mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 20:29:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: Živalsko pokopališče
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Živalsko pokopališče  (Prebrano 16997 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
urmil
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #15 : ponedeljek, 14.01.2008 : 20:35:44 »

Gospa Marjetka sem mislila napisat, pa se je vmes prikradel škrat.
Logiran
nellchy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 113


« Odgovor #16 : torek, 15.01.2008 : 09:26:20 »

hvala  Smiley
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #17 : nedelja, 16.03.2008 : 15:08:38 »

Tudi moja psička Nika ima svoj grobek na Dobravi

Moja prejšnja psica tudi.
S tem pa ima Župa že zagarantirano parcelo....samo ne sme prej kot v 10+ letih umret  Wink.
Logiran
Allegra
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #18 : nedelja, 04.05.2008 : 07:31:03 »

A se kaj govori kdaj po tudi v ljubljani ali okolici ljubljane pokopališče za naše gavnarje?
Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #19 : nedelja, 04.05.2008 : 08:41:54 »

A se kaj govori kdaj po tudi v ljubljani ali okolici ljubljane pokopališče za naše gavnarje?
Je v Novem prostorskem načrtu Mestne občine Ljubljana (v katerem je urejeno urejanje prostora do leta 2027  Huh )... Bilo naj bi pa v okolici pokopališča Bizovik... Kdaj točno pa bo, pa nimam pojma...  Roll Eyes
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #20 : nedelja, 04.05.2008 : 13:00:19 »

Kaj pa, če se zmenimo in Zokija zasujemo z maili? -Kolikor vem, ima on tudi psa, mogoče bo pa malo pospešil. Tale dva naslova sem našla na spletni strani Mestne občine Ljubljana:

zoran.jankovic@ljubljana.si

ali pa
glavna.pisarna@ljubljana.si

Jaz bom pisala.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #21 : ponedeljek, 05.05.2008 : 12:47:29 »

Žal na maile nihče ne odgovarja: sem že pisala, namreč, jaz bi rada park (igrišče) za pse v okolici žal, kjer so bili vrtički!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #22 : ponedeljek, 25.05.2015 : 16:06:28 »

Kam s hišnim ljubljenčkom, ko pogine? Edino pokopališče je v Mariboru, na Žalah o tem ne razmišljajo
Vanja Alič, 25. maj 2015

Za vse tiste, ki živijo v blokovskih naseljih, a bi radi zvestega prijatelja vseeno pokopali z vsemi častmi in pozneje obiskovali njegov grob, pa je zaenkrat edina rešitev pokopališče za male živali v Mariboru. Grob je mogoče rezervirati za 30 evrov na leto, najemnino pa je treba plačevati najmanj pet let. Cena pokopa je odvisna od velikosti živali in tega, ali se pokoplje žaro ali pa gre za klasični pokop v krsti. Pogrebna ceremonija se prilagodi željam žalujočega ter lahko vključuje tudi govore in glasbeno spremljavo.

Mar se ne bi spodobilo, da bi imela – kot moderna evropska prestolnica – tudi Ljubljana svoje pokopališče za male živali? Na Mestni občini Ljubljana (MOL) nam na to vprašanje niso odgovorili, so pa v Javnem podjetju Žale povedali, da v bližnji prihodnosti tovrstnega pokopališča ne načrtujejo, čeprav občinski prostorski načrt pokopališče za male živali z upepeljevalnico predvideva na območju Sostrega. ...

... Darja Lampret, svetovalka direktorice omenjenega podjetja, pravi, da je bilo na začetku pokopov več, približno eden na mesec, v zadnjem času pa le nekaj na leto. Do danes je bilo pokopanih 46 živali. »Ljudje kar veliko sprašujejo, na koncu pa se redko odločijo za pokop. Verjetno ljubljenčka pokopljejo doma ali v gozdu – kjer jim je pač najbližje. Morda je za nekatere tudi predrago,« razmišlja Lampretova. A čeprav, kot priznava, finančni vložek ni upravičil investicije, ne razmišljajo, da bi pokopališče, ki deluje od leta 2007, ukinili. »Ljudje, ki so najeli grobove, vseskozi prinašajo svečke in cvetje. Nasploh zelo vzorno skrbijo zanje, saj jim predstavljajo mesto spomina. In zelo so nam hvaležni,« je sklenila Lampretova.


https://www.dnevnik.si/1042713401/lokalno/ljubljana/na-zalah-se-dolgo-brez-tisine-za-psa-ali-macko
Logiran

Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #23 : ponedeljek, 25.05.2015 : 21:46:47 »

Tudi meni se zdi slabo, da na Žalah v Ljubljani ne razmišljajo tudi o pokopališču za hišne ljubljenčke, sploh za tiste, ki nimajo vrta, in bi si želeli dostojno pokopališče za svojega ljubljenčka.
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: Živalsko pokopališče
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines