mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 09:03:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: ne mara priboljškov
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: ne mara priboljškov  (Prebrano 11538 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
adas
novinec
*
Sporočil: 37


« : nedelja, 27.05.2007 : 16:41:25 »

Pozdravljeni!
Našo princesko bi rada še nekaj stvari naučila. Tudi iz izkušenj vem, da je to še najlažje s pomočjo priboljškov, a kaj ko je naši gospodični mični prav malo mar za raznovrstne pasje piškotke in podobno,  Roll Eyesčloveških posladkov pa ni najbolje uporabljati, ali pač v izjemnih primerih?Res sem nabavila raznovrstne posladke pa ji do nobenih ni prav veliko. Kaj oz. katere pa vi uporabljate, katere imajo vaši dogiji radi?
Z igračkami pa je takole; naša Reli ni prav preveč vztrajna in ti je pripravljena igračko zelo hitro prepustiti, tako, da učenje recimo ukaza "poleg" z igračko tudi ne pride v poštev. Tudi igračk ima malo morje, ampak taka pač je.
Lepo prosim za kakšen nasvet.
Lp vsem
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #1 : nedelja, 27.05.2007 : 17:04:54 »

Kaj pa čohec, je to dovolj velika nagrada? Tudi moj dela raje na pohvalo in čoh kot na vse ostalo.
Logiran
adas
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #2 : nedelja, 27.05.2007 : 17:37:11 »

Kaj pa čohec, je to dovolj velika nagrada? Tudi moj dela raje na pohvalo in čoh kot na vse ostalo.
Ja, verjetno bo kar tako, vendar me vseeno zanima katere priboljške oz. nagradice dajete svojim ljubljenčkom, da si olajšate učenje.
Lp
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #3 : nedelja, 27.05.2007 : 17:56:37 »

Poli sačamca je bila nekaj časa hit, potem pa nič več tako zelo. Igrače ne pridejo v poštev, je pač tak živc. Trenutno je kombinacija čohcev in Poli.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #4 : nedelja, 27.05.2007 : 18:11:00 »

Nekateri padajo na posušene ribice, ki so sicer za mačke - dobiš jih v majhnih pakiranjih v specializiranih trgovinah za živali. Vendar pozor - imajo res močan ribji vonj, zato si jih ne dajaj direktno v žepe - kmalu ti bo namreč za petami cela ulica, tako psi kot mački Wink.

lp, Katarina
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #5 : nedelja, 27.05.2007 : 18:15:24 »

Pri nas pa mehki piskotki (taki mali so, kot sivo-rjave kostke ali pa rdece-oranzno srcki - te narezemo za "piflanje"), ki res smrdijo po mesu, pa seveda sircek in hrenovke ali pa salamca. Zapalijo pa te zadeve tudi pri nasi tamali, ki ponavadi zunaj nima casa za priboljske.
Logiran
Alya 13
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #6 : nedelja, 08.07.2007 : 18:37:05 »

Tudi našemu včasih pasji priboljški ne dišijo...
Namesto priboljškov mu pa dam njegove briketke.Tudi če so majhni(royal canin)
mu zadostujejo,saj jih naravnost obožuje!
Kaj pa s sirom si poskusila?Ampak nareži ga na zelo majne koščke in ne veliko!
(Dajem mu pa tudi posušen kruh,je pa že razprava o tem na sosednjem forumu) Wink
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #7 : nedelja, 08.07.2007 : 19:36:01 »

Naša psička prav tako ni bila navdušena nad priboljški, tudi igrat se ni najbolj znala. Ko je bil čas za igro, smo se božali, drugače pa smo vztrajali. Sčasoma se je spremenila, postala je bolj 'komunikativna'. Nekaj je imela pri tem sterilizacija, ker je po njej postala bistveno bolj živahna in požrešna  Tongue , pa tudi mislim, da je dojela, da je delat stvari z lastnikom ful žur. Sva pa opazila, da ji v šoli en žep še posebej diši in sva se pozanimala, kaj dobrega se skriva v njem - bile so hrenovke, zato sva potem nekaj časa za njo hrenovke kupovala, zdaj pa bi itak pojedla vse.
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #8 : ponedeljek, 09.07.2007 : 22:28:43 »

Moj je bolj požrešne sorte, vendar pa morajo biti zahteve v skladu s priboljški. Za ne preveč zahtevne naloge zadostujejo jabolka, če pa hočem od njega kaj posebnega, so mu pa najbolj všeč hrenovke (skuhana, narezana na majhne koščke in nato še popečena v mikrovalovki, da dobi skorjico). Drugače je pa super tudi poli, sir, briketi.
Logiran
Giga
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 52


« Odgovor #9 : sobota, 09.08.2008 : 15:30:34 »

Jaz bom pa tako povedala...
Giga nikoli ni marala kakršnih koli priboljškov,smo delali pač samo na čohcih. Čeprav v pasji šoli,ki jo je obiskovala sem vedno ji dala kak pribolšek-ker so pač drugi,pa čeprav ga je izbljuvala in ostal je tam-na trati,da ga je najšel kak drug kužalin in ga popapcal.
In pomoje so priboljški samo razvada-ko ga dobi,je vesel,naredi isto,ga spet dobi,ko  pa tretjič,pa ni priboljška tudi 4 ne pričakovat preveč,da bo ponovil (no,bolj malo jih..). Nasploh kak psiček,Gigine pasme. oz. terierske krvi,ki so radi malo trmasti.
Logiran
Trini
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 92


« Odgovor #10 : nedelja, 14.09.2008 : 16:31:22 »

Tudi sama sem imela sprva z mojo psičko enake težave. Nobenih priboljškov ni hotela, vse je zbljuvala ven in pustila na travi. Poskušala sem več različnih, pa nič. Doma se jih ne otepa, jih poje, vedno pa tudi ne.
Ker ni šlo drugače, sva delali na čohanju. To je bil njej (in ji je še vedno) največji priboljšek.
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #11 : nedelja, 14.09.2008 : 16:44:16 »

 Lips Sealed moj neon bi pojedu vse živo od trave do najboljšega priboljška. Kako je pa z Poli salamo in pasmami, ki so občutljive (koža,dlaka) kot naprimer mopsi ? Ki naj ne bi jedli človeške hrane? Jaz se ne upam dat poli salame? Ali lahko?
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #12 : nedelja, 14.09.2008 : 17:07:47 »

Če poje vse, mu daj briketke. Če je pa občutljiv ne veš dokler ne probaš. Če pasma velja kot občutljivo, ni nujno da je tudi pes te pasme tak. To je bolj v povprečju mišljeno.
Obratno je navadno bolj logično. Maš zdravo pasmo in bolehnega psa  Tongue

Jaz sem malo šolo naredila skoraj izključno na briketih. Mi ni bilo všeč, da bi skoraj cel dnevni obrok požrla 300 g hrenovk in sem raje kar na brikete delala. Moja je tudi ekstremno požrešna  Roll Eyes
Pol sem pa raje posula s parmezanom ali malček olivnega oljčka dala ali pa nekaj koščkov salamce ali hrenovk... Glih da je bil vonj.

Zdaj, ko ne klikam za vsako figo oz. ne klikam več pa brez skrbi delam tudi na hrenovke, komot bi pa še vedno lahko bili na briketih, samo so mi malo premajhni.
Logiran
dog_lover*
novinec
*
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #13 : četrtek, 07.05.2009 : 13:03:47 »

Jaz sem pa delala oz. še delam s poli salamco, sirčkom al pa hrenovko
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #14 : četrtek, 07.05.2009 : 18:08:19 »

smrdljive ribice (=one posušene, tamajčkene) so zakon! Cheesy
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: ne mara priboljškov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines