mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 21:21:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Re: Nace, Struna in Diva
Strani: 1 2 3 [4] 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Re: Nace, Struna in Diva  (Prebrano 13398 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #45 : sobota, 03.11.2007 : 11:47:25 »

Se opravičujem, ker sem tvoj post o davkoplačevalskem denarju vzela kot očitek. Najbrž sem samo jaz narobe razumela.
Logiran

Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #46 : sobota, 03.11.2007 : 11:49:35 »

Kaj ko bi tole temo prepustili trem malim kepam, ki slišijo na ime Nace, Struna in Diva???

ja se strinjam, naj se te brezvezne poste briše in se piše samo še o teh malih bibicah.
Logiran
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #47 : sobota, 03.11.2007 : 11:50:32 »

Tudi jaz Smiley
Logiran

cink
novinec
*
Sporočil: 36


« Odgovor #48 : sobota, 03.11.2007 : 11:52:31 »

Če nimaš denarja za nakup (recimo 100 eur), kako boš pa psa štimal? Kvalitetni briketi,cepljenja, veterinarske storitve stanejo.
Pes je dandanes žal že na pol luksuz. Enako velja za muce. Nakup psa je še najmanjši strošek.

Vseeno je verjetno nekaterim lažje dati mesečno recimo 80 eur kot pa predhodno plačati še 400 (toliko je nekdo napisal da stanejo nerodovniški mopsi)?

V naši vasi gledam ljudi, ki res nimajo veliko, imajo pa radi svojega psa in lepo skrbijo za njega. Gledam pa osebke, ki imajo, pa so njihovi psi zanemarjeni in vseskozi na ketni...
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #49 : sobota, 03.11.2007 : 11:54:47 »

Vseeno je verjetno nekaterim lažje dati mesečno recimo 80 eur kot pa predhodno plačati še 400 (toliko je nekdo napisal da stanejo nerodovniški mopsi)?

Lahko dajejo mesečno na stran 80 € in prihranijo za nakup psa.
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #50 : sobota, 03.11.2007 : 12:00:19 »

Je pa že boljše, da je tole "javno dobro" na forumu, kot na Smetkinem telefonu, hehe  Smiley
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #51 : sobota, 03.11.2007 : 12:03:06 »

tema je namenjena Nacetu, Struni in Divi!!!!!!!

Vseeno je verjetno nekaterim lažje dati mesečno recimo 80 eur kot pa predhodno plačati še 400 (toliko je nekdo napisal da stanejo nerodovniški mopsi)?


predragi cink,
tudi meni je lažje dati mesečno 100€ za mrcine kot pa napraskati 2000€ za izbrano pasmo (rodovniško Roll Eyes ), AMPAK- kaj pa v primeru NUJNE VETERINARSKE OSKRBE, NPR. OPERACIJA, ki ni ravno poceni?
in moraš poleg teh mesečnih 100€ v trenutku dodati še 200 ali več??

o psih na vasi pa ne bi izgubljala besed, niti ne bi bilo na mestu.

Mel- zadela si!!! Cool

se pa tudi strinjam, če je že tak naval- uf, dejansko zastonj mopski Roll Eyes, zakaj ne bi bil za mopsa pogoj posvojitev še enega kužka na daljavo? ah, optimist jaz Sad
neeeee, vsi bi zastonj mopska...
čudno da potem ni škoda dati več 100€ za NERODOVNIŠKEGA psa vprašljivega porekla... kakšna naivnost, neumnost, neodgovornost!!!
ok, nehala sem Tongue

Smetka, drž' se Smiley
Logiran
little star
otrok do 14 let
*
Sporočil: 37


« Odgovor #52 : sobota, 03.11.2007 : 12:06:28 »

Joj kakšni pogovori. Da se mopsi licitirajo.. Roll Eyes Gre samo glede tega, da bi bilo lepo da doniraš. In to ne za oskrbnico zavetišča ampak za ostale živali, za hrano in ostale pripomočke. Če bi pri nekemu preprodajalcu vzel takole mopsa, kot ga lahko vzameš v zavetišču bi zanj oštel okoli 400€. Za enega izmed teh psov pa praktično nebi oštel popolnoma nič. Nevem zakaj eni delajo takšen bum iz tega, da bi bilo lepo, če doniraš denar, ki pa bi bil za ostale živali, ki so jih zavrgli praqv tako kot Naceta, Struno in Divo. Angry Lips Sealed
Logiran
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #53 : sobota, 03.11.2007 : 12:08:07 »

No, otroci pa razumejo Smiley Smiley
Logiran

lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #54 : sobota, 03.11.2007 : 12:08:34 »

cink, ne vzemi tega kot kamenje ali karkoli ... poskusi samo razumet, da ima Smetka tukaj samo dve možnosti - ali da pse prvim trem, ki pokličejo, ali pa izbere iz mase ljudi tri, ki bojo dejansko skrbniki in ne samo lastniki. Kaj bi ti naredil in kako bi ti izbral? Jaz bi se verjetno zlomila pod pritiskom in čeprav Smetke sploh ne poznam, mi je zdaj res težko pri srcu, ko pomislim, kaj vse je že slišala in kaj vse še bo ... in to samo zato, ker ji ni vseeno.


Poleg tega jaz za psa nisem plačala nič (razen čipa, potnega lista in cepljenje za vnaprej), sem pa dala nekaj denarja za tiste, ki jih nisem mogla vzeti. Takrat se nihče ni bal inšpekcije zaradi moje donacije ... Da pa ne govorim o tem, koliko me je taisti pes stal potem, ko je bil doma. 80 € na mesec? Pa kaj še - na teden!
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #55 : sobota, 03.11.2007 : 12:29:44 »

Je pa že boljše, da je tole "javno dobro" na forumu, kot na Smetkinem telefonu, hehe Smiley


  ja saj maš tud ti prav. Smiley Wink
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #56 : sobota, 03.11.2007 : 12:30:23 »

Uf, madona, tukaj pa se je usulo.  Shocked In to zaradi treh malih kepic. Itak je vedno isto.

ja se strinjam, naj se te brezvezne poste briše in se piše samo še o teh malih bibicah.

Jst pa ne. Naj se vidi, kako paniko ljudje zganjajo okoli teh malih treh cmokov. Ki so kako drugačni od Napoleona, Lana, Šaje, Bučke, Vikijev, ...? Aja, velikost, sem pozabila. Kako so šli pa x bernci nedavno tega? Kako dolgo so bili pri smetki?

Prvo sporočilo sem napisal samo zaradi tega, da vas opozorim, da si s takšnimi sporočili na forumu lahko "zaslužite" prijavo inšpekciji. Tako kot je sporočilo napisano, sam osebno razumem da se bo licitiralo in da bo psa dobil tisti normalen osebek, ki bo tudi ponudil največ....Predlagam, da sporočilo umaknete...

Cink, v tej naši preljubi deželi nekako ni pomembno kako si ti razlagaš napisano... Se pa strinjam, da se je nate usulo  Tongue Strinjam se pa tudi (sama s sabo  Grin ), da pri nekaterih izjavah brcaš v temo. Sicer pa itak ni pomembno, ne? Glavno, da se spucamo, odločitve pa itak ostanejo Smetki...

Sploh pa, a koga Cinkov način (nič osebnega Cink) spominja kaj na Hunda? Ki je kasneje želel bit izbrisan?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #57 : sobota, 03.11.2007 : 12:39:00 »

cink, tudi če bi bilo tako, kot praviš ti (da pač nimajo denarja za nakup, čeprav jim je mops sanjska pasma), je takih ljudi izmed vseh, ki se za tele mopske zanimajo, mogoče 5%. Meni se vseeno zdi, da je več takih, ki so razmišljali o psu, pa bodo zdaj probali zagrabit priložnost, da dobijo zastonj pasemskega psa, ali pa celo taki, ki jim sploh ni padlo na pamet, da bi imeli psa, ampak če že zastonj ''talajo'' mopske, zakaj pa ne...
In ja, tudi ljudje tukaj gor (ne boš vrjel), razumejo, da ima kdo preference do določenega psa. Sama sem bila tudi taka - rabila sem manjšega psa, ker se vozi dvakrat na teden z mano v majhnem avtu. In mi nihče ni hotel stišat nemške doge. So tud ljudje z majhnimi otroki, ki nočejo agresivnejše pasme. In jih nobeden ne sili v to. Ali pa ljudje z mucki, s katerimi se mora kuža razumet. Vrjemite, da v zavetišču dajo pravega psa pravemu lastniku, če pa takega psa v zavetišču ni, vam ne bodo ''stišali'' napačnega, ker se ne bo dobro izteklo ne za novo družino, ne za psa.
Še enkrat - vem, da bodo tile kužki šli v prave družine. Je pa res absurd, da so ljudje pripravljeni it na luno in nazaj za točno tegale mopska, pa naj bo za njih pravi ali ne; če ga ne dobijo, pa drugega psa ne bodo hoteli (ni nujno da iz Horjula in ni nujno da ravno zdaj).
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #58 : sobota, 03.11.2007 : 13:53:05 »

Brez veze. Kakšna panika, zaradi treh resnici na ljubo res srčkanih kužkov, ki so podobni mopsom. kakorkoli pogledaš, mopsi (kateri koli) niso za ljudi s praznimi žepi. Je treba računati na nekaj več veterinarskih stroškov kot v povprečju - in to hitro znese več od kupnine ki jo bi prišparali.
Kar pa se tiče donacij: bilo bi lepo in spodobilo bi se tudi. Pa ne samo pri tehle mopskih.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #59 : sobota, 03.11.2007 : 18:46:47 »

Neverjetno, telefon še vedno ne zvoni (več).
cink, čeprav priznam, da mi je všeč prodoren um in njegove ideje, ne bo nič zbrisano. Sem že napisala, da pričakujem inšekcijo (kot vsakič, ko je kak očem všečen za oddat) in mi je pravzaprav vseeno, katero. Veterinarsko, tržno, davčno.... dol mi visi. Nekega lepega dne bom gotovo imela vsega dovolj. Npr.: človeške omejenosti, neumnosti, norosti, njihovih piedestalov, pripomb o somišljenikih, ljubezni do človeštva vsevprek in podobnega. In kaj pol? Pol bomo pač zaprli štacuno in s prigrabljenim denarjem viseli pod eno palmo. Svet bo šel lepo naprej, vsi tisti, ki za to živijo, bodo pa gotovo po hitrem postopku našli novega osla za drajsat ga po zobeh, pa bo.
Logiran

Strani: 1 2 3 [4] 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Re: Nace, Struna in Diva
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines