mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 12:07:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Re: Nace, Struna in Diva
Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Re: Nace, Struna in Diva  (Prebrano 13328 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #15 : sobota, 03.11.2007 : 09:56:13 »

Pozdravljeni.
Kolegica me je opozorila na vas da oddajate mlade mešančke mopse. Prečitala sem tudi kar je bilo napisanega o oddaji (prodaji) teh psov. Razumem vas, da iščete idealen dom za pse, da je finančna kriza ob skrbi za vse uboge živali, ampak vse skupaj se mi zdi malce pretirano. Pišem vam odkrito, brez prikrivanja in zato mi prosim ne zamerit.
 
Doma imamo ******, **********, do sedaj redni pregledi ter ceplenja, drugih težav ni, torej ali smo dobri in skrbni lastniki, ali imamo srečo s psom. Jaz mislim da prvo! Sterilizirana ni, ker strošek ni majhen za takega psa ni nam pa težko med tistim časom pazit našo psičko....... in tako naprej, da ne citiram vsega.

Mogoče sem ravno prav cinika, da me je tole pisemce nasmejalo. Saj vendar ne more bit mišljeno zares....   Huh ali pač?
Mislim.... zavetišča so polna majhnih in malo majn majhnih, luškanih, pa še bolj luškanih psov, pa nikjer nobene vrste. Ja zanimivo, ni kaj. Naključje? Ali pa samo dober razlog za podvomit v iskrenost marikaterega posvojitelja? Ne vem no, ampak vsaj pri nas se mnogokrat ( Undecided no ja, ne prepogosto, pa vseeno) zgodi, da posvojitelj ob podpisu pogodbe in plačilu prispevka še enkrat odpre denarnico, povleče ven bankovec in ga vrže v skrinjico "no, to pa naj bo za tiste, ki jih ne morem vzet." U bistvu sem pa šele zdaj, ob branju zgornjega pisemca (in kašnega posta) ugotovila, da je to očitno zelo narobe. Ker to pomeni neke vrste licitiranje ((pre)prodajo?  Huh), al kako? Zakaj pa vsi vi, ki bi radi ravno mopska, ne navalite na telefonske številke objavljene na bolhi? Haaaalooooo?Huh    Pa sej tile niso psi s poreklom.... to so psi z grmovja. Približno take kvalitete (verjetno) kot uni na bolhi, pa za tiste niti "licitirat" ni treba. Pokličeš, plačaš, vzameš. Al pa navalite s tako vnemo na tiste nekoliko dražje? "Taprave" torej!
 Undecided res ne razumem zakaj si tako zelo želite rešit ravno samo to, kar se da pasmi podobno kepico. In če ste v svojih namenih res iskreni, in bi ob tem lahko dobili še psa svojih sanj, potem bodite še tako dobri in po svojih močeh pomagajte rešiti še kašno pasjo dušico, ki je imela v življenju nekaj manj sreče in čaka na operacijo, vredno nekaj sto evrov (tisoč?  Undecided). Recimo..... ali pa tisto bitje ni vredno vaše pomoči?  Huh
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #16 : sobota, 03.11.2007 : 09:57:39 »

Cink Roll Eyes Ma kake licitacije, no  Roll Eyes

...verjamem pa, da Polona ne bo dala psa nikomur, za katerega bo menila, da ni pravi, pa čeprav bi doniral 1000€.

Tudi jaz sem prepričana v to Wink
Logiran

Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #17 : sobota, 03.11.2007 : 09:59:31 »

SP. (samostojni podjetnik)

ja kako se pa neprofitne oranizacije financirojo, če ne preko donacij in članstva.

ločite donacije in zaslužkarstvo, ki bi bilo zanimivo za inšpekcijo. Se bo potrebno malo bolj izobrazit na tem področju, preden pišete takšne neumnosti.
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #18 : sobota, 03.11.2007 : 10:01:30 »

No vse tole kar pišete pa ni tako enostavno. Sicer nisem pravnik, vendar menim, da je Zavetišče registrirano verjetno kot neke vrste neprofitna organizacija?

Saj ni treba biti pravnik, da preveriš podatke in ugotoviš kako je registrirano konkretno zavetišče. Pa tudi ni treba biti pravnik, da bi vedel, da so donacije možne vsem... pa ne bi zdej o tem. Verjetno tudi ni potrebno biti pravnik, da bi vedel, da je nekje treba dobiti everček, da lahko psi v zavetišču živijo dlje kot 30 dni, pa tudi operacije je potrebno plačat. In ni je inšpekcije, ki bi prepovedala meni dati ali pa zavetišču vzeti prostovoljni prispevek.
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #19 : sobota, 03.11.2007 : 10:07:34 »

Kaja, Smetka, kaj ko bi del te teme "preusmerili" drugam ...

LP
Logiran
anja87
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 45


« Odgovor #20 : sobota, 03.11.2007 : 10:43:23 »

Kljub vsemu napisanemu in predvsem kljub Smetkinemu postu, da se naj oglas na bolhi zbriše, je le-ta še vedno tam  Lips Sealed
Človek res ne more verjet, kaj vse se dogaja.. Česa vse so človekovi "možgani" sposobni - namreč, da iz prispevka zavetišču kar naenkrat izumijo licitacije. Dejte no, pometite pred svojim pragom najprej.
Itak ma pa Smetka zadnjo besedo in glede na njene izkušnje v tem "svetu" pa res ni treba dvomit. Če si pa tak zelo želite kakršnega koli psa brez obveznosti, dejte pa tistih par 100€, pa ne napadajte ljudi, ki se po vseh močeh trudijo pomagat živalim, ki se jih vi naveličate.
Logiran
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #21 : sobota, 03.11.2007 : 11:08:22 »

Se v naprej opravičujm za izpad, ampak......
Draga kdorkoližesi, ki je smetki poslala mail: vse kar lahko rečem je, da ne morem verjet! Kdo hudiča te sili, da jemlješ pse iz Horjula? Kdo hudiča si, da soliš pamet o čemerkoli komurkoli, najmanj pa Smetki, kako naj oddaja svoje pse! (verjetno so njeni, glede na to da ona pazi kako jejo in kakajo, ali...?!) Živimo v svobodni državi in če želiš lahko zaradi mene psa dobiš na bolhi, pri sosedi al pa na Marsu pod njihovimi pogoji! Pošastno!  Angry Angry Angry

Tistega kar si mislim zares sploh en bom napisala, ker je najbrž najbolje, da že tole pobrišete (ne bom nič jezna).

Žal mi je, ampak me je pa fajn raz*******
Logiran

cink
novinec
*
Sporočil: 36


« Odgovor #22 : sobota, 03.11.2007 : 11:09:38 »

ali pa bom čisto resno vsakega klicatelja vprašala, koliko je pripravljen donirat zavetišču, da bomo lahko morda vsaj malo bližje površju... ker ob vseh trenutno poškodovanih tule se res utapljamo. Če želite prav mopsa, potem pač naredite kaj... a ne. Pa boste posvojili žival iz zavetišča in še pomagali kakšnemu, ki bo ostal tu. Prav? Je, a ne, kaj pa drugega.

Ej pametovalci, no predvsem pametovalke, a tole zgoraj ni licitiranje?
Logiran
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #23 : sobota, 03.11.2007 : 11:12:19 »

Zame ne. Če že vprašaš.
Logiran

cink
novinec
*
Sporočil: 36


« Odgovor #24 : sobota, 03.11.2007 : 11:16:01 »

Kdo hudiča si, da soliš pamet o čemerkoli komurkoli, najmanj pa Smetki, kako naj oddaja svoje pse! (verjetno so njeni, glede na to da ona pazi kako jejo in kakajo, ali...?!)

Ne psi nikakor niso Smetkini, ona je samo skrbnik psom, za oskrbo pa med drugim tudi dobiva denar od davkoplačevalcev. Ne komentiram kako to počne, pa kako dober človek je (že skoraj kot pes a ne, ker za vas tu na forumu so živali pač mnogo pomembnejše kot ljudje...)...

Dejte že enkrat stopiti s svojih usranih piedestalov...
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #25 : sobota, 03.11.2007 : 11:16:42 »

Polona ne pravi,da bo dala psa tistemu,ki bo ponudil največ. Daj se najprej pozanimat kako potekajo licitacije.
Žalostno je,da to ni splošna praksa,da ob posvojitvi doniraš še par dinarčkov za tiste uboge,ki so ostali.
Logiran
cink
novinec
*
Sporočil: 36


« Odgovor #26 : sobota, 03.11.2007 : 11:18:40 »

Polona ne pravi,da bo dala psa tistemu,ki bo ponudil največ. Daj se najprej pozanimat kako potekajo licitacije.
Žalostno je,da to ni splošna praksa,da ob posvojitvi doniraš še par dinarčkov za tiste uboge,ki so ostali.

Svašta, sprenevedanje na kvadrat...
Logiran
steva cenejac
odvisnež
*****
Sporočil: 542


« Odgovor #27 : sobota, 03.11.2007 : 11:21:14 »

Ne psi nikakor niso Smetkini, ona je samo skrbnik psom, za oskrbo pa med drugim tudi dobiva denar od davkoplačevalcev. Ne komentiram kako to počne, pa kako dober človek je (že skoraj kot pes a ne, ker za vas tu na forumu so živali pač mnogo pomembnejše kot ljudje...)...

Dejte že enkrat stopiti s svojih usranih piedestalov...

Kaj če bi ti s svojim usranim gobcem stopil raje iz foruma? Angry

Smet pa lahko v prihodnjih nekaj dneh zagotovo spet inšpekcijo pričakuje. Izmečkov od ljudi je očitno vedno dovolj na tem svetu. sram

Brište me, če sem bil pregrob Lips Sealed
Logiran
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #28 : sobota, 03.11.2007 : 11:21:52 »

Citat
Ne psi nikakor niso Smetkini, ona je samo skrbnik psom, za oskrbo pa med drugim tudi dobiva denar od davkoplačevalcev. Ne komentiram kako to počne, pa kako dober človek je (že skoraj kot pes a ne, ker za vas tu na forumu so živali pač mnogo pomembnejše kot ljudje...)...

A bejž no Grin Grin
Logiran

Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #29 : sobota, 03.11.2007 : 11:22:23 »

cink, se bo treba naučit brat.

vprašati za donacijo ali licitirati, sta dve popolnoma različni zadevi. Ali ti res nič ne pove, že samo tale Polonin post je pregnal množico interesentov, ki so videli Mopska takorekoč zastonj, le zakaj bi dajali denar, če se ga lahko dobi zastonj.

Polona se je popolnoma prav odločila in s tem pregnala kopico neresnih interesentov, počasi bodo ostali tisti, med katerimi bo izbrala.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Re: Nace, Struna in Diva
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines