mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 02:40:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Lastništvo psa  |  Tema: Pes na povodcu
Strani: 1 2 [3] 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pes na povodcu  (Prebrano 27053 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #30 : ponedeljek, 29.03.2010 : 16:45:26 »

Če še kdo dvomi v smiselnost povodca in po možnosti (ne)srečnega življenja psa na njemu, je lepo vabljen na sprehod v naravi z menoj in mojo psico, ki je vedno privezana. In potem se ponovno slišimo glede domnevne (ne)smiselnosti uporabi povodca   pevka
Mislim popolnoma resno.
Aja, pa še za mučenje psa naj me kdo prijavi, bohpomagi no Tongue
Logiran
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #31 : ponedeljek, 29.03.2010 : 18:00:21 »

Mah, mučenje. Mučenje bo, ko ti bo zviznila pod avto iin jo boš po koščkih zaradi 'samo enega' labradorca pobirala.
Imej jo spuščeno, ko je res pozorna, ker jo kaj učiš ali ko je 100% fiksirana na delo (prinašanje itd.), to je pot do boljšega odpoklica. Ne pa da se šeta prosto kar tako brez smisla, sploh po očitno popolnoma urbanem naselju, kjer je cela štala, če ti v paniki zbeži. Taki prestrašeni psi so primer najbolj 'zamašenih ušes' - nič ne vidi, nič ne sliši, ne pusti se prijet tujcem...
Pa še v zvezi z mučenjem - pes ni simbolično bitje, ki bi v povodcih videl obliko nesvobode, zavezanosti itd. On je pač zadovoljen, če je zlaufan, če ga animiraš z zanimivimi stvarmi, če lahko počne nekaj, za kar je bila pasma ustvarjena... V tem primeru on ne premišljuje o smislu sveta, nesvobodi in še čem. Stokrat bolj bogi je, če mora poleg strahu pred labradorcem doživet še strah osamljenosti, ko te išče, panike, samostojnega bega domov, kot da bi doživel le en kratek cuk na povodcu in mimohod črnega psa.



Saj vedno jo imam spuščeno ko vadiva kaj ali mi prinaša žogo in ne šeta kar tako prosto NIKOLI. Samojedi potrebujejo redno zaposlitev.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #32 : ponedeljek, 29.03.2010 : 18:12:27 »

Samojedi potrebujejo redno zaposlitev.
Res je Smiley. Probaj si najt kak ograjen prostor (kinološko društvo) ali pa malo poglej za dvojni sledni (40m), kar je absolutno dovolj za vse vaje.
Zoprno, vem, ampak kaj češ  Undecided.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #33 : torek, 25.05.2010 : 07:39:53 »

Včeraj sem v lokalnem domžalskem časopisu prebrala, kakšne predloge dajejo v občinskem svetu občine Domžale.  Shocked Shocked butnglavc butnglavc
Torej, predstavnik stranke SLS (Ravnikar Rok) je podal predlog, da se morajo vsi psi na poti ob Kamniški Bistrici dati na povodec in morajo jim nadeti nagobčnike. Predlagal je tudi nadzorstveni organ občine, ki bi neizvajanja tega predpisa tudi sankcioniral. Predlagal je tudi, da se postavijo table, ki bi na zgoraj napisano opozarjale.

To nas čaka v Domžalah.  Lips Sealed

Do imeti psa na povodcu se vse konkretno strinjam. Ampak nagobčnik..... morda bi bilo najbolje imet še psa v kletki na koleščkih.  Evil Roll Eyes

Nihče do sedaj ni predlagal, da bi vsi motokrosisti in motoristi, ki veselo drvijo po taisti poti in slalomirajo med ljudmi im psi, bili prav tako privezani in z nagobčnikom.  jezen bruham slaba prebava jezen Bom predlagala jaz,....  Cool


Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #34 : torek, 25.05.2010 : 07:54:06 »

Hehe Angry, gotovo si na račun psov nabira kakšne politične točke. Bedak Angry jezen jezen
Takoj sem si mislila, da gre za kakšnega golobradega mladiča, ki bi bil rad bolj papežki od papeža in glej si ga no - posrfam po netu in res je en goliček, ki se šopiri kot puran Roll Eyes Huh
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #35 : torek, 25.05.2010 : 09:21:58 »

Hehe, potem si se tudi vsebini strani lahko prizanesljivo nasmehnila....  Tongue Evil (Sem jo po službeni poti  Cry obiskala pred leti, morda je zdaj že kaj boljša...)
Pa vseeno, tudi takšne želje obstajajo v političnih vrstah, še posebej zdaj pred županskimi volitvami....  bruham

Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #36 : torek, 25.05.2010 : 11:10:45 »

Še en dodaten razlog, da ne bi kdo slučajno šel volit SLS.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #37 : torek, 25.05.2010 : 11:12:45 »

Še en dodaten razlog, da ne bi kdo slučajno šel volit SLS.

 Grin
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #38 : torek, 25.05.2010 : 16:45:35 »

Občine ne morejo postavljati nekih svojih pravil, ki niso v skladu z zakonom.

Še en dodaten razlog, da ne bi kdo slučajno šel volit SLS.
Grin Afro
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #39 : torek, 25.05.2010 : 17:07:54 »

Vas bo jana v rit sunla Tongue
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #40 : torek, 25.05.2010 : 17:08:24 »

jana=Jana
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #41 : sreda, 26.05.2010 : 19:31:42 »

Vas bo jana v rit sunla Tongue
Je predaleč Tongue.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #42 : sreda, 26.05.2010 : 20:05:33 »

Včeraj sem v lokalnem domžalskem časopisu prebrala, kakšne predloge dajejo v občinskem svetu občine Domžale.  Shocked Shocked butnglavc butnglavc
Torej, predstavnik stranke SLS (Ravnikar Rok) je podal predlog, da se morajo vsi psi na poti ob Kamniški Bistrici dati na povodec in morajo jim nadeti nagobčnike. Predlagal je tudi nadzorstveni organ občine, ki bi neizvajanja tega predpisa tudi sankcioniral. Predlagal je tudi, da se postavijo table, ki bi na zgoraj napisano opozarjale.

On je kaj?Huh Mater, Slamnik vedno zabrišem direkt v smeti. A bom morala začet še lokalne strankarske floskule preverjat, al kako?

Kaj pa piše, a so to pobudo kaj obravnavali, se z njo seznanili, jo kam uvrstili, se mu samo nasmehnili in ga potrepljali po rami...
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #43 : četrtek, 27.05.2010 : 06:31:29 »

Je predaleč Tongue.
Saj samo na knof pritisne Evil
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #44 : četrtek, 27.05.2010 : 10:03:41 »

Če še kdo dvomi v smiselnost povodca in po možnosti (ne)srečnega življenja psa na njemu, je lepo vabljen na sprehod v naravi z menoj in mojo psico, ki je vedno privezana.
Kdor pa dvomi v nesmiselnost povodca preko vsake mere in kar napemt povsod, gre pa lahko z mano in mojimi tremi psi,ki so (skoraj vedno ) odvezani  Cheesy.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Lastništvo psa  |  Tema: Pes na povodcu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines