mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 18:38:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Alergija na šampon
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Alergija na šampon  (Prebrano 11526 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Mrha2
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 6


« : četrtek, 03.06.2004 : 09:45:57 »

Lepo Vas prosim, če bi mi lahko povedali s katerim šampon naj kopam maltežana, saj je dobil po uporabi šampona "dogfit" hudo alergijo. Naj pa povem, da drugače nima problemov z zvozlano dlako.
Hvala Roll Eyes
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #1 : četrtek, 03.06.2004 : 12:05:56 »

Mogoce bi prenesel Leniderm, ki je za obcutljivo kozo. Ali pa Dynamic duo ali Aromatic (Double K), ki sta rastlinska brez kemicnih dodatkov. Dobra sta tudi Protein-lanolin od Bio grooma in Jean Peau za belo dlako.  Bi bilo pa dobro pred uporabo primerjati sestavine med samponom, po katerem je dobil alergijo, in drugimi. In ce se kaksna sestavina ujema, poiskati takega, ki nima s prvim nic skupnega.
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #2 : sobota, 05.06.2004 : 17:44:41 »

Jaz svojega maltezana kopam s samponom od Bio Grooma in s samponom od jean Paula za belo dlako.Balzam pa uporabljam Pantene recen z vodo Wink

lp
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #3 : sobota, 05.06.2004 : 21:58:28 »

Pri nekaterih nasih psih, ki so alergicni na normalne sampone (All System, Bio Groom,...) uporabljamo Virbacov Seboderm, ki se ga (seveda) razredci z vodo. Dobis ga v vsaki bolje zalozeni veterinarski ambulanti.

Glede na to, da si uporabil sampon, za katerega prvic slisim in sumim, da bi morda slo za nizjekvalitetni izdelek ti priporocam, da poskusis naslednjic s kvalitetnejsim izdelkom, OBVEZNO pa razredcen z vodo - v razmerju (priblizno) 1:8, oziroma kot je navedeno v prilozenih navodilih.
Logiran
Mrha2
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 6


« Odgovor #4 : četrtek, 08.07.2004 : 19:40:48 »

Alergija se je pokazala kot močno srbljenje, zaradi praskanja je prislo tudi do poskodbe trebuha, ki je bil nadražen, rdeč in postut s pikicami. Sedaj uporabljam Bio Groom, Maggi pa je stara 5 let.
Lep pozdrav
Logiran
Lizika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #5 : sreda, 29.06.2005 : 06:48:22 »

Jaz tudi imam maltezancka (star je 2 leti), ki je nekaj dni nazaj bil prvič pri frizerju. Ze par dni opazam, da se kar veliko praska.
danes pa sem na njegovi kozi zasledila izgleda kot posusene krastice, take male pikice, ki jih ima vecino na vratu in potem dol okoli ritke, kjer se lahko grize.
zanima me ce je to alergija? ali ga moram peljati k veterinarju? kako se to sploh zdravi? prej sem ga doma sama kopala pa se to ni nikoli pojavilo (res pa sem vedno uporabljala sampon za mladicke).
Hvala za odgovore!
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #6 : sreda, 29.06.2005 : 08:45:59 »

Preden gres k veterinarju in das skozi vse številne teste, poskusi sama ugotoviti za kakšno alergijo bi lahko šlo. Ste zamenjali hrano, uporabili kakšno novo sredtvo za nego, je bil kuža v stiku s kom ali s čim pred tem ni imel stika, itn. Ko boste vse to izključili ali če se simptomi ne izboljšajo pa pojdite k veterinarju. Tudi mi smo imeli alergijo kmalu potem ko je Uma prišla k nama, s podobnimi kot mozoljčki po glavi, smo zamenjali hrano in je bilo v 2-3 tednih vse ok!!
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #7 : sreda, 29.06.2005 : 09:01:57 »

Lizika, preglej psa za bolhe. Okoli ritke se grize ponavadi če ima pes bolhe, polne analne vrečke. Lahko je tudi alergija na hrano. Skratka, ni nujno da je kriv šampon!

Lp, Mojca
Logiran
Lizika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #8 : sreda, 29.06.2005 : 09:41:22 »

Bolh nima in jih tudi nikoli ni imel, ker mu redno dajem ampule. Hrano je ze tudi nekaj casa isto, zato ne vem zakaj bi lahko dobil alergijo na hrano sele v zadnjih dneh.
Edino kar mi pride na pamet je sampon - ker je bil v soboto pri frizerju (kjer so mu izpraznili tudi analne vrecke).
To se mi je sedaj v 2 letih zgodilo prvic. Pa krastic nima samo pri ritki ampak pretezno po celem telesu, pa skoz se praska pa vcasih celo zajoka. sram
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #9 : sreda, 29.06.2005 : 09:59:56 »

Lizika pojdi k dermatologinji Starihi Pipan (na Prva K kliniki- pri Zaninoviču). Pa poročaj kako bo s kužkom!

Lp, Mojca
Logiran
Lizika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #10 : sreda, 29.06.2005 : 10:21:42 »

najprej - danes popoldne greva k dr. Matkotu (je najblizji - ker sem iz Velenja). Potem bomo pa videli kaj bo.
Logiran
Lizika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #11 : sreda, 29.06.2005 : 17:22:06 »

evo. sva bila pri veterinarju in dobila 2 injekciji, tablete (cefa cure) in antibakterijski šampon. izpuščaji naj ne bi bili od šampona, ker niso po celem telesu, ampak od krtače - ocitno je frizerka cesala prevec po koži ali pa ni bila v redu razkuzena krtaca.

aja pa dobila sva se majhen nasvet (ki ga najbrz marskikateri od vas ze pozna): 1 zlicko sončničnega olja vsak dan v hrano za bolj svetleco in ubogljivo dlako.

lp
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #12 : četrtek, 21.07.2005 : 08:59:58 »

Mene pa zanima, kateri šampon bi bil najboljši za angleškega buldoga, ki je precej občutljiv in alergičen na navadne šampone.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #13 : četrtek, 21.07.2005 : 09:57:24 »

V "zbirki" šamponov Ring5 je tudi ena vrsta za take občutljivčke in lahko rečem, da se kar dobro obnese. Ne vem, kako se imenuje (nisem doma, da bi pogledala), ampak v trgovini bodo zagotovo vedeli. Kupujem ga v Zoo Preisu v BTC, verjetno pa ga imajo tudi drugje.
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #14 : ponedeljek, 25.07.2005 : 13:26:34 »

TagTu, hvala. Bom nabavil in upam, da ga bo dobro prenašal.
Logiran
TalQec
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1.018


« Odgovor #15 : ponedeljek, 01.12.2008 : 20:03:25 »

Upam, da bom dobila odgovor.

az imam en problem... ali je možno da mojemu psu smrdi šampon?? ker se mi VEDNO  po kopanju, ko je prvič spuščen na travniku (tudi če je od kopanja minil že več kot en teden) gre valjat po dreku!!!!!!! kaj naj naredim? bom poskusila kupit nov šampon pa da vidim, če bo kaj bolje.
Logiran
TalQec
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1.018


« Odgovor #16 : ponedeljek, 01.12.2008 : 20:04:37 »

az imam en problem... ali je možno da mojemu psu smrdi šampon?? ker se mi VEDNO po kopanju, ko je prvič spuščen na travniku (tudi če je od kopanja minil že več kot en teden) gre valjat po dreku!!!!!!! kaj naj naredim? bom poskusila kupit nov šampon pa da vidim, če bo kaj bolje.

ups  sram .. jaz   Wink
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Alergija na šampon
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines