mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 11:14:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Husky/malamut Štrik iz Kranja
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Husky/malamut Štrik iz Kranja  (Prebrano 9007 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« : torek, 24.07.2007 : 21:04:43 »

Star nekaj let, ne prav prijazen, najden v Kranju danes skupaj s svojim štrikom, išče skrbnika. Prosim... čimprej, a ne. Slika sledi.
Logiran

Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #1 : torek, 24.07.2007 : 22:08:57 »

Pesjan Štrik....

http://www.moj-album.com/slike/76039/X_uq2Q3eJh045RBE.v.jpg

in njegov štrik...

http://www.moj-album.com/slike/76039/qczkbD_625OkIZkX.v.jpg

lp, Katarina
Logiran
cac
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #2 : torek, 24.07.2007 : 22:32:47 »

Tale je bolj Aljaški malamut  Huh

Jaooo folk, kaj delate s psi Angry Sad Cry
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #3 : sreda, 25.07.2007 : 05:09:22 »

Ja, zna biti tudi to. Ampak ni velik (vsaj ne ogromen  Tongue), je tanek, ima ozko glavo... nekaj polarnega je pač. V živo še najbolj podoben... nečemu polarnemu. Približno. Ko gledam Artijeve fotke, al pa od husky-jev, pač ni ne eno ne drugo. 
Pes je povsem sposoben ugriznit in sem jih včeraj tudi sama skoraj dobila. Sicer pa prav pridno že od včeraj zvečer tule zavija, kriči, vpije, tuli, laja, nekaj vmes... in z velikim veseljem ga skupaj s štrikom, kdor že pač je, vrnem skrbnemu lastniku  Smiley.
Logiran

Jolly1
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #4 : sreda, 25.07.2007 : 06:17:42 »

Tega psa sem pa srečala je čisto sam taval, ampak nekaj km ven iz Kranja. Smo bili ravno na pikniku, ampak ni bil prav nič prijazen, je renčal na vse in na vsak način hotel napasti enega od psov, ki so bili tam. Ko smo ga hotli ujeti, je ušel  Sad

Ta pes tava vsaj 14 dni! Čeprav je bil takrat brez štrika  Huh A bi pomagalo, če po tisti okolici nalimam kaj plakatov?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #5 : sreda, 25.07.2007 : 06:23:37 »

Karkoli, kar bi pomagalo najti lastnika. Pes nekomu tretjemu ne bo oddan, ker je pač tak, kakršen je. Ja, tudi to, da se tepe, bi mu pripisala, ker ima brazgotinast gobec.
Torej iščemo skrbnika psa, ki je na cesti že nekaj časa.
Logiran

cac
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #6 : sreda, 25.07.2007 : 10:02:42 »

Tudi pri malamutih obstajajo "športni" in "razstavni", zato tale pes ni nič podoben Artijevim malamutom (ki so kot medvedki Kiss).
Je pa po teh slikah sigurno malamut, ima precej tipično glavo, večja ušesa in zavit rep čez hrbet.
Upam, da se hitro najde lastnik.
Taki psi znajo odlutat kar precej daleč...
Logiran
shime
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 222


« Odgovor #7 : sreda, 25.07.2007 : 11:24:37 »

Tudi meni se zdi dokaj tipičen malamut. Pa tudi težki po naravi znajo bit, sploh samci, če jih ne vzgajaš pravilno. So pač dovolj pametni, da vejo da so dovolj veliki in močni, da jih nihče v družini ne more zadrževat in to potem s pridom izkoriščajo. Drugače pa ga vodnik, ki se ga ne ustraši in je dovolj potrpežljiv, lahko obvlada brez večjih problemov.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #8 : sreda, 25.07.2007 : 11:57:54 »

Javil se je lastnik, ki trdi (dajte nehat meni bučke prodajat, no... prosim  Smiley), da ga je ravno včeraj posvojil od nekoga, ki ga je imel na takem štriku privezanega in skratka ni ravnal lepo z njim (a bejž, a dej, a res). No, on (torej domnevni novi lastnik) da pa ima vrt in krasne pogoje zdaj za to žival, vendar mu je pes prav tako ravno včeraj ušel. Trdi, da bo ponj prišel s knjižico in torej potrdilom, da je bil pes redno cepljen (star je 4 leta). Čipiran ni. Stroške zavetišču bo poravnal po prvem, ker si je domnevno omislil žival, vendar nima denarja zanjo oziroma se mu zdi ta strošek "brezvezen". Po Difa pride torej nekdo. Treba je ugotoviti, ali je prvi ali v resnici drugi lastnik, psa bomo cepili in čipirali, vrnili lastniku  Huh in hkrati obvestili uradne veterinarje, da pes do sedaj ni bil cepljen (sem namreč prepričana, da bo knjižica "pozabljena" doma). Oddajam ga z zelo slabim občutkom... pes je zahteven, midva sva se že zmenila, ampak načeloma ni niti najmanj prijazen ne do ljudi ne do živali.
Logiran

ajka11831
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 206


« Odgovor #9 : sreda, 25.07.2007 : 12:06:06 »

Žalostno da ima takšen bilo kakšno žival da mu takoj uide, sej pes ni neumen če bi mu bilo lepo bi ostal, tako je moje mnenje.

l.p.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #10 : sreda, 25.07.2007 : 12:18:21 »

Polarci so itak umetniki v uhajanu, doma jih lahko obdržiš samo če jih toliko zlavfaš, da se jim ne ljubi uhajati ali pa imaš dvometrsko ograjo z globokimi cementnimi temelji, pa še zgoraj mora biti obrnjena navznoter, če zna plezati. Še iz zaklenjene hiše znajo priti ven če si dovolj želijo. Škoda je, da so tako atraktivni za pogledat, saj jih ogromno pride v roke nesposobnim ljudem. Za Štrika imam tudi jaz zelo slab občutek. Celo če bi bil prijazen cukrček bi jih imela.
Logiran
ajka11831
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 206


« Odgovor #11 : sreda, 25.07.2007 : 13:41:04 »

kar se tiče uhajanja moram povedat da pri Aljaških malamutih vsaj pri moji ne. Gre do konca hiše pa pride nazaj ker se bojijo biti sami, tudi ko sva na sprehodih se mi nebo odaljila več kot cca 100 metrov.
(se opravičujem ker ne spada to sem)
l.p.
Logiran
shime
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 222


« Odgovor #12 : sreda, 25.07.2007 : 13:48:36 »

No, no  Huh , govoreč iz izkušenj vem, da se jih doma da obdržat tudi na kak drugačen način, po drugi strani pa je res, da takega malamuta, kot je bil moj verjetno ne bi več našel (zato tudi nisem poskušal).
Z drugim delom pa se povsem strinjam; polarni psi so neverjetno lepi, hkrati pa tudi neverjetno samovoljni. Prvo jim hitro najde lastnike, zaradi drugega pa imamo Štrika in kup oglasov, ki se tipično glasijo: "Zaradi prostorske stiske/pomanjkanja časa/selitve/ipd. oddamo 2/3/(tu so že tisti malo bolj vztrajni)4 letnega prijaznega (po možnosti še celo šolanega in najbolj izvirni celo ubogljivega) psa/psico pasme malamut/husky/mešanec z ... Tel.št.: ********" Potem pa nesrečni jaz gleda te oglase in si misli, no saj veste....
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #13 : sreda, 25.07.2007 : 14:10:53 »

.... po drugi strani pa je res, da takega malamuta, kot je bil moj verjetno ne bi več našel (zato tudi nisem poskušal).

Hm, ko bi več ljudi tako razmišljalo... pa ne samo pri malamutih.

lp, Katarina
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #14 : sreda, 25.07.2007 : 14:14:49 »

Če se z njimi dovolj ukvarjaš, jim uhajanje sploh ne pride na misel. Žal ta dovolj pomeni za veliko večino lastnikov  preveč. Celo prav lepo ubogljivi znajo biti. S Štrikom pa se zanesljivo nihče ni ukvarjal kot bi bilo treba in to že od malega. Če bi se, zanesljivo ne bi bil popadljiv. In takega je res zelo težko obdržati doma.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #15 : sreda, 25.07.2007 : 14:25:17 »

Pa še to. Meni je Štrik zelo všeč. Ker ni prevelik in pretežak. Bil bi odličen za delat. Karkoli. Samo če bi se našel junak, ki bi štiriletno zahojeno mrcino spravil v red. O tem, da se bo hitro spet znašel na cesti ne dvomim (če se ga ne bodo preventivno raje znebili).
Logiran
shime
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 222


« Odgovor #16 : sreda, 25.07.2007 : 14:56:31 »

Pa še to. Meni je Štrik zelo všeč. Ker ni prevelik in pretežak. Bil bi odličen za delat. Karkoli. Samo če bi se našel junak, ki bi štiriletno zahojeno mrcino spravil v red.

Tudi meni je všeč. Mislim pa, da bi bolj kot junak moral biti politik; jaz sem imel vsa leta pri moji občutek, da sem na poziciji vodnika zaradi tega, ker me je izvolila za nedoločeno mandatno obdobje. Tudi ubogljiva je bila bolj v smislu: "No če si pa že šef bomo pa nardil." Smiley) Razen če je bil show program, se pravi v šoli in na izpitu; tam je blo pa treba pokazat, da obvlada.
Vsekakor pa menim, da se vsi strinjamo, da je za njih potreben poseben način sporazumevanja, ki ga je pač potrebno najti. In pa korekten odnos, ki ti ga potem vračajo. In ko enkrat izšolaš takole mrcino in jo pripraviš do tega, da te tudi uboga, si lahko mirne duše rečeš izkušen kinolog Wink .
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #17 : sreda, 25.07.2007 : 15:24:45 »

Vsekakor predvsem odličen diplomat, se strinjam. Junak bi pa moral biti v tem smislu, da bi se sploh upal spoprijeti s takim problemom. Pa še ustrezno zavarovan prostor bi moral imeti, da se mrcina ne bi znašla na cesti še preden bi se šola sploh lahko začela.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #18 : sreda, 25.07.2007 : 15:59:11 »

Dif na poti "domov".
Logiran

vlasta,bavdaz@masi
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #19 : sreda, 25.07.2007 : 16:26:31 »

živjo.res groza,da si ljudje omislijo psa pa ga potem zavržejo.Aja smetka,tvoj najdenček OKI-naš ljubljenček je užival na morju.je zelo vesel,razigran.se še oglasimo s kakšno sliko. Tongue
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Husky/malamut Štrik iz Kranja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines