mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 13:55:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Rotvajlerka Nina - Ševlje - Škofja Loka
Strani: 1 2 [3] 4  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Rotvajlerka Nina - Ševlje - Škofja Loka  (Prebrano 15500 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #30 : sobota, 15.09.2007 : 20:02:13 »

Se je ze javila. Pravi, da je vse ok  Wink.
Logiran

TinkaraC
odvisnež
*****
Sporočil: 734


« Odgovor #31 : sobota, 15.09.2007 : 20:06:38 »

sta se s kužonom ujela? kul. take zgodbe so mi blazno pri srcu
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #32 : sobota, 15.09.2007 : 20:55:33 »

V času gonitve, jo bo njen novi cimer sigurno full vesel. Bogi Mingec.  Tongue
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #33 : ponedeljek, 17.09.2007 : 12:17:40 »

Cheesy Če bo šlo tako naprej, bo zavetišče do ponedeljka že prazno Shocked (a sem lahko optimist lepo prosim za 5 min Wink)

Lahko, samo 5 minut je mimo, tko da se kar zbudi in začni spet štet 
Wink

Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #34 : ponedeljek, 17.09.2007 : 15:14:08 »

Nina pravi, da je njen cimer prav fajn kuza Smiley, ker lahko z njim nori po mili volji. No, po mili ravno ne, ker ko se utrudi, je pač ne pusti več niti blizu k svojemu ležišču in se gre ona pod smrekco kujat  Tongue. Sem ful vesela, res. Vse ok torej.
Logiran

skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #35 : ponedeljek, 17.09.2007 : 15:30:29 »

Fenomenalno Cheesy Kako lepo, da so se našli!
Logiran

cac
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #36 : sreda, 19.09.2007 : 22:58:18 »

Joooj tole je pa res lepa novica Cheesy
Superca Cheesy
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #37 : četrtek, 20.09.2007 : 12:04:33 »

Cist hitra bom..da ne bom smetila..hehe sram

Citat
(saj tudi dobermanski klub ne išče (samo) rodovniškim novega doma, ali kako  Roll Eyes)

Smetka...tud pri nerodovniskih dobermanih ne bi dobila odgovora od KLDoS'a Wink Wink
Izkljucno pasemski klubi se z nerodovniskimi //mesanci...ne ukvarjajo. Meni je prov.... Zato pa sem jaz tukaj... Wink Cheesy Grin
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #38 : četrtek, 20.09.2007 : 23:27:44 »

superca Cheesy
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #39 : petek, 21.09.2007 : 10:58:31 »

Ja Klavdija, saj vem. Kaj naj rečem... najbolje, da nič. Ali pa vendarle: razen bernskega kluba pomoči s strani ostalih klubov ni. Morda posameznikov, ki so člani klubov... pa še to precej redkih.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #40 : petek, 21.09.2007 : 11:10:26 »

Imam na tole eno splosno pripombo.
Kje pa so "rejci" teh psov? Hm... Zakaj pa se na njih ne pokaze s prstom? V koliko primerih pomagajo ljudje, ki so posameznega nerodovniskega psa spravili na svet, iskati resitve, ko le-tega lastnik zapusti?
In zakaj naj bi bilo s temi "nerodovniskimi cistokrvnimi psi" kaj drugace kot z ostalimi psi, ki nimajo tetovaz in papirjev? Samo zato, ker zgledajo drugace kot tipicen mesanec?
Bodimo odkriti - veliko (ne bom napisala vecina, da ne bo spet kdo skocil v luft) vzrediteljev rodovniskih psov pomaga, ko se psi iz njihove vzreje pojavijo "na cesti". Nisem se zasledila (res je, da moj spomin ni vec tak kot vcasih Wink), da bi se v resevanje problematike zapuscenih nerodovniskih rotijev vkljucil katerikoli od prestevilnih steparjev mladicev te pasme, oz. se ne spomnim niti enega primera. So pa po vseh zavetiscih vedno na voljo. Nerodovniski rotiji, namrec. Rodovniskih ni zaslediti.
Bo kdo pokazal s prstom na te ljudi?
Logiran

Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #41 : petek, 21.09.2007 : 11:20:08 »

Pa da dodam še jaz eno splošno pripombo.

Sama sem mnenja, da je treba vsakemu bitju pomagati po naših najboljših močeh, ne glede na poreklo in videz.

Ko sem enkrat pomagala pri posvojitvi nerodovniškega šicuja (bil je v Zonzaniju), sem takoj dobila na pladnju servirano: "Aja? Za tega takoj skočiš pokonci, kaj pa sa mešance?"

Torej, kaj zdaj? Če se ne zgane noben pasemski klub, ni v redu, če se pa kdo zgane, recimo vzreditelj določene pasme, pa spet ni prav.

Za naš pasemski klub lahko povem, da trenutno ni nobene možnosti za neko organizirano akcijo, ker tega skupnega interesa v klubu ni. Vsak ima pravico, da izbira, kje bo pomagal. Zganemo se občasno posamezniki, ki smo člani kluba, kot pravi Smetka, vendar nikakor ne v imenu kluba, ki trenutno deluje samo v okviru svojega osnovnega namena.

Vsak počne, kar počne po svoji vesti.

Smetka, tebi pa želim en lep čim manj napet dan.

lp
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #42 : petek, 21.09.2007 : 11:38:52 »

Jezusmarijabuhpomagej. Nina je v novem domu, ker jo je nekdo posvojil. Amen, res. Osebno imam dovolj kazat na kogarkoli s prstom. Kolektivna odgovornost je očitno pojem, ki ga še ni(s)mo osvojili. Bi jo bilo treba uzakonit.

Tudi jaz vsem bralcem privoščim en krasen dan.
Logiran

Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #43 : petek, 21.09.2007 : 12:13:16 »

o Smetka, ne le lep dan, prekrasen vikend želim vsem skupaj! in čim več oddanih kužonov in muc!
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #44 : petek, 21.09.2007 : 13:54:48 »

ODGOVORNOST:

- SUBJEKTIVNA (krivdna) - Krivda je podana, kadar oškodovalec povzroči škodo namenoma ali iz malomarnosti.
Odgovornost storilca za posledico, ki jo je povzročil namenoma (storilec je vedel, da bo taka posledica nastala in je želel, da nastane) ali iz malomarnosti (storilec posledice ni želel, vendar je vedel ali bi moral vedeti, da lahko nastane)

- OBJEKTIVNA - kjer se krivde ne ugotavlja (gre za odgovornost ne glede na krivdo).
 Objektivna odgovornost je odgovornost za drugega.

Temelj odgovornosti v vsakem sistemu je subjektivna odgovornost, ki jo dopolnjujejo primeri objektivne odgovornosti (cigoj)


o Smetka, ne le lep dan, prekrasen vikend želim vsem skupaj! in èim veè oddanih kužonov in muc!
Se strinjam! Pri nas je uvod v weekend res prekrasen!  Smiley

Logiran
Strani: 1 2 [3] 4  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Rotvajlerka Nina - Ševlje - Škofja Loka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines