mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 17:38:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Niši in Dana
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Niši in Dana  (Prebrano 36668 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #90 : nedelja, 20.01.2008 : 20:31:06 »

Tudi obvlada ležišče! Smiley







lp, Katarina
Logiran
bajsa
novinec
*
Sporočil: 31


« Odgovor #91 : nedelja, 20.01.2008 : 23:58:43 »

Kaj pa bo zdaj na vrsti-mislim od posegov za ti dve ljubki kužiki. Ali revici res ne moreta nič na sprehode. Res me zanima, prosim ne zamerit Smetka če sem nadležna, ampak ti dve srčici sta se me dotaknili prav tam.  Huh
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #92 : ponedeljek, 21.01.2008 : 00:01:28 »

Mene tudi, zato sta tu. Škoda, ker se drugih samo dotikata, nista pa še preseljeni v nov dom.
Ne, na sprehod ne moreta, niti ne želita, ker sta boječi. Po vrtu se pa gibata kolikor želita.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #93 : ponedeljek, 21.01.2008 : 00:20:12 »

Pa še drugi del... kot sem že večkrat napisala, je najprej na vrsti Niši, ker je bilo z njo huje. Operacije se je dr. lotil samo zaradi mojega vztrajanja - je povedal, da bo "cela reč" in da je izid vprašljiv. Zaenkrat Niši tačke niti malo ne uporablja, tako kot je tudi prej ni. Kaj bo, ne vem. Vem pa, da če ne bi niti poskusila, bi se zadeve slabšale (in se tudi zdaj bodo, če ne bo uspelo). Še vedno je nič ne boli.
Če bi z Niši uspelo, gre na poseg tudi Dana, če ne, pač ne. Vsekakor pa obe iščeta skupen dom. Rabita malo ograjenega vrta, svojo posteljo (ker na naše ne moreta) in nekoga, ki ju bo imel pač rad, kaj pa drugega...
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #94 : sreda, 23.01.2008 : 14:27:31 »





Ej, halooooo... zmanjkalo nam je vode  Angry Angry!

Logiran

Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #95 : sreda, 23.01.2008 : 14:33:40 »

Jao, pri vseh postlah gre ona v skledo za vodo, jejhata.... Grin

lp, Katarina
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #96 : nedelja, 27.01.2008 : 21:25:34 »

Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #97 : sreda, 06.02.2008 : 10:58:50 »







Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #98 : četrtek, 07.02.2008 : 20:17:44 »

Torej... Niši in Dana iščeta skupen dom, skupaj imata od 6,5-7kg. Iščeta hišo z ograjenim vrtom, ne marata niti ne potrebujeta sprehodov, izhod na vrt je nujen, da gresta lahko na potrebo in sta zunaj, kolikor pač želita biti. Do tujcev sta plašni; Niši sploh. Operacij ne bo več, sem se pravkar tako odločila. Niši, ki je bila slabša, se ne bo "podrla" - je torej narejenega toliko, da bo lahko normalno živela, Dana je itak boljša že ves čas. Nobena od njiju ni hroma in nobena od njiju ne hodi normalno.

Tukaj ne bosta ostali, ni nobenega razloga za to.
Logiran

Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #99 : četrtek, 07.02.2008 : 21:39:27 »

kakšna škoda, da niti operacije ne bi pomagale... pikici mali Kiss
Me spominjata na Maika, upam, da bosta našli nekoga svojega!! Kiss
Logiran
bodesce
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 70


« Odgovor #100 : četrtek, 07.02.2008 : 23:42:31 »

Torej jima operacije ne bi več pomagale, oziroma bi pomenile preveč trpljenja za premajhne rezultate za male kužike - verjetno..
Najbolj važno se mi zdi, da taki kužki z motnjami v gibanju dnevno nimajo bolečin. Sama imam kužka, ki lahko le počasi hodi in se včasih kakšne minutke igra, pa ima cela naša družina neskončno veselja in sreče z njim. In tudi on je srečen kužek, kar pokaže vsak dan sproti. Ker imamo kužka s posebnimi potrebami, to ne pomeni, da smo za karkoli prikrajšani v življenju s psom. Prav tako se nas razveseli, je jezen, ljubosumen, pozrešen, za nas najlepši, nas pride zjutraj zbudit, prosi za hrano ko ne sme in se skuša pretihotapiti na kauč pod odejo...  Skratka, je popolnoma navaden kužek, tak kot vsi. Samo hodi drugače in bolj občutljiv je na mraz.

Želim povedati le to, da se nikomur ni potrebno ustrašiti, če imaš kužka, ki je drugačen od drugih. Nasprotno - Niši in Dana, kot berem, bi bili idealna družba za nekoga, ki se ne more obvezati, da bo svojega ljubljenčka vsak dan vodil na ure dolge sprehode. Ali pa tudi sam ne zmore sprehodov iz zdravstvenih razlogov.  Bo pa zato prejel prav tako vso ljubezen, kot mu jo lahko eno majhno, plašno bitjece da. In bo prav tako prejel vse zaupanje in hvaležnost že navsezgodaj zjutraj.         Ne bojmo se drugačnosti.

Sama bi - če bi v tem trenutku imela možnost - z veseljem posvojila še eno žival s posebnimi potrebami. Tega se popolnoma nič ne bojim. Se imam s svojim malim prijateljčkom prelepo in me popolnonma nič ne moti ker ima ukrivljene nogice. Tudi enkrat mi ni bilo za trennutek žal, ker imam žival, ki je drugačna od ostalih njegove vrste. Vesela sem, da ga ne boli, da ima ogromno volje do življenja, da lahko prav takšnemu kužku nudim srečno življenje. Mislim, da je prav neke vrste posebno lepo skrbeti za takšne živali. Upam, da bom imela v življenju lahko še veliko kužkov in prav nič me ne bo motilo tudi če so malo drugačni!! Ali pa si bom še celo takšnega poiskala. Naši družini je namreč z našim smrduščkom prelepo!!!  Wink



 
Logiran
bajsa
novinec
*
Sporočil: 31


« Odgovor #101 : četrtek, 07.02.2008 : 23:59:28 »

Ali pride v poštev tudi posvojitelj, ki živi npr. v stolpnici-z dvigalom, ali pride v poštev samo hiša z vrtom. Pozdrav Bajsa!
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #102 : petek, 08.02.2008 : 00:13:23 »

V poštev pride, kar sem napisala.
Logiran

Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #103 : sobota, 16.02.2008 : 17:58:37 »

Imata zelo sinhronizirano vedenje.... Cool

Ko lajata, lajata obe....
fotomateriala pri tej aktivnosti ni Grin Grin

Ko sta budni, sta budni obe...


Ko mižita, mižita obe...


In ko je mularija na popoldanskem počitku, teta Papra nadzoruje situacijo...


lp, Katarina
Logiran
the_girl
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 996


« Odgovor #104 : sobota, 16.02.2008 : 19:13:06 »

Emmm, a je tole še Poki na fotki?
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Niši in Dana
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines