mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 14:19:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Skolioza .... (?)
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Skolioza .... (?)  (Prebrano 3329 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nota
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 53


« : sreda, 30.05.2007 : 12:22:15 »

Verejtno bo potrebno tole temo prestavit (Jana prosim preveri in prestavi, če je potrebno) ... trenutno sem rahlo na dnu ... in hudo žalostna.
Skolioza ... kar sem dosedaj v preteklosti prebrala, je  bolezen, ki se pojavlja pri psih, predvsem boksarjih, če se prav spomnim - in gre za odlaganje prekomernega kalcija na sklepe ...
Je to prav?

Danes sem imela na rtg. mojega mačkona, 9 let starega, in je postavljen sum na to obolenje, se mu pa pojavlja na vretencih po vratu, požiralniku, vzdolž hrbtenice ....

Ima kdo, lepo, lepo  prosim, kaj več informacij o tem, zakaj prihaja do tega, predispozicije, kaj lahko storim, kako je zdravljenje ...
Lahko tudi na privat mail: simona.poslek@amis.net .
Hvala za kakršnekoli informacije.
Logiran
liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #1 : sreda, 30.05.2007 : 12:54:44 »

Skolioza je nenormalna ukrivljenost hrbtenice, ti pa praviš, da se na kosteh nabira (odvečen) kalcij...temu pa se reče kalcinacija, to pa vem, ker imam to tudi jst...
Torej tukaj nekaj ne štima...še enkrat preveri izvide ali vprašaj veta za pojasnilo !?
Upam pa, da bo s tvojim mačkonom še vse v redu.  Smiley

Morda bo kdo drug vedel kaj več..
LP
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #2 : sreda, 30.05.2007 : 13:01:17 »

Jap, tako kot pravi liza. Skolioza je nepravilno ukrivljena hrbtenica.
Logiran
Nota
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 53


« Odgovor #3 : sreda, 30.05.2007 : 13:20:30 »

Hvala dekleta .. v bistvu sem še tako zmedena in v šoku, vem, da je zmedeno napisano, in skušam sedaj v mislih obnavljat pogovor ... in je čisto možno in res, da sem preslišala pravo ime, ki ga je vet postavil ---
Nisem seznanjena s temi zadevami, ker se še v življenju nisem srečala s temi oz. takimi problemi pri mojih mačkih, tudi za druge ne vem, in mi je to čisto tuje področje ...

Kaj pa spondilioza?

Bom laično povedala (se moram danes ponoči zakopati v internet): gre za to, da se na rtg. posnetku vidi vzdolž požiralnika,  na vsakem obročku odebeljeno, isto tako vzdolž vratnih vretenc proti sredini hrbta ... Tam nekje na sredini hrbtenice tega skoraj ni več videti ...
Kristus kaka razlaga ...
Maček nima problemov s skakanjem, norenjem, divjanjem .. le pri požiranju - kot da se mu oža požiralnik, boli ga na otip na zgornjem delu vratu in hrbtenice nič, le pri požiranju se vidi, da ima problem, posledično golta poleg hrane veliko zraka, in na pritisk ga v predelu grla/požiralnika boli ..

Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #4 : sreda, 30.05.2007 : 13:38:17 »

Simona, da ne boš preveč brskala, mogoče najprej tole:

http://www.spondilosis.com/

Ce pa vtipkas scoliosis + cat v gugla, dobis pa med drugim tudi tole:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?cmd=Retrieve&db=PubMed&list_uids=1164392&dopt=Abstract

Lp Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #5 : sreda, 30.05.2007 : 13:40:06 »

Nota
kaj, če bi ti najprej pogledala..kaj piše? mmm.. Undecided
če misliš spondylosis, je pa kronično razkrajanje hrbtenice, tudi izrajanje..ali spondiloza.
spondylitis je pa vnetje vretenc...
ampak mislim, da res prej točno preveriš, A ?? pa potem vprašaš, morda pa si po nepotrebnem preveč panično reagirala?
Logiran
Nota
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 53


« Odgovor #6 : sreda, 30.05.2007 : 13:45:36 »

liza-asta, saj vem, saj vem .. imaš prav.
Saj sem res samo kot kreten buljila v posnetek in se trudila s požiranjem solz ... in napol preslišala, kar mi je vet pripovedoval. Saj me je stram, ampak ko gre za počutje mojih mačk, mi razum nekam potone in je obup in panika vedno prva faza ..  Sad.

Agnes - tudi tebi hvala za linke.

Grem brskat in jutri še enkrat 'davit' veta.
Logiran
liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #7 : sreda, 30.05.2007 : 13:50:18 »

Te kar razumem...
sej bo  Wink
vzemi si čas in v miru poglej..brez panike..
Srečno  Smiley
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Skolioza .... (?)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines