno pivo "klovnu" Wink, ki mi je dal št. faxa, o druem se bova še pogovarjala. Tongue
Tukaj pa je meda "floyd" plačnik... Grin

Danes sem imela jaz nepričakovano kopanje (Bon se je anmreč nekje "naparfumiral"), tudi on je izgledal podobno Borgii, pa še zadek je imel kljub 3x šamponiranju, suh.
Logiran
borgia
gost
« Odgovor #32 : sobota, 13.08.2005 : 10:56:40 »

Jasno, da pivce zmeraj steče Shocked. ˝summa summarum˝ pa tak al tak vsak kakšno pivco kdaj časti kolegom Wink tako da se vsi vrtimo v krogu Cheesy. Če pa kdo sled zgubi ga že povlečemo nazaj notr Grin Grin Grin.

Mogoče bo kdo celo organiziral razstavo mokrih kužkov Cheesy Grin Roll Eyes
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #33 : sobota, 13.08.2005 : 12:09:47 »

Citat
Mogoče bo kdo celo organiziral razstavo mokrih kužkov

Hec gor ali dol, ampak moji so lepši, ko so mokri Grin, nooo, ko so pobrisani in potem otreseni Wink
Logiran
Ivanhoe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #34 : torek, 16.08.2005 : 07:33:04 »

..kaj, pole je moj Lir edini ki se res rad kopa in tušira? Moj skoci sam v banjo, komaj čaka na tuš.... Če bo v Trbovljah slabo vreme - dež - potem bomo imeli razstavo mokrih psov!!!!
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #35 : torek, 16.08.2005 : 07:36:19 »

Citat
Če bo v Trbovljah slabo vreme - dež - potem bomo imeli razstavo mokrih psov!!!!
Jaaaaa Grin Wink Cheesy

A ste slišali, kakšen problem bo s parkiranjem, pa še če bo dež.... brrrr....
Logiran
Ivanhoe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #36 : torek, 16.08.2005 : 07:45:32 »

juhu, se že veselim! Končno bodo kratkodlaki imeli možnost dobiti BIS!!!!  Grin Grin Cheesy Cheesy Wink
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #37 : torek, 16.08.2005 : 07:54:06 »

Ne, ne... Grin, poglej kaj sem napisala malo gor
Citat
Hec gor ali dol, ampak moji so lepši, ko so mokri

Ne vem pa, kako se je hvalila Borgia, a menda je bilo anpisano, da si želi razstavo mokrih psov Wink
Logiran
Ivanhoe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #38 : torek, 16.08.2005 : 07:56:06 »

sej to sem mislila... si predstvljaš vse te puhce kakšni bodo če bo dež...noben puder ali sprey ne bo več pomagal!!!  Smiley
Logiran
borgia
gost
« Odgovor #39 : torek, 16.08.2005 : 08:51:34 »

Ha ha! Jaz si predstavljam borgio kako bi direktno iz namakanja v bazenu stekla v ring Grin.

Kdo pozna dobro Trbovlje, da naredimo plan za parkiranje Cheesy?
Na dež sploh nisem pomislil Roll Eyes ima kdo veze da naroči sonce Tongue
Logiran
tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #40 : sobota, 10.02.2007 : 13:19:39 »

Lep pozdrav vsem skupaj........odpiram staro temo, ker si moja mama zelo želi nemškega voljčjega špica, vendar ker pasme ne poznamo dobro, bi radi pred nakupom kaj več vedeli  o tej pasmi. A so tej kužki primerni za bivanje zunaj hiše (seveda ima na razpolago veliko dvorišče)?....kaj pa glede prehrane, s čim jih hranite (briketi ali mešana domača hrana)? Nam znate svetovati kakšno "zanesljivo" psarno?....sicer mama ne namerava kupiti kužka še zelo hitro, saj se želi prej pozanimati čim več o pasmi, da vidi če bi bil primeren za njo....
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #41 : sobota, 10.02.2007 : 13:22:16 »

tinta, trenutno na mojpes.netu ni nobenega vzreditelja nemskih volcjih spicev, zato odgovora o psarnah tukaj ne bos mogla dobiti. Predlagam, da se obrnes na Kinolosko zvezo Slovenije, kjer ti bodo dali informacije o vzrediteljih in leglih, vzreditelji pa ti bodo potem pojasnili, kako zahtevni so ti psi.
Logiran

tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #42 : sobota, 10.02.2007 : 13:42:55 »

Jana hvala za informacijo.
Logiran
rozica.66
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #43 : nedelja, 23.12.2012 : 18:41:33 »

Zdravo!
Jaz se pa že nekaj časa zanimam za tega psa, vendar so opisi na internetu in v knjigah različni, tako da bi rada izvedela kaj informacij o tej pasmi še od koga, ki ima s to pasmo izkušnje. Zanima me njihov značaj, zdravje, lajanje in pa kako je s potepanjem? Smiley Kolikor sem brala iz literature naj bi imeli ti psi zelo dobre lastnosti.   Smiley
Logiran
Strani: 1 2 3 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Nemški volčji špic
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines