mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 14:55:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Avtocesta - Ravbarkomanda - Glu
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: Avtocesta - Ravbarkomanda - Glu  (Prebrano 31410 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #75 : ponedeljek, 08.10.2007 : 22:22:29 »

Jejhata... katera od vaju gre skozi vrata prva, ko gresta na sprehod? Ima kakšno omejitev v svojem težkem življenju  Tongue?
Se slišiva jutri, ker je predolgo za tipkat? Lahko pa pokličeš tudi Katarino, bo z veseljem pomagala tej muli do upoštevanja pravil.
Logiran

Jolly1
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #76 : torek, 09.10.2007 : 06:22:37 »

Jaz sem to pri Kastrotu rešila z ovratnico proti lajanju, ko začne tulit dobi šprico vode v gobček, se je zelo hitro odvadil. V bistvu od prve šprice ni več tulil  Grin Takrat res ni šlo drugače, ker smo živeli še v bloku in pol bloka je prišlo z nočne domov, naš pes je pa ravno tulit začel.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #77 : torek, 09.10.2007 : 06:55:12 »

Lahko pa pokličeš tudi Katarino, bo z veseljem pomagala tej muli do upoštevanja pravil.

Ja, itak. Smiley. He, he, Glu, šefica. Tongue

lp, Katarina
Logiran
pavle
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #78 : četrtek, 11.10.2007 : 16:20:45 »

Jejhata... katera od vaju gre skozi vrata prva, ko gresta na sprehod? Ima kakšno omejitev v svojem težkem življenju Tongue?
Se slišiva jutri, ker je predolgo za tipkat? Lahko pa pokličeš tudi Katarino, bo z veseljem pomagala tej muli do upoštevanja pravil.

Živijo Smetka!

Eno vprašanje bi še imel glede te psičke. A se ti vsaj približno sanja, kakšen mešanček bi kaj to lahko bil? Me res zanima. Misliš da gre tu za več kot dve pasmi?
Najlepša ti hvala.
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #79 : četrtek, 11.10.2007 : 16:41:12 »

Citat
Spoštovana Smetka!
Mi lahko poveste prosim, kaj je to za ena pasma? Je morda mešanček? Letos na morju smo srečali popolnoma istega psa, ki se potepa po našem naselju kjer imamo hišo in seveda vedno pride tudi k nam na kakšen obrok, gre pa nažalost za potepuškega psa, saj pravijo sosedi da ga gledajo že 2 leti tu, nekdo ga je namreč zavrgel.
Iskal sem po vseh mogočih knjigah, pa tudi na internetu in sem si mislim celo da nažalost nikoli ne bom srečal več takšnega kužeka kot je ta, na kar slučajno naletim ravno na vas, ki ste tudi našli povsem istega psa.
Zelo bi bil vesel vašega odgovora. Izredno me zanima za kakšno vrsto gre.

Citat
Mešanka je in to tako zelo mešanka, da ne bi upala niti ugibat, med kakšnimi "pasmami".

Citat
Živijo Smetka!

Eno vprašanje bi še imel glede te psičke. A se ti vsaj približno sanja, kakšen mešanček bi kaj to lahko bil? Me res zanima. Misliš da gre tu za več kot dve pasmi?
Najlepša ti hvala.

Citat
Mešanka je in to tako zelo mešanka, da ne bi upala niti ugibat, med kakšnimi "pasmami".

Dragi Pavle,

dokaj očitno je, da se se zagledali v nekaj podobnega Glu in bi radi to dobili (kar sklepam iz vaših vprašanj po pasmah). In iz sledečega mi ni ravno jasen vaš 1. post, kjer govorite točno o takšnemu psu, ki pa je "žal potepuški". Če si želite torej takšnega, potem vam svetujem, da rešite dvo-letnega životarjenja psa, ki se potika okoli vaše hiše na morju. Če je seveda še živ, ga ni kdo zmaltil, povozil, ali pač ni poginil zaradi drugih dejavnikov. Obisk pri veterinarju, cepljenje, čipiranje, razglistenje/razbolhanje, priporočam tudi kastracijo/sterilizacijo, počakati bo treba da mine karantena, ta čas se pripravite na njegov prihod in na koncu imate točno takšnega pasjega ljubljenčka kot si ga želite. Tako vsaj sklepam iz vašega pisanja. Tudi Glu je bila namreč potepuška in ima po zaslugi zavet. Horjul, nov, odgovoren dom. Ne razumem zakaj potem tudi sami nebi vzeli "žal potepuškega" psa. Kakorkoli, upam, da moje pisanje vzamete dobronamreno in če sem prehitro sklepala, se vem že vnaprej opravičujem.


Zali in Gluji se pa opravičujem za smetenje teme sram....upam, da se imata lepo Smiley

Lp, Maja
Logiran
pavle
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #80 : petek, 12.10.2007 : 15:20:34 »

Dragi Pavle,

dokaj očitno je, da se se zagledali v nekaj podobnega Glu in bi radi to dobili (kar sklepam iz vaših vprašanj po pasmah). In iz sledečega mi ni ravno jasen vaš 1. post, kjer govorite točno o takšnemu psu, ki pa je "žal potepuški". Če si želite torej takšnega, potem vam svetujem, da rešite dvo-letnega životarjenja psa, ki se potika okoli vaše hiše na morju. Če je seveda še živ, ga ni kdo zmaltil, povozil, ali pač ni poginil zaradi drugih dejavnikov. Obisk pri veterinarju, cepljenje, čipiranje, razglistenje/razbolhanje, priporočam tudi kastracijo/sterilizacijo, počakati bo treba da mine karantena, ta čas se pripravite na njegov prihod in na koncu imate točno takšnega pasjega ljubljenčka kot si ga želite. Tako vsaj sklepam iz vašega pisanja. Tudi Glu je bila namreč potepuška in ima po zaslugi zavet. Horjul, nov, odgovoren dom. Ne razumem zakaj potem tudi sami nebi vzeli "žal potepuškega" psa. Kakorkoli, upam, da moje pisanje vzamete dobronamreno in če sem prehitro sklepala, se vem že vnaprej opravičujem.


Zali in Gluji se pa opravičujem za smetenje teme sram....upam, da se imata lepo Smiley

Lp, Maja


Draga Maja,
ta 'potepuški pes' že ima nov dom, tako da brez skrbi. Kar se tiče pa da bi jaz imel ponovno psa, še ne vem... Me pa zanima ja kakšen mešanec je to, morda v prihodnosti še kdaj bom pa imel psa, in ne bi se branil če bi bil ravno takšen kot je Glu.
Lep pozdrav
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #81 : sobota, 13.10.2007 : 12:34:33 »

Gargamel, ni problema.
Ja, imamo se lepo, zdaj sva že drugi vikend doma (med tednom sva v Ljubljani) - Glu gnezdi v košari z našim Zlatkotom (muc), s katerim sta se hitro spoprijateljila (z drugim muckom Mačotom pa se gledata bolj od daleč), tukaj ima tudi možnosti za malo več prostega gibanja po travnikih in poljih (njene krtake nogice jo nosijo zelo hitro Smiley), saj jo v Ljubljani ne upam spustit da se v prometu in obilici ljudi in kosmatincev ne bi zmedla.
Tudi problem s tuljenjem je več ali manj odpravljen (kolikor sem sama lahko spremljala, ker cimre ta teden ni bilo), malo dela imava edino še doma (včeraj je bila spet glasna); obvlada tudi vse mogoče stopnice - strme, položne, visoke, nizke, ravne, zavite, marmornate, iz parketa, betonske, lesene, zunanje, notranje - skratka vse Smiley
Je tudi izredno simpatična, včeraj me je srdito obranila pred hudo nevarnim sesalcem in metlo (ju je okregala in malo ogrizla), opažam pa tudi, da lula skoraj vedno z eno nogo kakšen centimeter v zraku Cheesy Smetka, si prepričana da Glu ni kakšna Marlenna med psi? Smiley
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #82 : sobota, 13.10.2007 : 18:00:37 »

Upam, da ne pretiravam (kar sicer nasproh zelooo rada počnem Wink ) ampak včasih pri psičkah pomeni tole smešno lulanje tudi kakšno težavico s kolkom (jo boli, ko počepne) - lahko kaj prehodnega, lahko pa tudi displazija. S tem se da čisto normalno živet, nič panike, da boš gotova pa ob priliki, ko boste pri veterinarju, mogoče prosi, da jo malo premiga, pa se bo hitro vidlo. Pri štengah bi jo morala pa v tem primeru le malo bremzat... LP!
P.s.: Drugače je pa tale nasvet izključno amaterski...
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #83 : sobota, 13.10.2007 : 18:38:12 »

Poznamo tudi psičke, ki so čisto zdrave in obvezno pri lulanju dvignejo taco. Smo imeli v bližini boxerko, ki je vedno tako lulala in sem bila prepričana, da je samec, dokler nisem prišla dovolj blizu,... Grin
lp
T.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #84 : sobota, 13.10.2007 : 18:47:35 »

Jap, lulanje psičke na treh tačkah še ne pomeni nič groznega.

Tako Shiva npr "pocahna" kraj, kjer je malo prej kakšen drug kuža lulal.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #85 : sobota, 13.10.2007 : 18:54:55 »

Tudi jaz imam eno zdravo psico (kar se tice kolkov, sklepov in teh zadev), ki veselo dviguje taco ob lulanju. Je pa med bolj dominantnimi psicami. Itak pri tem, ko dvignejo taco, tudi pocepnejo in zgleda vse skupaj precej akrobatsko Cheesy tako da tezko verjamem, da bi psica, ki ima tezave s sklepi, lulala na tak nacin...
m.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #86 : sobota, 13.10.2007 : 18:58:53 »

Dominantna je, nič drugega  Wink.
Logiran

Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #87 : sobota, 13.10.2007 : 20:21:07 »

Uf, Glujči ki se krega na metlo Cheesy Smotka mala Kiss Vidim, da so ji njene kratke tačke padle v celoti v med Wink

Lp, Maja
Logiran
kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #88 : sobota, 13.10.2007 : 20:28:35 »

Moja Kaja je med gonitvami obvezno dvigovala taco, Bagi pa jo vedno. Smiley
Logiran

delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #89 : sobota, 13.10.2007 : 20:47:17 »

Moj sin ima pudlico, ki lula tako, da nasloni obe zadnji tački malo višje ob drevo . Če pa drevesa ni blizu pa tudi počepne  Smiley . Je sterilizirana.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Avtocesta - Ravbarkomanda - Glu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines