mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 11:34:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Ljubi... ne ljubi... ljubi... ne ljubi...
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ljubi... ne ljubi... ljubi... ne ljubi...  (Prebrano 13529 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« : ponedeljek, 30.07.2007 : 14:09:40 »

En naslov si pač moram izmislit, da ga bo pogledalo čimveč ljudi  Smiley.

Sprejet muc, star 7 tednov, zadnji tački ne "delata". Ker verjamem, da bi ob negi, morda kakšni operaciji lahko živel kvalitetno in dolgo... in ker mi je še vedno iz srca žal za vsakega, ki mu več kot toliko ne morem pomagat, vas - bralce - obveščam, da bo muc  okoli 17 ure na kliniki končal svoje življenje, razen če se kdo od vas ne odloči za posvojitev. V nasprotnem primeru vas samo obveščam, da je bil en tak mladiček pri nas in upam, da se bo še komu milo storilo (ker sem samo človek in ne želim vseh stisk držati zase).
Je prijazen... nadvse. In ves čas prede.


http://www.moj-album.com/slike/1601452/r_xEG8kk4gSDMT0K.jpg

http://www.moj-album.com/slike/1601452/DNsxeNpk65MqVtWm.jpg

http://www.moj-album.com/slike/1601452/YvMKLnw_vVuVH69E.jpg

Logiran

Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #1 : ponedeljek, 30.07.2007 : 14:22:07 »

Ubožec.  Cry
Logiran
steva cenejac
odvisnež
*****
Sporočil: 542


« Odgovor #2 : ponedeljek, 30.07.2007 : 15:09:30 »

Sranje... Sploh ne morem delat... pa bi moral...

Midva ga ne moreva imeti - najina muca je že tko en psihopat, kaj bi takemu revčku naredila, pa... Pa še na dopustu sva od prihodnega tedna. Mogoče, če bi čez dva tedna, ko bi bila doma... Sami izgovori, kajneda?

Če bi kdo le hotel vzeti tegale mucka, lahko pomagava s kakim prispevkom. To je žal vse, kar lahko narediva. Čeprav se bojim, da je to veliko veliko premalo...

Smet - nisi edina, ki si v enem velikem sranju....

Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #3 : ponedeljek, 30.07.2007 : 15:31:31 »

Sranje...
sem šele sedaj videla...

kako rada bi pomagala...
smetka kaj misliš da je bolje- evtanazija ali pač ne? (vem da je glupo vprašanje, ampak ob toliki poplavi je včasi bolje ......)

kako se pa muc premika??

jaz mu mogoče lahko nudim domek- če bi se navadil prenašati potovanja?? hm...
ne vem
razmišljam razmišljam....
žalosten primer...

torej muc ne hodi ali kako??
kakšno življenje je sploh primerno zanj?Huh

smetka javi čimprej- mucku pa Kiss Cry
Logiran
dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #4 : ponedeljek, 30.07.2007 : 15:34:22 »

Žal tudi jaz trenutno ne zmorem, ker imam poleg 2 živali v stanovanju, ki ga s partnerjem deliva z mojo mami še cel kup obveznosti, pomanjkanja časa, stara starša sta bolana in potrebujeta konstanstno pomoč, nisem še pri svojem kruhu... eh, drek, prav jezna sem nase, na svet, na....... Če ga kdo vzame, naj računa na denarne prispevke od moje familije. Kaj več žal žal ne morem ponudit.

Teja, pokliči Smetko na 051 30 44 35.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #5 : ponedeljek, 30.07.2007 : 15:40:53 »

Smetka se zaveda, da je poplava, potres, hurikan... od vseh teh živali.

Po drugi strani pa ne bi napisala, naj ga nekdo posvoji, če bi bila prepričana, da je EDINI izhod za tegale uhca samo skozi nebesna vrata.

Torej..... ?

lp, Katarina

P.s. Teja, Smetko pokliči malo kasneje, zdajle se ne more oglašat.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #6 : ponedeljek, 30.07.2007 : 15:49:03 »

ne vem, odkar sem videla mucka sem čisto paf...

nočem pa garantirati, saj je vse tako zapleteno...
čez dva meseca grem spet v lj...
to je sr***...
in NISEM prepričana, če bi mucku lahko nudila vse kar bi potreboval?
sploh pa tale mačkonček??
zavedati se moram tudi, da bo muc živel še... uf... krepko čez moje pesjane Wink

kako pa kaka in lula- vse normalno??
tako mi je hudo za mucka...
nimam izkušenj z ohromelostjo pri muckah, zato.... Undecided Undecided Huh

xena, kaj misliš?? sva si usojena? Wink

prav, smetko bom poklicala malo kasneje, tudi jaz sem sedaj bolj na tesno s časom.
(pa še ta moj življenjski stil- me ni nič doma- pesjani gredo lahko z mano, mucek pa ne Tongue, po drugi strani pa sem razmišljala o posvojitvi mirnega mucka, ki bi živel v sobici v LJ (hm??), samo bo to spet problem, ker bi bil muc tam na črno Shocked Angry
pač, prepovedane živali- kako patetično Cry Cry

Xena, malce me že poznaš, a misliš da bi bila kljub vsemu primerna posvojiteljica.......
kako težke odločitve... sploh pa takole na hitro Cry
jaz ne vem kaj naj, vem samo, da mi je zelo hudo, da nisem več sposobna speljati treninga do konca in da bom kasneje poklicala...

lp
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #7 : ponedeljek, 30.07.2007 : 16:31:50 »

Tudi jaz obljubim, da pomagam s kakšnim prispevkom, če ga bo le kdo lahko vzel. Vem, da je dom tisto, kar muc potrebuje, ne moji prispevki, ampak žal je to vse, kar lahko storim (tukaj, zdaj). Res mi je žal.
Logiran
kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #8 : ponedeljek, 30.07.2007 : 16:55:08 »

Zal mi je muce in zal Smetke, ki je spet pred tezko odlocitvijo. Ampak ce trezno pogledas, vsi pac ne morejo preziveti. Ne pri danasnji cloveski miselnosti, ne pri tako ogromnem stevilu zivali, ki iscejo nove domove. Zdrave, neposkodovane. Zal

Kar pa se ne pomeni, da ne bom prispevala kaksnega evrcka, ce se kdo odloci muci pomagati. Vec kot to ne zmorem. lp
Logiran

Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #9 : ponedeljek, 30.07.2007 : 17:35:09 »

No tkole....

tale drobižek od mačka, ki niti ene cele kile še nima, je očitno namenjen za TA svet. Ostaja v oskrbi zavetišča Horjul, po okrevanju (in po vsej verjetnosti tudi operaciji) pa bo z vsemi nogicami ali pa kako manj iskal čisto svoj pravi dom.

Ime mu je Ljubineljubiljubi Rocco.

Repek zbira prispevke za njegov poseg in rehabilitacijo, v kolikor mu želite pomagati, bomo zelo veseli vsakega eurčka na našem računu.
Podatki pa so:
REPEK - Društvo za pomoč brezdomnim živalim,
            Pot v Hrastovec 9a, 1231 Ljubljana Črnuče

T.R: 03107-1000197021, pri SKB banki

s pripisom: "Ljubineljubiljubi"

Kaj več pa bo povedala Smetka, ko se vrneta od dohtarja! Smiley

lp, Katarina
Logiran
steva cenejac
odvisnež
*****
Sporočil: 542


« Odgovor #10 : ponedeljek, 30.07.2007 : 17:54:38 »

Moj kodirc za hyponet je v službi in bo uporabljen takoj zjutraj...

Juhej Cheesy
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #11 : ponedeljek, 30.07.2007 : 18:10:24 »

Vse roke in tace v luft od veselja, borki Smetki in borcu Rocco pa vso podporo! Držim pesti da bo dr.vet.  našel čimboljšo rešitev Smiley
Logiran

Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #12 : ponedeljek, 30.07.2007 : 18:34:10 »

Me veseli, da bo mali muc ostal na tem svetu...

...pri tem pa upam, da se vsi bralci kotička Zavetišča Horjul zavedate/zavedamo, da pač tako ne bo šlo več oz. že ne gre več (govorim na splošno, ne le o temu mucu), kakor ste verjetno razbrali iz Smetkinih pisanj (in nikakor ne le današnjih, ki so bili bolj direktni). Trenutno se v zavetišču nahaja več kot preveč tako mačk kot psov, ki so zdravi, popolnoma porihtani...skratka pripravljeni za v nov dom - že par mesecev. Smetka je svojo nalogo pri teh živalih izpolnila/opravila - jih rehabilitirala, razbrala vedenjske vzorce, pozdravila, poredila, vse kar spada zraven torej....in prav zaradi teh živali, ki bi že zdavnaj morale biti v svojem domu, bo Smetka morala biti primorana dejansko postopati nepravično proti novim prišlekom...razen, če seveda vseh obstoječih ne evtanizira. A me kdo razume kaj hočem povedat? Zdrave mačke/psi ostajajo v Zavetišču Horjul. Posvojiteljev ni. In ni prostora za nove prišleke, ki jih je zavetišče dolžno sprejeti/oskrbeti/popedenati za nov dom.

Zadeve se morajo začeti drastično spreminjati. Posvojiteljev v Horjulu ni, oz. je številka le teh zelo majhna zaradi preprostega razloga. Ker jim ne grozi evtanazija. Ker se imajo živali v zavetišču horjul fajn, ker itak Polona poskrbi za vse ane, ker itak Polona je samo ena in edina in oh in sploh in dajmo ji po možnosti še naprtiti kakšno dodatno živali, ker bo samo ona naredila točno tako kot je treba...ANE? No, pravzaprav je vsaj po mojem mnenju nekaj res (da je Polona ena in edina), ampak dajmo ji zato POMAGAT. Če se res nekaj ne spremeni, potem...ne vem kaj bo. Ne vem če se sama pravzaprav zavedam kako resno je vse skupaj...vem samo da je - tako čisto zares in zelo.

Torej, če hočete posvojiti žival - dajte jo posvojit, ker si jo želite, ker imate zmožnosti za njo poskrbeti...nikar zato, da jo rešite evtanazije in jo potem vlačite čez 10 začasnih domov. Živalim v Horjulu je fajn, če že hočete, da to napišem - trpijo prav zagotovo ne...a ni to dober razlog za posvojit žival? Ne? Kaj pa mogoče razlog, da vam zna Smetka o živali vse obrazložiti, kaj lahko pričakujete, kaj ne, ker pač mačko/psa najbolje pozna oz. opravi svojo nalogo? Tudi to ni dovolj dober razlog? Kaj pa morebiti, da so živali zdrave, kompletno veterinarsko poštimane? Aha, tudi do tukaj vas še nisem prepričala....Kaj pa če rečem, da živalim grozi evtanazija? Je to res dober razlog? Ne me hecat.

Od vseh debat, ki smo jih dali skozi, od vse pisarije in vsega kar spada poleg, človeška logika očitno še vedno ne deluje - ker če bi, bi ljudje posvajali živali na podlagi zgoraj navedenih razlogov...na podlagi tega, koliko enega dela je vloženega v posamezno žival, na podlagi tega, kako se ena samcata oseba tako zelo trudi, da bi rešila prav vse...ampak nič zato, ker živalim v Horjulu je fajn. In vedno bo vse fajn, in vedno bo dovolj denarja in vedno bo še en cm2, kamor se bo še dalo stlačit eno novo mačko v zavetišče...in potem se vsi zbudimo iz lepih sanj.

Posvojitelji...kje ste? Ogromno mucov in psov čaka na svojo priložnost.

Lp vsem, Maja
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #13 : ponedeljek, 30.07.2007 : 18:50:01 »

Muc ima nekaj narobe s tačkami... kaj, se še ne ve pravzaprav. Na rentgenu nič posebnega, eno tačko čuti, druge (niti) ne... skratka, v sredo greva v Topolšico. Išče pa čisto zares svoj dom. Saj ni problema... bo tukaj, dokler ne pridemo do tam, do koder bomo lahko, kar se zdravja tiče. Potem pa mora v nov dom... sicer nisem naredila nič.
Logiran

Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #14 : ponedeljek, 30.07.2007 : 20:09:30 »

Uf, lepo je prebrati, da se je vsaj zanj našla rešitev.  Kiss
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Ljubi... ne ljubi... ljubi... ne ljubi...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines