mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 15:04:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Tujec
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tujec  (Prebrano 15412 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #15 : petek, 20.07.2007 : 12:38:46 »

Bravo Xena! Mogoce bi lahko midve odprle kak s.p. Jaz za podrocje Slovenije, s specializacijo za nicvredne jagrske cucke, ti pa za tujino s posebnim poudarkom na walasovih terierjih.


S tem načrtom se popolnoma strinjam - in ker je vsak drugi vsaj mal lovca in vsak tretji ornk terierja, bova imeli gužvo non stop! Tongue

lp
Logiran
liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #16 : petek, 20.07.2007 : 12:43:23 »

Bravo Xena  Cool

Polona...ti imaš pa destinacijo za "brezplačen dopust"..z enim fejst kosmatim fantom.. Tongue (  Tongue neee me kregat..)  Grin Wink pa upam, da je čiiiist iz juga Korčule...Vele Luke.. Tongue

Laki..ti imaš pa res srečo, da mim grede lahko dobiš državljanstvo  Tongue
samo še gazdo si najdeš  Cool

Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #17 : petek, 20.07.2007 : 14:18:37 »

Mene pa zanima, kako je ta kuža sem prišel? Kateri dobri duši se je zasmilil, da ga je "rešil" Korčule in potem pustil na cesti v Sloveniji?  Huh . Sej vem, čudna vprašanja - ampak - iz Korčule do piranskega zaliva ni mogel priplavati. Niti ni šans, da je preplaval do Splita, potem pa jo mahnil peš v Horjul...
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #18 : petek, 20.07.2007 : 14:27:21 »

Saj ste ze verjetno slisale tiste "pravljice", ko se pelje mesancke cez mejo in se jih tam spusti, nazaj pa pripelje pse za prodajo. Tako delajo nasi. Stevilo psov ob prehodu meje je isto, drugega itak ne preverjajo, ce sploh kaj preverjajo. Pravijo pa nasi moderni pasji Martini Krpani, da za vsak slucaj ne skodi tja istega stevila kocin peljat.
No, tole sicer ni slo v tisto smer, je pa lahko slo v drugo - nekdo je pripeljal sem tega kosmatinca in odpeljal od nas takega s "pedigrejem". Ali pa celo iz katere od sosednjih drzav. Zdaj, ko smo v Evropi, je dovolj, da gre vse ok cez Cro mejo.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #19 : petek, 20.07.2007 : 14:32:46 »

1. Pes je bil najden na območju občine Brezovica in zaradi nevednosti najditelja o območjih zavetišč odpeljan na Gmajnice, od koder so me obvestili, da so ga zadržali in naj ga pridem iskat (kar se itak večkrat zgodi). Toliko razlage o tem zato, da ne bo kdo Horjula vpletal v kakšne "uvoze".

2. Dvomim, da je kuža zapuščen, nima parazitov, ni prišel lačen itd. Mislim, da se je izgubil, mislim pa tudi, da se njegov "uvoznik" glede na to, da je pes čipiran in zdaj tule vse napisano, ne bo javil... škoda, ker bo Laki očitno v kratkem času zamenjal Korčulo za nekoga, tega nekoga za zavetišče, zavetišče za spet nekoga tretjega...

3. Saj vem... šala... ampak dopusta ne načrtujem na Korčuli niti zastonj ne. Pes bo vrnjen (če bo) takrat, ko bo lastnica razložila njihovim uradnim veterinarjem, kako to, da je bil nazadnje cepljen 2005, kako to, da ga ni iskala (ker ni niti javila, da je pogrešan) in takrat, ko /če bo sama prišla ponj v zavetišče in poravnala stroške. Mi je zelo žal, ampak jaz ga nisem sunila ali naredila kaj drugega razen tisto, kar se pač ob sprejemu izgubljene živali naredi.

4. Najverjetneje bo torej iskal nov dom v Sloveniji.
Logiran

Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #20 : petek, 20.07.2007 : 20:42:22 »

U -ne - nikakor - da ima Horjul kaj pri tem!!! Narobe razumljeno.
Na glas sem razmišljala o tem, kdo je psa odpeljal od tam in predvsem zakaj.
Osebno sem mnenja, da so bili to kakšni turisti, ki se jim je kuža zasmilil in so ga vzeli s seboj. Sedaj pa je vprašanje - a so se ga naveličali ali pa se je on njih? TO je bilo moje razmišljanje...
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #21 : sobota, 28.07.2007 : 10:03:17 »

Hmmm... na drugem forumu na fotkah se naš Laki igra s cane corso SLO državljanov. Saj ga niste vi, Bonie, sem pripeljali?
Logiran

Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #22 : ponedeljek, 30.07.2007 : 08:32:49 »

Sem ravno zdaj opazila to temo in to bi res lahko bil kuža, ki je na slikah z našo Bonie. In če me spomin ne vara, mu je bilo res ime Laki in je po tem takem od lastnikov surferskega kampa Anthony Boy v Vignju, Pelješac. Da ne bo pomote, ga mi niti slučajno nismo pripeljali v Slovenijo (je Bonie preveč ljubosumna in čeprava se dva metra od našega kombija meče na hrbet z katerimkoli psom, pa bližje h kombiju nobenega psa ne bo spustila...). Čeprav bi mu to privoščila, ker v tem kampu imajo vako leto kakšnega mladega psa, ki ga naslednje leto več ni... , poleg tega nihče nikoli sploh ne ve, kje je njihov pes. Ker ko smo mi bili nazadnje tam, je tale kuža cel čas kar taboril pri nas in z nami hodil na sprehode itd., lastniki pa nič... Da ne govorim o tem, da je eno leto en podoben taki mali cartkan kuža bil zavezan na koncu kampa na 1 meter dolgi vrvici in je cele dneve tako tulil, da je še Bonie cel čas cvilila in me vodila k njemu, češ, da naj mu pomagam... Ampak proti lastnikom, ki ti rečejo, da to ni tvoja stvar in če ti kaj ne paše lahko greš, ne moreš nič ... Pa moram še to povedati, čeprav se bo mogoče komu zdelo grdo, ampak ti lastniki kampa in psa niso ravno čisto OK v glavah... Je pa v tem kampu vedno polno Slovencev, kuža pa tak luštkan in cartliv, pa obvlada fehtanje pri gostih kampa  Wink , tako da se ne bi čudila, če bi se kuža komu prikupil...
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #23 : torek, 31.07.2007 : 18:36:04 »

Kastriran.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #24 : ponedeljek, 06.08.2007 : 12:07:44 »

Jej, če tale Laki ni sprožil meddržavnega spora, bo pa kakšnega drugega, ali kako? Iz Zonzanija so namreč klicali na občino Ig, zakaj je pes pri nas. Hja, zato vendar, ker je bil najden na območju občine Brezovica in ne Iga.

Sicer pa, saj nima veze, kajne? Zaradi tistih nekaj sto metrov občinske zemlje in razmejitve se pa res ne bomo grdo gledali. Tako pri nas kot pri vas bi namreč psa cepili, čipirali, pregledali, kastrirali; in našli zanj najboljši možen dom. In seveda... tako pri nas kot pri vas bi porabili precej za impulze in pogovore s tujino, da bi se zanj kar najbolje izteklo. In ker je važen le pes, smo torej vsi zadovoljni  Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes.

Svašta, res. Dejte delat rajši, namesto da (pa še to brez potrebe) okoli klicarite.
Logiran

Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #25 : ponedeljek, 06.08.2007 : 12:24:39 »

Smetka, mogoče pa vedo kdo je psa pripeljal s Pelješca in je le ta doma z Iga?
Logiran
kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #26 : ponedeljek, 06.08.2007 : 12:27:32 »

Hvala Smetka, ker si me tako nasmejala kot ze dolgo ne. Grin
Pmaxi, hvala tudi tebi. Grin Wink Grin
Logiran

liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #27 : ponedeljek, 06.08.2007 : 12:33:56 »

Nekaj sto metrov zemlje  Undecided eni se kregajo za en veeeelik meter zemlje.. Grin
Naj ga pa nekdo iz Iga pride posvojit  Tongue Evo Ižanci na plano  Cool
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #28 : ponedeljek, 06.08.2007 : 12:51:55 »

Smetka, mogoče pa vedo kdo je psa pripeljal s Pelješca in je le ta doma z Iga?

Pmaxi, ti sodiš med prijatelje človeštva, opažam...
Kakorkoli, ob sprejemu živali v zavetišče je potrebno dati podatke. Najditelj ni iz Iga, pač pa iz Vrhnike, najden je bil na brezoviški strani Krima.

Hvala Smetka, ker si me tako nasmejala kot ze dolgo ne. Grin

Malenkost, še kdaj. Samo problem je, ker mene tole ni nasmejalo kot že dolgo ne, pač pa razp... do konca.
Logiran

Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #29 : ponedeljek, 06.08.2007 : 14:01:48 »

Ma nisem ti imela namen dvigati tlak do plafona. Samo se mi zdi butasto, da Zonzani to sploh počne oz. bom povedala drugače - od kod njim informacija, da je pes z Iga??? Ali jih je kdo z Iga poklical in iskal tega psa pri njih ali pa so kar probali na blef. Skratka, Brezovica in Ig nista ravno tako blizu, da bi se človek kar z lahkoto zmotil!
Mislim, da bi bilo vredno izvedeti od kod Zonzaniju ta info.
Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Tujec
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines