mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 19.03.2024 : 05:16:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Rotvajler Ron
Strani: 1 2 3 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Rotvajler Ron  (Prebrano 14626 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« : petek, 16.11.2007 : 13:20:13 »

Star tri leta, brez rodovnika, povsem neškodljiv, išče nov dom. Trenutno je še pri lastnikih, morebitni posvojitelj dobi kontakt pri meni (051/30-44-35). Oddaja se izključno zaradi spremenjene časovne situacije v družini in ni jim niti malo vseeno, kam bo pes šel, zato se oddaja pod našimi pogoji  Smiley.
Prosim za pomoč ljubitelje pasme, Jana tebe pa za objavo fotk.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #1 : petek, 16.11.2007 : 14:04:14 »

Jana, sem že odkrila kako objavit, samo upam, da ne bo prevelika fotka.









V primeru kopiranja fotk ne linkajte direktno,
temvec jih snemite od tukaj in nalozite na svoj streznik ali v javni album.
Logiran

fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #2 : petek, 16.11.2007 : 15:05:12 »

Ooooo, kakšna pozerja. Kiss Smiley

Jaz bom jutri povprašala nekaj ljubiteljev te pasme, se ravno vidimo po dolgem času.

Smetka, kje je do sedaj bival pes? V stanovanju ali pesjaku?
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #3 : petek, 16.11.2007 : 15:25:10 »

Kjer je hotel. 
Logiran

uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #4 : petek, 16.11.2007 : 15:27:16 »

Smetim, sam ne morem si kej...
Ta druga fotka je pa....... vau!
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #5 : petek, 16.11.2007 : 15:35:36 »

ojej, meni se cedijo sline, prekrasen je!!!
sploh na drugi in zadnji sliki, kjer potegne čisto na temno, uffff Kiss

držim pesti za krasen nov dom Cool
Logiran
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #6 : petek, 16.11.2007 : 17:15:53 »

Da ne bo zamere, ali pa da ne bo kdo mislil, da provociram. sram

ojej, meni se cedijo sline, prekrasen je!!!
držim pesti za krasen nov dom Cool
Ali na kaj namiguješ? Wink

Drugače je pa zelo lep in upam, da kmalu dobi nov dom.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #7 : petek, 16.11.2007 : 17:21:08 »

Ja, a ne. Ta druga fotka. Sej ne veš, kdo je bolj hud  Shocked Wink.
Logiran

tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #8 : petek, 16.11.2007 : 17:22:29 »

Ja, a ne. Ta druga fotka. Sej ne veš, kdo je bolj hud Shocked Wink.
Grin Grin
Jaz mislim, da je ta manjši bolj! Grin Wink
Logiran
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #9 : petek, 16.11.2007 : 17:24:08 »

Krasen pes.  Smiley
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #10 : nedelja, 18.11.2007 : 21:55:43 »

Tudi zanj nobenega zanimanja.
Logiran

sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #11 : sobota, 24.11.2007 : 13:50:42 »

ron je dočakal prave interesente in gre v nov dom.
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #12 : sobota, 24.11.2007 : 14:58:49 »

Super  Cheesy.
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #13 : sobota, 24.11.2007 : 16:31:25 »

krasno
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #14 : sobota, 24.11.2007 : 18:04:51 »

superca Kiss
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #15 : sobota, 24.11.2007 : 18:18:48 »

Prima  Cheesy
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #16 : sobota, 24.11.2007 : 23:27:54 »

Srečno Ron! Smiley
Logiran
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #17 : sobota, 24.11.2007 : 23:31:53 »

Srečno!! Cheesy Cheesy
Logiran
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #18 : nedelja, 25.11.2007 : 10:11:50 »

srečno!
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #19 : torek, 22.01.2008 : 22:48:58 »

Ron je pred nekaj dnevi ugriznil enega od novih skrbnikov v obraz. Iskat so ga prišli bivši skrbniki, ki ga bodo predvidoma odpeljali na evtanazijo.
Logiran

Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #20 : sreda, 23.01.2008 : 00:10:06 »

Ron je pred nekaj dnevi ugriznil enega od novih skrbnikov v obraz. Iskat so ga prišli bivši skrbniki, ki ga bodo predvidoma odpeljali na evtanazijo.
tako so se sekirali zanj, sedaj pa kar evtanazija?!

zakaj pa je prišlo do ugriza?
aja, verjetno se mu je kar na lepem zmešalo, saj je ja rottweiler Tongue Angry
me pa res zanima ozadje tega ugriza, ki ga sicer ne opravičujem Roll Eyes
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #21 : sreda, 23.01.2008 : 00:28:23 »

Ležal je na kavču, prišel je zraven, ga pobožal in pes je skočil. So imeli rotvajlerja prej, pa nekako verjamem, da bi videli prej kakšne znake oz. da je bilo res povsem nepričakovano.
Logiran

Zivc
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #22 : sreda, 23.01.2008 : 04:20:36 »

Ena stvar, ki me čisto tako zanima, pa se ta situacija slučajno veže nanjo. Ali lastniki morajo v takem primeru psa peljati na evtanazijo? Ali obstaja možnost, da ga obdržiš in je označen za nevarnega psa in imaš torej sprehode z nagobčnikom itd? Zanima me samo možnost, ne bi o tem, kaj pomeni imeti doma takega psa.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #23 : sreda, 23.01.2008 : 07:43:00 »

Ron še za nevarnega ne bo označen, ker ni nihče prijavil ugriza. Ne, ni treba evtanazirati.
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #24 : sreda, 23.01.2008 : 13:17:52 »

Škoda. Predvsem pa ne bi smeli nikoli nobenega rotija v naprej označiti za "povsem neškodljivega". Pa če je še tako prijazen. Ti psi (samci sploh, pa tudi veliko samic) imajo eno težavo, ki se ji reče avtoriteta. Namreč: avtoriteto zelo spoštujejo. Človeka, ki ga priznajo za (psihično) močnejšega ubogajo brez mrdanja in delujejo kot najbolj pridni psi na svetu. To je seveda v redu. Malo manj v redu pa je njihov odnos do tistih, ki jih imajo za šibkejše od sebe. Ne samo, da teh prav nič ne spoštujejo. Če tak človek, ki ga ima pes za podrejanega ne spoštuje pasjega bontona, je kaznovan. Pogosto z ugrizom. Pogosto brez najmanjšega opozorila.
Novi lastnik se je sklonil nad ležečega psa, kar je ta sprejel kot izziv. In odreagiral tako kot je. Stavim, da ugriz ni bil prav posebno grd. Je bil samo vzgojen, nič drugega.
Evtanazirat ga seveda ni treba - z njim ni čisto nič narobe. Razen tega, da se sposobnega vodnika verjetno ne bo dalo dobiti.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #25 : sreda, 23.01.2008 : 15:03:11 »

Se strinjam. Oznako povsem neškodljiv ni dobil od mene, pač pa od lastnika, ki je večkrat tako zatrdil. Psa sama še videla nisem, ker ga nisem želela sprejet. Objavila sem oglas, kot so napisali - in kot sem ga ojavila za zadnja dva zlata prinašalca zgolj zato, ker prihajajo iz "mojih" območij.
Evtanaziran bo ravno zaradi tega (če že ni bil) - ker ga oni ne morejo več imeti, primernega pa težko najdeš.
Logiran

fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #26 : sreda, 23.01.2008 : 19:02:57 »

Pa ni le avtoriteta - po moji oceni imajo izjemen spomin. Delujejo v bistvu zelo "pravično" - dobro se vrača z dobrim, napake pa - hja, zafrkneš enkrat in popravljaš sto let... če imaš smolo pa vedno... Od tod tudi neke vrste ponos - RW ne bo nikdar "ščene" (ni mišljeno slabšalno!), ki ga brcaš, on pa pohlevno in vdano še kar caplja za tabo. Kar ne pomeni, da ni pohleven in vdan in da sicer ne caplja za tabo.
Ta spomin jim zagotavlja, da svoj socialni zemljevid rišejo v zgodnjem otroštvu in ga po načelu "pravičnosti" praviloma skoraj ne radirajo. Tudi "dopolnjenih in predelanih izdaj" teh zemljevidov ni za pričakovat ravno vsak mesec. V vsako posebej je treba vložit trud in čas.
Sem zelo proti karakterizaciji pasem na take in drugačne, za RW psico mojih staršev lahko 100% trdim, da se ne zaveda svoje moči - včasih je prav smešna, ko se obnaša kot ena trapasta mala kozica v hudem pustnem kostumu. Poznam vsak njen pogled, jasno mi je, kakšne reakcije sledijo in kaj se ji plete po glavi - pa vendar: ko pogledam v oči tujemu RW, se mi še vedno zdi, kot da gledam čisto neznan svet, na katerem sem jaz sicer dopuščena, ne pa tudi vključena. Težko razložim, ta občutek srečaš sem ter tja tudi pri ostalih, a nikakor ne tako pogosto in jasno...
Pa se mi zato zdi kakšna pasma nevarna? Niti ne, morda ravno toliko, kot je nevaren težje prilagodljiv otrok v rokah nekoga, ki se ni pripravljen vživljati in učiti. Ali kot je "bolj nevaren"  mesarski nož od tistega za rezat tortice (sam od sebe ne ureže nobeden!). Pa bi si upala posvojit odraslega RW? Le v idealnih pogojih, ob idealno veliko časa, idealni količini pozornosti in v idealnem primeru z nič napak pri risanju novih zemljevidov - vse preveč idealnih zahtev in če-jev za eno čisto povprečno neidealno bitje - vsaj zame, žal  Undecided ...
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #27 : sreda, 23.01.2008 : 22:34:32 »

Nekateri pravite, da Roti samo enega v družini prizna za svojega vodjo, ostale pa ima v tako podrejenem položaju, da je  nevarnost, da jo skupijo. Potemtakem, rotija ne bi smeli imeti v nobeni družini, ki šteje več kot enega človeškega člana, da ne bi obstajala nevarnost, da bi bil drugi človeški član kdaj z njegove strani napaden? Sem pravilno razumela?
Ne poznam pasme. Vem pa za dve družini iz našega kraja, ki imajo rotije, eni 7 drugi 10 let, pa je še nikoli nihče od družinskih članov ni skupil. Ena psička je tako vzgojena, da je zunaj na dvorišču nepripeta in se sploh ne ozira na mimoidoče, seveda pa je poleg vedno njen skrbnik. Ima ga ves čas na očeh. Drugi, pri drugi družini, je zaprt v pesjak in njega pa zares ne bi rada videla izven pesjaka. Če greš mimo sam, se ne zmeni zate, če greš mimo s psom, pa hoče kar pesjak podreti-tako ponori.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #28 : četrtek, 24.01.2008 : 10:48:44 »

Joj, ne  Shocked, saj sem res dolgovezno in konfuzno napisala (če to name leti...)
Tudi roti mora bit, če je normalno socializiran, predan celi družini in ne le enemu, jasno. Razne pravljice o enem samem vodniku in prav nikomer drugem itd., ki se jih pripisuje določenim pasmam, meni osebno vedno zbujajo dvom... Se pa morda res hitreje zgodi, da ti psi druge izločijo, če nimajo dovolj priložnosti za čimbolj pestre kontakte z različnimi ljudmi - če pes ni zaposlen in mu je "dolgčas okoli ušes", si pač najde drugo zabavo - začne recimo bolno varovat vrt, se znašat nad ljudmi in stvarmi, preganja mimoidoče (kaka druga pasma bi pač začela zavijat ali počet kaj drugega)... Sicer je pa jasno, da psi katerekoli pasme z vzgojo stila Natasche Kampush  ne morejo bit ravno zaupljivi do okolice...
O enem vodniku pa toliko - pri nas recimo tudi sestra, ki je bila še čisto majhna, ko je psica prišla k nam, brezpogojno spada k tropu. Ne gre za toleranco, ampak za pripadnost. Edina je, ki je ni še niti enkrat niti malo potegnila za povodec, pa ji, ker sta pač odraščali skupaj, (žal) ni nikakršna avtoriteta. In kako zaskrbljeno se za njo ozira, kadar nas je na sprehodu več in se ona oddalji...
Pravim le, da se povprečen (odrasel) RW ponavadi ne proda ravno za en piškot, da večinoma rabi več časa, da zaupa in da se mu zaupa, da se usidra v novem okolju, kot pa recimo zlati prinašalec (ne me držat za besedo ravno za to pasmo...). Pravim tudi, da se napake lahko kar konkretno obrestujejo, ker znajo bit eni taki trmeki, ki si vse zapomnijo. Pes, ki je bil od malega v svojem zdravo delujočem tropu, kjer se mu lahko oblikuje stabilen značaj, je jasno čisto nekaj drugega od tistega, ki v odrasli dobi privandra k povsem novim ljudem in v svojem okolju ne bi smel povzročati prav nobenih problemov.
Tudi Ron tako "svojim" skoraj gotovo ne bi žvečil obraza... Ni psihopatski primerek, le časa, pozornosti in šolanja bi verjetno potreboval ogromno in res je vprašanje ali si ga, poleg rizika, ki ga ta proces prinaša, novi skrbniki lahko privoščijo. Problem je pač tudi velikost - predstavljajmo si recimo 50-kilsko Glu - vprašnje, ali bi Zala in njeni mirno in brez prežvečenih obrazov prebrodili čas privajanja...  Undecided
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #29 : četrtek, 24.01.2008 : 11:32:03 »

Fižolova župca, hvala ti za izčrpno razlago. Me je zanimalo, ali je lahko s pravilno  vzgojo roti tudi nevaren in nepredvidljiv do ostalih članov v družini in do okolice. Toliko, da vem, da se mi ni potrebno sedaj bati iti mimo hiše, kjer imajo rotiko na neograjenem dvorišču spuščeno, čeprav je vedno poleg njen skrbnik.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #30 : četrtek, 24.01.2008 : 11:42:42 »

No problem Smiley
S pravilno vzgojo jasno ni nevaren. Je pa še vedno pes in glede na to, da mu ne vidimo v glavo, lahko tudi nepredvidljiv.
Za sosedove si pa jaz nikol ne upam jamčit...
LP!
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #31 : četrtek, 24.01.2008 : 14:44:18 »

Ja saj, nikoli ne veš, kaj jim šine v te njihove lepe glavice, ne glede na to, kakšne pasme so ali pa če so mešančki. Zato moja dva mešančka nista nikoli in nikdar brez nadzora.
Kljub vsemu želim Ronu, da njegovi prvotni skrbniki uspejo uskladiti čas zanj in ga obdržijo živega.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #32 : četrtek, 24.01.2008 : 15:22:15 »

Pri rotijih in otrocih zna nastati problem: dokler so majhni, so do njih strašansko pozorni, nežni, jih čuvajo....Ko pa ti isti otroci malo zrastejo, se pa zna zgoditi, da jih rotiji začnejo takole malo vzgajati. Tako, kot bi vzgajali doraščajoče pasje mladiče. Na pozitivno motivacijo ne dajo kaj dosti, raje uporabljajo "klofute". Žal (v nasprotju z večino drugih pasem) klofutajo z odprtim gobcem. In delajo luknje, ker je otroška koža pač nežnejša od pasje. To se ponavadi označi za ugriz, "napadalen" pes pa gre od hiše. Ponavadi v večna lovišča. Vem za ničkoliko konkretnih primerov.

Vem pa tudi za več primerov, ko so psi, ki so za družino postali prenevarni zamenjali lastnika.  Če so novi lastniki vnaprej vedeli, kakšnega psa jemljejo in temu ustrezno ravnali, ni bilo v novem okolju prav nobenega problema.
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #33 : četrtek, 24.01.2008 : 15:36:32 »

Tule pa gre za podobno zadevo kot pri Nexu. Res žalostno vse skupaj..... Angry Angry


Logiran
Strani: 1 2 3 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Rotvajler Ron
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines