mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 19:06:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Tosa inu - čvek
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tosa inu - čvek  (Prebrano 22563 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
drejc
gost
« : nedelja, 12.01.2003 : 13:05:13 »

Lep pozdrav!
Zanima me ali je v Sloveniji kaksen vzreditelj te pasme, oziroma ce ga ni, kje je v tujini?!


Lp, drejc
Logiran
daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #1 : sreda, 15.01.2003 : 08:29:07 »

v sloveniji ni vzreditelja tose in če prav vem tudi ni nobenega predstavnika te pasme.
pa še nekaj linkov kjer boš lahko kaj našel:

Logiran
taoin
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 63


« Odgovor #2 : sreda, 15.01.2003 : 13:01:20 »

Danes, dne 15. 1. 2003 je v rubriki oglasi objavljen oglas o prodaji tosa inu, kjer je naveden tudi naslov spletne strani.
Oglej si oglase in lep pozdrav!  Smiley
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #3 : torek, 24.06.2003 : 08:03:14 »

V Portorožu je bil v nedeljo italijanski razstavljalec, ki je s seboj pripeljal zlatega prinašalca in samico TOSA INU, ki pa je ni razstavljal. Psica je bila prekrasna, v Sloveniji jih zaenkrat še ni, v Italiji zelo malo, še ta je bila uvožena. Če jo je slučajno kdo fotografiral, naj prosim pošlje sliko.
Logiran
hido
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 13


« Odgovor #4 : nedelja, 09.11.2003 : 23:07:45 »

Tosa-inu, ili Japanski borac je kako samo ime govori pas poreklom sa dalekog Istoka.iz Japana. Statusni je simbol "Samuraja". Ovi psi su u vreme plemickih ratova,bili verni pratioci svojih vlasnika u bitkama.I danas,potomci ovih ratnika,svojim prijateljima, u znak prijateljstva,poklanjaju ove pse.Ovi psi spadaju u grupu "molosa"i takmice se u lepoti u II FCI grupi.Veoma je nedostupna literatura o ovim psima. Japanci sve svoje vrednosti ljubomorno cuvaju. Na prostorima Evrope ovi psi su dosli tek kasnih osamdesetih.Ako pas oslikava karakter svoga vlasnika 60-70% onda to Tosa-inu psi rade sa citavih 80-90%.
Ovo slobodno mogu reci jer sam sa ovim psima vec 7 godina,i moje iskustvo to govori. Da Vas ne zamaram merama i veoma sturim opisom ovih pasa u standardu,mozete i sami to videti.Ali ono sto se ne nalazi tamo je da se ovi psi javljaju u tri velicine.Slicno Snaucerima.Najmanja velicina je 35-55 kg,srednja je od 55-75 kg i najveca preko 75 kg. Gornja granica nije data.Visina grebena je za zenke 53.5 cm a za muzjake 60.5 (to je donja granica,gornja nije data).Kako kaze gospodin, Ricard Straton,americki naucnik koji proucava A.P.B.T,Tosa-inu su psi koji se ravnopravno mogu "nositi"sa Pit bulovima.Inace,ovi psi se javljaju u osnovnoj "zuto-ridjoj boji,mada ih ima i crno-belih (u Koreji) sivih i crnih.Na prostorima bivse YU,ih ima veoma malo,mogu se izbrojati na prste,a ja sam jedan od retkih odgajivaca,ako ne i jedini,koji se prfesionalno bavi odgajanjem ovih pasa.Imao sam srece da na poklon dobijem zensko stene od gospodina,Dragise Binica,koji je uvezo,po povratku iz Japana,jedan par vrhunskih stenadi.Naime,po zavrsetku svoje fudbalske karijere,gospodin,Binic je izrazio zelju da sa sobom ponese u Srbiju jedan par stenadi ove rase.Vlada Japana je izasla u susret zahtevu i tako su ovi psi dosli na nase prostore.Ima Tosa-inu pasa i u Madjarskoj, ali kada je u pitanju kvalitet i krvna linija,nisam siguran da se mogu porediti sa psima moje krvne linije(nisam valjda subjektivan) ali nadam se da i ako jesam,malo,oprosticete mi jer sam ja fasciniran Tosa psima.
Sto se tice odnosa ovih pasa prema ljudima,deci,on je zastitnicki.Psi su veoma tolerantni,velike maze,ali ako neko pokusa da naudi nekom od clanova porodice,mogu biti pogubni za "uljeza". Naprosto,ove pse treba imati,pa ce te tek tada videti da sve sto je receno,o njima,je istina.

Mozda sam nesto bitno ispustio napisati,ali ostavljam mogucnost da to ispravim, na ovom forumu.

Ukoliko zeli neko pogledati moje pse,moze to uraditi na:

***

Srdacan pozdrav svim forumasima "***"
Logiran
ss403
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 10


« Odgovor #5 : sreda, 14.01.2004 : 12:56:39 »

Zdravo!

Res, da je minilo že celo leto od tvojega povpraševanja, vendar me resnično zanima ali si kje našel leglo tose Kiss

Hvala za odgovor!
Logiran
hido
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 13


« Odgovor #6 : torek, 20.01.2004 : 00:45:15 »

Neznam za koga je to pitanje,ali ako je za mene,ja se
nadam leglu mojih pasa  do Aprila.
Pozdav
Logiran
hido
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 13


« Odgovor #7 : četrtek, 09.06.2005 : 21:41:55 »

Pozdrav ljubiteljima Tosa-inu pasa,clanovima ovog foruma.

Od kakoje na ovom forumu pokrenuta tema o Tosa-inu psima,moram se pohvaliti,da je popularnost ove rase,pogotovu u SLO,krenula uzlaznom linijom.Zahvaljujem se na pomoci u prezentovanju ove rase, Jani.Vec cetiri muska steneta,iz mog odgoja su postala clanovi porodica u SLO,i da se malo nasalim.Ko to kaze da u Sloveniji nema Tosa-inu,pasa...ha,ha.
Posebno mi je drago sto sam uspeo odabrati prave primerke stenadi,sada vec mladi psi starosti 13 meseci,koji ce u bliskoj buducnosti,na izlozbama predstaviti ovu rasu,uzivo.

Srdacan pozdrav....Zoran
Logiran
ROTT
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 50


« Odgovor #8 : ponedeljek, 20.03.2006 : 14:50:41 »

Lep pozdrav, zanima me kakšno je število predstavnikov te pasme v Sloveniji.
Ali se morda obeta že kakšno slovensko leglo. Cheesy
Logiran
hido
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 13


« Odgovor #9 : ponedeljek, 03.04.2006 : 20:31:24 »

Ja nemam saznanja da neko ima u svom posedu zenku Tosa-inu,sto je preduslov za leglo stenadi,slozicete se samnom.Iz odgoja "Hideo kennela" je pet muskih steneta
udomljeno u Sloveniji.Ovom prilikom Vas informisemo da ocekujemo novo leglo stenadi
u mesecu Maj-Juni.Nesto vise o nasim psima i roditeljima buducih stenadi mozete pogledati na nasoj web strani na ***
Logiran
evilson
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 62


« Odgovor #10 : ponedeljek, 24.07.2006 : 10:52:16 »

Uporabnost:     Še danes se na Japonskem uporabljajo za pasje boje, ki pa so čisto drugačni, kot si jih predstavljamo v Evropi. Psi so oblečeni kot v nekakšne kimone, boj pa poteka samo do nadvlade psa. Pri teh bojih pes ni poškodovan in ni nobene krvi. če pride do poškodbe psa, se borba prekine.


O tem nisem najbolj preprican..
**

LP
Logiran
mihel_a
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #11 : sobota, 30.09.2006 : 15:47:44 »

morda res ni vse tako lepo, vendar pa če pogledaš spodaj droben tisk opaziš, da je to bilo pred 15 leti... v 15 letih se pa lahko marsikaj spremeni...

lp
Logiran
evilson
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 62


« Odgovor #12 : četrtek, 05.10.2006 : 18:53:41 »

Serbus

Imas prav, sploh nisem opazil. Verjamem da pasji boji ne potekajo vec tako kot so pa pri 15 letih, sem pa preprican da je zal se vedno dosti bojev na skrivaj. Se v Sloveniji se najdejo... Zalostno da nekateri ljudje kupujejo in vzrejajo pse le za taksne stvar...Pac s psom hocejo dokazat svojo moskost, imidz al karkoli ze. Verjetno da sami niso dovolj pomembni, opazni, jih pa tisti trenutek vsaj pes postavi v sredisce pozornosti.

LP
Matej
Logiran
hido
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 13


« Odgovor #13 : četrtek, 02.11.2006 : 22:21:05 »

Na zalost,imas donekle pravo,Matej.Medjutim,nisu Tosa-inu psi krivi sto su od strane pojedinih nesavesnih vlasnika,ponekad zloupotrebljeni zarad "jacanja karaktera tih vlasnika".To se desava i sa drugim pasminama,koliko samo Rotvajlera,Staforda,Napolitanaca,Dobermana,da ne pominjem A.P.B.T itd...je od strane svojih vlasnika "izmanipulisano" i njihova namena je dobila "drugu dimenziju".Od njih su nacinjeni "bodigardi i gladijatori",nabildovani koji ce na zahtev svog vlasnika uraditi i ono sto inace ne bi uradili.A onda,posledice takvih devijantnih zahteva,tih "vlasnika" trpi citava pasmina kao i odgajivaci,koji su sa najboljim namerama prodali stenad.Ljudi su problem,nazalost....
Logiran
pirenejc
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #14 : torek, 26.02.2008 : 21:58:01 »

Čeprav je pogovor že usahnil bi rada sporočila ,da  22.1.2008 dobili prvo  leglo tosa ino v Sloveniji imamo 2 psički in 7 samčkov
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #15 : torek, 26.08.2008 : 18:35:50 »

Ali je slučajno z vašega legla kater pes sedaj v Bistrici ob Dravi? Velikokrat vidim enga fanta s samčkom. Prav lep je in že kar velik.
Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #16 : torek, 26.08.2008 : 22:27:28 »

Tega člana že 5 mesecev ni na forum.. mogoče bo pa odgovoril  Undecided
Logiran
hido
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 13


« Odgovor #17 : nedelja, 04.09.2022 : 23:34:41 »

Dobro vece,
Nakon dosta vremena od mog zadnjeg boravka na ovom forumu i komentara kao prvo pozdrav svim ljubiteljima pasa a ujedno i najava legla Tosa-inu, u mesecu Novembru 2022.
Srdacan pozdrav iz Leskovca u Srbiji
https://www.facebook.com/tosadog.hideokennel
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Tosa inu - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines