mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 22:42:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Pasji boji
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 29   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pasji boji  (Prebrano 138808 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #120 : nedelja, 17.12.2006 : 22:33:27 »

To tudi mene zanima (pasma namreč...)
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #121 : ponedeljek, 18.12.2006 : 14:56:28 »

Po moje je pa poslikan. Nemogoče, da bi bil tako štrafast kot tiger. In glede na to, da je par tem psom ime Tiger, je očitno tega njegov lastnik še dodatno ozaljšal...

Hmm, a res mislite, da jih ločijo, preden se smrtno poškodujejo?

Kakorkoli že, kruto, pa naj bo v Afganistanu ali pri nas.
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #122 : ponedeljek, 18.12.2006 : 15:07:31 »

eh.... Mi samo MISLIMO, da je gre razvoj naprej.... meni se zdi, da še vedno vse temelji na principu "kruha in iger", samo igre se spreminjajo..... 
Hmm, a res mislite, da jih loèijo, preden se smrtno poškodujejo?

Če so boji "pravi", registrirani in legalni torej, potem psa ločijo, ko je izid neizbežen, pes ki sicer ni zmagal, se pa ni predal, je pa samo malček manj cenjen, kot pes, ki je zmagal. Vsaj tako naj bi blo....

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #123 : ponedeljek, 14.11.2011 : 12:21:48 »

Posojevalca umorili zaradi pasjih bojev?
Naš vir: Na vikendu Tineta Resnika je ring za pasje boje
Objavljeno: pon, 14. 11. 2011, 09:18
Avtor: Mihael Korsika
LITIJA, TREBNJE – Zdaj umorjeni Tine Resnik, čigar truplo so sorodniki našli prejšnji teden, se po naših zanesljivih podatkih ni ukvarjal le s posojanjem denarja in z vzrejo borilnih psov, temveč je organiziral tudi krvoločne pasje boje. Le nekaj metrov od njegove počitniške hiše v Tepah stoji nedokončana hiša brez oken in vrat, v kateri so se živali spopadale za sprevrženi užitek posameznikov, ki jih je gnal le denar.

...
Tako je imel Resnik prav gotovo tudi svojega veterinarja na črno, ki je poskrbel za pse, še dodaja. Pri psih, ki so jih našli na posestvih v Tepah in Velikem Vrhu, je namreč dobro vidno, da so bile rane oskrbljene ter zašite.

http://www.slovenskenovice.si/crni-scenarij/doma/posojevalca-umorili-zaradi-pasjih-bojev.html

V tiskani verziji piše med drugim tudi tole:
"Na posestvih v Tepah in Velikem Vrhu je bilo 15 borbenih psov, od tega pet mladičkov, starih le štiri mesece."

In tole:
"'Glede na razpoložljive kapacitete smo pse razporedili v tri zavetišča, in sicer Meli, Zonzani in Horjul,' je pojasnil Hajdinjak. Izmed 15 psov jih je bilo le pet čipiranih, v zadnjih dveh letih pa je bila cepljena le ena psička. Čeprav so jo našli pri Resniku, pa je po podatkih iz registra lastnik psa primorsko zavetišče Dvori pri Svetem Antonu, ki ga vodi obalno društvo proti mučenju živali."

Še za vse, ki želite izvedeti več o pasjih bojih:

Pasje borbe in organiziran kriminal : diplomsko delo
Jazbec, Tjaša (Avtor)
Dobovšek, Bojan (Mentor)
Leto izdaje: 2009
FVV - Fakulteta za varnostne vede
http://dkum.uni-mb.si/IzpisGradiva.php?id=11429
(navodila za dostop do datoteke: klikni na link 'UNI_Jazbec_Tjasa_i2009.pdf' -> klikni 'se strinjam')
Logiran

SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #124 : ponedeljek, 14.11.2011 : 12:23:36 »

 Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #125 : ponedeljek, 14.11.2011 : 13:02:20 »

Čeprav so jo našli pri Resniku, pa je po podatkih iz registra lastnik psa primorsko zavetišče Dvori pri Svetem Antonu, ki ga vodi obalno društvo proti mučenju živali.

Ostajam brez komentarja z upanjem, da je ta podatek netočen.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #126 : ponedeljek, 14.11.2011 : 13:17:00 »

Ene stvari se je treba zavedati-kdor hoce psa izpulit iz zavetisca ga bo tudi pod pretvezo da je nekdo drug.
In zato nisem nic fous tistim, ki morajo take pse oddajat.

Mi pa pri umorih s takim ozadjem ni niti malo zal za zrtev. Problem je, da je takih gnojev se veliko.

V clanku pise da so ocitno psi imeli veterinarja..sploh ni nujno, ni nobena umetnost positi ran. Ce so ga, je pa vse skupaj se bolj v k*rcu.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #127 : ponedeljek, 14.11.2011 : 13:19:13 »

Pa zanimivo je, kako se v clankih vedno najde kak "zanesljiv vir"..kje je bil pa ta vir prej? Gnojiiiiiiii
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #128 : ponedeljek, 14.11.2011 : 13:40:29 »

V bistvu so na ta problem že opozarjali, baje je bilo več prijav brez haska. se je moral zgoditi prav umor, da je zadeva začela lesti na dan. Kar je dobro. Da se ne bomo preveč slepili, da tega pa pri nas ni. Kar pa se tiče zavetiške psice - mislim da so sami ostali še bolj brez besed od King roy, ko so ugotovili, kje je končala njihova varovanka.
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #129 : ponedeljek, 14.11.2011 : 13:40:47 »

http://www.dzzz.si/sl/primer-sum-ogrozanja-zivljenja-zivali.html
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #130 : ponedeljek, 14.11.2011 : 14:03:28 »

 Cry
Logiran

Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #131 : ponedeljek, 14.11.2011 : 14:40:55 »

Ali je bila ta psička sterilizirana, kdo ve? Vem, da obalno zavetišče samcev ne kastrira, ker baje za kastrirane pse težje najdejo nove lastnike, kako pa je s psicami.

Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #132 : ponedeljek, 14.11.2011 : 16:34:04 »

sej ne vem več kdo je in kdo ni normalen Shocked
cviljenje bi se lahko posnelo, saj ne bi bilo treba snemat na tuji posesti, samo kaj ko... ...  Lips Sealed
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #133 : ponedeljek, 14.11.2011 : 16:44:09 »

Ali je bila ta psička sterilizirana, kdo ve?


Bolj kot to, kar seveda ni nepomembno, je vsekakor dejstvo, da se je za dogajanja na posestvi vedelo celih pet let,
vse je bilo tudi dokumentirano, pa NIČ, ker je očitno VURS ocenil, da gre za pasji hotel  jezen butnglavc jezen

In priča je tudi prekleto dobro seznanjena z inerierjem v bajti  Angry, sicer ni nujno, da je pri bojih sodelovala,
prizorišče pa je pred smrtjo lastnika skoraj sigurno videla... in spet NIČ  bruham
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #134 : ponedeljek, 14.11.2011 : 17:33:10 »

Pasji boji tudi pri nas - koliko stane "vzrejen" pes za boje in koliko denarja se obrača na takšnih borbah? O tem, kje je boje prirejal pokojni Tine Resnik iz Litije, več ob 18h v oddaji Svet, Kanal A!
vir KLIK
Logiran

Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 29   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Pasji boji
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines