mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 14:16:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Moj dudar Kan
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 24   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moj dudar Kan  (Prebrano 69043 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #225 : nedelja, 16.12.2007 : 19:50:53 »

nikoli ne bom razumela ljudi kot ste vi, prva lastnica Kana.Želeli ste majhnega in zdravega psa. Ko ste pričakovali svoja otroka ste verjetno želeli zdravega otroka. Pa vidite kaj se vam je zgodilo. A boste hčer tudi "zavrgli" oziroma "oddali" ker pač ni izpolnila vaših pričakovanj? Si lahko predstavljate  kako se je počutil Kan? Iz stanovanja je moral bolan na ketno. In sedaj pišete kako vam je žal, da ste ga oddali takemu človeku. Sram vas bodi. Pa še vaše razmišljanje, da velik pes potrebuje vrt. A zato, da ko se vam ne bo ljubilo na sprehod, da ga boste spustili samega ven? Sama imam 13 letno pudljico Kajo in nikoli ne bi niti za hip pomislila, da, če bi zbolela oziroma bi zrasla večja kot sem si želela, da bi jo dala stran. Upam, da vse življenje ne boste pozabili kaj ste naredili Kanu. 
Logiran
1.lastnica Kana
novinec
*
Sporočil: 32


WWW
« Odgovor #226 : nedelja, 16.12.2007 : 20:07:55 »

Kaj naj rečem? Na napakah se učimo.Definitivno je bila to zame več kot dobra lekcija.Žal mi je,da je to doletelo prav mojega Kana.Vedite pa nekaj-čez nekaj časa bo marsikdo,ki je tukaj samo bralec in ni imel direktnega stika s tem,pozabil na to zgodbo.JAZ PA NE BOM NIKOLI!!!TUDI,KO ODPLAČAM SVOJO KAZEN,NE!!! Žal trenutno nima časa,ampak se bom vrnila in odg.še na par zastavljenih vprašanj.Čeprav vemo vsi,da se s tem ne bo nič rešilo.Sem mnenja,da je bilo obtoževanja že vrh glave.
Logiran
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #227 : nedelja, 16.12.2007 : 20:35:55 »

Hm? Jaz imam pa vrh glave neodgovornih ljudi, ki so nabavijo psa in ko ni tako kot si zamislijo... Nima smisla nadaljevati s pisanjem.  Huh
Logiran
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #228 : nedelja, 16.12.2007 : 22:13:43 »

Citat
Sem mnenja,da je bilo obtoževanja že vrh glave.

To niso bile obtožbe, ampak dejstva!
Logiran

maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #229 : nedelja, 16.12.2007 : 23:06:59 »

Žal mi je,da je to doletelo prav mojega Kana.

K sreci niti malo ni vec vas ... Tongue
m.
Logiran
1.lastnica Kana
novinec
*
Sporočil: 32


WWW
« Odgovor #230 : nedelja, 16.12.2007 : 23:15:04 »


So punce že omenile napačen vzrok za posvojitev, psa ali muco se posvoji zato, ker se ti vsede v srce, ker je zate nekaj posebnega, ker… Nikoli zato, da bi žival rešil iz zavetišča.

To drži!O psu smo se pogovarjali in si ga želeli že dal časa.Ampak lahko bi ga dobila kjerkoli,ne ravno v zavetišču-tako kot bo verjatno naredil Kanov drugi lastnik.Mladičkov,ki so še pri mami in jih nato lastniki oddajajo je dovolj.Samo zato sem omenila,da sem hotela rešiti žival iz zavetišča.

Sprehajanje s psom je naloga skrbnika, ne njegovih otrok. Saj tudi z majhnim ali celo mini psom to ni varno početje.

Drži!Vprašanje za vas-Ste imeli psa,ko ste bili majhni?Če ste,ali vas je kdaj zamikalo,da bi ga držali in sprehajali na povodcu-seveda ob spremstvu mame ali očeta?Moji deklici sta imeli veliko željo!O tem se govorila.

Praviš, da ti je Polona rekla, da bo pes majhen.

Tako je!Ko sem prišla v zavetišče sem rekla,da si želim ogledati psička oz.psičko manjše rasti-povrh tega pa imam pričo!Ga.Smetka mi je na dvorišče pripeljala 2 majhna kuža-Kasperja in Kana in jaz sem samo izbirala med obema majhnima kužkoma.In ne mislim,da je koker spaniel srednje velikosti,kajti tako velikega kužka imam zdaj doma in nikjer nisem napisala,da je srednje velik ampak majhen.

In ne vem koliko ste ji povedali o svojem finančnem stanju. Če bi razmere opisali tako kot jih opisujete zdaj, mislim da vam psa ne bi dala, čeprav je bil pes ob odhodu iz zavetišča zdrav. Zdravje pa je nekaj, česar se ne da predvideti, ravno tako kot pri otroku. Vsaka žival lahko zboli… In ja vse živali v Horjulu so pregledane, čipirane, cepljene,… Verjetno kuža znakov bolezni še ni kazal.

Povedala sem ji vse-po resnici seveda,kar me je vprašala-in tudi to,da sem samohranilka.Kot sem že napisala je ga.Smetka rekla po tel.-že po odkupu Kana,da z menoj kot lastnico nima problemov.Kan pa iz zavetišča ni šel zdrav!Pač zaupam presoji veterinarjev,ki so ga pregledali.In če sem že prvi dan opazila,da nenehno urinira,verjetno ni zbolel pri meni.Prav tako verjetno ne pri Smetki,ampak je bolezen prinesel s seboj na svet.Drži pa,da je bilo v pogodbi napisano,da je bp-torej brez posebnosti.

Že takoj bi lahko poklicali Polono in jo obvestili kaj se s Kanom dogaja. Prav gotovo vam ne bi vrgla telefona dol, svetovala bi vam in nenazadnje Kana bi vzela nazaj. 

Verjetno niste dobro prebrali... Takoj,ko sem izvedela,sem jo poklicala in res bi ga sprejela nazaj-nikoli nisem trdila drugače.Evtanazija mi ni bila po godu.Ko se navežeš na psa,vidiš kako je igriv,poln življenja,potem pa...Ne,iskala sem drugo rešitev.Dala sem ga k mamici in tam naprej skrbela zanj-z njeno pomočjo seveda.

Tukaj bi bil čas, da omenim pogodbo in vprašam ali je bila Polona obveščena, da gre drugam?

Ja,ga.Polona je je vedela,da imam namen Kana oddati.In takrat sem prosila DZZŽ za pomoč pri oddaji.Napisali so oglas in ga dali v časopise.

To, da je niste prebrali dvomim, saj ima vsak skrbnik kopijo pogodbe in jo lahko večkrat pogleda.

Res je,pogodbe nisem dobro prebrala.Govorili sva o cepljenju,o kastriranju,da ji moram to sporočiti...Tudi da so dudarji in da so bili trije-eden je baje poginil.Ostalega pa ne.Podpisala sem in se s kepico v rokah odpravila v avto.Takrat sem videla samo še njega.

1.   Evtanazija je veliko boljša rešitev kot življenje na ketni.

Se strinjam in če bi mi človek omenil ketno,ga ne bi dala iz rok,nikakor ne!

4.   Jaz evtanazije (tudi, če bi bila neizbežna) otrokoma niti ne bi omenila. Če bi bila na vašem mestu bi jima rekla, da gre nazaj tja in mu bodo tam pomagali se pozdravit in poiskat nov primernejši dom. Res kruto je tako stvar povedati otroku.

Tudi jaz je nisem.Starejša hčerka me je slišala,ko sem se po tel.pogovarjala z Smetko in sem rekla-NE;USMRTIT PA NE!A NI NOBENE DRUGE REŠITVE?

Recimo, da se je Polona res strinjala z oddajo. Vsekakor bi se bilo pametno o posameznem kandidatu posvetovati z njo, saj ima več kot preveč izkušenj z ljudmi. In žal večinoma z neprimernimi. Meni bi se v glavi prikazal en velik alarm že ob tem, da je prejšnji pes napadalen zaradi starosti (to je en tak velik »bullshit«…)

To vem šele zdaj.Sem tak človek,ki se briga zase in za svoje in res nisem mogla verjeti,da kdo lahko tako svinjsko dela s psom,kot ta drugi lastnik.Tudi pomislila nisem,da je to možno.Res pa je,da pse ne oddajamo vsak dan-no,vsaj jaz ne,zato ne poznam tega postopka.Nekje pa sem celo prebrala,da tudi v DZZŽ niso vedeli kam je Kan oddan.Kar pa odločno zanikam!Imeli so točen naslov-če ne ravno ta gospa,ki piše na forumu,pa kdo drug.Ampak naslov so imeli.Ko je pes oddan ga grejo-če nimam napačne informacije-pogledat nekje po dveh ali treh mesecih.Nanj pa so že po tednu ali 14ih dneh naleteli,baje po nesreči oz.bolj sreči,čisto po naključju,ko so šli obiskat psičko,ki je bila temu gospodu oddana pred parimi meseci.Pa se vprašajmo kaj je mogla ta psička pretrpeti,preden jo je ta gospod povozil???In h kakšnemu človeku jo je DZZŽ dalo v lastništvo??? TOREJ SO NAREDILI TUDI ONI TAKO NAPAKO KOT JAZ!!! ZAKAJ SE PA O TEM NIČ NE GOVORI???In če se ponovim. DZZŽ hodi na obhode nekako prvič po treh mesecih.Kolikokrat pa mislite,da je kdo prišel pogledat Kana???NIKOLI NI BILO NIKOGAR!In če se vpr.,kaj pa če bi bila jaz taka lastnica kot je bil ta drugi lastnik???Potem bi Kan trpel zelo,zelo dolgo časa in niti žive duše nebi bilo,ki bi mu pomagala.Po vsem tem verjetno sploh nebi bil več živ.Pa poglejte Kanovo sliko kakšen pes je bil,dokler je bil v moji oskrbi.

Ta napaka se je zgodila, vendar zavedanje ponavadi ni dovolj. Napake je treba popravit in se ne obrnit stran, kot da ni bilo nič.

Ja,pri Kanu ja uspelo,kaj pa pri tej kužki?Me prav zanima kdo bo  odgovarjal za to?No,saj vemo-NIHČE!

Tudi jaz lahko rečem, da imam rdečega mačka, pa mi dokažite nasprotno, če ga še niste videla.

Tukaj bi pa komentirala ne samo vam,ampak tudi ostalim-STE ME KDAJ VIDELI,KAKO SEM SKRBELA ZA KANA? NISTE!ME MORDA POZNATE?NAJBRŽ NE!KAKO ME POTEM LAHKO OBTUŽUJETE,DA SEM SLABA LASTNICA?KO ZA ŽIVAL SKRBIŠ NOČ IN DAN,TEGA NE VIDI NIHČE.KO PA NAREDIŠ NAPAKO SI PA OPLJUVAN IZ VSAH STRANI IN KONCEV-TUDI ZA TISTE REČI,KI NISO RESNIČNE.

Lahko bi prosila DZZZ, naj gredo pogledat kako je s psom, sigurno ti ne bi zavrnili.

Prvotni plan je bil,da ga grem v roku meseca oz.meseca in pol pogledat sama.Tako sem se dogovorila z osebo iz DZZŽ.Oni pa so Kana odkrili že precej prej.

Kljub temu, da si s tem postom Polono prikazala kot nekoga, ki mu mar za ljudi mislim, da rešitev za nastalo situacijo obstaja

Če imate kakšno novo rešitev...poslušam!

Manjši sprehod po forumu bo objasnil delovanje inšpekcije in mnenje o ljudeh, ki zavržejo mladiče. Seveda se jih obtožuje. 

Kot sem že omenila interneta nimam dolgo,zato tega res nisem mogla spremljati.

Ja vsak otrok potrebuje mamico, sploh bolan, vendar če ste vedeli, da imate otroka, ki vas tako zelo potrebuje zakaj si potem omisliti še psa? Kaj pa če (BOGNEDAJ) gre otrok v bolnico? Kako boste pa potem poskrbeli za drugo hčero in psa? To so vse situacije, na katere je treba misliti pred posvojitvijo ne po nje

Brez skrbi,za to imam poskrbljeno.Imam starše,ki so mi bili vedno pripravljeni pomagati.

Se vam pa zahvaljujem,za zelo pošten način pisanja.Ste redki,ki ste se odzvali brez tistih podlih pripomb,ampak ste napisali samo svoje mišljenje.Čeprav se ne strinjava v vseh stvareh-nič hudega,ljudje smo razljični-spoštujem vaš dostojen način pisanja.Zato sem se tudi odzvala takoj,ko je bilo mogoče.Še enkrat hvala.
Logiran
aussie
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 93


« Odgovor #231 : ponedeljek, 17.12.2007 : 00:45:55 »

Citat: Pa se vprašajmo kaj je mogla ta psička pretrpeti,preden jo je ta gospod povozil???In h kakšnemu človeku jo je DZZŽ dalo v lastništvo??? TOREJ SO NAREDILI TUDI ONI TAKO NAPAKO KOT JAZ!!! ZAKAJ SE PA O TEM NIČ NE GOVORI???

To psičko je gospa, ki je prosila za pomoč pri oddaji, SAMA oddajala, mi smo pomagali le z oglasi. Ravno tako kot vam! Zakaj bi morala dajati zraven vseh psov (pa tudi mačkov), ki se oddajajo, ravno mojo cifro? In biti vsem nekakšno "sito" za raznorazne bedake, ki kličejo? Poleg tega pa večina niti toliko ni, da bi sporočila, da je žival oddana in jo po možnosti odda prvemu, samo da se čimprej odda! Le kdo bo čakal mesec dni ali več....
Ženski sem naročila, naj bo pazljiva pri oddaji in naj psičke ne da prvemu, ki bo zanjo poklical. Naj je ne daje za na verigo, itd. Žal se je zgodilo ravno to in jaz se lahko razpočim, če se želim - to je bila pač njena volja. Katero je, žal, z življenjem plačala psička... Upam, da je bila to dobra šola za prihodnjič...
Še to: jaz nisem imela točnega naslova, kje se Kan nahaja (in nisem tista oseba iz našega Dzzž, s katero razpravljate po telefonu!).
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #232 : ponedeljek, 17.12.2007 : 06:38:07 »

Ob vsej tej citatni kolobociji se še jaz ne znajdem več.
Kolikokrat je kdo prišel pogledat Kana? Ko gredo enkrat od tu, želim imeti stik. Ne vsak dan, tudi vsak teden ali mesec ne, pač pa občasen stik. Le-tega smo imeli in bil je korekten do oddaje (če pozabim, da je bil pes očitno tako zelo bolan, da še cepljen ni mogel biti  Huh).

V vsakem primeru bi en od dveh psov šel od tu v nov dom. Nikoli ne lažem, povem vse, kar vem o njih. Ni mi v interesu, da bi se dogajale takšne stvari, kot se je zgodilo tule.

Še enkrat, ker očitno ni jasno: če je karkoli narobe (velikost, dlaka, barva, karakter, nohti, zobje, karkoli) - imamo pogodbo, s katero se izognemo prav temu, o čemer razpravljamo.
Logiran

binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #233 : ponedeljek, 17.12.2007 : 08:39:36 »

Citat
Ja,pri Kanu ja uspelo,kaj pa pri tej kužki?Me prav zanima kdo bo  odgovarjal za to?No,saj vemo-NIHČE!

Ko je pes oddan ga grejo-če nimam napačne informacije-pogledat nekje po dveh ali treh mesecih.Nanj pa so že po tednu ali 14ih dneh naleteli,baje po nesreči oz.bolj sreči,čisto po naključju,ko so šli obiskat psičko,ki je bila temu gospodu oddana pred parimi meseci.Pa se vprašajmo kaj je mogla ta psička pretrpeti,preden jo je ta gospod povozil???In h kakšnemu človeku jo je DZZŽ dalo v lastništvo??? TOREJ SO NAREDILI TUDI ONI TAKO NAPAKO KOT JAZ!!! ZAKAJ SE PA O TEM NIČ NE GOVORI???In če se ponovim. DZZŽ hodi na obhode nekako prvič po treh mesecih.Kolikokrat pa mislite,da je kdo prišel pogledat Kana???NIKOLI NI BILO NIKOGAR!In če se vpr.,kaj pa če bi bila jaz taka lastnica kot je bil ta drugi lastnik???Potem bi Kan trpel zelo,zelo dolgo časa in niti žive duše nebi bilo,ki bi mu pomagala.Po vsem tem verjetno sploh nebi bil več živ.Pa poglejte Kanovo sliko kakšen pes je bil,dokler je bil v moji oskrbi.

Draga 1. lastnica Kana, vse kar se tiče druge psičke ni stvar te teme, zato bi morda lahko pustili to ob strani in se ukvarjali s Kanovo tematiko. Razen, če mislite, da s tem če kažete kako tudi drugi delajo napake, sami izpadete manj krivi.
Včasih je tako, da človek poči na radar pod Golovcem...četudi se je mimo te iste kište peljalo nešteto ljudi in vsi hitreje od vas, boste plačali vi.Ker so se oni peljali mimo ko ni delal. Mater krivica!

Kar se tiče pa načina komunikacije, tona in takih reči, bi vas pa vljudno prosila, da preberete vse poste. Malokdo uporablja tako veliko velikih črk (ki pomenijo kričanje, če jaz to prav razumem), vprašajev klicajev in takih reči.

Pa še to, v enem izmed postov navajate, da boste za to kar ste storili plačali kazen. Kolikor je meni znano ne boste plačali prav nobene kazni, pa bi jo v vsakem drugem  primeru kršenja pogodbe zagotovo. 450€ znašajo stroški vaše napačne presoje. Imeli ste "smolo", da ste psa oddali nekomu, ki je zanj "iztržil" 450€. On je tisti, zaradi katerega jih boste plačali, oziroma je krivda vaša ker ste ga vi tja oddali. O kazni pa sploh (še) ni bilo govora.
Logiran

binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #234 : ponedeljek, 17.12.2007 : 08:46:37 »

Pa da ne bo pomote...če bi bilo po moje bi vsi plačali "radar pod Golovcem"  Wink in ne samo nekateri, vendar vsi vemo, da temu nikoli ne bo tako, zato se bomo pač morali odgovorneje odločati, da bo napak čim manj,ane?
Logiran

Laguna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #235 : ponedeljek, 17.12.2007 : 08:58:00 »

še zmerja pa niste odgovorili na vprašanje, kaj bo če bo vaš zdajšnji psiček zbolel oz. če ga bo mogoče(upam da nikoli) avto povozil in bo rabil drago operacijo, glede na to, da ste napisali, da imate finančne težave in da si pri kanu niste mogli privoščit dragih zdravil! Zanima me, če ste sploh vprašali samo sebe ali ste finančno zmožni plačevati stroške, ki jih prinese bolan pes?
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #236 : ponedeljek, 17.12.2007 : 09:03:11 »

Laguna: pozabljaš, da je zdaj dobila (naročila) zdravega psa, s katerim sigurno nikoli ne bo nič narobe, vedno bo vesel in zdrav in bo samo enkrat čez 15 let mirno zaspal in se ne bo več zbudil   Undecided
Logiran
Selene
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 114


« Odgovor #237 : ponedeljek, 17.12.2007 : 09:17:35 »

-Psa ste posvojila in ne odkupila kot trdite nekaj postov nazaj.

-Ko je odšel iz zavetišča ni nihče vedel, da je bolan.

-Zakaj pa noben od zdajšnjih veterinarjev ni svetoval uporabe dragih kapljic?
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #238 : ponedeljek, 17.12.2007 : 09:28:19 »

Punce kaj vam se se vedno da z njo ukvarjat? Kaj se niste ugotovile, da kljub vsemu ona se vedno misli da ni kriva in da se ji godi krivica?

Kot ste videli tudi ne odgovarja na nasa vprasanja, ampak raje isce izgovore zakaj je nekdo bolj kriv kot ona Roll Eyes

Da ne omenjam tega, da vsak drug dan napise nekaj drugega...

Smetka ali si slucajno razmisljala se o kaksni kazni glede krsenja pogodbe?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #239 : ponedeljek, 17.12.2007 : 09:47:38 »

Smetka ali si slucajno razmisljala se o kaksni kazni glede krsenja pogodbe?

Ne in tudi ne bom. Tudi sicer ne bi zahtevala ničesar, če bi Kana njegova lastnica dobila nazaj. Niti ne bi razmišljala o čemerkoli, če se ne bi naposlušala v zadnjih dneh o stvareh, ki so mi dale vedet, da se pravzaprav lastnici vse skupaj ne zdi tako grozno. Npr.: cepljen ni bil, ker je že vedela, da ga bo dala stran in je bilo škoda dat 33 € za cepljenje. Pa če ji ne da psa, ko ga pokliče po telefonu, se pač ne bo drugače izpostavljala. Pa krivo je vse drugo, le njeno ravnanje ne...

Bo pa zato v prihodnje drugače.
Logiran

Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 24   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Moj dudar Kan
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines