mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 21:39:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Emi
Strani: 1 2 [3] 4  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Emi  (Prebrano 16686 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #30 : ponedeljek, 23.06.2008 : 14:56:33 »

Tudi jaz sem Cry ob prebiranju.

1 nesrečna sekunda vs. 20 srečnih let

Torej, kaj bi izbrali? A ni jasno razvidno, koliko je ta kao svoboda draga!? Stane življenje.
Logiran

the_girl
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 996


« Odgovor #31 : ponedeljek, 23.06.2008 : 15:20:16 »

Kaj pa se je zgodilo z malo? Sad
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #32 : ponedeljek, 23.06.2008 : 15:22:14 »

http://www.zavetisce-horjul.net/dnevnik1/?p=206
Logiran

ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #33 : ponedeljek, 23.06.2008 : 15:23:45 »

Neodgovornost lastnikov, kršenje posvojitvene pogodbe. Angry

Zaradi tega pa ne nastradajo oni temveč žival.
Uboga Emi Cry
Logiran
the_girl
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 996


« Odgovor #34 : ponedeljek, 23.06.2008 : 15:28:50 »

Joj, uboga Emi. Toliko dela, volje, denarja in za konec - posvojitelji s figo v roki. Sad Angry Cry

Je vsaj Nace v redu; ostaja pri njih?
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #35 : sreda, 25.06.2008 : 11:43:21 »

Polona piše, da so posvojitelji ok...
Se mi zdi, da gre pri mačkah in psih včasih za dva različna tipa posvojiteljev - nekdo, ki bo super funkcioniral s posvojenim psom in mu nudil vse kar potrebuje, ga imel rad... je hkrati lahko neprimeren za muco, ker bo v začetku sicer sprejel pogodbene pogoje, a ga bo nekoč nekaj premamilo in ji bo želel privoščiti vsaj majceno svobode. "Brez slabih namenov", ampak vseeno... In potem se zgodi tole. Čeprav so posvojitelji ok. In jim (predvidevam) nikakor ni vseeno, da se je zgodilo, kar se je. In čeprav (verjetno) lepo skrbijo za Nacka.
Ne zavidam tistim, ki vstajate na dve uri, se borite z boleznimi, špilate veterinarje... potem pa za nameček z detektivskimi sposobnostmi odkrivate namene posvojiteljev. Bi predlagala, da v prihodnosti zberemo še za kakšen poseben detektor, ampak žal je verjetno tako, da v trenutku, ko podpisujejo, takšni ljudje dejansko ne načrtujejo kršitve pogodbe  Undecided Kar seveda ne spremeni žalostnega dejstva...
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #36 : sreda, 25.06.2008 : 14:03:56 »

 Undecided   Žalostno je to.  Cry Cry Tista pesem pa tudi. Jaz upam, da Smetko kdo občasno objame... Toliko žrtvovanja...
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #37 : sreda, 25.06.2008 : 14:25:21 »

Grozno, res grozno. Sožalje Smetki...
In mene kar zmrazi, da tudi teli 2 "moji" bosta nekam odšli. In tako slabo statistiko poznam, da se celo tolažim z mislijo, da sta še preslabi in da ni interesentov in mi ni treba (še) razmišljati h komu in kam.
Slaba tolažba, pa vendar...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #38 : sreda, 25.06.2008 : 16:15:51 »

Škoda. Pa tako luštkana muca je bila.
Tisti, ki želite, da bi vaše oddane muce živele samo v stanovanju, jih ne oddajajte drugam, kot v  blokovska stanovanje, po možnosti v višja nadstropja. Ker večina mačk hoče ven in uide, če le ima priložnost. Ljudje večinoma ne podpisujejo pogodb s figo v žepu. Večina ne ve, kako težko je obdržati muco, ki hoče ven, v stanovanju. Ne smeš odpreti okna, ali pa moraš imeti gor rešetke, paziti moraš vselej, ko odpiraš vrata...Ker je naša hiša obdana s prometnimi cestami, imam mačke zaprte že 18 let. In veste kaj? Pogodbe, da bom imela muco izključno notri si nikoli ne bi upala podpisati. Moje muce še vedno hočejo ven. Ne morem reči, da jim nikoli nikdar ne bo uspelo. In ker niso vajene življenja zunaj, se tak pobeg po vsej verjetnosti ne bi dobro končal.

Ko oddajaš rešeno muco, ki si jo spravil k sebi, ji vsekakor želiš, da bi živela dolgo in srečno življenje. daš ji možnost, po svojih močeh najboljšo. Vedno se ne izide.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #39 : sreda, 25.06.2008 : 16:49:31 »

Emi je bila oddana v stanovanje. Možnost izhoda je imela, če sem prav razumela, ob priložnostnih obiskih sorodnikov z dežele. Zavestno in ne zgolj slučajno, če sem prav razumela.

Sem lastnica štirih mačk, starih od 7 - 9 let. Tri ne gredo ven nikoli, tudi če so vrata od hiše ves dan odprta. Car gre ven skupaj z Brčico in mano v poletnem času recimo enkrat na teden. Sam ne sili ven. Živim tako zelo na vasi in v hiši, da bolj ne bi mogla.

Pazit je treba na svoje živali. Vem, da se zgodi nesreča, preberem kdaj tudi kakšno novico, kako je povozilo dve, tri leta starega otroka... ampak ne glede na to, kako dobri posvojitelji so in kako žal je vsem tistim, ki se jih kaj takega zgodi, je rezultat enak. Lahko pozabim na ves moj trud z vsakim od njih, ni problema, sem se sama tako odločila živet, ampak dejstvo je, da mačke ni več in da ni edina; in da se to pogostokrat zgodi prav pri mačkah. Pazit je treba nanje.
Logiran

helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #40 : sreda, 25.06.2008 : 17:07:36 »

Naj gre vse skupaj v maloro.
Boga revčka. Cry
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #41 : četrtek, 26.06.2008 : 11:19:32 »

Letos smo imeli v gosteh več divjih živali, v glavnem  ptičev. Ki so si opomogli (hvala Kranjskemu zavetišču za pomoč) in smo jih spustili. Verjetnost, da ne bodo preživeli  je velika. Ali je potemtakem takšna pomoč nesmiselna? Mislim da ne. Živali daš možnost, ki je brez tvojega posredovanja ne bi imela.
Mačke seveda niso divje živali in na njih je mogoče paziti. Če je nekdo obljubil, da bo imel mačko notri, pa jo nalašč spušča,  za to ni opravičila (še sploh zato, ker se mačke, ki so vajene samo stanovanja zunaj slabo znajdejo in so v večji nevarnosri kot tiste, ki so vedno zunaj).
Kar ne pomeni, da je bilo delo z muco nesmiselno. Dobila je možnost, ki jo sicer ne bi imela. Žal vedno ne uspe.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #42 : četrtek, 26.06.2008 : 11:37:15 »

Sama kroga, ki ga začnem, ne morem zaključit. Lahko poskrbim za žival, na drugi strani mora biti nekje primeren posvojitelj. Tista, ki ocenjuje, kdo to je, sem jaz. Ne vem... ali se (pre)večkrat zmotim, ali kaj je narobe, vsekakor ni smiselno čas, voljo, energijo, kakor pač temu rečeš - in nenazadnje vse finance vlagat v kmalu mrtve živali. Stopim v mačjak in neštetokrat rečem... lej, dead cat walking. Slabe možnosti jim dajem, če ni pravega posvojitelja na drugi strani.
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #43 : četrtek, 26.06.2008 : 12:02:11 »

Žalostno za zjokat, res.

pa še nekaj čisto oftopic, potem zbrišite, ampak ali mogoče kdo ve, kaj  povzroča izpadanje dlake pri mačkah? Začeli so se pojavljati mački z velikimi zaplatami gole kože, nekako tako kot bi bili pobriti po kakšni operaciji ali pa kot psi, ki jih je požrl demodex. tako po bokih ali ob straneh, na eni ali na obeh straneh. Če so kakšne garje ali kaj drugega nalezljivega, bi povedala glavnim vaškim klepetuljam, tako bi tudi lastniki mačk izvedeli, da jih morajo zdraviti (kar tako sami od sebe jih očitno ne mislijo)
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #44 : četrtek, 26.06.2008 : 12:16:37 »

Žalostno Sad.

Ampak treba je pogledati z optimistične strani - življenje je bilo podaljašno vsaj za nekaj časa, nameni Smetke so bili dobri. Kje pa ima čas, da bi dejansko preverjala prav vsakega posvojitelja dan za dnem. na poštenje ljudi je pa dane svelikokrat na žalost težko računati.

Prizadanejo te take zgodbice, sploh če veš, da je bila namerno puščena ven.

Mi smo imeli posvojeno muco doma 18 let. Da je živela tako dolgo, se lahko zahvalim samo dejstvu, da je bila izključno notranja muca.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Emi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines