mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 09:53:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Rodezijski grebenar (Rhodesian Ridgeback) - čvek
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 16   Dol
Natisni
Avtor Tema: Rodezijski grebenar (Rhodesian Ridgeback) - čvek  (Prebrano 67569 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Bianca
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 26


« Odgovor #15 : petek, 30.01.2004 : 12:02:28 »

Zivjo Cheesy!!!

Jaz sem se pa cisto zagrela za rodezijske grebenarje. Ocaral me je predvsem  njegov karakter in videz.
Ali morda kdo ve ali bo na razstavi v Vrtojbi tudi kak "grebenarcek".? Ali je mozno priti pogledat tudi  kje v blizini Ljubljane?

Hvala za info.
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #16 : petek, 30.01.2004 : 12:30:55 »


Definitivno bodo rodezijci v Vrtojbi. Recimo Shanga od Kemista bo kolikor vem. Pa še kakšen tudi.

LP
Logiran
kemist
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #17 : petek, 30.01.2004 : 14:27:52 »

Pozdrav vsem ljubiteljem grebena!

Kot je povedala ze sirtaki, bova s Shango na razstavi v vrtojbi. Mislim, da bo udelezba kar pestra, ker kot so najavili, bi morali pridet grebenarji iz Italije, Hrvaške, Avstrije; Le iz Slovenije je vedno le kak primerek.
Bianca! Opogumi se in le pridi kaj vprasat. Box je pokrit z biker zastavo, zraven pa obicajno stoji bradati moz Wink.

To sva pa midva s shaggy (shango ayaba) na evropski razstavi 2003:
http://shaggy.svinje.net

prijetno
k.
Logiran
Biancaa
gost
« Odgovor #18 : ponedeljek, 02.02.2004 : 13:24:07 »

Bila na razstavi pa ni bilo niti enega Rodezijskega grebenarja!!! Angry
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #19 : ponedeljek, 02.02.2004 : 13:28:07 »

Bila na razstavi pa ni bilo niti enega Rodezijskega grebenarja!!! Angry

Da nisi ti slučajno dneva zamešala. Sem 100% da so bili grebenarji v sobot na razstavi. Pa tudi kemist je bil, tako kot je obljubil.

LP jana
Logiran
kemist
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #20 : ponedeljek, 02.02.2004 : 15:23:40 »

Hallo!

Bianca, ko so razstave razvlecene preko dveh dni, je obicajno VI. grupa (gonici ipd. Wink) v soboto. Svetujem ti ogled cacib ZG konec februarja (sobota in/ali nedelja), kjer bo smetana RR iz vse evrope. Resnicno ne bi smela manjkat. Tokrat je bilo RR 8, tam jih bo pa sigurno okoli 20, ce ne se vec.

SH
k.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #21 : ponedeljek, 02.02.2004 : 15:34:52 »

Kemist, zakaj naj bi pa ravno v Zagreb prišli? Zakaj jih pa ni bilo več v Vrtojbo?

Lp jana
Logiran
Biancaa
gost
« Odgovor #22 : ponedeljek, 02.02.2004 : 18:35:45 »

Ja sej pol sem pa študirala, ko sem pogruntala v soboto popoldan, da je dva dni razstava, da je možno, da so bili tam v soboto. Kaj pa v LJ ali bodo tudi tam?

Me zanima kako je pa s tem, če psa nabaviš iz tujine?

Logiran
kemist
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #23 : ponedeljek, 02.02.2004 : 18:42:37 »

Hallo!

Na hrvaškem imajo daljšo tradicijo grebenarjev kot pri nas. Tam jih je cca 10 krat vec kot v sloveniji. Poleg tega je v zagrebu ena boljsih psarn v evropi (ayaba kennel) in so tovrstne razstave (dvojni cacib-i) izredno privlacne za razstavljalce, ki pridejo iz bolj oddaljenih krajev. Kakorkoli, razstavni prostor v zagrebu je vecji kot v vrtojbi, po potrebi imajo na razpolago tudi druge hale... saj na koncu je kot na vseh razstavah:
peljes 40kg, atletskega, vitkega psa, nabitega s kondicijo, v ring. Z 10. koraki presprintas ves ring, s tem, da se ves cas dotikas ograje , ki razmejuje tvoj ring od sosednjih. Tako se atletski pes prikaze v vsem svojem siju, pes ki je vajen dirkat 40-50km/h ali pa 14-16 km/h v kasu, "tece" ob tebi 5-8km/h . Ce je sodnik od volje, ti privosci 10 krogov in na koncu ugotovi, da je pes v izjemni kondiciji. Na sreco je podlaga primerna in ne drsi, pes izpade jack, razstavljalec tudi, razstavljalka dobi  (high voltage), sodnik ga z veseljem rukne. Malo sem zabluzu Bina,.....

.....bistvo se pa da izluscit...upam;


pozdrav iz KP
k.


ps: zakaj jih ni bilo vec v vrtojbo? Prijavljenih je bilo 9, prislo 8, ne zdi se mi ravno klavrno...
Logiran
kemist
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #24 : ponedeljek, 02.02.2004 : 18:52:18 »

Bianca/a!

V laibachu bodo tudi grebenarji. Kar se tice nakupa psa v tujini, je o tem verjetno ze odprta tema na forumu, ce te pa RR zanimajo in nabava (kako grd izraz) le-teh, se pa lahko razpisemo... Wink

bye
k.
Logiran
chizal
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #25 : četrtek, 29.04.2004 : 12:14:34 »

Živjo !

Prvo bi vse skup lepo pozdravu ker sm šele začel sodelovati na tem forumu   Wink

Zanima me pa če kdo kaj ve o tej pasmi (bolj me zanimajo iskušnje) , ker se mi ta pes zelo dopade....če mogoče kdo ve za kakšnega vzgojitelj, ....


Najlepša hvala za vse informacije
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #26 : četrtek, 29.04.2004 : 12:24:52 »

Pozdravljen.

Za potesitev prve radovednosti pokukaj semle.
http://www.mojpes.net/modules/pasme/index.php?id=58

Drugace ti bojo pa vec drugi povedali (ane, Kemist?). Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
kemist
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #27 : četrtek, 29.04.2004 : 18:52:38 »

hehe Agnes Wink

Hallo chizal!

Verjetno si prabral vse prispevke o RR na forumu. Gor je kar lepo stevilo informacij. Kaj bi te zanimalo glede izkusenj?
Najbolj priznana in resna in podkovana psarna v nasi blizini je AYABA KENNEL iz Zagreba. Trenutno je njihova internet stran v prenovi in so virtualno nedosegljivi.

Za kakrsenkoli nasvet ali informacijo se lahko obrnes name, bodisi preko e-maila kot tudi privat na forumu. Vsa vprasanja lahko posredujem na tvojo zeljo na ayabo.

Mimogrede, od kod si in koliko si star?
Kaj te je najbolj zbodlo v oci pri tej pasmi?

SH
k.

 
Logiran
kemist
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #28 : petek, 21.05.2004 : 09:23:18 »

pozdrav ljubiteljem grebena!

S ponosom sporocam, da smo parili shango v zadnji dekadi (hehe horrorskop) aprila. Ultrazvok je pokazal mala bitja v njenem uterusu, in ce gre vse tako kot mora it, bo konec junija leglo rodezijskih grebenarjev.


porocila sledijo


k.
Logiran
valvasor
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 794


« Odgovor #29 : petek, 21.05.2004 : 09:49:59 »

   Ojla Kemist!

  Cestitke za pricakovan narascaj.  Si se potrudil  Grin Grin Grin

  ( Pa da ne boste spet narobe razumeli )  Wink Wink Wink

  Cao-Slavi
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 16   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Rodezijski grebenar (Rhodesian Ridgeback) - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines