mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 17:32:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Tujec
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tujec  (Prebrano 15404 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« : sreda, 18.07.2007 : 20:05:39 »

Star leto in pol do dve, najden v občini Brezovica, z ovratnico črne barve in čipom št.: 191100000011 (zadnjih treh številk ne bom napisala, ampak je jasno, da čip ni naš). Čigav je čip, trenutno še ne vem, če ima kdo čipiranega uvoženega psa s takšnimi prvimi številkami (1911), naj prosim pove. Slika sledi.

Lucky ostaja v Sloveniji in išče nov dom tu. Ogled in posvojitev možna po predhodnem dogovoru na tlf: 051/30-44-35.
Logiran

Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #1 : sreda, 18.07.2007 : 21:07:34 »

Če pes pride iz tujine že čipiran, a se ga tudi pri nas vnese v register prvič ko pride k veterinarju?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #2 : sreda, 18.07.2007 : 21:12:25 »

Ja, naša Papra je v našem registru vpisana, pa ima makedonski čip. Številke niso važne, samo vpisat je treba v register. Upam, da je tale v matičnem vpisan, da ni "samo" čipiran.
Logiran

Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #3 : sreda, 18.07.2007 : 21:32:07 »

Papra je vpisana, ker si ti poskrbela, da je registrirana. Hja kdo ti kriv, če spoštuješ predpise Tongue Wink

Če pes pride iz tujine že čipiran, a se ga tudi pri nas vnese v register prvič ko pride k veterinarju?
Načeloma mora psa registrirat lastnik, pri nas se to počne skupaj s prvim cepljenjem proti steklini, čeprav se psa lahko čipira tudi prej. Če ima kuža že nek drug čip, se ga seveda ne čipira še enkrat, ampak se pač v register vnese čip, ki ga kuža že ma. Važno je, da se ga vnese v register.

Zadnje sem ratala fuuuul pametna kar se tehle čipov tiče  Roll Eyes Mam čudna zanimanja  Undecided Wink

In ja, 191 je res Hrvaška. Huh.... spet en ilegalec  Grin
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #4 : sreda, 18.07.2007 : 22:01:16 »

Evo vam, komšije  Smiley :

http://www.moj-album.com/slike/76039/yDCDk_jicmwnVHfo.v.jpg

Itak, da mi je u ibr simpatičen... le zakaj.... Roll Eyes Smiley

lp, Katarina
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #5 : sreda, 18.07.2007 : 22:03:56 »

Mogoče se ti zato tako zdi, ker je ena terierska sitna presrana glista. A? Zato se ti tako zdi, a ne? Ker zganja histerijo, pol ga pa pobaraš po zdravju, ti pa hrbet obrne in nima pojma, da se sploh kdo z njim pogovarja. To bo to, zihr je zaradi tega u ibr simpatičen  Grin.
Logiran

Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #6 : sreda, 18.07.2007 : 22:05:23 »

Mogoče se ti zato tako zdi, ker je ena terierska sitna presrana glista. A?

Kolk ti mene dobr poznaš.... do obisti. Smiley

lp
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #7 : četrtek, 19.07.2007 : 10:30:57 »

He, he, tole bo še zabavno.... našla sem skrbnika centralnega hrvaškega registra, ki ima pod njegovo čip številko zabeleženo 2 leti mlado PSIČKO, Moniko... Grin Preiskava je v teku. Cool O rezultatih vas bomo obveščali.  Smiley

lp

Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #8 : četrtek, 19.07.2007 : 12:34:16 »

He, he, tole bo še zabavno.... našla sem skrbnika centralnega hrvaškega registra, ki ima pod njegovo čip številko zabeleženo 2 leti mlado PSIČKO, Moniko... Grin Preiskava je v teku. Cool O rezultatih vas bomo obveščali.  Smiley
lp

Punce, malo  poglejte, da nimate ve namesto tujca Monaka, tujko Moniko  Grin  Grin
Tole švercanje z živalmi na koncu pripelje do takega rezultata - zmešnjava čipov in še večjo zmešnjavo v registru
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #9 : petek, 20.07.2007 : 07:09:09 »

Torej, definitivno je pod številko čipa, ki ga nosi tale "tujec", vpisana ena pasja punca iz Osijeka. Moram reči, da se je gospod, ki ima čez ta register, zelo zavzel za zadevo in se trudi, da bi prišel do rešitve.

lp, Katarina
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #10 : petek, 20.07.2007 : 08:04:14 »

Katero švercanje z živalmi? Ne razumem.

Ker je potrebno čez Hrvaško mejo švercati mladiče, se mnogi poslužujejo tega, da psa čipirajo pod lažno ime. To ni prav nič novega. En notranji glasek mi pravi, da je ta polnozrnati deček plod takega švercanja.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #11 : petek, 20.07.2007 : 09:26:46 »

No, tkole. Tole je LAKI  s Korčule. Lastnica ima avtocamp in trdi, da je pes pred mesecem izginil/bil odpeljan, ukraden...... Postopek poteka, vprašanje pa je, če mu ne bomo dali kar slovenskega državljanstva. Za zmeraj. Smiley

Pa kapo dol gospodu s tamkajšnjega registra - se je res potrudil!

lp, Katarina
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #12 : petek, 20.07.2007 : 10:35:58 »

Pa se je mogoče lastnici zgodil kakšen preblisk in bo prišla po psa?
Drugače pa naj časti teden dni počitnic v campu, pa ji ga mi pripeljemo  Grin
Logiran
dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #13 : petek, 20.07.2007 : 11:37:20 »

No, evo, gospa lastnica ima dobro razlago.  Roll Eyes
Logiran
kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #14 : petek, 20.07.2007 : 12:06:25 »

Bravo Xena! Mogoce bi lahko midve odprle kak s.p. Jaz za podrocje Slovenije, s specializacijo za nicvredne jagrske cucke, ti pa za tujino s posebnim poudarkom na walasovih terierjih.

Citat
Torej, definitivno je pod številko čipa, ki ga nosi tale "tujec", vpisana ena pasja punca iz Osijeka. Moram reči, da se je gospod, ki ima čez ta register, zelo zavzel za zadevo in se trudi, da bi prišel do rešitve.


Vidim, da imajo tudi nasi sosedi tezave z vnasanjem pravih stevilk in podatkov.  Roll Eyes Recimo jaz imam glede na podatke v registru ze nekaj let mrtvo psico, pri kateri se sicer niso zmotili v barvi in pasmi, ima pa kot posebnost zraven napisano se eno, v Sloveniji precej redko pasmo, ki so jo imeli moji sosedi. Bravo veterinarji! Imam psico, mesanko med pritlikavim kodrom in slovaskim cuvacem, pa se mrtvo po vrhu vsega! Le zakaj sem jo sploh cipirala?

Oprosti Laki, veliko srece kamorkoli ze gres! lp
Logiran

Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Tujec
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines