mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 00:39:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Moj dudar Kan
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 24   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moj dudar Kan  (Prebrano 69208 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #90 : petek, 07.12.2007 : 13:23:05 »

Jaz imam pa Kana doma. A ste mi kaj fouš? Je ena taka dudarska žival, to je posebna kategorija, res. Se meče na glavo v blato, ker imamo vse razmočeno, pa s celo ritjo maha, pa papa in pije, pa carta se.

In stal je 450 € zato, ker je beton in ketna dovolj. Joooj, menda se bom res razpočila.
Logiran

žana
rad pišem
****
Sporočil: 311


« Odgovor #91 : petek, 07.12.2007 : 13:51:52 »

: )
Logiran
mvrc_i
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #92 : petek, 07.12.2007 : 15:21:50 »

Smetka, glede objave zgodbe v medijih še nisem slišala tvojega blagoslova. (ali pa sem ga spregledala )
Ne vem, če sem prav razumela tvoje sporočilo na začetku te niti, da medijske izpostavljenosti nočeš?
Ali samo, da nimaš energije za to, te pa ne bi motilo, če bi se drugi s tem ukvarjali?
Lahko prosim razjasniš.

Kaj pa odvetnik misli o medijski izpostavljenosti? Bi pomagala ali škodila?
Logiran
mara
odvisnež
*****
Sporočil: 587


« Odgovor #93 : petek, 07.12.2007 : 15:34:41 »

Ooooo, ...ne morem verjet..., pa kje živim?Huh Bravo, Smetka in ostali, ki ste izpeljali to akcijo, res!! A bo kdaj kaj boljše?...
Logiran
dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #94 : petek, 07.12.2007 : 17:53:13 »

Mogoče ne bi bilo treba medijsko samo na ta primer se opret, ampak še na ostale. Tolk da se prikaže "strokovno" delo pristojnih.
No, saj boste videli...
Enga  Kiss cukrčku Kanu.
Logiran
žana
rad pišem
****
Sporočil: 311


« Odgovor #95 : sobota, 08.12.2007 : 09:35:46 »

Oddaja Trenja bi bila, kot nalašč za "razpucat" ta in podoben primer.
Logiran
Nataša47
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 51


« Odgovor #96 : sobota, 08.12.2007 : 09:45:24 »

Se strinjam, da nasa zakonodaja sepa. Medtem, ko te policaj mirno oglobi, ker nimas psa na povodcu za celih Eur 200, ni pripravljen nicesar narediti ob prijavi mucenja. So preleni, ali kaj. Da ne govorim o kraji psov, ki jih zanima samo kot materjalna skoda. Kljub temu sem za to, da se poiskusi uporabiti vsa pravna sredstva, da se na tem podrocju stvari uredijo. Kjer je potrebno, pa pritisniti na spremembo zakonodaje. Tukaj predvsem potrebujemo pomoc pravnikov - prostovoljcev. Nekoga, ki bo toliko zagret, da bo stvar teral naprej, do ministra, do skupscine.

Vesela sem, da je Kan spet na varnem in groza me je ob misli, da je moj Roki koncal na enak nacin, pes, ki od svojega petega meseca, ko sem ga nasla cisto sestradanega na Sibeniski trznici,  ni poznal drugega kot kavc in toplo brisacko, ko se je vrnil moker s sprehoda. Vem, da to ni pravi forum, ampak Rokija se vedno ni nazaj.

Ob taksnih vesteh mi pade mrak na oci in ... se dobro, da ne vem kje so ti ljudje. Smetka, dobra si, da se lahko in da se znas zadrzati.

Moram pa nekaj pripmniti. Sama sem prijavila lastnika, s katerim smo bili do takrat v dobrih odnosih, ker je pretepal psa (cisto iz togote) na policijo, ki je sicer prisla. Ker sem dogodek samo slisala, ne pa dejansko videla, saj se je dogajal v zagrajenem pesjaku, so rekli, da ne morejo ukrepat in da ima clovek menda pravico vzgajati svojega psa kot hoce. To sta bila policaja z Vica. Sta pa obljubila, da bo narejen zapisnik in da bo ta vplival na kakrsnekoli druge prijave o nasilnistvu, bodisi nad ljudmi ali nad zivalmi.

Moram reci, da se je tip od takrat popravil in se ne znasa vec nad psom. Ce je pomagalo to, da je uvidel, da ljudje ne stojijo in nemo opazujejo, pac pa ukrepajo, potem toliko bolje.

Se strinjam Zana, Trenja so dobra ideja. Vsekakor cim vec publicitete.
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #97 : sobota, 08.12.2007 : 09:56:06 »

Jaz imam pa Kana doma. A ste mi kaj fouš? Je ena taka dudarska žival, to je posebna kategorija, res. Se meče na glavo v blato, ker imamo vse razmočeno, pa s celo ritjo maha, pa papa in pije, pa carta se.

In stal je 450 € zato, ker je beton in ketna dovolj. Joooj, menda se bom res razpočila.

A če smo ti kaj fouš, hja, malček pa.... Duš, sem se ga trudila v objektiv ujeti, pa je še težje ko kakega žrebeta ki po mami skače.....

A bo kdaj bolje? Ma da bo, ker tako več ne gre naprej in prišel je čas, ko bodo odgovorni mogli odgovarjat za svoje (ne)ravnanje.
Vendar pa moramo doseči kritično maso ljudi, ki se bo uprla. In ko jo bomo in bomo glasno in jasno ropotali, lahko pričakujemo (tako da pripravite se zdaj, da ne bo kakih šokov), da bomo kasirali od marsikaterega nerganje, češ, s kako pravico pa pomagamo živalim, ko je pa tolikointoliko ljudi v stiski. Skoraj praviloma od takih, ki nikoli ničesar ne naredijo niti za sočloveka.

Inšpektorji bojo cenkal al kva zdej??? Uradna oseba?      
Trikrat hura, bravo in kar takoj naprej.   
Pacienti!
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #98 : sobota, 08.12.2007 : 22:34:11 »

Kaj pa odvetnik misli o medijski izpostavljenosti? Bi pomagala ali škodila?

O tem se nisem pogovarjala. Tokrat sem se namesto na medije obrnila na odvetnika, ker se mi zdi, da le ena objava dvigne nekaj prahu, uredi se (kakorkoli že) v zvezi s konkretnim primerom, potem je pa spet vse po starem. Bi rada sodelovala tudi z mediji, ampak tako.... zares. Če se je kdo pripravljen lotiti tega tako, da se bo kaj zares premaknilo...
Logiran

Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #99 : nedelja, 09.12.2007 : 13:09:03 »

V dokaz, da je Kan res v zavetišču, dve fotki Smiley Sicer je bilo narejenih več fotk, ampak je fant tako entuziastično mahal z glavo naokoli, da sta uporabni le ti dve hehe

Lačen!!!!


In pogled, namenjen "mami" Smetki Smiley


Lp, Maja
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #100 : ponedeljek, 10.12.2007 : 13:29:06 »

Današnja preiskava je pokazala, da ima težave s koncentriranjem urina. Kar smo itak vedeli... zdaj se ve še to, da so v urinu beljakovine, kar ni fajn. Razlog bomo odkrivali naprej ta teden.
Logiran

skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #101 : ponedeljek, 10.12.2007 : 13:31:38 »

za nas laike, kaj pomenijo beljakovine v urinu sram ?

Res držim pesti, da gre samo za popravljivo "malenkost"!
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #102 : ponedeljek, 10.12.2007 : 13:37:53 »

Tole so diagnosticirali na kliniki dr. Zlate Čop.

http://www.diabetesinsipidus.org/whatisdi.htm

Tule pri nas gremo od začetka, pa bo ta teden jasno, kaj je.
Logiran

skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #103 : ponedeljek, 10.12.2007 : 13:39:32 »

Allright! Hvala.
Kot sem že rekla, držim pesti Wink
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #104 : ponedeljek, 10.12.2007 : 13:42:35 »

Pa še nekaj v slovenščini:

MOTNJE V DELOVANJU ZADNJEGA REŽNJA HIPOFIZE

Zadnji reženj hipofize izloča antidiuretični hormon (ADH) ali vazopresin. Ob njegovem pomanjkanju nastopita huda žeja (polidipsija) in obilno uriniranje (poliurija). Tako stanje se imenuje diabetes insipidus. Podobno stanje je nefrogeni diabetes insipidus, ko je izločanje antidiuretičnega hormona sicer ustrezno, vendar ne vpliva na delovanje ledvic. Vzroki za motnjo so lahko številni in zelo raznoliki. Diabetes insipidus lahko nastopi postopoma ali nenadno v katerikoli starosti. Bolnik lahko popije in izloči tudi do 15 litrov tekočine dnevno.
Zdravnik posumi na diabetes insipidus pri bolniku, ki obilno urinira. Najprej je potrebno preveriti količino sladkorja v krvi, saj je sladkorna bolezen veliko pogostejša od diabetesa insipidusa. Preiskava krvi pokaže motnje elektrolitskega ravnotežja. Diagnozo se postavi s koncentracijskim testom.
Diabetes insipidus se zdravi z nosnimi pršili z antidiuretičnim hormonom. Če je bolezen blaga, se lahko zdravi tudi z nekaterimi drugimi zdravili, ki spodbujajo izločanje antidiuretičnega hormona iz hipofize.

www.plivazdravje.si
Logiran

Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 24   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Moj dudar Kan
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines