mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 14:20:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zakaj je zavetišče v stiski
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zakaj je zavetišče v stiski  (Prebrano 45111 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #75 : torek, 13.11.2007 : 12:13:37 »

Pa kaj je narobe s temi ljudmi? Shocked A folk res misli, da je pes ena igraca, ki jo zavrzes ko si nabavis drugo? Angry
Jaz bi vse pse cipirala in lastnike, ki jih zavrzejo, kaznovala s takimi kaznimi, da bi bilo joj. Pa mucit bi dala vse ljudi, ki mucijo svoje zivali Angry

Uf, dobr da nisem nek diktator in nimam svoje drzave, ker drgac bi bilo hudo Grin

Smetka povej kako naj ti pomagamo? Ker jaz nimam vec besed niti idej.. Miselnosti ljudi ne bomo spremenili, zakon pa tudi ni noben nov na obzorju Sad

p.s. a si potem vzela te 3 pse?

Lp,
Sasa
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #76 : torek, 13.11.2007 : 12:21:42 »

Jaz bi vse pse cipirala in lastnike, ki jih zavrzejo, kaznovala s takimi kaznimi, da bi bilo joj.

Čipiranje je predvideno z zakonom za vse pse kotene po 1.1.2003 in tudi kazni so predvidene. Kaj se pa v praksi dogaja pa lahko vidiš iz prav tega foruma - koliko  psov je, ki pridejo v Horjul (in druga zavetišča) ki so mlajši od 4 let in niso čipirani?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #77 : torek, 13.11.2007 : 12:24:20 »

Jaz tudi ne bi hotela živeti s (kupljeno) rodovniško živaljo. Imam raje mešance. In tudi ga ni, ki bi mi to prepovedal - tako misliti in tudi imeti za družbo prav mešance. Ni ga čez mojega Blerčija, Brčico, Papriko.... da ne govorim o Morčiju. Ga ni rodovniškega.
Ampak ne vem, če je v tem fora.... in niti ne želim, da gre v to smer. Bi raje še naprej razlagala malo, kaj se skriva za fotkami....
Ne, nisem jih sprejela. Obljubila sem pomoč pri oddaji.
Logiran

PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #78 : torek, 13.11.2007 : 12:29:05 »

Tole

Citat
Kaj pa naprej, ko ni več placa za njih pri Smetki? Kaj potem? Kam jih dat? In kam dat vse ostale, ki jih bom še našla?

In še tole

Citat
Osnovni problem je, da rešujemo od zadaj - torej pobiramo, čistimo za drugimi.

Ampak kaj narest, če drugače ne moreš in ne znaš pomagat?

...tudi mene bega. Tudi jaz sem v soboto našla mlado mucko, vso divjo, prestrašeno, sestradano....sredi gozda. O posledicah najinega srečanja (in lovljenja) sem pisala v drugi temi, zato se ne bi ponavljala.
Bega me pa ista stvar kot Royalty....kaj narediti, ko nimaš več opcij? Jaz sem imela oz. še imam probleme z namestitvijo tele mačkice, ker mora biti v času moje odsotnosti zaprta v kopalnici, da se ne sreča z mojima dvema. Seveda bo strošek pregleda, cepljenja, hrane, peska, verjetno tudi s/K, moj strošek.
Ampak, kaj naj drugega?? Jaz se žal ne morem obrniti stran, ko vidim zapuščenega mačka (ali psa...). Soseda mi je rekla "zakaj nisi dala TV bolj naglas, da ne bi poslušala tega mijavkanja iz gozda" in še "a sem blesava, da zaradi enega mačka hodim po injekcije proti tetanusu".....
Seveda sem!
Ampak si pa ne morem predstavljati, kaj bi naredila, če bi danes našla še 3 bratce iste starosti, enako divje in prestrašene. Kam z njimi? Kam prijaviti, če nimaš koga?
Pa saj, monologi gor/dol, jaz jih berem, se sekiram, premišljujem, se kregam z ljudmi, ki bi mačka pač pustili v gozdu, pa nič.

Verjamem, da se počutite nemočne. Tudi jaz se.



Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #79 : torek, 13.11.2007 : 12:31:31 »

Še nikoli nisem delala razlike v oskrbi. Mona je bila tetovirana, da ne bomo zapenjali ob tem, da mopski niso bili... pa še kdo bi se našel vmes. Gre za zavržene, nikogaršnje, tiste, ki nimajo na ovratnici telefonske in pod kožo čipa... in gre za delovanje zavetišča, ki se trudi na vse kriplje oskrbeti kogarkoli tako, kot je treba. To ni mogoče storiti brez dovolj financ. Oziroma je, pa jemlješ kredit na kredit... in na koncu zboliš, npr.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #80 : torek, 13.11.2007 : 12:34:04 »

Pikapoka, pokličeš zavetišče. Bi rekla, da mene. In jaz najdem rešitev. Tako ali drugače... tudi za te 4, ki so zdaj problem, jo bom. Pa za še koga prej in koga potem. Ni ti je treba imeti, ne te, ne tistih morebitnih bratov in sester. Tudi bi rekla, da niso v nevarnosti, če govorim o mojem zavetišču.
Problem je prav v tem: iskanje rešitev.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #81 : torek, 13.11.2007 : 12:35:48 »

Čipiranje je predvideno z zakonom za vse pse kotene po 1.1.2003 in tudi kazni so predvidene. Kaj se pa v praksi dogaja pa lahko vidiš iz prav tega foruma - koliko psov je, ki pridejo v Horjul (in druga zavetišča) ki so mlajši od 4 let in niso čipirani?

Oznacevanje ni zakonsko obvezno samo za pse, kotene po 1.1.2003, tevec za vse pse.


P R A V I L N I K
o označevanju živali, veterinarskem spričevalu in napotnici, izjavi o prehranski varnosti, povratni informaciji ter izjavi prevoznika


II. OZNAČEVANJE ŽIVALI

2. člen

(1) Rejne živali morajo biti označene v skladu s predpisi, ki urejajo identifikacijo in registracijo rejnih živali.
    (2) Rejne in hišne živali, za katere način označitve ni posebej predpisan, morajo biti v prometu in pri trgovanju označene na način, ki omogoča njihovo identifikacijo.

3. člen

(1) Z mikročipom morajo biti označeni:
    – psi, rojeni po 1. januarju 2003,
    – psi, rojeni pred 1. januarjem 2003, ki niso vpisani v register psov,

    – psi, mačke in beli dihurji, če se premikajo med državami članicami ali v primeru njihovega vnosa iz tretjih držav na območje Skupnosti ne glede na to, ali gre za prvi ali ponovni vnos na območje Skupnosti.
   (2) Če pes, rojen pred 1. januarjem 2003 izgubi kovinsko značko, s katero je bil označen, se ta nadomesti z mikročipom in sprememba vnese v register psov.
    (3) Mikročipi, ki se uporabljajo za označitev psov, mačk in belih dihurjev, morajo ustrezati standardom, navedenim v Prilogi 1, ki je sestavni del tega pravilnika.
   (4) Veterinarske organizacije s koncesijo za cepljenje psov ter označevanje živali, morajo po opravljenem označevanju zagotoviti takojšen vnos in prenos zahtevanih podatkov iz svojega registra v centralni register psov na Veterinarski upravi Republike Slovenije (v nadaljnjem besedilu: VURS).
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #82 : torek, 13.11.2007 : 12:50:55 »

Morajo biti, pa niso. So rodovniški, pasemski, mešanci, psi in mački. So poškodovani, prestrašeni, s slabimi izkušnjami, bolni. Država ne zagotavlja niti slučajno dovolj financ za njihovo (primerno) oskrbo. Vem, kako to rešujejo ponekod drugod, jaz ne bom. Kaj naj torej?
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #83 : torek, 13.11.2007 : 12:56:42 »

Vse, kar sem to dopoldne prijela v roke v zvezi z njihovo oskrbo, stane. Brisače, rjuhe, deke, štrajfiks, voda, virkon, asepsol, zdravila, igla, brizga, cepivo, meso, briketi, čitalec čipov ob sprejemu Aje - vse stane. Se ni za bat - ta trenutek Gargamelca finišira razkuževanje mačjaka, nekaj selitev je predvidenih, da narediva prostor, zunaj so vsi poštimani, noben ni lačen, dobili so, kar morajo dobiti tisti, ki pač morajo... kot vsak ljubi božji dan. Vsak dan je problem večji: malo zato, ker volja upada, malo zato, ker se je fizično telo začelo upirat takšnemu stresu, malo.... torej, kaj je rešitev? Zapret, pa čao? Saj bi pasalo, bi se kdo ne rabil jezit, pa meni ne bi bilo treba poslušat več vsega mogočega, pa doživljat... po drugi strani pa: a to je to, al kaj?
Logiran

uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #84 : torek, 13.11.2007 : 13:03:10 »

Jana, vsi starejši psi so imeli značko o cepljenju, ki se je vnašala v register, ko se je ta vzpostavil. Za pse z značko torej čipiranje ni predpisano, saj je značka oznaka. Kot piše v zakonu.
A nima veze, poudarit sem želela, da psi, ki bi morali biti, niso čipirani (ali, če želiš, primerno označeni) in problem je v tem, da se zakon premalo izvaja. Pika
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #85 : torek, 13.11.2007 : 13:17:41 »

Četudi zakon obstaja je le papirnat zakon, dokler se ga ne izvaja. Tako kot po cestah ni dovolj policajev in ljudje mirno vozijo pijani in prehitro, tako tudi (skoraj) nikomur ne pride na misel označit svoje živali. Zakaj pa? Če zanjo tako nima namena lepo poskrbet, bo imel potem same probleme, če se bo vedelo, da je njegova - izgubljena, zavržena, poškodovana, breja,...
Samo ob vsem številu živali je dokaj neizvedljivo, da bi se dalo pregledat vse. Tudi če bi se jih, bi bilo čez en mesec že nešteto novih. Ja, spremenit bi se moral ljudje. Ampak kako?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #86 : torek, 13.11.2007 : 13:29:09 »

Pa ne da bomo zdaj spet na temo rodovnoški  - nerodovniški, pa take ali drugačne prepovedi...
Kar se tiče psov, so (že miljonkrat napisano) težave preprosto rešljive, če bi se le držali že obstoječega zakona. Kdor nima več značke (večina se jih je že davno izgubila) mora psa čipirati.

Z mačkami pa je težje. Preprosto ne vidim neka take rešitve, ki bi dala hitre rezultate. Mogoče bi še največ naredili, če bi prepričali občinarje, da se jim bolj splača subvencioniranje kastracij tudi za lastniške živali (velikanska večina mačk zavrženih na našem koncu izvira od lastniških in ne od prostoživečih živali) kot pa plačevanje oskrbe za najdene mačke, ki jim ni videti konca.

Lepo bi bilo, da bi občinarji plačevali več, ampak dajmo bit realni - kolikor bi že plačali bi bilo premalo. Za "nadstandard" se povsod po svetu zbira z donacijami.
En predlog: lahko bi organizirali  kakšno dobrodelno tekmo. Kaj podobnega kot za KD Železniki. Žal bi prišlo v poštev šele spomladi - razen če bi dobili za uporabo kakšno dvorano. V tem primeru bi bila visoka udeležba zagotovljena, saj zimskih tekem ni veliko.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #87 : torek, 13.11.2007 : 13:37:25 »

Morajo biti, pa niso. So rodovniški, pasemski, mešanci, psi in mački. So poškodovani, prestrašeni, s slabimi izkušnjami, bolni. Država ne zagotavlja niti slučajno dovolj financ za njihovo (primerno) oskrbo. Vem, kako to rešujejo ponekod drugod, jaz ne bom. Kaj naj torej?

Hm, drzava v resnici ni dolzna skrbeti in financirati lastniskih zivali in kakor se blesavo slisi/bere, jo razumem (ce odgovorni na obcinah sploh vedo, v cem je osnovni problem), ne razumem pa je, zakaj zadeve ne postima tam, kjer bi jo lahko in s cimer bi lahko bilo:

- veliko manj zapuscenih lastniskih psov (v Sloveniji menda ni prostozivecih psov),
- veliko manj mucenih lastniskih psov.

S cimer bi bilo reseno se cel kup drugih tezav, tudi zavetiske - prostorske in financne, kar se psov tice, saj bi se potem nasel tudi kaksen dodaten denar za dodatne storitve naprtit na pleca drzave. In moznosti za resitve na podrocju muc bi bile veliko vecje, kot so sedaj, ko je tako psov kot muc prevec, zagotovo pa je prevec lastniskih zivali neoznacenih in na cestah. Lastniki pa za to ne odgovarjajo. Biti tak lastnik v taki drzavi, je vec kot idealno za vse, ki se nocejo zavedati svoje odgovornosti. Tem tudi nobeno osvescanje ne bo pomagalo.

Ocitno je v Sloveniji trend imeti neoznaceno zival in si pustiti moznost odgovornost ter skrb zanjo v vsakem trenutku naprtiti na pleca drugega.

Trenutno je status quo, oz. celo ekspanzija takega pocetja.

Uncas, se strinjam s teboj, da se zakon premalo izvaja, bi pa pripomnila, da lutajoci starejsi psi ne hodijo okrog z znackami (kaj sploh delajo sami naokrog?), torej bi morali biti po predpisih cipirani, ce nimajo znacke. Ja, res, zacaran krog, ker pac nicesar, kar je predpisano, ljudje ne upostevajo, na to jih "uradniki" ne opomnijo in jih nihce ne kaznuje.

Zakoni pa ne govorijo samo o oznacevanju zivali, temvec tudi o "produkciji" zivali, kjer velja zadeva tako za pse kot muce:

ZAKON O ZAŠČITI ŽIVALI

11. člen

    Skrbnik hišnih živali mora z zagotovitvijo osamitve, kontracepcije, sterilizacije ali kastracije živali preprečiti rojstvo nezaželenih živali.
    Skrbnik živali mora z ustrezno vzgojo in šolanjem oziroma z drugimi ukrepi zagotoviti, da žival ni nevarna okolici.
    Skrbnik psa mora na javnem mestu zagotoviti fizično varstvo psa tako, da je pes na povodcu.

46. člen

Z globo od 1.600 do 42.000 eurov se kaznuje pravna oseba ali samostojni podjetnik posameznik, ki:
    6. ne zagotovi osamitve, kontracepcije, sterilizacije ali kastracije živali v skladu s prvim odstavkom 11. člena tega zakona;

    Z globo od 800 do 2.000 eurov se za prekršek iz prejšnjega odstavka kaznuje tudi odgovorna oseba pravne osebe ali odgovorna oseba samostojnega podjetnika posameznika.
    Z globo od 400 do 800 eurov se kaznuje posameznik za prekršek iz prvega odstavka tega člena.


Je dovoljsen argument zapuscen pasji ali macji mladic, da leglo ni bilo zazeljeno? In kako najti takega lastnika psice in nezazeljenih mladicev, ce niti psica, se manj mladici, niso oznaceni?

Tu se nadaljuje zgodba zavetisc in vseh problemov.

Res kdo misli, da se bo folk od danes na jutri spremenil?
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #88 : torek, 13.11.2007 : 13:38:53 »

Se strinjam, da se zbira za nadstandard in sem to tudi že napisala. Problem je v tem, da je VSAKA sprejeta mačka za zavetišče (moje gotovo) minus, in da osnovna oskrba za psa ni zagotovljena, če se strinjamo, da je zakon ok v delu, ki zahteva s/k.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #89 : torek, 13.11.2007 : 13:43:18 »

Jana, tudi ne naprtim državi lastniških, če je moč izvedeti, kdo je lastnik. Pri Moni konkretno to ni bilo mogoče. Imam srečo - ko sprejmem lastniško žival, imam "zadaj" inšp., ki vse uredi, kot je treba. Tudi Vurs založi za plačilo meni, pa sami terjajo od lastnika naprej.
Pišem o tistih, ki jim na nosu ne piše, čigavi so, niti niso čipirani, oskrbljeni so pri nas v skladu z zakonom in čez, financ pa ni.

Pravkar me je klical nekdo iz območne skupine 03. Muco bi. V Dramljah, je rekel, imajo vse bolne. Pri nas ne bo tako, financ pa ni.... dajmo zapret. Ker imet zavetišče polno bolnih mačk, ni ničemur podobno.
Logiran

Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zakaj je zavetišče v stiski
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines