mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 19.03.2024 : 08:55:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Muca Merlin - Vrhnika
Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Muca Merlin - Vrhnika  (Prebrano 19858 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
SuhaVoda
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 38


« Odgovor #15 : petek, 12.10.2007 : 16:19:14 »

Smetka, brez tebe se tudi jaz ne bi vsak dan tako zelo veselila mojih treh kepic, ne bi si upala obdržati kar tri. Pa sem jih, ker sem pomislila na to, da bi lahko končale drugače. Ker ni veliko tistih, ki jim je jasno - jih ni veliko, ki berejo to stran.
Zaradi tebe sem tudi veliko boljša "lastnica", kot bi bila brez tvojega osveščanja. Resno. Odnos do živali se enostavno spremeni. Prej sem jih imela le zelo rada, zdaj jih jemljem tudi zelo resno in z vso odgovornostjo in jih cenim veliko bolj! Ne da jih prej nisem, ampak ko bereš te strani tu, zares lahko dojameš, da smo ljudje zelo odgovorni, tudi za tisto povoženo pikico, ki se nas "kao" ne tiče.
Danes sem spet videla. Mrtvo pisano lepotičko na avtocesti in pomislila, da bi lahko bila moja, če se ne bi marsičesa naučila od tebe in se zavedala, da je treba biti maksimalno odgovoren, ne pa ala "je zunaj, ne vem kje, saj pride vedno nazaj"! Ne, ni res, enkrat je ne bo več nazaj! In to ni stvar zaradi katere bi nam lahko bilo vseeno. Ljudje tega ne dojamejo. Zelo hudo mi je še vedno, ko jih vidim povožene. In verjetno bi bile tudi moje na tem mestu, ker odkar pomnim so bile muce pri nas zunaj spuščene. Jasno. Sploh babi je imela same zunanje, pa dedi... Pa saj je vedno prišla kakšna nova kajne... Pha... Kaj mi je rekel oče kaka dva tedna nazaj, ko je bil zadnjič na obisku in slišal, da jih ne spuščam ven - češ, da jih je treba, saj je to tako ali tako potrošni material, bo nova prišla. Točno tako se je izrazil. Poleg njega se je pa igrala moja najbolj plašna, najmehkejša in najbolj ljubka lepotička Risa. Veselo in brezskrbno, da bi jo lahko gledal celo uro. Tisti trenutek me je bilo sram, da sem njegova hči. Zelo! In hkrati sem bila vesela. Ker vem, da za moje lubice skrbim dobro in bodo tako pri meni še dolgo dolgo! Točno te, ker dokler so zdrave in vesele, ne mislim tvegat in nočem nadomestkov!

Pa če samo po nesreči naleti kdo na tvojo stran, tvojo dejavnost, ga vsaj malo premakne. Ker si ena redkih, ki upa tudi z direktnimi slikami in temami opozarjati. Na to, da sterilizacija ni brezvezna in da če maš muco, jo imaš noter, pri sebi in zanjo skrbiš - dobro, z odgovornostjo! Zanjo se skrbi - v pravem pomenu besede. Preveč je takih, ki morajo skrbeti same zase pa jim to ne uspe.
In veš draga moja Smetkica, čedalje bolj se bodo ljudje zavedali, da te male nežne pikice niso noben potrošni material! Preko tebe se nalezemo mi, mi nalezemo druge in tako naprej. Za jez podret je dovolj samo ena taka kapljica, kot si ti, samo ne čisto takoj! več kapljic nas bo pa hitreje porušilo to obupno miselnost egoistov.
In zato res hvala. Ti si eno veliko upanje in zaupanje v boljši jutri.
Logiran
mirjana
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 135


« Odgovor #16 : petek, 12.10.2007 : 17:33:32 »

Število oddanih živali v arhivu je dovolj dober pokazatelj, da delaš dobro.
Logiran
griota
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 71


« Odgovor #17 : sobota, 13.10.2007 : 16:45:34 »

Horjulu vse pohvale.Ne obupat kot smo nekateri Sad.Jaz osebno ravno zaradi takih zgodb ne oddajam več mačkov neznanim osebam.Sedaj v svoji okolici samo sterili/kastriram in vračam v okolje.Žal ne morem več,preveč je bilo žalostnih koncev.Ne glede na ves moj trud in stroške ki jih imaš z mačko,da zdravo in sterilizirano oddaš,čez leta ne dobiš dobrih povratnih informacij.Čeprav je zgledalo,da gre v idealen dom...
Slabe izkušnje imam tudi z ljudmi,ki imajo dejansko mačko v stanovanju.Ampak ko jih čez leto ali več pokličeš,da bi videl kako uživa živalca izveš,da:je padla iz balkona,splezala preko okna na streho in končala neznano kje.Veliko,veliko stanovanjskih mačk se izgubi,ker ljudje niso pripravljeni zamrežit okn in balkona.Oz.ustrezno pazit.Na začetku še,čez čas pa.....
In tako ne narediš nič,pobereš jo iz ceste,jo oskrbiš,socializiraš,ji najdeš najprej začasni potem če imaš srečo stalen dom od koder pa pobegne.In kaj narediš?Nič!Še slabše.Mačka konča v neznanem okolju,lačna,prestrašena pa vendar socializirana,da je še večja možnost,da jo kdo trpinči.
Držim pesti,da še vi ne začnete razmišljati po moje,ker potem......Lp
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #18 : četrtek, 18.10.2007 : 21:32:41 »

griota, obupala sem že.

Merlin je postala prava mala mačja žogica. Res je okrogla. Težav z glavo ni več, dojema svet normalno, prede, se igra... odpravljamo le še težave s prebavo. In iščemo (obupani sicer, pa vseeno) muci prijazen in varen dom.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #19 : sobota, 27.10.2007 : 18:54:21 »

Merlin je končno zdrava in je bila danes prvič cepljena. Išče dom.

Logiran

Tarek
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 53


« Odgovor #20 : ponedeljek, 29.10.2007 : 15:02:44 »

iiii izboljšava je vidna! Veliko sreče pri iskanju doma!
Ne obupat... samo to lahko rečem.
Lp , Jasmina
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #21 : ponedeljek, 29.10.2007 : 18:18:24 »

In poleg tega da je zdrava, je tale mačkica luštna za pojest Smiley Takšna okrogla je z majcenimi ušeski, mirna in pridna. Pravi cuker! Kiss

Lp, Maja
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #22 : ponedeljek, 12.11.2007 : 10:20:35 »

Sterilizirana.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #23 : petek, 16.11.2007 : 20:52:47 »

Krasna okrogla mirna muca išče nov dom.

Logiran

Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #24 : nedelja, 18.11.2007 : 00:08:36 »

tale mačkica ostaja čisto po krivici zapostavljena...je bolj mirne in razmišljujoče sorte in če ji kaj ni všeč se pretvarja da ne obstaja Grin Smiley Luštna micena bunkica je, prisežem da je bila tudi ona najdena ziher kje v kakšni shrambi, ker je prav lepo okrogla Smiley In kljub temu, da sem jo ponesreči že dvakrat sterorizirala, mi je vedno odpustila in danes sva se ljubko crkljali v naročju. Res je cuker Kiss

Lp, Maja
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #25 : petek, 30.11.2007 : 15:55:14 »

Logiran

Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #26 : nedelja, 02.12.2007 : 16:15:06 »

A jo lahko lepo prosim že nekdo posvoji?  Smiley Tako nezhatevne muce pa že dolgo ne...takšna posebna, mirna, filozofska mačkica je tole. Srček mali Kiss

Lp, Maja
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #27 : sreda, 09.01.2008 : 13:02:59 »

Gargamelca bo kmalu postala skrbnica te mačkice. Vaju mečem v arhiv  Grin.
Logiran

sarita
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 144


« Odgovor #28 : sreda, 09.01.2008 : 13:14:01 »

Maja, boš res lastnica tele lepotičke?  Smiley
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #29 : sreda, 09.01.2008 : 14:20:38 »

Očitno, da res Smiley

Lp, Maja
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Muca Merlin - Vrhnika
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines