mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 11:36:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: Vnetje ušes
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14   Dol
Natisni
Avtor Tema: Vnetje ušes  (Prebrano 59311 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #180 : nedelja, 24.10.2010 : 15:00:16 »

Čisto normalno je, da zaradi kapljic ne sliši. Wink Wink
Ko se je to zgodilo prvič mojemu, sem kot zmešana letela nazaj.
Ne matraj ga zdaj s preverjanjem sluha, imej ga na povodcu. Šele nekaj dni po koncu dajanja Otonazola se bo sluh vrnil.
Saj je jasno, masten je ko vrag.  Lips Sealed
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #181 : nedelja, 24.10.2010 : 15:13:44 »

sanco1a, NAJLEPŠA HVALA!!! Verjameš, sedaj jokam od veselja!!!  Kiss Kiss Kiss Res še enkrat najlepša hvala za tale odgovor, si mi res polepšala, oz. normalizirala to nedeljo.  Smiley Kiss Ja, res je masten kot vrag, saj fant mi je rekel, da je to najverjetneje zaradi kapljic, ampak jaz sem bila res panična in sem resnično mislila, da je postal naglušen. Kako sem vesela  Smiley Smiley Smiley
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #182 : nedelja, 24.10.2010 : 15:19:43 »

Bo kmalu kot nov. Smiley Smiley
Jaz Otonazola tudi zato ne maram, ker ima moj povešena, močno odlakana ušesa z zelo dolgo dlako, pa v času dajanja zdravila ni samo gluh, ampak še tak, kot bi nanj kdo zlil liter olja.  :eNe pomaga enkratno kopanje, še trikratno ne, ko je zdrav. jezen
Bučko ima vsaj pokončna in mu vsaj na videz nič ne manjka. Wink
Ampak drugega ti pa ne dajo kot to mast.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #183 : nedelja, 24.10.2010 : 15:27:41 »

Hvala, res si me pomirila  Smiley Kiss
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #184 : ponedeljek, 25.10.2010 : 08:18:09 »

Ja, to je pa čista resnica  Angry Bučko je tudi tak kot kakšna polizana kura  Evil A je en teden dovolj dajanja teh kapljic, ali moram nazaj še po eno dozo ? Veterinar mi ni nič rekel, da moram nazaj, jaz bi pa najraje prenehala s tem, ker se mu je vnetje pozdravilo. Ušesa ima lepa, nič rdeča, nič ne smrdi iz njih, in popolnoma nič več ne stresa z glavo. Kaj pravite ?  Smiley

In sedaj zjutraj spet sliši kot volk, sem samo vrata odprla, pa je takoj slišal. Kako je bilo mene včeraj strah...

Na povodcu ga imam pa ves čas, je pa predvčerajšnjem, ko me ni bilo doma, ušel staršem od fanta  Angry , in hvala bogu, ni imel kapljic v ušeskih.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #185 : ponedeljek, 25.10.2010 : 11:12:19 »

 Jaz nikoli ne grem nazaj, mi pa veterinarka vedno priporoči dajanje dober teden do deset dni. Jaz običajno neham kak 8. do 9. dan.
No, na srečo smo v 11 letih imeli le tri vnetja, dvakrat neposredno po puljenju dlak Angry (že drugi moj tak pes, ki naj bi se mu po nasvetih stare šole pulilo dlake, pa  je to vedno ziritiralo stvar do hudega gnojnega vnetja!), lani pa  zaradi neke sezonske alergije.
Menda sedaj celo strokovna veterinarsko literatura odsvetuje puljenje.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #186 : ponedeljek, 25.10.2010 : 12:03:35 »

Hvala za odgovor, tudi midva ne bova šla nazaj. Dobi kapljice še danes, se pravi sedmi dan, nato pa prenehava. Tablet (Enroxil Flavour) pa ima še za štiri dni.  Smiley Ko to porabiva, bo to to.  Wink Tudi Bučko ima pri 9 letih prvo vnetje, hvala bogu.
Logiran
spelcy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 102


« Odgovor #187 : torek, 16.11.2010 : 19:30:42 »

Pozdravljeni!
Sicer nisem šla brati celotne teme, ker trenutno nimam ravno veliko časa, bi pa bila vesela, če bi mi kdo znal odgovoriti na vprašanje. Psička ima vneta ušesa, neprestano opleta z njimi, in nam kaže da jo boli. Ker trenutno nimamo možnosti peljati k veterinarju, do jutr pa zna biti dolga, še posebej če te bolijo ušesa, me zanima ali ji lahko damo Deksametason? Za ljudi vem da je super, ker dejansko zdravi vnetje (ni samo protibolečinsko), za pse pa ne vem... Se morda kdo kaj bolj spozna na to?
Seveda jo bomo jutri peljali k veterinarju, vendar se nam gre bolj za to, da psički čimprej olajšamo bolečine..
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #188 : torek, 16.11.2010 : 20:31:19 »

spelcy, glede Deksametazon - a, ti žal ne znam svetovati (upam, da bo kdo znal čimprej). Ampak psička je sigurno že prej kazala znake vnetja ? (stresanje z glavo...)
Logiran
spelcy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 102


« Odgovor #189 : torek, 16.11.2010 : 21:42:02 »

Smo ugotovili, da je ena klinika odprta do 9 in jo peljali... Ima vnetje, kot smo predvidevali, na en ušesu precej ob bobniču, na drugem pa vnetje nastaja. Dobili smo Otonozol (nekaj takega), čez teden dni pa imamo ponovni pregled. Upam, da bo vse ok..
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #190 : sreda, 17.11.2010 : 14:41:51 »

Otonazol, ja, to je dobil tudi Bučko. Tudi jaz upam, da bo vse v redu, oz. vem da bo  Wink te kapljice res fino pomagajo.  Smiley Je pa Bučko zelo slabo slišal, ko sem mu jih dajala, da se ne boš ustrašila.  Wink A ste dobili tudi tablete - antibiotike poleg ?
Logiran
spelcy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 102


« Odgovor #191 : sreda, 17.11.2010 : 20:12:17 »

Glede sluha smo se že organizirali, da na sprehodu ne bo nikjer spuščena, za vsak slučaj. Vseeno hvala za opozorilo. Antibiotikov pa nismo dobili, se je zgleda veterinarju zdelo, da ni potrebno.
Danes je dobila ta drugič kapljice, vendar se opazi, da je zdaj proti večeru bolj nemirna, zgleda da je večer in noč, podobno kot pri ljudeh, del dneva, ko bolečina naraste...
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #192 : sreda, 17.11.2010 : 20:18:03 »

O super, vidiš, mene pa veterinar na to ni opozoril, in sem bila popolnoma prestrašena. Čisto pokopana...sem mislila, da je oglušel.

Srečno, da se psička čimprej pozdravi.  Kiss
Logiran
banAncy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 122


WWW
« Odgovor #193 : torek, 09.07.2013 : 22:37:37 »

Zivjo nisem nasla nobene teme, kjer bi bilo omenjeno kaksne barve naj bi bilo usesno maslo pri psu. Pri mojem sem opazila, da ima rjavkasto maslo in obcasno se praska? Mogoce kdo ve kaksne barve naj bi bilo usesno maslo?
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #194 : torek, 09.07.2013 : 22:42:19 »

Lahko je rjavkasto in lahko tudi vonj ni najbolj prijeten,  pa je še vedno vse ok. Vnetja ne moreš zgrešiti, ker se pes nenehno praska za ušesi in stresa z glavo, pa sluhovod je bolj rdeč kot običajno. Če se samo občasno praska, je lahko zaradi preveč ušesnega masla (moj maček).
Logiran
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: Vnetje ušes
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines