mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 10:37:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Kako navaditi mladička, da bo doma spuščen?
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako navaditi mladička, da bo doma spuščen?  (Prebrano 16229 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Kattyka
otrok do 14 let
****
Sporočil: 258


« Odgovor #15 : sreda, 25.04.2007 : 19:23:22 »

No ja... Cheesy Mislim da ni ves čas na vrvici in da vseeno zna biti spuščen, zato se mi gre Wink
Logiran
Kattyka
otrok do 14 let
****
Sporočil: 258


« Odgovor #16 : petek, 04.05.2007 : 18:01:27 »

Saj če pa ne bo znal biti spuščen, bom pa enkrat na dan prišla k dediju in babici (onadva imata namreč zelo velik ograjen vrt) in ga bom spustila in se z njim po dve uri igrala, da se bo fejst zletal  Wink.
Logiran
tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #17 : sreda, 23.05.2007 : 11:07:24 »

Mi smo do sedaj imeli vse pse spuščene okoli hiše (nezagrajeno) in so se vsi na to lepo navadili in se niso nikoli oddaljili.....sicer ko so mali smo jih imeli skoz pod kontrolo, kasneje pa to ni bilo potrebno.....zelo bi si želela, da bi lahko zagradili okoli hiše vendar to enostavno ni mogoče, ker mimo našega dvorišča vodi cesta še do dveh sosedov (oz. naše dvorišče je v bistvu edina cesta za prit do teh dveh sosedov) in zagraditev vsega ne bi bilo izvedljivo tako, da nam drugega ne preostane kot kužka navadit, da je spuščen okoli hiše (po noči pa v boksu)....
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #18 : sreda, 23.05.2007 : 11:49:47 »

Pa se nič ne bojite, da bi vam psa avto povozil?
Logiran
tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #19 : sreda, 23.05.2007 : 11:52:53 »

V bistvu ne, ker živimo na podeželju približno 1km stran od prometne ceste. Edini av bližnji avtomobili tej sosedje, ki peljejo mimo našega dvorišča, ki pa peljejo vedno počasi, saj imamo polno muc (mi in oni)....
Logiran
Kattyka
otrok do 14 let
****
Sporočil: 258


« Odgovor #20 : sobota, 04.08.2007 : 17:15:32 »

No, tisti sorodniki, ki imajo psa spuščenega imajo hišo stran od ceste, blizu nobenih sosedov, pes se ne zanima za avtomobile niti za druge pse oz. se avtomobilom odmakne in tako ali tako v hiši živita dve družini in je ves čas nekdo zunaj. Ponoči pa psička spi notri, saj je hišni pes in gre, kadar hoče v stanovanje. Pri njej sedaj sploh ni problema in če bi jo dali v pesjak, bi bilo to zanjo veliko mučenje, ker ga sploh ne pozna in pri petih letih skoraj ne ve, kaj je to. Samo, ko je bila mladič je bila včasih notri.

Pri našem psu bi pa tako ali tako bil ves čas eden z njim, ko bi bil spuščen, moral bi znati odpoklic in ves čas bi se z njim ukvarjala. Pesjak bi imel, ponoči pa bi spal v hiši.

Lp, Katja
Logiran
ChiuauaLover94
otrok do 14 let
*
Sporočil: 30


« Odgovor #21 : petek, 11.04.2008 : 21:55:45 »

Pozdravljeni!

Nisem vedel kam naj dam to, tako da, Jana; prestavi če sem narobe uvrstil to...
No, torej:
Mene zanima, pri kolkih mesecih je bil vaša kužek sobno čist, koliko časa ste potrebovali za to?
Pa tudi, kdaj ste ga svobodnega  (brez nadzora) spustili po stanovanju tudi, ko te ni doma za kakšnih par uric... Pa tudi čez noč.

Lp
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #22 : ponedeljek, 28.04.2008 : 22:21:28 »

Ok...

Doma živim sredi ničesar, okrog je samo trava in gozd. Imamo 6 let staro bernko... Ko je bila mala ni bila zunaj nikoli brez nadzora... Sedaj, pa jo puščamo zunaj tudi brez nadzora, ko smo doma seveda. V 6ih letih nam je ušla samo enkrat, pa še to smo bili krivi sami (tisti dnevi v letu, pa hormoni itd...)... Je pa res, da cesta vodi samo do naše hiše, nikjer blizu ni prometne ceste in kuža je vajen vsega možnega. Ponoči je v pesjaku iz ljubega miru pred divjimi živlami. Kdaj pa kdaj se prikrade kakšen zajec ali srna... Pa še na to ne reagira več. Sem videla kako je srnja jedla travo, naša pa je mirno ležala, kot da nikogar ni... pač je lene sorte. Ni pa najbolj pametno...

V bližnini naše hiše je tudi lovska opazovalnica in tako ko smo dobili to kužiko, smo vsem članom lovske družine predstavili našo lepotičko, tako da jo poznajo in ji celo kdaj prinesejo kaj okusnega ali pa za pol ure pustijo zraven svoje pse, da se igrajo...

Vendar, pa, sedaj ko sem večinoma pri fantu, ki živi v naselju lahko povem še drugo plat medalije. Psička je stara 3 mesece, ravno prinešena domov. Kljub temu, da so sosedi ok in vse, parcela ni ograjena. Zato psičke ne puščamo brez povodca. Bomo jo počasi naučili tudi prosto, vendar le pod pogojem, da je pod strogim nadzorom in v igri. Bojim se, da mi bo kam ušla in stekla na cesto, ki je bolj nevarna kot pa kateri koli sosed.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #23 : ponedeljek, 28.04.2008 : 22:32:08 »

Mene zanima, pri kolkih mesecih je bil vaša kužek sobno čist, koliko časa ste potrebovali za to?
Pa tudi, kdaj ste ga svobodnega  (brez nadzora) spustili po stanovanju tudi, ko te ni doma za kakšnih par uric... Pa tudi čez noč.

Naš je bil 100% sobno čist pri cca 4 mesecih, žal pa ga še vedno ne morem puščati brez nadzora v stanovanju (ima 1 leto). Pred 1 mesecem smo ga poskusili za 2 urici pustiti z odprtimi vratci kletke in rezultat je bil porazen.
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #24 : torek, 29.04.2008 : 10:43:22 »

Joj vidš to tudi mene pri "ta mali" skrbi... ker že zdaj ko se zaprejo vhoda vrata tako žalostno gleda, tudi če je kdo doma...  Cry
Logiran
zan123
otrok do 14 let
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #25 : četrtek, 09.04.2009 : 15:52:37 »

Naš je bil 100% sobno čist pri cca 4 mesecih, žal pa ga še vedno ne morem puščati brez nadzora v stanovanju (ima 1 leto). Pred 1 mesecem smo ga poskusili za 2 urici pustiti z odprtimi vratci kletke in rezultat je bil porazen.
naš ima tudi 1leto a ga imamo v stanovanju od 8 do 15:20 in ni nič ampak ko pridem iz šole ga pustim ven a nimamo ograjeno zato me je strah da bi ga povozil avto ali razgrizel pes! vedno gre čez cesto
k sosedom kjer imajo 2 majhna psa! zanima me holiko hektarjev bi potreboval maltežan 1leto star največ hehtarjev je 8!

VPRAŠANJE: KOLIKO HEKTARJEV BI POTREBOVAL MALTEŽAN 1LETO STR (največ 8 hektarjev)!
VPRAŠANJE:KJE BI BIL NAPREJ ALI ODZADAJ NAPREJ SE SPREHAJAJO LJUDI ODZADAJ PA NIČ NITI SONCA!
 Smiley
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #26 : četrtek, 09.04.2009 : 16:03:59 »

Saj še niso počitnice  Lips Sealed
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #27 : četrtek, 09.04.2009 : 16:35:52 »

Nimaš ga kaj spuščat brez nadzora!

Vzemi povodec, ga pripni in pojdita na sprehod.

Noben pes ne potrebuje nobenih hektarov, ampak odgovorne skrbnike, ki se ukvarjajo z njim in ga vodijo na sprehod.
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Kako navaditi mladička, da bo doma spuščen?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines