mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 03:01:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Pudljica Ajša
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pudljica Ajša  (Prebrano 29433 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #75 : ponedeljek, 04.02.2008 : 15:21:31 »

Se mi je kar zdelo,da je to v stilu "bolanega pa nočemo". Me nič več ne preseneti odkar sem izvedela,da ljudje vračajo tudi posvojene otroke "z napakami". Potemtakem uboge živali res nimajo več šanse.
Mi je žal za Ajšo in še bolj za Smetko.
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #76 : ponedeljek, 04.02.2008 : 15:22:50 »

Smet, kaj pomeni titer hudo visok?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #77 : ponedeljek, 04.02.2008 : 15:26:29 »

Pomeni, da je bolna in to precej.
Ni treba biti nič žal... Ajša je nadvse rada tukaj in mene teh 5kg nič ne moti. Žal mi je samo, da je bolna in da ne vem, koliko časa bo.  Z erlihijo je pač tako... lahko si še dolgo brez posebnih težav, lahko te pa hitro ni.
Logiran

Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #78 : ponedeljek, 04.02.2008 : 20:00:24 »

Pmaxi, titer je največje razredčenje serumskih protiteles, ki še da pozitivno reakcijo z antigenom - to se pravi, da če serum (del krvi in protitelesa v njej) fejst razredčimo in še vedno da pozitivno reakcijo na antigen (povzročitelja) to pomeni, da je slednjega veliko (tvori se veliko protiteles ki kljub razredčenju dajo pozitiven rezultat) in da je, kakor je rekla Smetka, Ajša na žalost precej bolna Sad
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #79 : ponedeljek, 04.02.2008 : 20:14:48 »

Pa je to ozdravljivo?
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #80 : ponedeljek, 04.02.2008 : 20:16:23 »

Se opravičujem prehitro stisnila tipko
Zala in Smetka, hvala za odgovor. Pa je stvar ozdravljiva ali je le tempirana bomba, ki bo slje kot prej eksplodirala?
Kakšen pa je način zdravljenja? Koliko stane?
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #81 : ponedeljek, 04.02.2008 : 20:23:34 »

Z erlihijo je pač tako... lahko si še dolgo brez posebnih težav, lahko te pa hitro ni.

Za živali jaz žal ne vem odgovora, pri ljudeh pomagajo antibiotiki (7 dni, izboljšanje po 24 urah). Očitno se psa ne da pozdravit s parimi tabletami, če so jo pripeljali nazaj...
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #82 : ponedeljek, 04.02.2008 : 20:58:05 »

Tri tedne Clinofuga, psi ga dostikrat zelo slabo prenašajo (driska, bruhanje; treba je dajat še druga zdravila, ki pomagajo pri tem), kar pa ne pomeni, da je potem zdrav. Nikoli ni zdrav, pravzaprav, in kadarkoli se lahko ponovi. Pred kratkim je naš Roker dal kri za psico, staro 4 leta, po dobrem tednu od prvih znakov, da je bolna, je ni bilo več. Kljub zdravljenju, transfuziji itd. Lahko pa ni tako hudo in bo kolikor toliko ok tja do 20. leta.
Logiran

Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #83 : ponedeljek, 04.02.2008 : 21:21:42 »

Smetka, te lahko nekaj vprašam kar sicer nima veze z Ajšino temo in me lahko potem brišeš.

V sredo imava z Galom testiranje na klopne bolezni. Sicer ne vem kaj je ampak zadnji teden mu z noska teče, pa ogromno spi pa nikakor ga ne morem zrediti (sem bojim, ker si isto omenila pri Ajši). Omenjaš zdravljenje tri tedne s Clinofugom, ki ga psi dostikrat slabo prenašajo. Kako misliš, da bi to zdravljenje prenesel 1.70 kg težek pes?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #84 : ponedeljek, 04.02.2008 : 21:55:00 »

Se mi zdi, da ti nihče ne more na to odgovorit. Eni ga krasno, kot da nič ni, drugi pa ful slabo. Mački so pa skoraj vsi reveži.
Logiran

kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #85 : torek, 05.02.2008 : 07:11:08 »

Mi smo ga hvalabogu dobro prenasali in sem nam zaenkrat (od takrat) ne dogaja nic. Drzim pesti tudi za Ajso in Gala. Smiley
Logiran

smrček2
rad pišem
****
Sporočil: 327


« Odgovor #86 : torek, 05.02.2008 : 17:24:45 »

Moj žal pokojni kuža ni prenašal Clinofuga- je bruhal in driskal, zato smo mu dajali Ronaxan- mislim, da se ga zdaj dobi samo v Italiji- ni bilo nobenih težav.
Tudi Shyu sem dajala Ronaxan, nobenih težav.
Morda je naključje, morda pa je le pomembno, ker je Ronaxan namenjen samo zdravljenju živali.
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #87 : torek, 05.02.2008 : 20:59:18 »

Ker sva z Bajko spet na 4 tedenski kuri s Clinofugom tudi vama želim vso srečo.
Jaz sem pri obeh prakticirala čim bolj raznoliko hrano z veliko zelenjave in pa vsak dan skuta in pa probiotični jogurt samo nujno moraš paziti, da jogurta ne dobi 4 ure prej ali pa po tabletah. ( pa saj vse veš!) Držita se!
Pa dober tek, midve jih imave 224.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #88 : torek, 05.02.2008 : 21:06:02 »

Hvala (me skrbi, ker je stara); tudi jaz vama privoščim, da bi bilo vse ok. Kolikokrat že je bila na zdravilih?












Logiran

simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #89 : torek, 05.02.2008 : 21:52:21 »

Drugič. Ponovilo se ji je po 2 letih.
Smetka vse bo ok. Jaz sem prvič pri Ajši skoraj zgubila voljo, ker eno leto nismo vedeli, kaj ji je. No, pa se je pozdravila in je bilo tudi pri mladičkih vse ok.

Samo želodec ji čimbolj zaposli z zelenjavo, pa ji ne bo slabo. Zaradi črevesja pa probiotičen jogurt.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Pudljica Ajša
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines