mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 03:28:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Kako navaditi mladička, da bo doma spuščen?
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako navaditi mladička, da bo doma spuščen?  (Prebrano 16254 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Kattyka
otrok do 14 let
****
Sporočil: 258


« : sobota, 21.04.2007 : 08:29:27 »

Živijo!
Zanima me, kako se navadi psa, da je spuščen in da ne uide, tudi če ne ograjena parcela, na kateri živiš? Ga kar naenkrat spustiš in ga zaposliš z igračo? Kdaj je to najbolj primerno, da se ga navadi?

Hvala in lep pozdav! Kiss
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1 : ponedeljek, 23.04.2007 : 09:44:54 »

Če ni ograjene parcele se doma psa nima spuščenega, razen v primeru, da ste vi oziroma kdo od vas z njim zunaj, pa zadnje ne pomeni, da ti koplješ na vrtu, pes pa dela kar želi, ampak da se z njim zunaj aktivno ukvarjaš, igraš, tečeš, učiš in izvajaš trikce, itn.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2 : ponedeljek, 23.04.2007 : 10:41:58 »

Najbolje, da parcelo ogradite, pa ne bo problemov.

lp
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #3 : ponedeljek, 23.04.2007 : 10:54:23 »

Ja najbolje je res, da se parcelo ogradi, vendar vedno se to ne da, kot v našem primeru, enostavno ni mogoče parcele ograditi, je preveč razvejana višinsko in prevelika. 

Jaz sem mojo psičko navadila na mejo tako, da sva vsak dan na povodcu naredile nekaj krogov okoli , po naši parceli in ko je hotela čez mejo sem enostavno rekla ČRTA in jo potegnila nazaj. Sedaj je stara 10 mesecev in dobro ve kje je tista navidezna črta, samo NIKOLI pa ni zunaj sama brez nadzora. Pa naj je pes še tako izšolan, ne moreš biti 100% da ne bo šel čez, ko je sam in mu je dolgčas. Wink
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #4 : ponedeljek, 23.04.2007 : 11:48:37 »

No, saj to je to kar jaz pravim, ce si ti z njim zunaj in imas narejen tudi odpoklic, potem pes ne rabi bit ravno na povodcu zunaj, ampak to je edini primer ce mene vprasate. Tudi pri nas nimamo ograje do konca izdelane (ena luknja na koncu je ostala in predel okrog dovoza do garaže, ki ga je še potrebno naredit) in so psi zunaj na povodcu, eventuelno kdaj brez, ampak to pretežno, če imam zunaj samo eno psico, ker ko je krdelo pri nas ni odpoklica nažalost še.
Logiran
zally3
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 193


« Odgovor #5 : ponedeljek, 23.04.2007 : 12:13:43 »

Do opišem še moj problem.

Naša parcela je ograjena z ograjo, problem je, ker je na eni strani ogaja visoka samo cca. 20 cm(zraven pa posajeni grmički, ki bodo nekoč živa meja Roll Eyes ). Na drugi strani te male ograje živijo sosedje, ki imajo mačke.
Ko je bila Winny mala, sem jo naučila, da čez pa ne sme iti(ko je eneparkrat tja ušla). Winny je to pokapirala, in je ni več brigala druga stran ograje-no vsaj pol leta ne. Zdaj pa so tisti mački spet postali grozno zanimivi in takoj ko kakšnega vidi začne teči za njim, takrat odpoklic odpove... Ko ugotovi da je mačka prehitra za njo pa ko jaz pritečem in jo pokličem pride  Huh...
Zdaj je na vrtu samo še takrat spuščena, ko se jaz z njo ukvarjam... Ko jo ima npr. moja mami zunaj jo priveže na 10m vrvico...
Pa je to res edini način  Undecided ?Ker ograja na tisti strani ni mogoča  Lips Sealed

lp
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #6 : ponedeljek, 23.04.2007 : 12:31:20 »

Zakaj pa ograja na tisti strani nebi bila mogoča??

Odgovor na tvoje vprašanje je v tem trenutku: Da, to je edina možnost, za varnost tvoje psičke in njeno dobro gre.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #7 : ponedeljek, 23.04.2007 : 13:06:03 »

Zdaj je na vrtu samo še takrat spuščena, ko se jaz z njo ukvarjam... Ko jo ima npr. moja mami zunaj jo priveže na 10m vrvico...
Pa je to res edini način Undecided ?Ker ograja na tisti strani ni mogoča Lips Sealed

lp

Ne vem v čem je problem?
Moja dva sta tudi spuščena na vrtu takrat ko se jaz z njima ukvarjam, če kaj delam in hodim not in ven in jih ne morem imeti stalno na očesu sta pripeta na vrvico( vsak svojo 10 m)
Zaradi ljubega miru. Smiley
Na eni strani parcele imamo soseda ki je  malo " ču,ču" in meče mačke čez ograjo...
Na drugi strani pa njegovega žlahtnika , ki si je omislil služnostno pot čez parcelo( katera mu bo sedaj- sedaj odklenkala) ampak do  urejenih formalnosti pa ne more biti tam ograje..... in če sta na vrvici se jima vrvica konča meter in pol pred luknjo.... imajo pa mačke tam preko svoj koridor, in  se veselo sprehajajo. Zato je vrv pri nas nujna zadeva, ker naša Dina ne ostane samo pri preganjanju ima  bolj profesionalno taktiko, ki pa se konča z aportom. Wink

Logiran
zally3
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 193


« Odgovor #8 : ponedeljek, 23.04.2007 : 14:07:22 »

No, hvala za odgovore... saj se mi je zdelo, da je to še najboljša rešitev Cheesy


Logiran
Kattyka
otrok do 14 let
****
Sporočil: 258


« Odgovor #9 : ponedeljek, 23.04.2007 : 19:00:24 »

Ja, ograje ne bo možno narest, ker je parcela čisto postrani. In bi bile še vseeno luknje. To pa sicer zato vprašam, ker imajo sorodniki NE ograjeno parcelo in imajo psičko spuščeno VES ČAS. Včasih, ko je bila majhna jim je kdaj ušla, zdaj pa jim nikoli. In sem mislila v primeru, če nimaš ograde.
Še dve vprašanje:
- če ti kuža zbeži, ga greš iskati (samo meni se od dedija in babice psička sploh ne pusti ujeti in še do priboljškov ji ni več), ali počakaš, da se vrne ali kaj? Napisati ravno ne znam, odgovora pa tudi ne poznam... Undecided
- pa vseeno me zanima, če nimaš ograjene parcele, kako ga vseeno navaditi, da je spuščen, tudi če si ti zraven? Če mu bo želja, bo vseeno ušel, tudi če bom jaz tam, vsaj sorodnikova psička tako naredi... sram
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #10 : ponedeljek, 23.04.2007 : 19:15:51 »

Če se kuža izgubi ga je treba nujno iskati. Je pa treba paziti, da se ne izgubi, ker je nevarno.
Kuža brez nadzora ne sme biti.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #11 : torek, 24.04.2007 : 09:11:54 »

Tudi če imajo tvoji sorodniki psičko spuščeno ves čas, še to zdaleč ne pomeni, da je to vredu in da je to prav. Nasprotno, za spuščenega psa je kazen 250 EUR.

Psa moraš obvezno it iskat, oziroma moraš preprečit, da bi ti ga kdarkoli bilo potrebno it iskat. Že tako se velikokrat psu kaj zgodi, ko res ne mores kaj, ni pa potrebno še izzivat usode.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #12 : torek, 24.04.2007 : 12:23:42 »

Ja, ograje ne bo možno narest, ker je parcela čisto postrani. In bi bile še vseeno luknje. To pa sicer zato vprašam, ker imajo sorodniki NE ograjeno parcelo in imajo psičko spuščeno VES ČAS. Včasih, ko je bila majhna jim je kdaj ušla, zdaj pa jim nikoli. In sem mislila v primeru, če nimaš ograde.
Še dve vprašanje:
- če ti kuža zbeži, ga greš iskati (samo meni se od dedija in babice psička sploh ne pusti ujeti in še do priboljškov ji ni več), ali počakaš, da se vrne ali kaj? Napisati ravno ne znam, odgovora pa tudi ne poznam... Undecided
- pa vseeno me zanima, če nimaš ograjene parcele, kako ga vseeno navaditi, da je spuščen, tudi če si ti zraven? Če mu bo želja, bo vseeno ušel, tudi če bom jaz tam, vsaj sorodnikova psička tako naredi... sram

Vsakega mladička moraš najprej navaditi do kje sega njegov domači teritorij.

Pri nas je šlo to nekako takole; na povodec...in sprehod ob meji, če je šel do meje in se je ustavil je bil pohvaljen, če je šel preko meje je bilo fuj- ne sme.( dokler je bil majhen je bilo to razumljivo...potem je pa prišel čas pubertete.....in vse njegove samopogruntavščine zraven)
Ko to vstrajno vadiš... mu ponavadi tudi vcepiš v bučko, do kje se sme in do kje ne.
Če ti uide greš za njim...... tam velja drugo pravilo. Odpoklic.( če tega ne uboga na  dolgo vrvico in po šolsko ..."jovo na novo"- od osnov dalje.)

Ker pa vsi psi niso po defoltu najbolj ubogljivi.... Roll Eyes Wink
je  to zadevo preko meje( prestavljanje meje) je moj Damč 2 leti vstrajno treniral....in to tako ,da je šel čez mejo in me prav zabodeno gledal sedeč 2 metra na tujem terenu.
In vsakič, ko ni ubogal, je bil tudi kaznovan. ( privezan.... še prej pa dve čez rit zato ker je za*ebaval)... kar mu je najhujše.
No s časom je ugotovil , da sem jaz bolj trmasta kot on... ( čeprav še vedno proba... če ne drugega gre pol metra skozi ciprese  elektro drog obscat Angry...čeprav ni to neka drastična napaka(- potepanje )..... ga še vseeno nakurim...... zgolj zaradi principa. Potepanje je pa nedopustno, to si je vbil v glavo.
Dina je druga pesem..... ona čez mejo ne gre( niti 10 cm) ko sem prisotna...... v primeru da nisem zunaj oz jih nimam na očesu nista prosta. Zaradi njunega nagona in motečih dejavnikov- ptiči, mački...
.... vsak pes ve kdaj ga nekdo gleda in kdaj ne Wink In ko si nepozoren oz te ni zraven in nekateri to s pridom izrabijo

Če veš da nimaš možnosti postaviti ograjo, in če te pes ne uboga , ga enostavno ne spuščaš Wink
Logiran
Kattyka
otrok do 14 let
****
Sporočil: 258


« Odgovor #13 : torek, 24.04.2007 : 20:00:21 »

Samo to mi je pa vseeno škoda, da ga nebi spuščala, ker mislim da pes vseeno rabi neko svobodo in ne da je ves čas samo na vrvici in v pesjaku. Zato bom delala na tem toliko časa, dokler se pes ne bo navadil biti spuščen (ko je pod nadzorom, drugače ne).
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #14 : sreda, 25.04.2007 : 14:22:44 »

Samo to mi je pa vseeno škoda, da ga nebi spuščala, ker mislim da pes vseeno rabi neko svobodo

zato pa gres na sprehod in izlete, in ga ne spuscas ce obstaja moznost, da zbezi.
Logiran
Kattyka
otrok do 14 let
****
Sporočil: 258


« Odgovor #15 : sreda, 25.04.2007 : 19:23:22 »

No ja... Cheesy Mislim da ni ves čas na vrvici in da vseeno zna biti spuščen, zato se mi gre Wink
Logiran
Kattyka
otrok do 14 let
****
Sporočil: 258


« Odgovor #16 : petek, 04.05.2007 : 18:01:27 »

Saj če pa ne bo znal biti spuščen, bom pa enkrat na dan prišla k dediju in babici (onadva imata namreč zelo velik ograjen vrt) in ga bom spustila in se z njim po dve uri igrala, da se bo fejst zletal  Wink.
Logiran
tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #17 : sreda, 23.05.2007 : 11:07:24 »

Mi smo do sedaj imeli vse pse spuščene okoli hiše (nezagrajeno) in so se vsi na to lepo navadili in se niso nikoli oddaljili.....sicer ko so mali smo jih imeli skoz pod kontrolo, kasneje pa to ni bilo potrebno.....zelo bi si želela, da bi lahko zagradili okoli hiše vendar to enostavno ni mogoče, ker mimo našega dvorišča vodi cesta še do dveh sosedov (oz. naše dvorišče je v bistvu edina cesta za prit do teh dveh sosedov) in zagraditev vsega ne bi bilo izvedljivo tako, da nam drugega ne preostane kot kužka navadit, da je spuščen okoli hiše (po noči pa v boksu)....
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #18 : sreda, 23.05.2007 : 11:49:47 »

Pa se nič ne bojite, da bi vam psa avto povozil?
Logiran
tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #19 : sreda, 23.05.2007 : 11:52:53 »

V bistvu ne, ker živimo na podeželju približno 1km stran od prometne ceste. Edini av bližnji avtomobili tej sosedje, ki peljejo mimo našega dvorišča, ki pa peljejo vedno počasi, saj imamo polno muc (mi in oni)....
Logiran
Kattyka
otrok do 14 let
****
Sporočil: 258


« Odgovor #20 : sobota, 04.08.2007 : 17:15:32 »

No, tisti sorodniki, ki imajo psa spuščenega imajo hišo stran od ceste, blizu nobenih sosedov, pes se ne zanima za avtomobile niti za druge pse oz. se avtomobilom odmakne in tako ali tako v hiši živita dve družini in je ves čas nekdo zunaj. Ponoči pa psička spi notri, saj je hišni pes in gre, kadar hoče v stanovanje. Pri njej sedaj sploh ni problema in če bi jo dali v pesjak, bi bilo to zanjo veliko mučenje, ker ga sploh ne pozna in pri petih letih skoraj ne ve, kaj je to. Samo, ko je bila mladič je bila včasih notri.

Pri našem psu bi pa tako ali tako bil ves čas eden z njim, ko bi bil spuščen, moral bi znati odpoklic in ves čas bi se z njim ukvarjala. Pesjak bi imel, ponoči pa bi spal v hiši.

Lp, Katja
Logiran
ChiuauaLover94
otrok do 14 let
*
Sporočil: 30


« Odgovor #21 : petek, 11.04.2008 : 21:55:45 »

Pozdravljeni!

Nisem vedel kam naj dam to, tako da, Jana; prestavi če sem narobe uvrstil to...
No, torej:
Mene zanima, pri kolkih mesecih je bil vaša kužek sobno čist, koliko časa ste potrebovali za to?
Pa tudi, kdaj ste ga svobodnega  (brez nadzora) spustili po stanovanju tudi, ko te ni doma za kakšnih par uric... Pa tudi čez noč.

Lp
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #22 : ponedeljek, 28.04.2008 : 22:21:28 »

Ok...

Doma živim sredi ničesar, okrog je samo trava in gozd. Imamo 6 let staro bernko... Ko je bila mala ni bila zunaj nikoli brez nadzora... Sedaj, pa jo puščamo zunaj tudi brez nadzora, ko smo doma seveda. V 6ih letih nam je ušla samo enkrat, pa še to smo bili krivi sami (tisti dnevi v letu, pa hormoni itd...)... Je pa res, da cesta vodi samo do naše hiše, nikjer blizu ni prometne ceste in kuža je vajen vsega možnega. Ponoči je v pesjaku iz ljubega miru pred divjimi živlami. Kdaj pa kdaj se prikrade kakšen zajec ali srna... Pa še na to ne reagira več. Sem videla kako je srnja jedla travo, naša pa je mirno ležala, kot da nikogar ni... pač je lene sorte. Ni pa najbolj pametno...

V bližnini naše hiše je tudi lovska opazovalnica in tako ko smo dobili to kužiko, smo vsem članom lovske družine predstavili našo lepotičko, tako da jo poznajo in ji celo kdaj prinesejo kaj okusnega ali pa za pol ure pustijo zraven svoje pse, da se igrajo...

Vendar, pa, sedaj ko sem večinoma pri fantu, ki živi v naselju lahko povem še drugo plat medalije. Psička je stara 3 mesece, ravno prinešena domov. Kljub temu, da so sosedi ok in vse, parcela ni ograjena. Zato psičke ne puščamo brez povodca. Bomo jo počasi naučili tudi prosto, vendar le pod pogojem, da je pod strogim nadzorom in v igri. Bojim se, da mi bo kam ušla in stekla na cesto, ki je bolj nevarna kot pa kateri koli sosed.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #23 : ponedeljek, 28.04.2008 : 22:32:08 »

Mene zanima, pri kolkih mesecih je bil vaša kužek sobno čist, koliko časa ste potrebovali za to?
Pa tudi, kdaj ste ga svobodnega  (brez nadzora) spustili po stanovanju tudi, ko te ni doma za kakšnih par uric... Pa tudi čez noč.

Naš je bil 100% sobno čist pri cca 4 mesecih, žal pa ga še vedno ne morem puščati brez nadzora v stanovanju (ima 1 leto). Pred 1 mesecem smo ga poskusili za 2 urici pustiti z odprtimi vratci kletke in rezultat je bil porazen.
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #24 : torek, 29.04.2008 : 10:43:22 »

Joj vidš to tudi mene pri "ta mali" skrbi... ker že zdaj ko se zaprejo vhoda vrata tako žalostno gleda, tudi če je kdo doma...  Cry
Logiran
zan123
otrok do 14 let
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #25 : četrtek, 09.04.2009 : 15:52:37 »

Naš je bil 100% sobno čist pri cca 4 mesecih, žal pa ga še vedno ne morem puščati brez nadzora v stanovanju (ima 1 leto). Pred 1 mesecem smo ga poskusili za 2 urici pustiti z odprtimi vratci kletke in rezultat je bil porazen.
naš ima tudi 1leto a ga imamo v stanovanju od 8 do 15:20 in ni nič ampak ko pridem iz šole ga pustim ven a nimamo ograjeno zato me je strah da bi ga povozil avto ali razgrizel pes! vedno gre čez cesto
k sosedom kjer imajo 2 majhna psa! zanima me holiko hektarjev bi potreboval maltežan 1leto star največ hehtarjev je 8!

VPRAŠANJE: KOLIKO HEKTARJEV BI POTREBOVAL MALTEŽAN 1LETO STR (največ 8 hektarjev)!
VPRAŠANJE:KJE BI BIL NAPREJ ALI ODZADAJ NAPREJ SE SPREHAJAJO LJUDI ODZADAJ PA NIČ NITI SONCA!
 Smiley
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #26 : četrtek, 09.04.2009 : 16:03:59 »

Saj še niso počitnice  Lips Sealed
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #27 : četrtek, 09.04.2009 : 16:35:52 »

Nimaš ga kaj spuščat brez nadzora!

Vzemi povodec, ga pripni in pojdita na sprehod.

Noben pes ne potrebuje nobenih hektarov, ampak odgovorne skrbnike, ki se ukvarjajo z njim in ga vodijo na sprehod.
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Kako navaditi mladička, da bo doma spuščen?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines