mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 16:25:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Strani: 1 ... 182 183 184 185 186 [187]   Dol
Natisni
Avtor Tema: YORKIJI - čvek  (Prebrano 212229 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
chihuahua
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #2790 : torek, 23.06.2015 : 16:42:07 »

Pozdravljeni!
Se še sama javljam v tej temi, čeprav (še) nimam te pasme. Sem namreč sredi odločanja med dvema pasmama. 15 let sem bila prepričana, da bi imela čivavo (ker Yorkija in maltežana nikoli v tistih letih nisem pobližje spoznala), zadnji dve leti pa sem nekako prepričana za Yorkija, a me maltežanček, ki ga redno srečujem, še vedno "potegne" na svojo stran. Ne vem, ali je pač tisti kužek tako super karakter, umirjen in ubogljiv (z gospo nista delala nobene šole, kar je bolj izjema kot pravilo, je pa očitno ona vedela postopati z njim, nekaj je že moglo bit), ali je pa to slučajno izjema in so drugače bolj živahni ... Yorkije sem pa pred dvema letoma že spoznala pri eni vzrediteljici, a se takrat zaradi drugih okoliščin nismo odločili in tako sem še vedno na poti do uresničitve svoje želje ...
Torej - kar me zanima, je to, kaj bi mi svetovali na kaj naj sem pozorna pri ogledu legla? Ima kdo izkušnje tako z eno kot z drugo pasmo - se pravi Yorkiji IN maltežani, in bi lahko dali kak pameten nasvet kako se naj že končno odločim? O obeh sem si prebrala že vse, a je v teh opisih vedno vse tako na splošno napisano, kar je logično, saj se tudi psi znotraj iste pasme med seboj razlikujejo ... pa vendar, najraje slišim osebne izkušnje tistih, ki s temi kosmatinci tudi živijo in mi lahko dajo kak pameten nasvet. Smiley
Eno leglo imamo namen pogledati v kratkem, in sicer gre za znano psarno, vendar me je malo presenetilo, da so isto psico, katera ima zdaj leglo, parili ne tako daleč nazaj (januarja so imeli eno leglo, zdaj pa že novo). Je to ok? Drugače se mi zdijo zaupanja vredni, saj se udeležujejo razstav in imajo zdrave predstavnike te pasme, vendar vseeno razmišljam o VSEM, če na koncu drago plačam za psa.

Drugače pa vam zelo zavidam vaše kužke, leta sem imela željo imeti svojega majhnega psa, a so starši in sestra vedno izbrali pasmo po svojih željah, ki sem ga sicer prav tako vzljubila in skrbela za vsakega, vendar to ni to ...
Logiran
chihuahua
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #2791 : sobota, 27.06.2015 : 11:46:54 »

No, se javljam znova. Tokrat z mojim "prišlekom" Yorkijem v naročju. Smiley Zanima me, kako oz. s čim psičkom očistite dlakico okoli spolnega uda po lulanju ko pridete s sprehoda v hišo? In dlakico po tačkah? Jaz sem mu z eno krpo pobrisala, a ne vem koliko to zares očisti, malo sem tudi s toplo vodo na enem koncu krpe probala, a lulanje se z dlak verjetno ne odstrani tako hitro, ali pač? Kaj torej prakticirate?
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #2792 : ponedeljek, 29.06.2015 : 13:13:34 »

Jaz ga dam v banjo in mu na hitro umijem "podvozje". To pomeni, da z vodo splahnem spodnji del tačk, ritko in lulčka ponavadi tudi gobček. Če je zunaj lepo in se mi ne zdita umazana jih pa tudi samo obrišem z vlažno brisačo.
Logiran
chihuahua
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #2793 : torek, 30.06.2015 : 10:59:05 »

OK potem delam prav. Ampak z vodo ga edino po lulčku nisem upala, da se ne bi prehladil (tudi če s toplo vodo), ko bi se dlaka okoli tega mesta sušila.  Undecided Še nekaj me zanima ... Takoj ko sem ga kupila od prejšnje lastnice, sem mu nabavila v veterinarski ambulanti ampulo za bolhe in klope (ki se pokaplja na eno mesto direkt na kožo), ter tableto proti notranjim in zunanjim zajedavcem (polovičko, drugo polovičko pa bo dobil čez 14 dni, kot so mi naročili). Kljub temu se po treh dneh od obojega še vedno pogosto praska s tačko. Vedno ga kje kaj srbi. Undecided Kakšen predlog kaj storiti? Iti do veterinarja z njim (ker zadnjič sem samo kilažo povedala in ni rabil zraven hodit) ali ni razloga za skrb?
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #2794 : torek, 30.06.2015 : 12:44:08 »

Hm ne vem, to bi ti morala vzrediteljica povedati kdaj je bil razglisten in ali je potrebno ponovno. Koliko je pa sploh star?
Logiran
chihuahua
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #2795 : sreda, 01.07.2015 : 19:32:57 »

Sem že hodila k veterinarju in je rekel, če sem mu dala vse potrebno - proti notranjim in zunanjim zajedavcem ter ampulo proti bolham in klopom - se popraska kdaj pa kdaj ker ga kaj srbi, ne ker bi imel bolhe ipd. Dve leti je star.
Logiran
vesninha33
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #2796 : petek, 27.10.2017 : 08:59:51 »

Pozdravljeni!
Nimam čistokrvnega yorkija, ima 4 leta in 6 kil.
Dlako je imel do dveh let lepo, gladko, črno, ravno, sedaj ima malo valovito, zblejeno, negladko, bolj štrenasto.
Je odvisno od hrane ali česa drugega? Šamponi in balzami ne pomagajo. Tudi olje sem dajala v hrano, ampak ni pomagalo.
Zanima me, če je imel kdo podobno težavo in kako jo je rešil? Če se jo sploh rešiti da.
Saj ne da bi rada, da bi imel svileno dlako kot čistokrvni yorkiji, ampak vsaj malo lepšo.
Frizerji lahko kaj pomagajo? Je kateremu vašemu uspelo?
Hvala!
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #2797 : četrtek, 02.11.2017 : 20:54:04 »

Mislim da gre tu povsem za genetiko in se ne da nič pomagati. Sama imam dva rodovniška kavalirja. En ima štrenasto dlako, sem tudi poskusila vse, pa ni pomagalo. Drugi ima krasno pa ne dajem nobenih dodatkov, tako pač je.
Logiran
Matjaž
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #2798 : nedelja, 02.08.2020 : 15:29:46 »

Živjo!

Sem povsem nov na vašem forumu ter se še malce "lovim" po njem. Torej, ker smo pravkar morali v naši družini po sili razmer dati uspavati našega yorkija, bil je v 13. starosti... (sicer pa drugi zaporedni, v skupnem obdobju melce več kot 20 let)

Seveda, nastala je praznina, pogrešamo njegovo razposajenost, ter, ker si še vedno želimo yorkija... vas naprošam za nasvete, kako naprej, kam se obrniti... Seveda, zavedam se, da to ne gre kar čez noč... pa da je vse tako, kot mora biti.

hvala
Logiran
Strani: 1 ... 182 183 184 185 186 [187]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines