mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 04:21:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: za vse so krive živali - nastavljanje pasti, strupov ...
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: za vse so krive živali - nastavljanje pasti, strupov ...  (Prebrano 15878 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
monikab
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 117


« : torek, 15.05.2007 : 09:47:11 »

Vsako pomlad me grize, razjeda, skratka spravlja v obup. Pomlad, čas vrtičkov in vrtičkarjev, mlade solatke, korenčka, peteršilja, itd. In blesavih ljudi. Tistih, kateri mislijo, da omenjenih dobrin ne pridelajo (čeravno v svoje delo vnašajo polno  mero  ljubezni do mladih rastlinic) zaradi živali. ZARADI MAČK, PSOV, PTIČEV, DEŽEVNIKOV, SLEPCEV IN DRUGIH VIDIH IN MALO MANJ VIDNIH ŽIVIH BITIJ.
Idiotizem brez primere. Vsi tisti, ki vas tole zadeva, prosim premislite. Živali niso prav nič krive. Ni jim potrebno nastavljati pasti, jih preganjati, marveč poskušajte živeti v sožitju z njimi, ker navsezadnje ljudje posegamo v  njihov življenski prostor.   
Da ne bo pomote, sama imam tudi vrtiček, pa svojo in pet sosedovih mačk vseskozi na območju mačje mete, pa ptičjo hišico, in kompost za deževnike in slepce in sosedovega psa vsak dan ob isti uri na obisku. Pa vendarle imamo vedno dovolj solate in vsega ostalega. Samo posluh za naravo je potreben. Nič drugega.
lep dan vsem, monika  Smiley
Logiran
Micika
rad pišem
****
Sporočil: 445


« Odgovor #1 : torek, 15.05.2007 : 10:05:32 »

Ce ljudje res "tako zelo trpijo" ko jim macke in psi tacajo po njihovem prekrasno urejenem vrtu, naj namesto uporabe strupov in pasti raje postavijo ograjo okrog vrta in postavijo pticja strasila. Pa bodo sli macke, psi in ptici raje na sosedov vrt - zadovoljstvo na kvadrat Smiley Dezevniki in slepci so pa itak zelo koristni ker rahljajo zemljo in preganjajo druge skodljivce... Problem predstavljajo potem le se polzi in usi, te pa lahko vrtickarji polovijo na roke in zmecejo cez ograjo k sosedu, pa bo zadovoljstvo popolno Smiley
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #2 : torek, 15.05.2007 : 11:47:06 »

 Grin Grin Grin Micika, upam da tegale tvojega nasveta ne bere kašen MOJ sosed  Grin  Grin  Grin
Logiran
Micika
rad pišem
****
Sporočil: 445


« Odgovor #3 : torek, 15.05.2007 : 12:10:04 »

Grin Grin Grin Micika, upam da tegale tvojega nasveta ne bere kašen MOJ sosed  Grin  Grin  Grin

Ce slucajno bere, mu pa zmeci nazaj vse njegove polze in usi, pa se tiste s svojega vrta Grin
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #4 : torek, 15.05.2007 : 12:38:06 »

No, po mojem ne tako zelo prekrasno urejenem (zelenjavnem) vrtu ne smejo tacati moji psi (majo cisto dovolj prostora okrog, se manj pa drugi. Macki pa vstopa na parcelo nimajo spljoh! Ce bi zelela imet macko, bi eno posvojila. Pa je nisem-in nocem imet macka, torej naj gredo lepo domov tacat in kakat. Cool

Se ne strinjam s spricanjem, nastavljanjem strupov, ubijanjem slepcev itd.. Bramorje in strune mati pac pobijajo, poleg tega sem ji privlekla se eno knjigo o biovrtnarjenju in zdaj preizkusa razne recepte (npr.: okrog solate se naredi krog z mal zdrobljenimi jajcnimi lupinami in polzi ne bodo sli cez, ker jih pika, menda). Cheesy

Ptice smo strasili s psi, kamencki, nekimi kvazi strasili in pa z zelo originalnim "shhhh"-janjem. Lips Sealed

Plevel med sveze posejano (no, zdaj je ze kar zrasla) iztrebljamo s skarjami in motikco. Gre pocasi. Herbicidi ne pridejo v postev.

Mackov, odkar so pogruntali, da so pri tej bajti psi, ni vec zraven (oz. gredo k sosedom). Cheesy

Psi not ne morejo, ker je ograjeno. Cool

Prejsnji teden sta dva bisera evolucije-dve turski grlici natancneje-postavila gnezdo pod streho, tam ko en tram lepo ven gleda. Tongue Zal je mesto totalno neprimerno, gnezdo oz. tistih nekaj vej je zletelo po tleh, gospa grlica je pa potem se jajce znesla-kar v prazno, se je razpocilo na tlakovcih.  ::)Zadevo sta ponovila se dvakrat (vsega skupaj torej 3x neuspesno "zgradila" gnezdo) in razbila se 3 jajca. Zdaj sta sla drugam. K sreci.

Mislim pa letos, ce bo treba jasno, kar po uni bioknjigi delat razna skropiva, me zanima, ce bo delovalo.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #5 : torek, 15.05.2007 : 12:47:47 »

Dosti tega so vedele naše babice. Pa se je kar nekako pozabilo, raje uporabljamo kemijo, kot naravna sredstva. Jaz sem pripravljala škropivo iz kopriv, prežene listne uši in baje še pognoji eno malo. Pa pripravek iz tobaka, sajenje paradižnika in česna na robove gredic... Marsikaj se da, samo poiskati je treba pravo literaturo in se malo poučiti.
Srečno vrtičkarjem s pridelki, jaz vrta nimam Undecided
Logiran
AlenkaEka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 100


« Odgovor #6 : sobota, 26.05.2007 : 23:05:08 »

Je pa še ena varianta - vse zasadite dvojno - en del za sebe, drugi za polže, ptiče...., pa boste vsi zadovoljni. En malčk več bo treba štihat, ampak " živalski del " vsaj ni treba plet!!!!, pa zalivajte tudi malo manj, saj ne bodo vedeli!
Ampak, sigurno boste vsi zadovoljni! Samo postavimo table, kje je meja, pa je. Pa še uživamo lahko v opazovanju hranjenja takšnih in drugačnih živali čisto od blizu. Ni treba v zoo hodit in plačevat vstopnice. Pa rečte, če ni zanimivo! Aja, pa da na posodico vode ne boste pozabili, saj je zadnje čase peklensko vroče in res ni, da bi živali mučili še s tem, da bi morale po krasnem kosilu narediti še dolgo pot do potoka ali luže. Kar spomnite se, kako vam paše po kosilu pasti na kavč.
Malo za šalo, malo za res.
Znorim, ko mi moj butasti kozel ( je res butast?Huh) poje že tretjič posajene paradižnike, ampak imam zdaj samo zato ograjo okrog vrta. In so paradižniki celi, jaz zadovoljna, kozel pa tudi ni lačen. Je pa res ( hvala bogu !!!!!), da imam sosede na sosednjem bregu, kar pomeni, da bi morali prehoditi en velik breg, da bi mi svoje polže zmetali na vrt.
Samo, človeška žlehnoba nima meja! Nikoli ne veš!
Želim vam sožitje z vsemi okrog vas na štirih ali dveh nogah, tacah, krempeljcih in ostalih hodalkah!
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #7 : nedelja, 27.05.2007 : 08:04:26 »

Kako naj se znebim voluharja, mi zre mojo solato. Angry
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
monikab
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 117


« Odgovor #8 : nedelja, 27.05.2007 : 09:01:54 »

Mačko bo treba nabavit Grin. Drugače pa pomaga, če okrog solate posadiš kakšno rastlino, ki mu smrdi npr. dobri stari bob. Voluharja odžene, mi pa imamo odlično spomladansko juhico. Čeprav je za setev boba že malo pozno.
lp, monika
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #9 : nedelja, 27.05.2007 : 09:20:09 »

Nisem glih ljubitelj mack, tako da to ziher odpade. Bomo probali z bobom, hvala. Smiley
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #10 : nedelja, 27.05.2007 : 14:08:48 »

Baje pomaga paradižnik, zasajen po robu grede in česen tudi Wink.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #11 : nedelja, 27.05.2007 : 14:12:02 »

Paradiznik ze mamo naokrog, pa nic ne nuca, danes zjutraj je zmanjkala se ena solata. Angry Bo treba se cesen sprobat, pa une rozce srmdljivke.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
AlenkaEka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 100


« Odgovor #12 : nedelja, 27.05.2007 : 14:35:52 »

Mislim, da se za odganjanje voluharjev dobi tudi neko napravo, ki jo zapičiš v gredo med solato in oddaja nam neslišne zvoke - njim pa zelo zoprne in se preselijo. Žal pa ne vem, če deluje, mogoče ima kdo iskušnje s tem?
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #13 : nedelja, 27.05.2007 : 14:51:44 »

Ta zadevscina ni nic kaj prevec neslisna za nasa usesca, voluharjev pa tudi prevec ne moti pri njihovi vsakdanji tlaki  Angry
Govorim o napravi, ki je bila na trziscu pred nekaj leti. Ce so zdaj iznasli kaj novega, pa res ne vem, ker so se nasi vrtni voluharji odselili neznano kam.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #14 : nedelja, 27.05.2007 : 15:06:37 »

V voluharjevo krtino nastavit eksploziv, reskirat trenutni pridelek in vse pognat v luft. Hecam se.
Resno pa, tule so podatki:
    
      2005     ELEKTRONSKI ODGANJALEC   VOLUHARJEV "STANDARD"

Naprava odganja  voluharje, krte in ostale glodalce, ki imajo oster  sluh in reagirajo na posebne avdio frekvence in vibracije.  Uporabljamo jo v  vrtovih, sadovnjakih, njivah, kjer naprava vsakih 15 - 30 sekund  odda signal, ki glodalce  prestraši in odžene.

Uporaba: Vstavite dve 1,5 V alkalne baterije R 20 (Amerikanke), kot  je prikazano v navodilih.  Odganjalec potisnite v  zemljo v bližini  krtine ali rova 20 cm globoko.

Naprava deluje na območju  do 500 m2.
 

2100 ELEKTRONSKI ODGANJALEC VOLUHARJEV

Naprava odganja voluharje, krte in ostale glodalce, ki imajo oster sluh inreagirajo na posebne avdio frekvence in vibracije. Uporabljamo jo v vrtovih, sadovnjakih, njivah, kjer naprava vsakih 15 sekund odda signal, ki glodalce prestraši in odžene.

Uporaba:Naprava se napaja s 4 1.5V Alkalnimi baterije ( možnost priklučitve adapterja). Odganjalec potisnite v zemljo v bližini krtine ali rova 20 cm globoko. Vklopite ga s pritiskom na stikalo.

Deluje na območju do 1000 m2.

2102 ELEKTRONSKI ODGANJALEC VOLUHARJEV "SOLAR"

Naprava odganja voluharje, krte in ostale glodalce, ki imajo oster sluh inreagirajo na posebne avdio frekvence in vibracije. Uporabljamo jo v vrtovih, sadovnjakih, njivah, kjer naprava vsakih 15 sekund odda signal, ki glodalce prestraši in odžene.

Uporaba:Naprava se napaja s sončno svetlobo in deluje 60 dni brez sončne svetlobe. Odganjalec potisnite v zemljo v bližini krtine ali rova 20 cm globoko. Vklopite ga s pritiskom na stikalo.

Deluje na območju do 1000 m2.

Ena naprava je za navadne voluharje, druga pa za tiste, bolj ekstravagantne.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #15 : nedelja, 27.05.2007 : 17:01:40 »

Mama je lani kupila neko tako zadevco pa ni pomagala... Kaj točno je imela ne vem, naj bi oddajala zvoke, ki preženejo voluharje.
Logiran
Zivc
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #16 : nedelja, 27.05.2007 : 20:50:15 »

Če se jaz prav spomnim, je dedi ob korenine novo zasajenega drevesa raztresel koščke razbitega stekla (npr. steklenice). Če mu to pade v rov, potem veter (skozi rov) zavija okoli tega - jim ni všeč in grejo. Ne vem pa, kako bi to delovalo pri solati.
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #17 : nedelja, 27.05.2007 : 21:21:42 »

Poznam gospo, ki prisega na koščke špeha v rovu. Baje jim tako smrdi, da jih tisto sezono ni več.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #18 : ponedeljek, 28.05.2007 : 06:45:52 »

Pazijo na holesterol? Grin Grin
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #19 : ponedeljek, 28.05.2007 : 07:28:01 »

 Grin  Grin  Grin
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #20 : ponedeljek, 28.05.2007 : 13:27:21 »

 Cheesy po moje je bolj povezano s tem, da so zapriseženi vegetarijanci Tongue  Cheesy
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #21 : ponedeljek, 28.05.2007 : 17:37:21 »

No, Nanook, sporoči nam, kako deluje ta špeh. Je pa čisto bio metoda.  Smiley
Logiran
AlenkaEka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 100


« Odgovor #22 : četrtek, 21.06.2007 : 18:11:26 »

Sem pred kratkim prebrala v časopisu, pa sem se spomnila na tole temo. Torej: voluharjem, krtom in mišim naj bi blazno smrdela voda v katero namočimo bezgove liste ( pustimo namočene en teden, potem pa zlijemo v luknje )
Preverila nisem, glede na to, da je vse skupaj naravno in humano je mogoče vredno poskusiti......
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #23 : četrtek, 21.06.2007 : 18:14:50 »

No, apdejt, mama je uporabila tiste zveplene bombice, ki ful smrdijo. Zdaj je sel se k sosedom, nam pa je zmanjkal se en fizol vec. Grin Edin hrena se izogiba. Zdaj bomo probal s flasami, baje ga ful moti, ce mu na lukno namontiras prerezano flaso, ker piha skoz in mu gre na zivce. Roll Eyes Sam da pusti moje jagode pa paradajze vnaprej prmiru, pa bo cist ok. Ja, pa hruske. Ker pr tej hrani pa ni milosti! Angry
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
AlenkaEka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 100


« Odgovor #24 : četrtek, 21.06.2007 : 18:18:36 »

Hi, hi, potem ti bo pa račun za psihiatra poslal, ker ga boš s flašami spravila na rob živčnega zloma Cheesy
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #25 : sreda, 08.08.2007 : 16:00:52 »

Na tole sem pa cisto pozabila.  Lips Sealed Svrk, do speha nismo prisli, se je voluhar (eden od njih?) ujel v past pri sosedih, potem smo imeli pa se poplavo celega vrta in kar je bilo pod zemljo, se je utopilo. Cool Zdaj mamo paradajzov za izvoz, kumar tudi, bucke psi papcajo, solato oziroma radic pa mama. Cheesy Hruske, ki padajo na tla, pa veselo objeda malo prase Shenzi. Roll Eyes

Baje pomagajo tudi svezi (nescikani) cigumiji-okus jabolko, ampak nam tut tega ni ratalo probat, ker je "nekdo" (=jst) cigumije precikal se preden so lahko prisli do luknje.  sram

Bomo videli drugo leto.

Aja, pa jezke mamo pri sosedih in jih vsak dan hodimo gledat (tut ce jih ni). Roll Eyes
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #26 : četrtek, 09.08.2007 : 11:36:21 »

Aja, pa jezke mamo pri sosedih in jih vsak dan hodimo gledat (tut ce jih ni). Roll Eyes
Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin

Ja no, še voluharjem povej, da so pri sosedih ježki, da naj jih grejo gledat Tongue
 Wink

Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #27 : četrtek, 09.08.2007 : 15:08:40 »

Naša sedaj že pokojna mačka Maca je bila pravi naslov za preganjanje voluharjev. Kampirala je v vrtu dan in noč, bezala v luknjo, ki je bila vsak dan bližje robu vrta, dokler ga ni iz vrta pregnala s svojim neprestanim nadlegovanjem. Sem ji morala v vrt nositi hrano in vodo in ji narediti zavetje pred morebitnim dežjem, tako vztrajna je bila. In ko je pri nas opravila je veselje naredila še sosedom, , jaz pa sem komaj čakala, da jo lovski nagon mine, da si spet vzame čas tudi zame  Smiley. Neverjetna je bila naša Maca, zelo jo pogrešamo.
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: za vse so krive živali - nastavljanje pasti, strupov ...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines