mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 19:25:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Pasji boji
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 29   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pasji boji  (Prebrano 139679 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #30 : sreda, 30.07.2003 : 10:28:42 »

pa sej se ne gre za neko dokazovanje. previdnost nikoli ni odveč. pri psih si pač pozoren kaj delajo in kaj se dogaja. me pa res zanima koliko sta stara obadva samca. sicer pa izjeme še ne potrjujo nič.

vse kar govorim je, sami imate izkušnje in iz teh se pač vsak nekaj nauči. psi so eni taki, eni drugačni. samo ne odreagirajo vedno agresivno zaradi negativnih izkušenj. nekateri so pač taki po naravi, dominantni, malo prepotentni in ko se dva taka najdeta je hitro bum.

tudi moja dva samca sta imela pasje prijatelje s katerimi sta se razumela. a to je drugače. nikoli pa s svojim sedanjim psom na vrvici ne silim k drugemu samcu ne glede kako prijazen zgleda ali kaj mi zatrjuje njegov lastnik.

samo hotela sem povedati svoje mnjenje in kako jaz vzgajam svoje pse. vaši psi pa so pač vaši in jih vzgajate po svoje.

aja maja šele zdaj sem dojela da si to ti. sej se poznamo ..
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #31 : sreda, 30.07.2003 : 10:40:06 »

He he Maja,nisi prepoznala Brina na slikici Grin?
Nisem rekla da svojemu psu pustim da pride do pretepa.Lahko pa morda opišem prvi njegov fight.Z maminim fantom,ki ima kraskega ovcarja smo sli v hribe.Takrat je bil brin star 5 mesecev.Dokler je bil manjsi ga je krasevc toleriral,ga ucil in ga branil celo pred mano ko sem ga kregala.Ko pa smo tisti dan pse spustili,brin je kot vedno provuciral in se na vsak nacin hotel igrati(maja saj ti ves kaksen je Grin).Ko je krasevcu popustilo,ga je prijel in ga stresel za poduk.No ja brin pobalin kakrsen je,tega enostavno ni prenesel najbolje,pa je od mame fant rekel da morata zrihtat.Pretep je trajal najvec minuto,pes jo je odnesel z lazjimi ugrizninami,karsevcu pa itak ni bilo nic.
Naslednjic ko smo se dobili je bila storija kar podobna,pse imamo od takrat locene Roll Eyes.
PS:Maja,se dobimo za trening,Sabina je rekla da nekaj nacrtujete?
Logiran
goa
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 70


« Odgovor #32 : sreda, 30.07.2003 : 22:00:21 »

Čakte malo jst sm tut maja  in ste me malo zmešal zdej Wink
Komu je zdaj to namenjeno?
Logiran
KatjaD
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 40



« Odgovor #33 : sreda, 26.11.2003 : 18:21:54 »

No ja, bom pa še jaz dodala moje izkušnje z "boji". Nikoli ne bi niti pomislila na to, da bi prepustila psa naključju kot je "sej se bosta že psa zmenila".
Vedno kadar je moj pes napaden (namreč nisem še bila v situaciji, ko bi moj napadel prvi in upam, da tudi nikoli ne bom)sem posegla vmes. Trikrat NO-jem skoraj v gobec, da so mojega psa spustili, rota, ki je preskočil ograjo, ko sem s privezanim psom hodila po drugi strani ceste, pa sem naklestila s fleksijem in bi ga še enkrat, če bi ponovno skočil v mojega psa. Lastnik se mi je za reakcijo zahvalil - ne vem sicer zakaj?!; če bi bil pes moj, bi človeka, ki bi ga natolkel, verjetno nadrla, ampak...
Sej vem, da vas večina misli, da sem nora, ker riskiram ugriz, ampak zaenkrat sem mnenja, da rajši zdravim svoje rane, kot tako fizične kot psihične rane svojega psa. Moje se mnogo prej zacelijo.
Ne bom trdila, da moj pes nikoli ne bi napadel. Za vsakega, ki to trdi, lahko rečem le, da ne pozna svojega psa. Tudi moj je dominanten samec, čeprav je kastriran od 7 meseca, se kdaj začne postavljati na drugega samca, ampak to tudi v istem hipu preprečujem. Mogoče imam tudi to "srečo", da ga samci zaradi tega, ker je kastrat zaenkrat zgleda "ne jemljejo resno" - kar se groženj tiče.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #34 : sreda, 26.11.2003 : 20:05:46 »

Citat
Sej vem, da vas večina misli, da sem nora, ker riskiram ugriz, ampak zaenkrat sem mnenja, da rajši zdravim svoje rane, kot tako fizične kot psihične rane svojega psa. Moje se mnogo prej zacelijo.
Oglaša se ena, ki ne misli, da si nora  Wink
Sama ravnam popolnoma enako!
Kadarkoli se je kakšen pes zapodil v mojo pridkano Grin Oxo, sem se postavila zanjo kot lev. Ne glede na posledice.
Tudi jaz pravim, da rajši tvegam ugriz, kot pa da bi moja psička postala popadljiva do drugih psov zaradi slabih izkušenj, kar se nemalokrat zgodi.
Logiran
ARO
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #35 : četrtek, 04.12.2003 : 12:57:01 »

Še ena nora, ki misli, da je bolje, da boli njo kot psa.
Jaz bi naklestila še gospodarja ne samo psa.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #36 : četrtek, 04.12.2003 : 19:16:12 »

Zanimivo, zanimivo...
Ko prebiram te poste sem spet dobila potrditev, da so NO največkrat vzrok za pasje pretepe na sprehodih.
Veliko ljudi mi je že to reklo, pa tudi mojega starejšega psa je 2x napadel NO. Ne pitbull ali kakšna podobna "grozna pasma", ampak NO.
Kaj se dogaja s to pasmo?   Huh

Hja, čeprav se tudi goldni niso več to kar so bili  Cheesy  Cheesy.
Pred nekaj dnevi, se je v moja psa zagnal golden. Nisem mogla verjet.
Še dobro, da sta bila moja dva privezana, drugače bi prišlo do konkretnega pretepa, v katerem bi ta peso potegnil takratko.

Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #37 : četrtek, 04.12.2003 : 20:14:43 »

Citat
Kaj se dogaja s to pasmo?  
Hja, NO je ''razred zase'' že kar lep čas. Enostavno to sploh ni več pes, kot je bil.
Pa ne rečem, da ni več možno srečati normalnega NO, niti slučajno.
Problem je, da se toliko ljudi odloči za to pasmo z utvarami, da je to najbolj učljiva pasma, intiligentna, ki ne rabi vzgoje...
Ko se sprehodiš po podeželju je večina psov NO ali pa vsaj nekaj podobnega.
Pasma je pokvarjena (ne zamerite lastniki NO!!) tako karakterno kot tudi telesno.

Prav tako me ''odbijajo'' zlatkoti (raje imam flate) in labradorci (boljši mi je chesapeake b.r.)
kot pes, ki bi ga sama imela. Drugače me ne odbijajo!! Wink
Pri labradorcih sem opazila kar močno posesivno čuvanje avta, svojega prostora, kar mi nekako ne gre v račun...

Logiran
Chris
gost
« Odgovor #38 : nedelja, 14.03.2004 : 01:16:37 »

Pitbull po boju (mogoče malo dvomim)

http://www.ogrish.com/index2.php?include=view_include.php&view=15266&&element=5

Na netu sem našel samo to, kar se tiče teme pitbull fight, pa še te so na čudni strani... Slike so v sredini, kjer piše attacment, view in download. Žal se ni dalo urediti drugače.

Ni primerno za ljudi z občutljivim želodcem! Lips Sealed
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #39 : nedelja, 14.03.2004 : 09:31:28 »

Ubogi pes. Vzgojen je bil za pasje boje.
In kaj ima od tega? Brez gobčka je ostal.
Kaj pa lastnik? Šop denarja, pošpricanega s krvjo svojega psa.

Še en dokaz človeške norije.
Vsem takšnim lastnikom, bi ..... Ne bom pisala kaj jim privoščim (bo Jana cenzurirala), lahko si pa mislite, da nič lepega.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
igor
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 237


« Odgovor #40 : sobota, 20.03.2004 : 14:03:10 »

Sem si ogledala  slike in ostajam brez besed...........
Logiran
vicio
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 205


« Odgovor #41 : sobota, 20.03.2004 : 17:37:13 »

za ubit nekoga, jaz pravim. enkrat sem gledal dokumentarec o tem in ponavadi so takšni suhceni pitbulčki le sparing partnerji za ta one ta prave bojevnike. niti niso hranjeni, ampak le nekaj treningov oddelajo in ponavadi od lakote poginejo. sploh pa se ne branijoi, ampak le v enem koteku stojijo. dokumentarec je bil v času nemške gonje proti določenim pasmam. res žalostno, kaj si eni ne izmislijo.
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #42 : sobota, 20.03.2004 : 18:26:02 »

Tudi jaz sem si ogledala slikice Undecided
 Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed no comment Cry Lips Sealed Undecided
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #43 : nedelja, 21.03.2004 : 20:57:25 »

To je taaaaako žalostno Sad Sad Sad :-/ :-/ Undecided
Pasje boje bi morali z vso močjo preganjati, udeležence, orgnizatorje pa pozapreti.
Logiran
Maša
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 114


« Odgovor #44 : nedelja, 21.03.2004 : 21:44:32 »

To je taaaaako žalostno Sad Sad Sad :-/ :-/ Undecided
Pasje boje bi morali z vso močjo preganjati, udeležence, orgnizatorje pa pozapreti.
Se podpišem pod tole Angry.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 29   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Pasji boji
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines