mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 04:34:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: irski terier
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: irski terier  (Prebrano 52338 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
anchy
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 4


WWW
« : četrtek, 17.11.2005 : 09:34:46 »

Že dolgo si želiva psa. Po tehtnem premisleku o vseh plusih in minusih takšne odločitve, sva se odločila, da sva "zrela" za pasjega prijatelja. Odločitev o pasmi je bil malo daljši proces, vedela sva le to, da bo terier. In potem sva ga srečala, nekega večera v centru Ljubljane-  bila je ljubezen na prvi pogled. Lastnika sva zasula s številnimi vprašanji in potrpežljivo (in ponosno) nama je odgovarjal. Vsaka njegova beseda in kasneje vse ure preživete na internetu na temo Irski terier so potrjevale to, kar sva oba že čutila: našla sva idealnega kužka za naju! Zdaj iščeva dobrega vzreditelja. Pred dobrim tednom sva poslala obširen mail vzrediteljem v Zagrebu, zaenkrat na odgovor še čakava. In zdaj sprašujeva še vas, pasjeljubci in poznavalci, za čim več informacij o tej pasmi, o kakem dobrem vzreditelju- morda celo v Sloveniji? Vsake informacije, mnenja, izkušnje,...bova zelo vesela!
Lep pozdrav, Ana&Aleš
Logiran
anchy
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #1 : petek, 18.11.2005 : 10:31:23 »

Ma kaj res ni nikogar, ki ima/pozna irskega terierja Huh
Logiran
Kora
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 40


« Odgovor #2 : petek, 18.11.2005 : 11:03:21 »

Anchy,

jaz sem sicer bolj doma v irskemu terierju sorodni pasmi, mehkodlakem pšeničnem terierju, mogoče pa ti vseeno lahko malo pomagam...

Predvidevam, da si kontaktirala vzrediteljico iz psarne the Best Colour. Saj ti bo verjetno odgovorila, jo pa ponavadi najdeš tudi na slovenskih razstavah. Veliko razstavlja svoje pse, je pa tudi zastopnica za eno pasjo kozmetiko, tako da ima na razstavi ponavadi tudi stojnico. Jaz na razstave ne hodim pogosto, je pa bila še na vsaki, ki sem jo obiskala. Ena ideja - če si kje blizu doma, pa bi naredila en lep izlet med kužke, lahko poskusiš že ta vikend v Vrtojbi. Samo obljubim ti pa ne, da bo tam, mogoče povprašaj malo v temi o razstavah, tam pišejo tisti, ki so skoraj na vsaki in imajo več izkušenj.

V Sloveniji pa najdeš irske terierje na naslednjem naslovu:
******

Želim ti, da bi našla ravno pravega kužka zase!

Lp, Tina
Logiran
Kora
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 40


« Odgovor #3 : petek, 18.11.2005 : 11:12:56 »

Sem se prepozno spomnila...
Namesto v Vrtojbi lahko poskusiš tudi naslednji vikend v Zagrebu!
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,4599.0.html

Lp, Tina
Logiran
anchy
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #4 : petek, 18.11.2005 : 13:18:27 »

Hvala Kora! Zagreb, naslednji vikend Smiley))
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #5 : petek, 18.11.2005 : 13:42:50 »

Anchy, prijateljica je imela pred leti irskega terierja, zdi se mi, da enega prvih v Sloveniji, prisel pa je iz Anglije. Ce zelis izkusnje iz prve roke jo lahko poisces v Vrtojbi, v Zagreb pa ne vem ce pride. Najdes jo med basenjiji. Smiley lp
Logiran

anchy
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #6 : petek, 18.11.2005 : 16:13:42 »

Vsem hvala za informacije!!! Smo uspeli kontaktirati vzreditelje iz ZG in, če bo vse po sreči (držite pesti), se jutri že srečamo Smiley
Bodo pa v nedeljo v Vrtojbi- info iz prve roke!!
Lep dan vsem, Ana
Logiran
Damijana
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 80


« Odgovor #7 : petek, 18.11.2005 : 17:41:10 »

Pozdravljena!

Verjetno se dobite s Suzano. Drugače pa imaš v SLO tudi legla in sicer v *** So pa dobri prijatelji od Suzane.

Želim ti veliko sreče! Wink Wink Wink

P.S.: izbrala si zelo dobre vzreditelje! Smiley
Če boš potrebovala kakšno telefonsko št. mi piši!

Lp,
Damijana
Logiran
tincat
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #8 : nedelja, 28.01.2007 : 11:11:44 »

Men se zdi, da je že čas, da se javi še kakšen lastnik Irskega terierja! Se mi zdi da tuki tko samevam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 
Za vse, ki se slučajno zanimate za nakup Irca Smiley , vam toplo priporočam, da si ogledate tudi strani tujih vzrediteljev, kajti če bi se kdo odločil za vzrejo se pojavi problem, da je večina ircev, ki so v Sloveniji, na Hrvaškem... v sorodu.
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #9 : sreda, 07.02.2007 : 01:10:07 »

sam zanimivost: v letu 2006 so bili irci na 123. mestu po popularnosti pasme v ameriki ...
Logiran
tincat
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #10 : četrtek, 08.02.2007 : 22:21:25 »

Tole pa je moj irski terier Astor:
(upam, da bo povezava delovala)
http://tincat.moj-album.com/album/5554330/?os=6593338
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #11 : petek, 09.02.2007 : 22:08:29 »

Zelo je lep - prav tako ponosno glavo ima  Cool
Res bi ga rada v živo vidla ...

No tukaj pa ena slika malo slabše kakovosti iz razstave v Mariboru; Irski mehkodlaki pšenični terier vs Irski terier  Grin



[attachment deleted by admin]
Logiran
tincat
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #12 : sobota, 10.02.2007 : 11:59:56 »

To je blo letos v Mb, a maš slučajno katalog?
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #13 : sobota, 10.02.2007 : 14:11:48 »

Imam, sam ne vem kje ... ga ne najdem. Bom janji rekla. Te zanima kateri irci so bili, ne?
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #14 : sobota, 10.02.2007 : 15:14:22 »

No,jaz sem bila pred leti "lastnica" (bil je namrec predvsem od babice) irskega terierja po imenu Epul. Bil je slovenske rodovniske vzreje in sicer znanega advokata iz primorske. Ostal mi je globoku v srcu, tudi pasma kot sama in sigurna sem da bom v prihodnosti spet imela "irca".
No, pa naj opisem njegove lastnosti na hitro; bil je zelo pameten pes, ki se je ukazov dejansko naucil v dveh ponovitvah, rad je imel vse zivali in ljudi, ni veliko lajal in bil izredno navezan na svojo vodnico. Le enkrat je bil napaden s strani drugega vecjega psa in me presenetil....brez ucenja in izkusenj ga je prijel direktno za goltanec, obrnil in drzal na tleh! Toliko o verjetno prirojenih lastnostih. Vec ni naredil. Imel je gosto zimasto dlako, ki je rahlo zaudarjala ko je bil moker (ce to primerjam s sedanjim psom ta vedno "disi"). Nobenih zdravstvenih tezav ni imel skozi celo svoje zivljenje. Edino po 10 letih ni vec rade volje skakal v prtljaznik.
No tako na hitro. Mislim da je ta pasma zlahka primerna tudi za "zacetnike" in idealen pes za vse kinoloske sporte:pameten za poslusnost in hiter za agiliti. Wink Resnicno pasma, ki bi jo priporocala nekomu ki si zeli sredje velikega, aktivnega psa.
Lp
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: irski terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines