mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 15:38:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  člani med seboj  |  v spomin  |  Tema: Miša ne bomo te pozabili
Strani: 1 2 3 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Miša ne bomo te pozabili  (Prebrano 16876 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« : petek, 12.10.2007 : 20:35:52 »

Pred enim mesecem si odšla, nisi se vrnila.
Oprosti, ker nisem bila dovolj vztrajna in sem se uklonila tvoji želji po svobodnem življenju. Ko sem te poskušala imeti v hiši kadar me ni bilo doma in ponoči, si se z glavico zaletavala v steklo na oknu in grizla mačja vratca, čeprav si si ranila dlesni. Tako težko si prenašala , če nisi imela iz hiše prostega izhoda kadar si želela. Podnevi se nisi potepala zato sem bila nekako mirna. Ponoči pa te je zdramil lovski nagon, lovila si miši in ptice. Tako sigurna sem bila vate, vedno si bila poleg mene, edino ponoči si imela svoje načrte. Ni ti bila nevarna cesta, ki je pri nas ponoči prazna, nisi pa vedela, da obstajajo tudi hudobni ljudje, ki komaj čakajo, da uporabijo zračno, kadar se kakšen mačkon približa njegovemu golobnjaku. Ne prizna, tako je meni še težje prenašati negotovost.
K meni si prišla kot nezaželen mladiček, katerega so se hoteli znebiti. Takoj sva postali prijateljici. Zjutraj si se pocrkljala v mojem naročju, me zvesto čakala, da se vrnem iz službe. Iz dneva v dan, šest let. Popoldan si se igrala z ostalimi mucami in s psi. Dona si imela pod komando, sta se včasih sprla, ko si prišla k njemu in mu prisolila zaušnico, kar tako brez razloga. On je protestiral s tem, da te je nalajal. Kadar si se preveč približala ograji ob cesti pa je tekel k tebi in te prepričal, da si se odmaknila od ceste, tako te je čuval iz dneva v dan. Ponoči te ni mogel. Včasih sta se sprla, ker si ga dražila, v resnici pa sta se imela zelo rada. Do mačjih sorodnic  si bila zelo nežna in si se rada igrala z njimi. Točno si vedela kdaj je čas za sirove bonbončke, ki si jih tako rada pojedla pred spanjem. Bila si moj sonček, vedno ob meni, razen ponoči in noč te je vzela.
Malce upanja je še v meni, da se motim in da me boš sedaj ko bom šla ,kot vsak večer predno se odpravim spat, ven pogledat, če si se vrnila le pričakala zunaj na klopci v pričakovanju sirovih bonbončkov.
Miša, radi te imamo, pogrešamo te.
Logiran
arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #1 : petek, 12.10.2007 : 20:44:39 »

Lisa, žal mi je... Sad Cry
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #2 : petek, 12.10.2007 : 20:46:07 »

Tudi meni... Cry


Ampak upanje obstaja...da pride nazaj..
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #3 : sobota, 13.10.2007 : 08:33:09 »

Ko sem iskala pred časom Belo, ki je izginila skoraj istočasno kot Miša, se je vrnila ko sem povsod objavila, da jo pogrešam. Zato se tukaj na nek način poslavljam od Miše, ker mi to daje upanje, da se bo pa sedaj vendarle vrnila.
V medijih ne objavljam več, obvestila pa še visijo. In malce upanja še ostaja.
Logiran
zmago
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #4 : torek, 16.10.2007 : 12:02:28 »

LISA upam, da se Miši ni nič zgodilo in pride nazaj domov.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #5 : petek, 16.11.2007 : 09:29:00 »

LISA, držim pesti, da se vrne. Kar nekako čutim, da se bo. Ko sem bila majhna, nam je prav tako ušla muca. Čakali smo jo dneve in noči, dolge tedne, na koncu že več kot mesec dni, ampak se je vrnila. Nihče več si ni predstavljal, da bo prišla nazaj, ampak je. Tako da, ne obupaj, še je upanje, da se vrne.

LP, Branka
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #6 : sobota, 17.11.2007 : 17:00:33 »

Hvala Branka.
l.p.
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #7 : sobota, 01.03.2008 : 20:57:28 »

Moram deliti z vami prekrasno novico, da se je vrnila moja Miša  Cheesy   Cheesy  Cheesy . Še sedaj ne morem verjeti, vsa se tresem od veselja. Po šestih mesecih se je vrnila, vendar pa se obnaša, kot da me ne pozna , kot, da se ji zdim znana, ni pa sigurna kdo sem. Ali je mogoče, da bi me v tem času pozabila ?
Pred dvemi tedni je mož slišal zadaj za hišo, kot da se tepejo mački. Ko je pogledal skozi okno je videl da je naša Bela grozila mački, ki je bila od zadaj malo podobna naši Miši. Ko mi je to povedal, sem vsak dan oprezala okrog sosedove hiše, ki je prazna. Prejšnji teden sem jo videla od daleč, gledala me je, k meni pa ni prišla kljub prigovarjanju. Bila je podobna naši Miši, vendar sigurna nisem bila. Danes zjutraj, ko sem prišla iz hiše je bila poleg našega gospodarskega poslopja, videla sem jo na tri metre daleč in sem jo spoznala, ja to je naša Miša. Ko sem se ji  bližala, se je spet umaknila zadaj k sosedovi hiši, nastavila sem ji hrano, vendar je bila sedaj še nedotaknjena, očitno ni lačna. Meni ni nič več jasno. Kje je bila pol leta, zakaj me ne prepozna, kako to, da ni lačna ? 
Vsak dan bom vztrajala, ni vrag, da me ne bi spet prepoznala.
Zdi se mi, kot da sanjam, ves čas hodim okoli hiše, da bi jo videla, popoldan se mi ni nič pokazala.
Samo, da je nazaj, ostalo bova že uredili in obnovili najino prijateljsko vez  Smiley .
Logiran
arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #8 : sobota, 01.03.2008 : 21:13:49 »

Ooo, Lisa, super! Cheesy Verjetno je veliko prestala, da se zdaj tako boji. Undecided
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #9 : sobota, 01.03.2008 : 21:15:17 »

Ooooo super!!! Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #10 : sobota, 01.03.2008 : 22:17:18 »

Ravnokar sem šla spet gledat ali je pojedla brikete, vendar je posoda še vedno polna. Očitno je, da jo nekdo hrani, saj ni shujšana, lačna očitno tudi ne. Vendar pa tudi jaz sumim, da je v tem času imela  slabe izkušnje z ljudmi, saj, predno je izginila se ljudi ni bala prav nič. Istočasno z njo se mi je izgubila še ena moja mačka Bela, vendar je prišla domov čez dva meseca. Miše pa ni bilo pol leta. kot je nenadoma izginila, tako nenadoma se je spet vrnila. Bolj ko razmišljam, manj mi je jasno, kaj se je zgodilo, kje je bila in zakaj me ne prepozna . Sicer pa je pomembno edino to, da je živa, zdrava in blizu doma. Ostalo bova že poštimali  Smiley  Cheesy  Smiley .Moja Mišika  Kiss  Kiss  Kiss  Kiss  Kiss .
Jutri grem potrgati plakate, se niti ne spomnim več dobro kam vse sem jih nalepila.
Ko sem v ta podforum pisala o slovesu od Miše, sem sicer ves čas upala, da se vendarle ponovno najdeva, vendar pa je bilo upanja vsak dan manj. Popolnoma opustila pa ga nisem in sem zelo vesela, da je Miša živa in zdrava, ali se me bo spomnila ponovno ali pa bova vzpostavili novo prijateljsko vez, saj ni važno, važno je, da imava še eno možnost.
Lep pozdrav.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #11 : sobota, 01.03.2008 : 22:18:46 »

 Smiley Smiley
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #12 : sobota, 01.03.2008 : 23:34:48 »

Krasno Cheesy Smiley
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #13 : nedelja, 02.03.2008 : 12:40:05 »

To je pa res lepa novica! Cheesy
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #14 : nedelja, 02.03.2008 : 13:37:26 »

LISA veselim se s teboj.
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #15 : nedelja, 02.03.2008 : 20:16:49 »

Hvala vam vsem, ki ste veseli z menoj in mojo Mišo  Smiley. Nikoli si nisem mislila, da bom nekoč v rubriki v kateri se sicer z žalostjo poslavljamo od naših dragih malih družinskih članov lahko napisala veselo novico. Kot čudež se mi zdi, da so se moje solze žalosti sedaj spremenile v solze veselja.
Danes je jedla, ravno odkorakala je od posodice proč, ko sem prišla proti njej. Sledil ji je naš Popi, ulegla se je kakih sedem metrov stran in ga čakala. Nič ni bila huda nanj, saj je Popi zelo prijazen , vendar pa se ji ni upal približati toliko, da bi ji dal ljupčka, kot je sicer njegova navada do ostalih naših. Očitno se po tem času tudi on ne spominja več nje. Vidim jo zgodaj zjutraj in pozno zvečer, preko dneva jo večkrat kličem, a ne pride.
Bo že  Smiley.
Logiran
zmago
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #16 : torek, 04.03.2008 : 09:26:44 »

Lisa, šele sedaj sem opazila to veselo novico v tej temi. Tudi jaz sem vesela, da se je vrnila. Upam, da se te bo sedaj držala smotka mala.  Cheesy  Ne ve, da ji nikjer ne bo lepše kot pri tebi.
Logiran
sarita
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 144


« Odgovor #17 : torek, 04.03.2008 : 11:12:42 »

Lisa, to je super! Srečno tebi in Miši!
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #18 : torek, 04.03.2008 : 17:27:55 »

Miša je pozabila, da je bila srečna doma, ampak sem bolj trmasta kot ona in bom smotko malo spomnila , da je tu njen dom  Smiley. Prostovoljno ni odšla, nimam pojma kaj se je zgodilo, bolj ko razmišljam manj mi je jasno.
l.p.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #19 : torek, 04.03.2008 : 18:27:24 »

Morda se je pa komu prikupila in jo je odnesel. Sem slišala že neverjetne zgodbe od kako daleč se muc vrne nazaj domov. Ta razlaga je recimo možna. Očitno ji je doma všeč, če se je vrnila, samo zaupanje si more pridobit pa bo. To je samo vprašanje časa. Ker pa praviš, da si še bolj trmasta, sem prepričana, da bo kar kmalu. Wink
Logiran
Cipresa
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #20 : torek, 04.03.2008 : 18:53:08 »

Krasna novica, Lisa! Si predstavljam, kako se počutiš. Imela je težke čase, brez dvoma. Ampak pozabila te ni, nikakor. Gotovo je bila odpeljana. In se je vrnila, ker je bila tu pri tebi srečna. Med drugo svetovno vojno so bili ljudje iz naših krajev za 4 leta izgnani v Nemčijo. In zgodilo se je, da jih je ob vrnitvi doma pričakala njihova muca! Živali so čudežna bitja, ja.
Želim ti vse dobro in da se Miši kmalu povrne popolno zaupanje!  Smiley
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #21 : sreda, 05.03.2008 : 14:08:43 »

Včeraj Miše nisem videla, zato sem danes vzela dopust in hodila od hiše do hiše, ter jo iskala. Obenem sem še osveščala ljudi o pomenu ster.in kastracije. Malo prej sem odnesla perilo na podstrešje, kjer ga sušim in zagledam Mišo in Miki. Očitno sta se z Mikico ponovno spoprijateljili  Smiley. Ko me je zagledala se je spet umaknila od mene proč. Ni pa bila panična in to je dober znak. Prijeten občutek imam ko vem, da je že v hišo prišla. V bistvu je bila očitno že včeraj čisto blizu mene v hiši, jaz sem jo pa iskala dva dni vsepovsod  Grin . Nagajivka moja mala  Kiss .
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #22 : sreda, 05.03.2008 : 14:12:44 »

Zelo lepo! No še malo... Wink
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #23 : četrtek, 06.03.2008 : 09:48:12 »

Joj kako lep zaključek!
Logiran
the_girl
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 996


« Odgovor #24 : četrtek, 06.03.2008 : 14:23:28 »

Ooo super, vesela sem zate Lisa Wink
Upam, da se bo kmalu cartala v tvojem naročju Cheesy
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #25 : sreda, 23.04.2008 : 19:06:27 »

Do danes mi Miša ni pustila čisto k sebi, danes pa mi je končno spet odkar se je vrnila dovolila, da sem jo pobožala.  Smiley Še malo, pa bo Miša spet moja stara Mišika  Smiley.
Ali je možno, da se tale mIšina tema kam prestavi ali pa v celoti briše, če ne gre drugače? Imam slab občutek, ker je v tej temi.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #26 : sreda, 23.04.2008 : 19:08:35 »

Ali pa če odpreš novo temo-Miša zgubljena in najdena ali pa kaj takega. Wink
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #27 : sreda, 23.04.2008 : 20:06:10 »

Saj res, dobra ideja  Wink.
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #28 : sobota, 07.08.2010 : 20:37:07 »

Že zdavnaj se je izkazalo, da vrnjena Miša ni bila moja Miša, ampak njena dvojnica. To smo ugotovili na veterini, ko je zbolela kmalu po tistem, ko sem bila srečna, da se je vrnila. Moja Miša je bila sterilizirana, tale pa ne. Sem se morala sprijaznit in seveda sem imela dvojnico moje Miše enako rada, žal pa ji niso mogli pomagati in je zaspančkala.
Draga moja Miša in draga Mišina dvojnica Mišika, sprejmita prijazno mojo Tory, ki je danes zaspančkala . Tory, ko smo te našli v gmajni sredi ničesar, prestradano, bolano, prestrašeno in te prinesli domov si bila najbolj srečna mucka na svetu. Držala si se me kot mali klopek, ker si se bala, da ti bom ušla.
Od malih tačk si bolehala, si imela nekaj dobrih tednov, nekaj slabih, zdravila so pomagala, da si se počutila spet bolje. Kljub bolezni si imela veliko lepih dni, ko si bila poskočna, vesela, ostala si mala, imela si najlepši obrazek, tako drobcan z velikimi okroglimi očkami. Psihično sem se pripravljala, da bo  prišel dan, ko se bom morala v tvoje dobro odločiti, da greva pančkat. Glede na to, da si imela le slabih 5.let sem upala, da bo le še nekaj let nekako šlo. Prihranila si mi težko odločitev in zaspančkala sama, tako nenadoma, tako nepričakovano, saj sva se še uro pred tem crkljali in sem ti govorila, da imaš najlepši obrazek na svetu, da si moja lubica. Boli.
Vem, da me čakate tam zgoraj vsi moji, da bomo spet nekoč skupaj, vendar kljub temu boli.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #29 : sobota, 07.08.2010 : 20:39:37 »

LISA, žal mi je za vse, ki si jih imela rada in so se morali posloviti.  Cry
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #30 : sobota, 07.08.2010 : 21:18:31 »

Žal mi je, LISA.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #31 : sobota, 07.08.2010 : 21:49:26 »

LISA, sožalje... Za vse, ki so morali prekmalu oditi. No, saj kadarkoli bi nas še zadnjič pogledali in zaprli očke, bi bilo prekmalu.  Cry
Nekje nas čakajo, vsi ti naši neprecenljivi prijatelji  Kiss
Logiran
čaja
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.037


WWW
« Odgovor #32 : sobota, 07.08.2010 : 22:09:57 »

Sožalje za vse ljubljene.  Cry
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #33 : nedelja, 08.08.2010 : 09:56:51 »

Hvala vsem.
Logiran
cici
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 106


« Odgovor #34 : nedelja, 08.08.2010 : 10:35:47 »

Sožalje za vse.
Logiran
Strani: 1 2 3 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  člani med seboj  |  v spomin  |  Tema: Miša ne bomo te pozabili
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines