mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 12:41:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zakaj je zavetišče v stiski
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zakaj je zavetišče v stiski  (Prebrano 45104 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #240 : ponedeljek, 19.11.2007 : 10:32:46 »

Ne, valda ne nate.
Logiran

cookie
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 155


« Odgovor #241 : ponedeljek, 19.11.2007 : 11:11:27 »

Smetka,

ko se že vrtimo okoli teh problemov in iščemo vse mogoče rešitve... Jaz se ti pa ponudim (ali če naredi kdo drug), da pripravim predlog dopolnitve pravilnika, ki bi določal, da sta k/s strošek občine, na območju katere je žival najdena, da so veterinarji dolžni za storitev računati najnižjo dogovorjeno ceno in da v primeru lastniške živali strošek krije lastnik. Če se strinjaš, pripravim besedilo do konca tedna in pošljemo na ministrstvo. Če je kolikor toliko razumevanja, bi zadevo lahko potrdili (podpiše minister in velja naslednji dan po objavi). Seveda mi boste pri obrazložitvi morali pomagati - predvsem s podatki o številu živali in višino stroška. Če se strinjaš.... Smiley Smiley Moj mail tudi imaš, ne?

Lp. 
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #242 : ponedeljek, 19.11.2007 : 11:16:39 »

Boš kaj v naših koncih? Bi te rabila tudi za zaostrit našo pogodbo (seveda v skladu s pravilnikom in zakonom  Smiley), pa bi se bilo mogoče najbolje dobiti.
Logiran

uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #243 : ponedeljek, 19.11.2007 : 11:18:12 »

To načeloma že itak vse stoji v zakonu, a si ga občine po svoje interpretirajo, pa še izvaja se ga prosto po prešernu oz. se ga ne
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #244 : ponedeljek, 19.11.2007 : 11:24:28 »

cookie, očitno si iz foha, bi te lahko prosila da pogledaš še tukaj Smiley ? :

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,14301.msg342124.html#msg342124

Hvala!
Logiran

cookie
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 155


« Odgovor #245 : ponedeljek, 19.11.2007 : 13:47:37 »

Smetka, se lahko kaj dobimo, ja... Glede pogodbenih kazni in ostrih pogojev - načeloma se da dogovorit marsikaj oz. velja vse, kar ni v nasprotju z zakonom, moralo. Da se opredelit tudi pogodbeno kazen. Še lažje bi bila kazenska določba v zakonu v primeru, da posvojitelj ne spoštuje pogojev iz posvojitvene pogodbe... Ker če ti pogodbene kazni ne plača, se pa greš izterjavo in potem na sodišču loviš s pričami, če je bila mačka zunaj ali ne. Malo je treba ostati v realnih okvirjih. Ti bom povedala, Smetka, kaj bi jaz dodala v tvojo pogodbo (tisto, ki jo imam od naših dveh), pa potem še kaj dorečemo.  Potem ti predlog za dopolnitev pravinika pripravim?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #246 : ponedeljek, 19.11.2007 : 13:52:03 »

Ja, prosim lepo. Od viška ne boli glava  Cool. Imam pri psih tudi nekaj zahtev še.
Logiran

ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #247 : torek, 20.11.2007 : 12:00:58 »

uncas si kontaktirala Lulu?ta bo sigurno pomagala.pa spisek tujih organizacij ma tud zihr ona.
Logiran
SuhaVoda
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 38


« Odgovor #248 : petek, 23.11.2007 : 14:59:09 »

Kakšno je stanje? Kaj bolje? Kako si Smetka?
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #249 : petek, 23.11.2007 : 16:54:47 »

Tragično. Kontaktiram vse, kar jih poznam. Še vedno se ni nihče javil, da bi pripravil spisek zavetišč, organizacij v sosednjih državah, ki jih bi bilo za kontaktirat, dnevi pa letijo. Jaz jih lahko, a je čas problem, zato kle težim, da bi bila stvar narejena čimprej
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #250 : petek, 23.11.2007 : 22:07:52 »

Jaz sem, kot rečeno, skregana z nemščino, bom pa pobrskala, če ima morda kakšno zavetišče v sosednjih državah spletno stran, ki je tudi v ang. jeziku.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #251 : sobota, 24.11.2007 : 07:58:18 »

uncas, pri meni je približno tako kot pri tebi, bom se pa potrudila Wink

Logiran

helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #252 : sobota, 24.11.2007 : 16:23:15 »

Mogoče se vmešavam v vaše delo,pa vseeno.
Po mojih izkušnjah s tujino je iskati pomoč drugega zavetišča iz tujine skoraj jalovo delo-zavetišče,še tako dobro finančno preskrbljeno,vam ne bo pomagalo s finančnimi sredstvi,kvečjemu s kako posvojitvijo .-v najboljšem primeru s hrano ali zdravili.
Obrnite se raje na zveze,društva,ipd.
Najbolje ,da najdete konkretnega človeka,ki vas bo spravil zraven.
Nemške organizacije dobivajo dnevno prošnje iz raznih koncev Evrope za finančno pomoč.
Meni je pomagala konkretna oseba,sedaj dogovarjam že tri ali štiri mesece,pa še nisem prišla čisto do konca(mislim na končen podpis pogodbe)
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #253 : nedelja, 25.11.2007 : 13:14:07 »

Helena, se zelo strinjam s tvojim mnenjem. Običajna zavetišča imajo redko vse pošlihtano, tista pa, ki imajo, so finančno verjetno tudi bolj švoh, ker to zahteva enormna sredstva... Zgodbe podobne horjulski torej.

Jaz lahko pokrijem iskanje organizacij na nemško govorečem območju (CH, A, DE) - sem se že lotila, rabim pa nekaj dni, ker me ravno malo čas baše. Predlagam tudi, da seznam Smetka, ki pozna sceno, malo pregleda (po internetu je včasih težko presodit...), potem pa kot rečeno Uncas, ki se je zelo angažirala, ukrepa naprej.

Uncas, pomoje potem, ko bomo točno vedeli, komu pošiljamo, tudi ne bi bilo slabo pisem vsaj vtoliko prirediti, da bodo res ciljala na konkretno organizacijo in ne bodo samo neka "naštancana" verižna varjanta. Tudi to lahko za nemščino pripravim jaz. Če bo problem kontaktiranje raznih nem. govorečih organizacij (maili itd.) tudi lahko preusmeriš name.

P.s.: A res nihče ne dela v kaki bogati oz. radodarni firmi, ki bi imela kak evro odveč? Hja, najbrž retorično vprašanje...   Sad
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #254 : nedelja, 25.11.2007 : 17:15:58 »

S takimi bogatimi firmami je ponavadi najtežje-jaz delam v eni takih,pa od nje za svoje delovanje ne dobim niti evra,pa tudi nobena org.s podobno dejavnostjo ne.
Boljše je ciljati na večje število manjših donatorjev.
(te tudi ne boli toliko,če kakega zgubiš)
Logiran
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zakaj je zavetišče v stiski
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines