mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 16:01:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Današnji dan...
Strani: 1 2 [3] 4  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Današnji dan...  (Prebrano 10778 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #30 : četrtek, 04.10.2007 : 08:11:55 »

A se pri vas gor kje selijo? Jih pridemo pobrat (za cez cesto). Cheesy
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #31 : četrtek, 04.10.2007 : 08:14:07 »

Se ja. Na vsej poti od nas do Dobrove jih je polno. Toliko jih je, da je nemogoče, da ne bi vozili čez njih in niti enkrat v vseh teh letih nisem opazila nikogar, ki bi jim čez pomagal. Jaz res raje ostajam doma takrat.
Logiran

Sanny
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 336



« Odgovor #32 : četrtek, 04.10.2007 : 08:14:35 »

Jaz sem pa očitno potem edina na našem koncu, ko s ceste pobiram od raznoraznih žab, močeradov, polžev. Pa še kaj bi se našlo. Potem me pa vsi čukasto gledajo Shocked, ko imam močerada v rokah Grin Grin.
Logiran

Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life, Confucius
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #33 : četrtek, 04.10.2007 : 08:22:37 »

Ooo, superca, hvala, bom sporocila dalje pa zna bit, da jih bomo naslednjic pobiral. Cheesy

Jaz pobiram polzke po temi, ker me sicer grdo gledajo.  sram Ne morem mimo polzka, ne morem oz. grem zelo tezko, to mam ze od mickenga. sram
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #34 : četrtek, 04.10.2007 : 08:24:52 »

Smet, mene je v zadnjih dnevih nekaj prešinilo, ko sem poslušala domač pogovore in razgovore....
Kako govorijo moji stari starši o živalih, kako govorijo moji starši in kako govorijo recimo najine generacije. Vidim, da se to spreminja - ampak na bolje!!!!!!  Cheesy
Res, da to ne gre pri vseh tako. Sem pa opazila, da se nekaj premika.

Zato pa nas je kar nekaj, ki te stvari z dejanji, z mislimi in še s čem spreminjamo.  Wink Smetka, dogaja se na bolje! Čeprav včasih ni videt tako.
Pravijo, da brez teme ne bi bilo svetlobe.

Ps. Ja, tudi jaz prenašam polže, pa žabe preko poti in cest.... (pa le nisem tako čudna, kot sem mislila... Tongue)
Logiran
kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #35 : četrtek, 04.10.2007 : 08:39:23 »

Me veseli, da nas je vec taksnih, ki pobiramo nekosmate zivalice in jih nosimo cez cesto. Smiley Tule pri nas imamo vsega dovolj od polzev do moceradov (danes bo menda dez), pa slepcev in podobnega. Zabe tukaj vidim zelo poredko, se pa tudi najde kaksna. Smiley Smiley
Logiran

Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #36 : četrtek, 04.10.2007 : 08:44:32 »

Ooo, superca, hvala, bom sporocila dalje pa zna bit, da jih bomo naslednjic pobiral. Cheesy

Jaz pobiram polzke po temi, ker me sicer grdo gledajo.  sram Ne morem mimo polzka, ne morem oz. grem zelo tezko, to mam ze od mickenga. sram
Ja, samo res čudni pogledi padajo ane. In komentarji... Roll Eyes

Smet, mene je v zadnjih dnevih nekaj prešinilo, ko sem poslušala domač pogovore in razgovore....
Kako govorijo moji stari starši o živalih, kako govorijo moji starši in kako govorijo recimo najine generacije. Vidim, da se to spreminja - ampak na bolje!!!!!!  Cheesy
Res, da to ne gre pri vseh tako. Sem pa opazila, da se nekaj premika.

Zato pa nas je kar nekaj, ki te stvari z dejanji, z mislimi in še s čem spreminjamo.  Wink Smetka, dogaja se na bolje! Čeprav včasih ni videt tako.
Pravijo, da brez teme ne bi bilo svetlobe.

Ps. Ja, tudi jaz prenašam polže, pa žabe preko poti in cest.... (pa le nisem tako čudna, kot sem mislila... Tongue)


Jaz pa moram rečt, da je pri nas v familiji že od nekdaj doma tudi ljubezen do živali. Po očetovi in mamini strani. Pravzaprav sta se spoznala na pasjem sprehodu Grin. Tudi obe stari mami ... Ena je imela vedno psa in mačke, druga finančno ni zmogla, je pa zato vedno vsakega (no seveda z dovoljenjem) psa počohala, mačko pobožala, jih nekaj pobrala in oddala... Torej ni vse samo generacija. Je tudi vzgoja in srce posameznika.
En lep živalski dan vam želim in vsam vašim in nikogaršnjim kosmatincem pošiljam čohce (slednjim pa tudi željo po hitrem odhodu v nove domove).
T.
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #37 : četrtek, 04.10.2007 : 09:03:59 »

jaz pa obožujem krastače...so mi čudovite!!!!!! Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
MaxyTT
odvisnež
*****
Sporočil: 541


« Odgovor #38 : četrtek, 04.10.2007 : 10:18:45 »

Pri nas na vrtu se je naselila ena krotica, ki jo sedaj kličemo kar Teta Krota  Tongue . Pojma nimam od kje se je vzela, ampak se nas drži ko klop že več kot pol leta. Je pa res krasna - taka velika in debela  Smiley . Pride pa "na površje" samo zvečer, ko se že malo stemni in prečekira, če je pri mamini muci še kaj od konzerve ostalo. Je mačje konzerve kot za stavo.
Drugače imamo pa tudi pravi živalski vrt, glede na to, da smo ob gozdu. Sem se že navadila, da zvečer hodiva z Neli na sprehod s svetilko, da komu na glavo ne stopiva.

Povoženih živali je pa pri nas ogromno, največ muck in ježev, parkrat pa tudi poljski zajec, ker so na drugi strani ceste barjanska polja. Zadnjič sem pa čisto direktno naletela na trk avta in psa (star kuža, zvečer, skočil pred avto, sam lutal po cesti), voznica ustavila, smo našli lastnika psa, ki ga je takoj odpeljal na veterino. Kuža sicer kljub trku v glavo preživel, vendar sem ga še vedno parkrat videla lutati po vasi. Očitno lastnikov ni izučilo.  Angry

LP
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #39 : četrtek, 04.10.2007 : 10:27:48 »

Sem se že navadila, da zvečer hodiva z Neli na sprehod s svetilko, da komu na glavo ne stopiva.

Hehe...
Logiran

TinkaraC
odvisnež
*****
Sporočil: 734


« Odgovor #40 : četrtek, 04.10.2007 : 11:31:23 »

MaxyTT, mi imamo pa eno žabco, vrste planinski urh, ki hodi na vrata vsak večer k sosedom. Smo jo krstili Claudia, po pobožni želji moškega dela prebivalcev doline, da bi se iz žabce spremenila v top model Smiley

Pri nas povoženih živali ni, razen enkrat je pred 10.leti poštar povozil pri kmetu eno od njegovih neštetih necepljenih nekastriranih oz. nesteriliziranih mačk. Kljub našemu nenehnemu "vtikanju" v zasebne zadeve, se pri kmetih niso odločili za bolj odgovoren pristop k lastništvu živali in so te v zadnjih letih ali poginile od bolezni ali pa se preselile k nam (dve sem cepila sama, eno je dala sterilizirat soseda, mačkona pa ne ujamemo nikakor). Tudi pes pri njih na verigi, nekastriran, nikoli sprehajan. Premik od prejšnjega kužka, ki je poginil od starosti, je v tem, da temu dajejo brikete za jest in ne ostanke kosila ter da ima malce daljšo verigo in nekaj igračk (beri - raztrganih žog). Več nismo dosegli Sad, z njimi smo le še na bojni nogi, ker so prepričani, da smo nori mi, ki imamo 2 psa NOTER Tongue
Logiran
MaxyTT
odvisnež
*****
Sporočil: 541


« Odgovor #41 : četrtek, 04.10.2007 : 11:45:25 »

MaxyTT, mi imamo pa eno žabco, vrste planinski urh, ki hodi na vrata vsak večer k sosedom. Smo jo krstili Claudia, po pobožni želji moškega dela prebivalcev doline, da bi se iz žabce spremenila v top model Smiley

Ha,ha,ha, pa so se že zmenili med sabo kateri junak jo bo kušnil na žnajbelčka?  Grin

LP
Logiran
TinkaraC
odvisnež
*****
Sporočil: 734


« Odgovor #42 : četrtek, 04.10.2007 : 12:35:14 »

Ha,ha,ha, pa so se že zmenili med sabo kateri junak jo bo kušnil na žnajbelčka? Grin

LP

Np, samo sanjajo. Saj si že videla tisti primer v enem oglasu, ko dedc postane žaba Smiley

Ampak k osnovni temi. Mene jezi dejstvo, da se ljudje ne zavedajo, kako veliko škode delajo živalim, če jih nenadzorovane pustijo letati po svetu. Ok, če bi živeli v kočici sredi gozda v smislu Grizlija Adamsa, tam bi res veljala pravila narave in kdor bi bil močnejši bi preživel. V primeru norišnice kot je naš svet, pa živali nimajo šanse. In razmišljanje v smislu, da se žival nasprehodi - ja, če si zraven ti, človek! Nihče si ne predstavlja, da bi tako na sprehod spustil nekaj let starega otroka! Jasno. A žival, ki je proti nevarnostim avtomobilov, človeštva, sodobnega sveta, enako nemočna kot en otrok - pa hajd skozi vrata, pojdi se nadihat, a ne?


Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #43 : četrtek, 04.10.2007 : 12:49:30 »

Se vedno bolj cudim, zakaj se sploh rece "domaca macka". Tisto domaca lahk kamot spustimo, saj je ocitno v vecini primerov tako ali tako ni nikoli doma. Roll Eyes
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #44 : četrtek, 04.10.2007 : 14:34:27 »

Zadnje 2 dni poslušam primere zbijanja, včeraj pes pod vlakom, ki ni bil privezan. Bila je psička, labradorka, mlajša. Od nje ni ostalo nič, niti glava. Danes bi radi posvojili muco, ker jim je prejšnjo povozil avto. Njeni mladiči so se že nekaj časa nazaj neznano kam razkropili, par starejših muc je že poginilo, od starosti veste. Mačkon pa je odtaval, očitno ni hotel biti več naš.

Če že hočeš potegnit eno črto, kje natančno je trenutno odnos do živali, kako se dojema pojem odgovornega lastništva ter kolektivne odgovornosti, verjetno lahko to storiš pod zgornjim odstavkom. Gre na bolje, ampak poooooočččaaassiiiii....

Lp, Maja
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Današnji dan...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines