mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 19.03.2024 : 12:53:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Rotvajler Ron
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Rotvajler Ron  (Prebrano 14630 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #30 : četrtek, 24.01.2008 : 11:42:42 »

No problem Smiley
S pravilno vzgojo jasno ni nevaren. Je pa še vedno pes in glede na to, da mu ne vidimo v glavo, lahko tudi nepredvidljiv.
Za sosedove si pa jaz nikol ne upam jamčit...
LP!
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #31 : četrtek, 24.01.2008 : 14:44:18 »

Ja saj, nikoli ne veš, kaj jim šine v te njihove lepe glavice, ne glede na to, kakšne pasme so ali pa če so mešančki. Zato moja dva mešančka nista nikoli in nikdar brez nadzora.
Kljub vsemu želim Ronu, da njegovi prvotni skrbniki uspejo uskladiti čas zanj in ga obdržijo živega.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #32 : četrtek, 24.01.2008 : 15:22:15 »

Pri rotijih in otrocih zna nastati problem: dokler so majhni, so do njih strašansko pozorni, nežni, jih čuvajo....Ko pa ti isti otroci malo zrastejo, se pa zna zgoditi, da jih rotiji začnejo takole malo vzgajati. Tako, kot bi vzgajali doraščajoče pasje mladiče. Na pozitivno motivacijo ne dajo kaj dosti, raje uporabljajo "klofute". Žal (v nasprotju z večino drugih pasem) klofutajo z odprtim gobcem. In delajo luknje, ker je otroška koža pač nežnejša od pasje. To se ponavadi označi za ugriz, "napadalen" pes pa gre od hiše. Ponavadi v večna lovišča. Vem za ničkoliko konkretnih primerov.

Vem pa tudi za več primerov, ko so psi, ki so za družino postali prenevarni zamenjali lastnika.  Če so novi lastniki vnaprej vedeli, kakšnega psa jemljejo in temu ustrezno ravnali, ni bilo v novem okolju prav nobenega problema.
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #33 : četrtek, 24.01.2008 : 15:36:32 »

Tule pa gre za podobno zadevo kot pri Nexu. Res žalostno vse skupaj..... Angry Angry


Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Rotvajler Ron
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines