mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 09:37:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Avtocesta - Ravbarkomanda - Glu
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Avtocesta - Ravbarkomanda - Glu  (Prebrano 31414 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ora
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


WWW
« Odgovor #120 : sreda, 12.12.2007 : 14:28:49 »

Naš se gre pa že samo ob nakazanem neprimernem obnašanju (o)hladiti v boks Roll Eyes
Je pa to sedaj že velika redkost  Smiley
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #121 : sreda, 12.12.2007 : 14:33:48 »

Nagobčnik uporabljam, če je kdo na obisku, pa je dostikrat z njim postala še agresivnejša. Mogoče zato, ker se počuti bolj nemočna (da z njim ne more ugriznit).
Problem pri šoli je ta, da je Glu pridna, ko mene ni oz. ko sva v drugem okolju, kot doma (zunaj, na obisku, na kavi,...). Tako da se tam ne vidi njena narava, ki jo pokaže doma...

Se mi zdi, da sem Glu že zelo dobro spoznala, ampak vedno napade brez kakršnega koli nakazovanja. Vidim sicer, da dobi določen pogled, ponavadi, ko jaz nekje sedim in kdo pride proti meni. Ampak je npr. ugriznila strica v kleti, pa enkrat, ko je hodil stran od mene iz kuhinje v dnevno... Tudi nič ne zarenči, ne pokaže zob,... Nekatere ljudi ignorira, pri drugih se crklja, tretje prime za nogo, četrte zelo agresivno grize in skoči vanje. Včasih se tudi pri istem človeku obnaša enkrat tako, drugič drugače.
Logiran
Ora
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


WWW
« Odgovor #122 : sreda, 12.12.2007 : 14:41:39 »

Če si jo res že spoznala, jo moraš pa samo še vzgojiti. Katarina ti bo sigurno pomagala z nasveti Wink
Logiran
dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #123 : sreda, 12.12.2007 : 17:37:37 »

Uf, tale Gluja je pa potem res trd oreh... ampak se vse da. Res najbolje da se na Katarino obrneš, te bo zasula s pravimi nasveti. Smiley
Srečno!
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #124 : sreda, 12.12.2007 : 20:46:13 »

Zala_,

držimo pesti, da se bo dalo Gluji kaj dopovedat, le ne obupat Smiley

Lp, Maja
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #125 : sreda, 12.12.2007 : 20:52:03 »

Ne bom obupala Wink
S Katarino se jutri slišiva in se bova zmenili kdaj in kje se dobimo na ''sestanku'' Smiley
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #126 : četrtek, 13.12.2007 : 23:12:26 »

Zala_, iskreno: tvoj pes si dovoli preveč. obnaša se nespoštljivo do ljudi, ki mu nič nočejo. primerljivo je tako vedenje z najstniki, ki hodijo okoli in brez razloga objestno nadlegujejo ljudi v okolici. se ti njihovo vedenje najbrž ne zdi ok? torej ne dopsutit svoji psici, da se obnaša nasilno do okolice.

tvojo psico osebno poznam in mi je bila zelo ljuba, ko je bivala še v horjulu. bila je tip psa, ki se bo nekega dne znašel pri meni, ko bom imela proste kapacitete. morda bi bila tudi ona nekoč pri meni, če ne bi dobila drugega doma. imela bi jo smrt rada (že sedaj jo imam na nekakšen ''zavetiški'' način, pa ni moj družinski član). ampak pri meni bi ugriznila le enkrat in nikoli več. ker tle pa pri meni ni debate.

kaj želim povedat? pejdi v šolo, ker nekaj res ne delaš prav. kmalu bo začela bit nasilna tudi, ko bosta v tujem okolju, pa ko bo brez tebe. zadeve se bodo stopnjevale. in res nima tvoj pes nobene pravice nadlegovat bitij, ki mu nič nočejo. ni lačna, ne zebe je, ni žejna, noben je ne tepe, travm nima nobenih - a ji kaj manjka? ne? torej nima pravice biti groba do nenapadalnih bitij.

ko berem tvoje povedi, kako mora pes imeti nagobčnik, če je kdo na obisku, se spominjam glu, ko je bila še v zavetišču... verjemi, ta pes ne potrebuje nagobčnika. ti moraš v glavi par zadev postavit na drugo mesto. in ne mislim s tem nič slabega, govorim ti, ker sem se vse to naučila pri svojem prvem psu. ker si je tudi on jemal pravice, ki mu niso pripadale.

upam, da ti rata. katarina je glede tega res zakon in če boš delala po njenih navodilih, uspeh ne izostane. držim pesti!
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #127 : petek, 14.12.2007 : 07:59:30 »

Saj jaz se dobro zavedam, da je velik (oz. ves) del teh težav na meni. Nisem znala pravilno odreagirat, ko se je to začelo (čeprav se trudim) in težave tako nisem odpravila. Velik del pri tem verjetno nosi dejstvo, da sem imela do sedaj izkušnje samo z enim psom, pa še ta je bil po značaju ovčka. Tudi Glu je bila, ampak samo prve tri tedne. Sem se trudila z njo že od prvega ugriza, pa mi do sedaj še ni ratalo doseč, da ne bi poizkusila (preprečim ugrizniti ji že, ampak to po mojem mnenju ni rešitev).
S Katarino se dobiva v nedeljo in upam, da bo šlo po upoštevanju njenih nasvetov le še na bolje Smiley Hvala vsem za dobre želje in vzpodbudo Smiley
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #128 : torek, 29.01.2008 : 21:00:27 »

Saj vem, da ful težim, ampak sem firbec - kako vam gre? Smiley

Lp, Maja
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #129 : torek, 29.01.2008 : 21:10:58 »

Hehe, midve sva nekaj povezani, sem ravno rekla da grem po celi večnosti pogledat Glujino tastaro temo, pa vidim tvoj post Tongue In ne, sploh ne težiš, sej jaz rada govorim o naši kozici Smiley

Gre nam zelo fino Smiley Ugotovili smo, da ima 'izpade' samo okrog mene - čuva roko, ki jo hrani Grin No, ampak se nasploh lepo obnaša, da ne bo izpadlo, da je ob meni volk Grin Upoštevamo Xenine nasvete, zase tud skromno mislim da sem napredovala in bolje razumem kaj in kako je treba s tako pametno psičko Smiley Kakšni situaciji se (še) rajši izognem, pri večini ostalih pa zobje ostanejo varno v ustih Smiley
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #130 : sreda, 30.01.2008 : 14:14:26 »

Sem včeraj malo čudno napisala pomojem - stratka, odkar smo imeli učno uro je bilo le nekaj 'neugodnih' situacij (vedno le, če sem zraven jaz) in z vsakim našim reagiranjem nanje je situacija boljša.
Drugače je pa tudi super - pridna, scrkljana, požrešna, razigrana in nadvse simpatična. Jo imamo vsi ful radi Smiley
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #131 : sreda, 30.01.2008 : 18:32:55 »

Vas je lepo brat  Smiley Glu, ti pa upam da veš, da si cela padla v med in glej da boš pridna še naprej  Tongue A z Zlatkomom se pa drugače dobro razumeta? Sem videla drugače poročilo o zaroti mačkov Grin

Lepo se imejte še naprej, en lep pozdravček mali Gluji - kozici  Kiss

Lp, Maja
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #132 : četrtek, 31.07.2008 : 10:38:38 »

Smetka, mene pa samo zanima na kateri strani na Ravbarkomandi je naša kozica eno leto nazaj vandrala (proti morju al proti LJ). Ker gremo na morje tam mimo in ker je ravno (skoraj) leto okrog bi šli lahko malo pogledat. Sej se verjetno ne bo spomnila pa da bi jo kaj travmiralo zaradi tega, ane?

Ugotovila sem edino ''slabo'' stran tega, da imam psa iz zavetišča Wink - namreč ker sem firbčna oseba me skoz zanima kako je bilo z njo prej - kako ji je bilo ime, pri kom je prej bila, kako so delali z njo, kakšne kolege je imela,... Smo probal jo klicat že vse živo (na začetku, zdej se itak samo še na Glu javi) ampak ni bilo nekega konkretnega odziva pa po italiansko smo probal (je mami mela ideje da so jo lahko Italiani tule pustil ker imajo oni hude kazni glede tega) Grin No, vsaj dolgčas nam ni bilo Wink Grin

Pa prišli smo do nekaj ugotovitev - gotovo je bila čuvaj (zelo rada se vleže na prag ko grem jaz po pošto al pa ko kaj zunaj delamo [drugače ni nič zunaj ker nimamo ograjeno] in me prav čukasto gleda, ko jo kličem notri), ziher je bla zunaj, ker če mi pomaga na vrtu al pa če smo kje zunaj na travniku se mirno ugnezdi v travo in pač leži tam kot na blazini (prejšnji kuža je bil od malega ''salonski'' in mu še na misel ni prišlo počit rit kamorkoli drugam kot na svojo blazino Smiley). Grozno jo tudi nervira, ker nimamo nobenega pametnega placa, kamor bi v hiši lahko zakopala svoje priboljške (kar je gotovo počela zunaj) - potem pa vsa nesrečna išče okrog in največkrat zakoplje med povštrčke/blazinice v košari (jo moram enkrat posnet ker je z umret smešno), so pa tud ušesa letela že izza povštrov, iz potovalk (in to lepo zložena med cunje), izza omare da še zdaj ne vem kako je svojo rit noter dobila... Mogoče bo za rojstno dan dobila en plastičen peskovniček z zemljo noter Wink [čeprav dvomim, ker bi se to verjetno prehitro prekvalificiralo v Zlatkotov WC Smiley]
Pa ziher je bila zaposlena kot varnostnik/policaj, ker more v vsem in povsod delat red (dela ga, ratuje ji pa ne najbolje) Grin (zdaj je zaposlena sicer še na dodatnem delovnem mestu in se je - kljub temu, da izpolnjuje pogoje za upokojitev - zaposlila pri jedilni mizi, kjer je njena glavna naloga kako čimbolje prepričat našega očija, da mu kaj ''pade'' iz rok Wink)
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Avtocesta - Ravbarkomanda - Glu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines