mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 01:49:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Moj dudar Kan
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 24   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moj dudar Kan  (Prebrano 69026 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« : sreda, 05.12.2007 : 16:47:15 »

1. Spravljen gor na dudo.
2. Oddan v stanovanje.
3. Pri nekaj mesecih starosti se je izkazalo, da ne more koncentrirati urina.
4. Lastnica ga želi vrniti, za kar se tudi že dogovorimo.
5. Psa ne pripelje, ker se ne strinja z mojim postopkom (pregled pri naših vet. in če je pes tako bolan, da mu ne moremo pomagati, evtanazija)
6. Odda ga sama tako, da krši pogodbo, ker me ne obvesti, kam.
7. Jeseniško društvo po naključju odkrije novega lastnika, za katerega je škoda izgubljati besede...
8. Prijava na OU Kranj z njihove strani in obvestilo s strani uradnega veterinarja, da je vse ok in da ni podlage za ukrepanje.
9. Včeraj sem šla jaz po psa. Doživela fizično agresijo dveh moških in obljubo, da bo ubil psa pred mojimi očmi.
10. Napisala sem dopis na OU Kranj, ki ga prilagam.
11. Danes sem doživela marsikaj... klic uradnega veterinarja, da je "ponovno preveril pogoje bivanja in se dogovoril za odkup psa. Ko prinesem 450€, ga lahko takoj odpeljem".
12. Nakazilo je drvelo na Gorenjsko, zmagica in ostržka bosta pripeljali mojega dudarja nazaj v Horjul.
13. Tako je to v naši državi, če imaš zavetišče in želiš biti pošten do živali, za katero prevzameš odgovornost.
14. Kan gre v prihodnjih dneh na temeljit pregled in bo po vsej verjetnosti iskal nov dom.
15. Hvala vsem, ki ste v času, ko sem se trudila priti do njega, "poslušali" moje solze in nemoč in hvala jeseniškim kolegom za vso pomoč.


 

ZAVETIŠČE HORJUL
Polona Samec s.p.
Smrečje 55, Horjul



Gospod Demšar,
OU Kranj

Smrečje, 04.12.2007



Zadeva: Pes Kan


Pozdravljeni,

iz zavetisca Horjul smo 22.1.2007 gospej *********, tel. st. , mail: oddali psa, mladica, predvidoma kotenega 25.11.2007. V zavetisce je prisel v starosti dveh dni, najden v gozdu v Pivki skupaj se z dvema bratoma. S hranjenjem po steklenicki sem ga spravila do dveh mesecev, ko je bil oddan. Od nas je odsel cipiran (st. cipa: 705060002089433) in prvic cepljen proti kugi in kuznim boleznim s cepivom Eurican. (Prilagam skenirano posvojitveno pogodbo).
Gospa ****** me je cez nekaj mesecev, ko bi kuza Kan moral biti kastriran, poklicala in povedala, da posega ni mogoce opraviti, ker so pri dr. Zlati Cop ugotovili genetsko napako in sicer, da kuza ne more koncentrirati urina. Za zdravljenje, ki ga potrebuje, se ni odlocila, dala ga je svoji materi, ki ima vrt, da njegovo uriniranje ne bi bilo vec motece; vendar se ni razumel s psom koker spanjelom, ki je last njene matere. Gospa je ob tej priliki zagotovila tudi, da veterinarji odsvetujejo cepljenje proti steklini, ki ga je bila prav tako po pogodbi dolzna opraviti iz istega razloga: ker je pes bolan.
Zelela ga je vrniti v zavetisce in sva bili ze dogovorjeni, da ga tudi dejansko vrne - v skladu s pogodbo. Pripeljala ga ni, ker sem na vprasanje, kaj bom naredila s psom, odgovorila, da bo pregledan se s strani nasih veterinarjev in v primeru, da mu ne bomo mogli pomagati, humano uspavan. Gospa je to moznost odlocno zavrnila in me vprasala, ce obstaja se kaksna. Napotila sem jo na kolege iz jeseniskega drustva za zascito zivali, ki so psa objavili v medijih - medtem pa je gospa ze sama poiskala nov dom zanj. O tem me ni obvestila. Do naslova novega lastnika smo prisli po nakljucju - nekdo ga je prijavil zaradi ravnanja s psom in ko so sli jeseniski kolegi pogledat prijavo, so ugotovili, da gre prav za Kana. Ob pregledu so ugotovili, da nima vode, da nima ute, da nima hrane in da zivi privezan na verigo zraven prostora za gnoj. Gospod - lastnikov oce, je kolegom razlozil, da bo dal psa ustreliti, v kolikor ne bo lajal in s tem cuval gospodarskega poslopja in strojev.
Clani Drustva za zascito zivali Jesenice so prijavili novega lastnika ******** v ********** pri Kranju na OU Kranj. Uradni veterinar gospod ********* je prijavo preveril in v zapisniku zapisal, da ni razloga za ukrepanje in da je s psom vse ok.

Danes sem sla pogledat pogoje, v katerih Kan zivi tudi jaz. Ob mojem prihodu pes ni imel ute, ni imel hrane, niti ni imel vode, ki jo glede na svojo diagnosticirano bolezen potrebuje ves cas. Lastnik se je odzval nadvse agresivno, me fizicno odstranil iz dvorisca, mahal s papirji, podpisanimi s strani uradnega veterinarja, rekoc, da bo psa ubil pred mojimi ocmi, ce se takoj ne poberem. Ko sem se zelela pogovoriti z njim o odkupu in povrnitvi vseh stroskov, je rekel, da bo sel pes od njih samo mrtev.
Dogovorila se bom z gospodom odvetnikom zavetisca Horjul Aleksandrom Ceferinom in bom vlozila tozbo proti prvi lastnici *****, ki je krsila vec clenov posvojitvene pogodbe. Obenem vas prosim, da ponovno preverite pogoje, v katerih zivi pes; in v skladu s svojimi pooblastili pripomorete k odvzemu. Pes ne zivi v skladu s pogodbo, povrh vsega pa je se bolan, njegov nov lastnik je pred pricami dvakrat izjavil, da ga bo ubil in zelim, da se vrne v zavetisce, po moznosti brez posredovanja policije in medijev, ker ga v taksnih pogojih nikakor ne nameravam pustiti.

Polona Samec, vodja zavetisca Horjul


V vednost: ******, OU Postojna



Logiran

steva cenejac
odvisnež
*****
Sporočil: 542


« Odgovor #1 : sreda, 05.12.2007 : 16:53:11 »

Malce neumestna, ampak imam občutek, da se je živina(zdravnik) usral (sori za besedo) pred Čeferinom. Tko pač je...

A teh 450 € lahko izterjaš od prve lastnice al kako?

Drugače pa Smetka - še enkrat ti je uspelo. Vem da vsega tega sploh ne bi bilo treba, ampak.... Kapo dol.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #2 : sreda, 05.12.2007 : 16:53:54 »

Logiran

helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #3 : sreda, 05.12.2007 : 16:54:13 »

Nisem čisto dobro razumela.(ali pa mi ne gre v glavo,ker je tako  Shocked
Kdo je zdaj komu nakazal 450 eur?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #4 : sreda, 05.12.2007 : 16:55:03 »

Jaz ostržki, zato da bo lahko odkupila mojega psa nazaj.
Logiran

steva cenejac
odvisnež
*****
Sporočil: 542


« Odgovor #5 : sreda, 05.12.2007 : 16:56:19 »

Za popizd...

Ampak - Kan je pa neverjetno lep.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #6 : sreda, 05.12.2007 : 16:56:54 »

A teh 450 € lahko izterjaš od prve lastnice al kako?

Ta trenutek sem samo presrečna, da dobim psa nazaj. Bom pa šla v tožbo, vsekakor.
Logiran

Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #7 : sreda, 05.12.2007 : 16:57:44 »

Zgrožena in pretresena sem.

Strinjam se s tožbo proti prvi lastnici, zanima pa me ali se da kako ukrepati tudi proti drugemu lastniku. Isto sekundo ko bo Kan odpeljan si bo bedak nabavil novega psa in ga maltretiral. Pa da mu ne bo hobi postalo zahtevati odkupnine za mučene pse. Mislim, da bi tudi tukaj imel Čeferin nekaj dela. Na podlagi česa se je inšpektor dogovoril za odkup?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #8 : sreda, 05.12.2007 : 17:01:43 »

Strinjam se s tožbo proti prvi lastnici, zanima pa me ali se da kako ukrepati tudi proti drugemu lastniku.

Nič skrbet. Naslednjega psa ne bo ali pa bo imel takšne pogoje, kot so zakonsko določeni.

Na podlagi česa se je inšpektor dogovoril za odkup?

Izključno na podlagi moje želje, da naredim karkoli, samo da dobim psa nazaj čimprej. Pogoji so namreč zreli za odvzem. Oz.: v roku treh dni bi moral zagotoviti minimalne pogoje za zdravega psa, do bolnega še prišli nismo... in če/ker jih ne bi, bi bil možen odvzem. Ampak... zakaj že, če je ob prvem ogledu ugotovil, da je vse ok?
Logiran

Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #9 : sreda, 05.12.2007 : 17:04:08 »

Kakšen išpektor pa je to, da ob takem stanju psa in lastnikom ne odredi takojšnjega odvzema?!  Angry Lips Sealed
Logiran
cac
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #10 : sreda, 05.12.2007 : 17:07:07 »

Pa to ni res Shocked Lips Sealed
Za kozlat je folk Angry
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #11 : sreda, 05.12.2007 : 17:09:10 »

A zdaj pa rabimo še inšpektorje za nadzorovanje dela inšpektorjev Sad Angry Undecided
Da bo čimprej v tvojem objemu in tako v dobrih rokah Smiley

Držim pesti, da bojo odvetniki dosegli svoje, pri obeh osebkih!
Logiran

Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #12 : sreda, 05.12.2007 : 17:13:47 »

Pa tale 'gospa' lastnica... A je res mislila, da so taki pogoji za kužata boljši, kot bi bili pri Smetki?! Halo?!

Vseeno me pri takih zgodbah najbolj razjezi to, da tudi tisti, bi bi lahko in MORALI ukrepati, ne naredijo nič. Ni čudno, da imajo ljudje potem tak odnos. Če ljudem že tako ni jasno, kaj je prav in kaj ne, naj jim pa nekdo vbije v glavo! Bi se vse skupaj veliko hitreje premaknilo na boljše!  Angry

'Gospo' je treba tožit, ji naložit VSE stroške (odkup psa, vožnje sem in tja, telefonarjenje, posledično oskrbo kužata), proti 'gospodu' novemu lastniku pa tudi naperit vse moči, ki se jih v naši deželici uradno sploh da.
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #13 : sreda, 05.12.2007 : 17:14:28 »

Ja, saj ravno to mi ni jasno. Pogoji v katerih je bival Kan so bili vsekakor v nasprotju z zakonom že za zdravega psa kaj šele za bolanega. S tem da je inšpektor ugotovil, da je "vse uredu" je ravnal v nasprotju z zakonom. Ne more biti vse uredu, če je jasno, da je kršen zakon. Jaz bi se malo posvetovala s Čeferinom glede tega in poskušala inšpektorju kakšno revizijo poslati ali pa vse skupaj spraviti v medije. Ker če delajo na tak način potem je čisto vseeno če sploh ne delajo.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #14 : sreda, 05.12.2007 : 17:17:41 »

Točno tako!
Že tako jih je premalo, potem so pa še tisti, ki jih imamo, ''šlampasti''.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 24   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Moj dudar Kan
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines