mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 16:39:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zakaj je zavetišče v stiski
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zakaj je zavetišče v stiski  (Prebrano 45123 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« : torek, 06.11.2007 : 21:43:37 »

Trije mačji mladički, stari deset tednov, zavrženi v Domžalah so v začasni namestitvi pri veterinarju. Dva sta precej prehlajena, imata vnete oči, piskata in kašljata. Zunaj na tem mrazu, jim najverjetneje ne bi uspelo Undecided.

Test za levkozo in mačji aids je bil negativen. Pod lučko ne svetijo, dobili so sredstvo proti parazitom. Dobivali bodo antibiotik in mazilo za učke.

So pa eni taki srčki, trokolorkici  Intra in Donna sta seveda punčki, črnuhec Lotus je fantič. Najbolj prehlajena punčka in fantek nonstop predeta. Ta največja punčka me je malo napihala, potem pa se vdala v usodo Tongue.

Iskali bodo nov dom.

Lotus:


Intra:


in Dona:




Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #1 : sobota, 10.11.2007 : 16:22:39 »

Tele pikce sem v četrtek in včeraj obiskala pri veterinarju. Seveda sem obakrat pozabila s sabo vzeti fotoaparat Roll Eyes. Učki so se jim že kar lepo očistili, tudi kašljajo in kihajo manj. Samo Lotus in na enem očesu, vidno poškododvano mrežnico. Zaenkrat se še ne ve, ali se bo zadeva popolnoma pozdravila ali bo ostala kaka posledica. Oko je imel namreč popolnoma zlimano skupaj, ko sem ga našla...

Drugače pa seo res eni taki cukri. Se sploh ne sekirajo, da so zaprti v kletki. Neumorno se igrajo med sabo Cheesy, papajo kot veliki, ko se utrudijo, pa se vsi skupaj stisnejo v transporterju na mehki brisači in brezskrbno zaspijo Kiss.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #2 : nedelja, 11.11.2007 : 23:12:12 »

Jutri bodo sprejeti k nam. Upam, da bo šlo s prevozom.
Logiran

Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #3 : nedelja, 11.11.2007 : 23:23:45 »

Seveda jih pripeljem, vsaj to lahko storim.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #4 : ponedeljek, 12.11.2007 : 08:33:15 »

Najbrž vsi razumemo, kaj je to: polne kapacitete. Tudi vsaj osnovno, kar piše v zakonu. Da prevedem: pri nas je gužva in ob vseh poškodovanih velika finančna stiska. Ta trenutek sem prostovoljec in nič drugega. Ko bo šlo tudi čez vse meje prostovoljstva, bo potrebno začet dosledno izvajat zakon. 30 dni in evtanazija bolnih in poškodovanih.
Če kdo razmišlja o posvojitvi še koga drugega Nitke, bo zdaj kar pavi čas, kar se nas in naših varovancev tiče.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #5 : ponedeljek, 12.11.2007 : 10:18:58 »

Spet jaz  Smiley Smiley. Občine ne plačajo sterilizacij/kastracij, vkolikor je žival sprejeta v zavetišče in ni vrnjena v naravo. Meni pravilnik nalaga, da najdem skrbnika, ki bo to opravil sam, vkolikor oddajam žival, ki še ni dovolj velika za poseg. V nasprotnem primeru mi pravilnik (in jaz sama sebi) nalaga sterilizacijo/kastracijo in ne smem dat živali ven brez tega. Občine tudi niso dolžne plačevati sanacijo poškodb, amputacije itd. Le prvo pomoč, da se najde lastnika (če se ga, itak prevzame strošek on) in evtanazijo. Če se komu ljubi, lahko malo sešteje znesek, ki sem ga pridelala prejšnji in ta teden... sicer pa obveščam vse, da ne gre več. Do nadalnjega sestopam s piedestala ali kje že bojda sem in poškodovane, bolne... čaka enaka usoda kot kje drugje, ostale pa 30 dni,  vkolikor posvojiteljev ne bo.
Logiran

vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #6 : ponedeljek, 12.11.2007 : 10:27:29 »

Popolnoma razumem problem. Jaz žal lahko pomagam samo s kakšnim evrom, tudi tistemu, ki bi vzel te tri, začasno ali stalno.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #7 : ponedeljek, 12.11.2007 : 11:41:52 »

Kakšna zoprna tema. A ne? Tako je vedno, kadar se kaj resnega dogaja. Nobenega  plana za rešitev konkretnih težav, nobene dobre rešitve za naprej. Nobene spremembe zakona na vidiku, le občinarji, ki se otepajo živali kot hudič križa (in kdo se s tem bode? Jaz. A kje piše, da se moram?) in če se le da, ne plačujejo ali pa plačujejo neredno (večina), pa še to do pičice po zakonu in niti eno čez), pa živali, ki imajo vso pravico do oskrbe, kot je treba na drugi strani.
Zavetišče potrebuje nekaj tisoč € za splavat iz minusa. Tudi če vzamem kredit, bo čez nekaj tednov ista scena. Naveličana sem tega, res.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #8 : ponedeljek, 12.11.2007 : 11:42:29 »

A bi kdo posvojil katero od muc na fotkah?
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #9 : ponedeljek, 12.11.2007 : 12:09:14 »

In pri tem je treba upoštevati še to, da vse najdene mačke (tudi mladiči) niti za tistih 30 dni ne morejo v zavetišče. Pa prav v Domžalah (kako je drugje ne vem) je letošnje leto kar se tiče zavrženih mačk naravnost katastrofalno. Toliko jih je, kot jih prej v petih letih skupaj ni bilo. Na polju se skoraj vsak teden znajde novo leglo, ob Bistrici je mačkov kolikor hočeš, prav na moj vrt sta bila vržena dva malo starejša (sta se pa takoj sama od sebe evakuirala neznano kam, ker nista marala psov). Najhuje je bilo, ko so nekomu vrgli mladiča (lahko da jih je bilo več) starega mogoče en mesec v kokošnjak in so ga kokoši potolkle.
Logiran
cookie
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 155


« Odgovor #10 : ponedeljek, 12.11.2007 : 12:51:01 »

Smetka, mislim da ponudba naših sosedov kavč + zunaj, vendar prometa ni, še velja. Če imaš kako muco za v tako okolje, mi lahko javiš.

Moja dva, Aria in Jazz sta pa v redu:))) Pridna in še samo malo manjka, pa bom kako pocukrano sliko idile mačk s psicama in papagajem poslala....
Logiran
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #11 : ponedeljek, 12.11.2007 : 12:56:59 »

Jaz nimam ideje. Prav nobene.  Undecided
Zato tudi ne komentiram. Berem pa.

Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #12 : ponedeljek, 12.11.2007 : 13:00:54 »

Smetka, mislim da ponudba naših sosedov kavč + zunaj, vendar prometa ni, še velja. Če imaš kako muco za v tako okolje, mi lahko javiš.

Moja dva, Aria in Jazz sta pa v redu:))) Pridna in še samo malo manjka, pa bom kako pocukrano sliko idile mačk s psicama in papagajem poslala....

A se prav spomnim, da jim je muca izginila? No, samo da so tvoji vsi ok  Wink.

Logiran

Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #13 : ponedeljek, 12.11.2007 : 13:41:49 »

Ja, letošnja mila zima je bila res precej naklonjena mucam, ki so se veselo namnožile. Pa ne samo tiste, ki naj bi bile prostoživeče, marsikatero leglo zaplodijo čisto lastniški mačkoni, pa tudi skotijo čisto lastniške muce. Mi je namreč povsem nedojemljivo, da bi vse te muce preživele, če jih ne bi nekdo hranil.... torej skrbel za njih....   Undecided
Bi bil problem takoj precej manjši, če bi poskrbeli vsak pri sebi in svoji bližnji okolici (bi sterilizirali muce in kastrirali mačkone), da se to ne bi dogajalo.  Huh

Ta trenutek sem prostovoljec in nič drugega.

Ja kdo bi si mislil, da imajo tudi vodje zavetišč po zakonu samo 40 urni delovni teden in lahko naredijo le 8 nadur (oz. 20 na mesec)  Roll Eyes  Ves ostali čas so prostovoljci....

Občine ne plačajo sterilizacij/kastracij, vkolikor je žival sprejeta v zavetišèe in ni vrnjena v naravo.

Obèine tudi niso dolžne plaèevati sanacijo poškodb, amputacije itd. Le prvo pomoè, da se najde lastnika (èe se ga, itak prevzame strošek on) in evtanazijo.

hm...    kaj pa zdaj?  

Pa recimo da prispevek ob posvojitvi (posvojnina al kakorkoli se mu že reče) vsaj DELNO (mislim halo? v celoti jih itak ne) pokrije te stroške.... kolko jih je, ki še vedno rečejo (ali si pa mislijo) "a še plačat moram  Shocked? " (za cepljeno, označeno in sterilizirano/kastrirano živalico) Huh Da o komentarjih, da se pse v zavetiščih prodaja niti ne govorim.... Kolko jih (vas) je posvojilo zverinico, pa "pozabilo" na posvojnino?

  ... pa je res zoprna tema.
A se je vsaj že kdo javil za koga od tehle treh?  

  

Logiran
dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #14 : ponedeljek, 12.11.2007 : 13:54:53 »

Jaz nimam ideje. Prav nobene.  Undecided
Zato tudi ne komentiram. Berem pa.

Imam enak problem. Sem totalka brez ideje.  Sad
Mačk je malo morje. Pa naj še tako rihtamo, steriliziramo/kastriramo, osveščamo, oddajamo... še vedno jih je veliko, vsak dan več... in očitno se stanje ne namerava kaj hitro znormalizirati/popraviti.
Eh... Lips Sealed
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zakaj je zavetišče v stiski
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines