mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 19:37:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zakaj je zavetišče v stiski
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zakaj je zavetišče v stiski  (Prebrano 45139 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
cookie
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 155


« Odgovor #15 : ponedeljek, 12.11.2007 : 14:31:10 »

Ja, Smetka, prav imaš, sosedov maček je izginil. Tu pri nas je okoli 10 naseljenih hiš  in ene 5 mačk (mojih dveh ne štejem:))) Ker je vse ostalo "poštimano", se je šel bolj daleč ženit... Saj če muc ne bi kazal volje iti ven, ga ne bi silili.

Mislila sem, da vzamejo kakšnega  v primeru, če jih boš vračala v naravo, kjer imajo prav tako veliko možnosti, da ne dočakajo 18 let... Kastracijo/sterilizacijo bi pa plačala jaz, če še ne bi bila urejena. (še zdaj imam slabo vest, ko si me z Ario tako dolgo čakala...)

Danes sem dopoldan prišla nazaj, ker sem pripeljala sina od zdravnika. Se grem preoblečt  - hišna ljubljenčka me še opazila nista, ker ob desetih je pa čas, da se spi. In to na ta novi pasji dekci!

Lp iz primorske!
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #16 : ponedeljek, 12.11.2007 : 14:49:11 »

Telefoni danes vneto zvonijo. Seveda, saj je vendar ponedeljek. Mačka, stara tri leta (hm, kako to vedo "najditelji", s takšno natančnosto mačko še jaz težko ocenim), pa mačka, ki je pred meseci prišla "iz gozda" in ima že tretje leglo, pa mačka, ki....
Nihče ni poklical za posvojitev koga od teh treh ali ostalih naših. Ti so že tu in potrebujejo dom, kaj pa drugega. Nekateri so bili gor spravljeni po dudi, trikrat cepljeni, testirani, kastrirani. Samo en šit je. En je črn, drugi je sivotigrast.
Naša družba ima problem (jih ima sicer več, ampak recimo, da se na tem forumu menimo o enem). V nekaterih delih gnil zakon in prav tako gnil pravilnik, ki sicer sam po sebi ni napačen, vendar ni speljan do konca. Vsak dan bolj mi najeda tudi dejstvo, da se moram prerekat z občinarji. Sicer ne bi želeli drugega izvajalca storitev, bi pa mene peglali. In sestankovali in mene prepričevali (kaj imam jaz s tem?), da v resnici ni denarja in da v resnici najbrž niti živali ni in zakaj morajo lokalne skupnosti sploh kaj narediti itd.
Že zelo zelo dolgo mi je jasno, zakaj je tako pomembno ukvarjati se z gozdom in ne (le) z drevesom v njem. Ampak živali so tu in niso zato tu, da se jih evtanazira po tekočem traku, pač pa oskrbi in najde nov dom, bi rekla.
Čiča, oba Vikija, Azrael, Njuf, Tara, Šaja, Samo, Tili, Poki, Buča in še mnogo njih so torej počasi pripravljeni na odhod s tega sveta. Zakaj že? Prvič zato, ker je zmanjkalo:
-idej, kako jih spraviti v nov dom,
-denarja za financiranje njihovega bivanja,
-volje; in
-s strani države prihajajo zahteve, finance pa ne.
Drugič pa zato, ker niso:
-dovolj lepi,
-dovolj kosmati,
-dovolj posebni za ljudi.

Torej niso vredni niti mojega truda, ki gre itak čez vse meje. Pa je. Problem rešen.


Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #17 : ponedeljek, 12.11.2007 : 14:55:58 »

1.100€ samo za s/k v zadnjih dneh, ki jih plača zavetišče. Brez Stickija, Picija, Špegija, Niše, Dane, Smokija in brez zdravil, ki jih dobivajo ostale živali, ki jih potrebujejo. Koliko, mislite, imam plačano za svoje delo, če ne morem pokrit stroškov? Kaj je narobe? Jaz in moj način ravnanja z njimi?
Logiran

lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #18 : ponedeljek, 12.11.2007 : 14:57:51 »

Ne, način ravnanja države in ljudi, ki jim žival pomeni dobrota na krožniku ali pa korist.  Tongue
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #19 : ponedeljek, 12.11.2007 : 14:58:30 »

Polona bo že nekako. Še vedno je... in v končni fazi ima vendar zavetišče in je dolžna.

 Roll Eyes Shocked Huh

Madona, še vedno nobenega klica za kogarkoli od naših.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #20 : ponedeljek, 12.11.2007 : 14:59:52 »

Vsakič, ko kliknem to temo, jo bere manj ljudi  Grin. A moram kakšno luškano fotko sem prilimat, al kaj.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #21 : ponedeljek, 12.11.2007 : 15:03:04 »

Itak ni na članih in bralcih mojpes.neta, da plačujejo račune, spreminjajo zakone in nasploh naredijo čudež. Ampak nekaj bo treba narediti; za začetek morda natančno in s številkami predstaviti situacijo. Večim ljudem se bo zdelo, da nekaj ne štima, prej bo morda kaj drugače.
Logiran

Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #22 : ponedeljek, 12.11.2007 : 15:12:18 »

  a maš ti malo samogovore danes?  Tongue  Wink

Itak ni na članih in bralcih mojpes.neta, da plaèujejo raèune, spreminjajo zakone in nasploh naredijo èudež.

Itak da ne..... al pa, če smo vsi del tega "problema"  Huh Samo če prešteješ vse tele člane in bralce, ki zares razumejo (ne "samo" sočustvujejo)....  Undecided se bojim, da ne bi dolgo štela....  Undecided   
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #23 : ponedeljek, 12.11.2007 : 15:21:56 »

Evo, sej sem nehala. Grem fotke limat.
Logiran

skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #24 : ponedeljek, 12.11.2007 : 15:23:53 »

Vsakič, ko kliknem to temo, jo bere manj ljudi Grin. A moram kakšno luškano fotko sem prilimat, al kaj.
Grin Bom kar jaz Grin

Eno zate:
Logiran

Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #25 : ponedeljek, 12.11.2007 : 16:08:29 »

Pa recimo da prispevek ob posvojitvi (posvojnina al kakorkoli se mu še reče) vsaj DELNO (mislim halo? v celoti jih itak ne) pokrije te stroške.... kolko jih je, ki še vedno rečejo (ali si pa mislijo) "a še plačat moram  Shocked? " (za cepljeno, označeno in sterilizirano/kastrirano živalico) Huh Da o komentarjih, da se pse v zavetiščih prodaja niti ne govorim.... Kolko jih (vas) je posvojilo zverinico, pa "pozabilo" na posvojnino?

Mislim da je tukaj tud problem informacij, ki jih ljudje imajo (nimajo). Vem iz osebne izkušnje sram Jaz sem vedno mislila, da občina pokrije nujne operacije, kastracijo/sterilizacijo in nastanitev do 30 dni (kar je pa čez, je pa odločitev zavetišča, ali evtanazirat ali prostovoljno obdržat) . Zdaj vem, da temu ni tako  Undecided
Logiran
žana
rad pišem
****
Sporočil: 311


« Odgovor #26 : ponedeljek, 12.11.2007 : 17:06:47 »

Bom nekaj nakazala, kar tako, za nobenega specifično. Vem, da ni rešitev, malenkost bo le.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #27 : ponedeljek, 12.11.2007 : 20:24:34 »

zares razumejo (ne "samo" sočustvujejo)....  Undecided se bojim, da ne bi dolgo štela....  Undecided   

Saj lahko razložim še enkrat. Prav na konkretnem primeru. Najdejo se tri muce, prehlajene. Ker nimam karantene frej, sem pa pogodbeno vezana na občino, se poslužim pravilnika. Ki pravi, da je zavetišče dolžno zagotovit ustrezno namestitev drugje, če je sam ne zmore. Torej so ustrezno nastanjene do izpraznitve naše karantene. No, pa poglejmo, kaj se zgodi. Jaz dobim račun za storitve, ki so opravljene tam, kjer je bila namestitev. Ga plačam in sprejmem muce. Račun za oskrbne dni (ki so bili drugje "opravljeni") "prepošljem" občini. Od tu naprej so moji: kastrirat/sterilizirat jih MORAM, pozdravit do konca in cepit tudi. Posvojil jih bo bog ve kdo bog ve kdaj in ta čas bodo imeli hrano, pesek, igrače, vse. Vse naštete reči so na meni in ne na občini. Na občini v konkretnem primeru bi bila evtanazija in ne zdravljenje.
Torej? Ime mi je Smetka in pišem se Sviralo, al kaj.





Logiran

Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #28 : ponedeljek, 12.11.2007 : 20:49:24 »

Jaz tudi berem in berem in berem. Pa nimam rešitve.

Test zanje bom plačala sama, cepljeni niso bili ker so prehlajeni, hrano in pesek sem prinesla jaz, zmenila se bom z veterinarjem, da oskrbe ne računa, ker sem bila skoraj vsak dan tam. Torej bo najverjetneje zaračunal "samo" zdravila.
15. nakažem še nekaj malega za posege. Več ne (z)morem in ne znam.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #29 : ponedeljek, 12.11.2007 : 20:51:42 »

Najbrž je kar nekaj bralcev, ki se strinjajo, da trije mladi mucki, ki so negativni na FeLV in FIV in so le prehlajeni, niso za na evtanazijo. Najbrž je tudi jasno, da jih jaz ne morem živeti... kdo je "kriv" in kaj je za spremenit?
Logiran

Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zakaj je zavetišče v stiski
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines