mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 15:48:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Moj dudar Kan
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 24   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moj dudar Kan  (Prebrano 69047 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
1.lastnica Kana
novinec
*
Sporočil: 32


WWW
« Odgovor #135 : sobota, 15.12.2007 : 15:03:13 »

Spoštovani bralci!
Tudi sama prebiram vsa obtoževanja z vaše strani,ki pa v bistvu niso resnična.Vsaka zgodba ima dve strani,vi pa me obtožujete še predn ste slišali mojo plat medalj.Zato sem se odločila,da objasnim svojo zgodbo.Pa ne zato,da bi spremenili mišljenje o meni,vendar,da izveste celoto.Pa začnimo.Sem mati dveh deklic,starih 8 in 5 let(mlajša se bori z zdravstvenimi težavami že tretje leto),samohranilka in brezposelna(ker hčerko oskrbujem sama).Ločitev je bila velik udarec za moji dve deklici.In,ko se je zadeva po ločitvi pomirila in smo spet normalno zaživele,smo se odločile za nakup psička oz.psičke.S pridobitvijo živali iz zavetišča sem imela namen najprej pomagati živalci,ki so jo kruti lastniki zavrgli,še preden je dobro ugledala luč sveta.KRUTO!(vse spoštovanj Smetki in vsem,ki pomagajo takim revčkom najti nov dom!!!)Poleg tega pa sem želela deklici naučiti odgovornosti,ki jo prevzameš ob posvojitvi ljubljenčka.Vse je šlo po planu.Izrazla sem samo majhno željo.Želela sem ZDRAVEGA psička oz.psičko MANJŠE rasti.ZAKAJ??? 1.Ker si v majhnem stanovanju večjega psa ne morem privoščiti.Moje mišljenje je,da velik pes potrebuje veliko prostora za nemoteno gibanje-torej najbolje VRT!!! 2.Dwklici sta še dokaj majhni in ga niti na sprehod nebi mogli peljati(npr.Kan je skočil na hčerko-v igri seveda-in jo v sedundi podrl na tla.Na srečo jo je odnesla samo z grdo buško). 3.Če pa bi mi finančno stanje dopuščalo in bi bili deklici že večji ter zdravi,bi si mirda omislila tudi psa s posebnimi potrebami.Vendar bi se mogla za tak korak odločiti SAMA!Ker za to trenutno nisem sposobna,sem želele ZDRAVEGA,MAJHNEGA PSIČKA.Gospe Smetki sem to željo jasno izrazila.Vedno sem bila poštena,zato sem poštenje pričakovala tudi z druge strani.Smetka pa mi je zagotovila,da bo Kan manjše rasti,tudi o bolezni ni bilo govora.Zagotovila je tudi,da je bil zdravniško pregledan??Za Kana sem torej odštela 40e.Torej,naš ljubljenček je prispel domov.Vsi smo ga lepo sprejeli,skrbeli zanj in ga hitro zljubili.Tudi Smetka mi je je po vsem tem večkrat po tel.rekla,da z mano,kot lastnico nima nobenih problemov oz.nobenih pripomb.(Torej če so vaša obtoževanja resnična,se moramo vprašati ali je tudi ona naredila napako,ko mi ga je sploh predala?!)Že prvi dan sem opazila,da Kan neprestano lula(lulal je namreč na 15-20min.)Pomislila sem,da se mora revček prilvaditi na novo okolje in se bo zadeva pomirila.Ker pa se stenje ni izboljšalo oz.celo poslabšalo,sem po dobrem tednu stopila v stik z veterinarjem.Prvi odgovor je bil,da kuža morda preveč pije.Kljub temu,da je bil kuža zunaj vsaki 2 uri,je neprestano opravljal potrebo tudi v stanovanju.Razumljivo za majhnega kužka,samo ne tolikokrat.Odločila sem se za obisk živinozdravnika.Nato se je začelo zdravljenje in odkrivanje problema.S Kanom sva jedla vsa mogoča zdravila,se vračala k veterinarju a stanj se ni izboljšalo.Ni koncentriral urina.Če me spomin ne vara so izločili diabetes in okvaro ledvic.Nato so mi omenili neko zdravilo(kapljice,ki naj bi bila precej drage),ki naj bi ga prejemal celo življenje.Poleg tega pa je naš Kan nenormalno hitro rastel.Tudi lužice v stnovanju so postale luže.Finančno si tega nisem mogla privoščiti,da ne govorim o cenah tapisonov,ki sem jih nogla zamenjati po celem stanovanju-hčerki v takem res nista nogli biti.Veterinar pa je omenil možnost,da pes lahko živi popolnoma normalno,če ima zadostno količino tekočine in je na prostem,kjer luže ne modo nikogar ovirale.Doumela sem,da Kana ne bom mogla obdržati in to se bilo zelo boleče spoznanje.Vendar sem še poskušala,na drug način. Kana sem dala mamici,ki ima vrt.JEEE!USPELO NAM GA JE OBDRŽATI!NORO smo se navezali nanj!Pa smo naleteli na drugo oz.tretjo težavo.Mamica ima pri hiši že enega psa.Zaradi Kanove igrivosti,poleg tega pa še velikosti in teže,je njen kuža-koker spaniel popolnoma spremenil odnos.Začel je renčati,kazati zobe vsakič,ko se mu je Kan pribljižal.Nekaj mesecev smo poskušali,da bi se spoprijateljila,vendar zaman.Mami mi je z žalostjo v očeh rekla,da tako ne gre naprej.Zajokala sem kot majhen otrok:Nikoli ne boste razumeli koliko sem pretrpela ob spoznanju,da ne more ostati ob meni in kasneje še bolj,ko sem spoznala v kakšne roke sem ga predala!Zanj sem resnično hotela najboljše!Poklicala sem Smetko in rekla mi je naj ga vrnem.Vprašala sem,kaj bo z njim.Odvrnila je,da se bolni psi težko oddajo,da ima takih že okoli 10 in,da je bolje če ga uspavamo.Dejala je tudi to,da se sama hitro naveže na vse pse in,da če bo Kan še nekaj časa tam,ga ne bo mogla dati usmrtiti,da pa si ne more privoščiti še enega psa,ki bo zavedno ostal v zavetišču.Zame je bilo to kot strela z jasnega.Hujše stvari si nisem mogla zamisliti niti v sanjah.(Na žalost pa je pogovor slišala tudi starejša hčerka.Začela je nutolažljivo jokati.Zbujala se je sredi noči in jokala-MAMI,NE PUSTI,DA GA UBIJEJO!Mlajša pa je začela močit posteljo.)Smetka mi je rekla celo to,da ga lahko dam uspavati sama ali pa za to poskrbijo v Horjulu.Zato sem jo prosila,če lahko poskusim z oddajo psa.Torej na tak način kot je predlagal veterinar,da bo Kan nekje na vrtu z zadostno količino vode,hrane,predvsem pa ljubezni.Privolila je,zato sem se takoj obrnila na Društvo za zaščito živali,kjer so mi pomagali in napisali oglas.NIKAKOR PA GA NISEM DALA PRVEMU,KI JE PRIŠEL MIMO!Pred njim so bili še trije,ki pa ga zaradi bolezni niso hoteli.(neka ženska pa ga je hotela za v stanovanje...Neizvedljivo!)Tako se je javil TA lastnik,kateremu sem psa ODDALA in ne PRODALA kot so me obtožili.VRJEMITE,DA MI JE TAKO ŽAL,DA SE Z BESEDAM NITI OPISATI NE DA!!!Gospod se mi je prikazal v popolnoma drugačni luči.Ogromno sem ga izprašala.Rekel je,da imajo vrt,da je za Kana že pripravljena koča,da imajo še enega psa,ki pa je postal zaradi starosti napadalen in ga nameravaja uspavati.Tudi to,da žena dela v trgovini in bo imel Kan za jesti dovolj-tudi tiste kose salame,ki jih v trgovini ne prodajo(imam tudi pričo,da govorim resnico!!!).Omenij je tudi otroke(predvidevala sem,da vnuke)in,da se boji,da bi Kan koga vgriznil-ampak lajati pa mora.Zagotovila sem,da je naš ljubljenček živel v ljubeči družini in med otroci in,da nikdar ni bil napadalen.Začudila sem se samo takrat,ko je izkazal željo,da je bolje,če sam odpelje psa domov  in naj z mojim prijateljem ne hodiva z njim.Ko sem ga prosila,mi je zagotovil,da bomo Kana tudi z otroci lahko obiskali.Samo naj mu damo toliko časa,da se kuža privadi novega okolja in lastnika.Bil pa je prvi,ki ni reagiral na Kanovo bolezen!Moja slika je bila taka-dober človek,ki želi pomagati živalim in dedek,ki bi rad prazveselil vnuke.Zato sem psa oddala in s tem naredila ogromno napako!Naredila pa sem še eno napako,KI SE JO ZAVEDAM. Ko sem dobila Kana iz Horjula sem pogodbo oz.člen,kjer je bilo napisano o oddaji spregledala.ZAKAJ???Ker nisem imela najmanjšega pomisleka,da psa nebi oobdržala!Še to,tega človeka sem klicala čez 3dni in ravnotako čez teden in vprašala po Kanu.Pa mi je zagotovil,da je z njim vse OK.O oddaji sem obvestila tudi DZZŽ in veterinarja,da so spremenili osebo,na katero je pes čipiran.Kana smo želeli obiskati,vendar nam zaradi zdravstvenega staja hčerkice ni uspelo.Žal ima že tretje leto težke zdravstvene težave.Zato sem tudi brezposelna in finančno ogrožena,ker jo sama oskrbujem.Nato me pokliče Smetka in mi pove,kako je s Kanom in istočasno dobim tako obvestilo tudi z DZZŽ.Pretresena sem bila.Ponudila sem pomoč.Smetka me je prosila,če pokličen tega človeka in ga prosim naj psa vrne.Seveda sem naletela na gluha ušesa.Na njeno prošnjo naj grem sama ponoči po psa,pa se nisem hotela odzvati.Če je človek res tako agresiven,bi me nemara še ustrelil,ko bi me sredi noči zagledal na njegovem ozemlju.Tudi inšpekcija je bila očitno zelo površna!Po vsem tem pa dobim sporočilo iz odvetniške pisarne,da zahtevajo povračilo stroškov pri odkupu psa plus za stroške njihove pisarne.Ker sem,kot sem že omenila ,brezposelna in samohranilka tega računa ne morem izplačati(če bi odtrgala od ust samo sebi,nebi bilo problema.AMPAK KAJ PA DEKLICI???NJIMA PA RES NE ŽELIM POMANJKANJA!Zato sem Smetko prosila,če se lahko oddolžim na drugačen način(s fizičnim delom),pa me je zavrnila.Če potegnemo črto.V tej situaciji sem pristala samo zaradi svoje naivnosti.Zavedam se kje sem naredila napako,vidim pa,da sodite samo meni.Ne tistim,ki so Kana in njegova 2 bratca zavrgli,ne inšpektorju,ki psa ni pri priči odvzel,ampak samo meni,ki sem s Kanom vedno lepo ravnala in se po svojih najboljših močeh trudila,da bi našel topel dom.To je bil namreč moj namen!OČITNO PA BOM ZA NAPAKE VSEH OSTALIH PLAČALA SAMA!Prišla pa sem do spoznanja,da je najbolje,če otroke učim (drugače kot je v skladu z mojimi merili),da naj bodo čimbolj nezaupljivi in nepošteni in,da človek,ki je pošten vedno"potegne takratko".Če si pa grobjan in agresiven,si pa še plačan za to,kajne?!
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #136 : sobota, 15.12.2007 : 15:24:51 »

Hmmm..ce nimate denarja  zakaj za vraga ste potem vzeli psa?? Kaj vam ni bilo jasno da je to ne velik strosek? In nihce vam ne more zagotoviti zdravega psa..tudi ce bi vzela enega, ki bi imel super rodovnik in bi vas stal tisoce evrov..
Ce ste kaj spremljala Smetkino delo, bi lahko ugotovili, da nikoli ne da uspavat psa samo zato, ker ima gneco v zavetiscu, ali pa ker bi se prevec navezala nanjga..
In da, naredili ste napako in psa dala v nemogoce razmere.. Krivi so tudi inspektor in 2. lastnik, vendar ste prvotno in v najvecji meri kriva vi. Ce bi Smetki vrnili psa kot pise v pogodbi bi dobil dober dom, tako pa je zaradi vas prezivel par groznih let. Angry

Lepo da ste nam povedali se svojo plat zgodbe, vendar ponavadi stejejo dejanja veliko vec kot besede..In poglejte kam je vase dejanje pripeljalo ubogega psa..
Logiran
1.lastnica Kana
novinec
*
Sporočil: 32


WWW
« Odgovor #137 : sobota, 15.12.2007 : 15:34:51 »

Par let?? Par mesecev pa res!! Žal v preteklosti nisem spremljala Smetkinega dela:sem pa napisala,da jo spoštujem za vsa ta dobra dela.Bojim se,da če bi Kana vrnila v zavetišče,bi bil pa že par mesecev uspavan!Brez zamere,hotela sem samo pomagati!Me je izučilo.Želela sem pomagati,ponudila sem pomoč...Zavedam se napake in menim,da bi se to lahko zgodilo vsakemu.TA KI DELA;GREŠI!Nočem,da mislite,da sem Kanu želela slabo!Nikakor!Res ga imam Rada in srce se mi para za to ,kar se mu je zgodilo.Zato pa sem Smetki hotela pomagati pri odvzemu psa.Naredila sem napako,ki jo želim popravit-samo finančno res ne gre!
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #138 : sobota, 15.12.2007 : 15:53:28 »

Samo nekaj me zanima - zakaj pa niste Smetke obvestili, da ste našli novega lastnika, pa bi šli skupaj pogledat, kako se mu bo tam godilo? Ona bi sigurno ocenila, da stanje ni primerno in nič od tega se ne bi zgodilo. Verjamem, da je človek lahko naiven, ampak če imate Kana res tako radi, bi šli preverit kako mu je že v prvih dneh po oddaji.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #139 : sobota, 15.12.2007 : 15:57:00 »

''jajc'' za psa odpeljat pa ni bilo......
vem da je to proti vsem našim butastim uradnim pravilom, pa vendar......
Psa bi se dalo dobiti tudi na kakšen drugačen način, vendar bi bilo potrebno malce več angažiranosti in ''prefinjenosti'', predvsem s strani prejšnje lastnice... pa ne bi o tem kako in kaj.... vsaj ne javno Roll Eyes
poraja se mi vprašanje...

zakaj torej niste v resnici pomagali pri odvzemu? (pustimo denar)

lp
teja
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #140 : sobota, 15.12.2007 : 15:59:39 »

OK... Diham... (no, trudim se...) Prebrala sem si par prvih vrstic pa si bom za ostalo drugič vzela čas.
Sam preden karkoli naprej napišem en komentar: Podpisano pogodbo je potrebno upoštevat, kjerkoli in kadarkoli, za to ni izgovorov. Pa še nekaj - tudi jaz sem bila otrok s posebnimi potrebami, pa se moja mama ni NIKOLI na to izgovarjala, ker mi ni hotela jemati dostojanstva.

Ne prenašam laži. Resnično. Prav tema se mi na očeh naredi. Tu namreč trdite, da je bilo rečeno, da bo Kan manjše rasti.
Citat
Samčki, stari dva do tri dni, bodo srednje velikosti. Nekdo jih je odvrgel v gozdu na območju občine Pivka. Slika sledi.
, link: http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,11022.0.html Torej, SREDNJE rasti. Če ne veste, kakšna je definicija srednje rasti, ste se imeli vso možnost pozanimat. Nemški ovčar je pes srednje rasti. Ne velike. Kana sem imela priložnost (bom rekla, čast) spoznat, afno pasjo, pa še labradorja ne doseže po velikosti. Tele??! Jah, edin, če so vmes sproducirali kakšno dwarf verzijo govedi, pa še nič nisem slišala o tem.
Logiran
1.lastnica Kana
novinec
*
Sporočil: 32


WWW
« Odgovor #141 : sobota, 15.12.2007 : 16:03:56 »

Poglejte! Hčerkino zdravje je slabo.Če bi bilo drugače,bi to naredila tudi sama.Ne drži pa Smetkina trditev,da tudi DZZŽ ni vedelo,da je pes oddan in kam.Govorila sem z neko gospo iz društva(ne želim poimensko),ji povedala in rekla,da bom šla tja pogledat takoj ko bo hčerka boljša.Že 3 leta se sprehajava okoli zdravnikov-občasno tudi po Ljubljani.Nimam pa niti varstva...če bi ga pa imela,vrjemite,da bolnega otroka nebi dala nikamor!Sem pa že napisala,da sem spregledala ta člen,v katerm je napisano,da mora Smetka potrditi kam kuža gre.Moja napaka in še enkret ŽAL MI JE!Verjetno pa veste,da če se bi mi ta človek vsaj malo zdel sumljiv,potem Kana nebi nikoli oddala njemu!!!
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #142 : sobota, 15.12.2007 : 16:07:27 »

Tocno to Zala...malo cudno se mi zdi, da bi Smetka dala dovoljenje za oddajo psa drugemu lastniku, brez da bi se ona pozanimala o njem in preverila pogoje v kaksne gre..

Zaradi vase neumnosti je morala Smetka placat 450€ (malo vec sem jaz dala za svojo rodovnisko psicko!!!) da je dobila svojega psa nazaj. Se vam zdi to fer in v redu? Seveda da to financno breme pade na vas, saj je bila ta cena posledica vasega dejanja..

Pravite da se bojite da bi bil Kan ze uspavan..kaj pa ce ne bi bil? Kaj pa ce bi lahko te mesece (se opravicujem ker sem prej napisala leta-sem mal prevec besna na vas in sem cist not padla) prezivel nekje, kjer bi se mu godilo veliko lepse kot se mu je?

Se pravi da vi si niste upala it odvzet psa lastniku, kateremu ste ga vi podarila, ampak ste to umazano in po vasem mnenju nevarno opravilo mrtvo hladno prepustila Smetki??

Pa kaj za vraga vam ni jasno?? Ona naj odpravlja posledice vasih neumnih dejanj, vi si boste pa pri vsem tem oprali roke??


Logiran
1.lastnica Kana
novinec
*
Sporočil: 32


WWW
« Odgovor #143 : sobota, 15.12.2007 : 16:16:21 »

to je bilo napisano na strani zavetišča Horjul.ŽAL PA SAMA INTERNETA NIMAM IN TEGA NISEM VIDELA!!! Ko pa sem bila osebno v zavetišču sem prosila za psa manjše rasti.Zato mi je Smetka pripeljala Kana in Kasperja.A JE KASPER TUDI SREDNJE RASTI???In ob vašem komentarju UNCAS,se človek vpraša a imate morda otroke? Najbrž ne!!!In če ste bili res otrok s posebnimi potrebami(upam,da ste imeli vsaj očeta zraven-kar ga moj otrok nima),potem veste kako ob bolezni potrebuje mamico ob sebi!Ste morda pozabili???
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #144 : sobota, 15.12.2007 : 16:21:01 »

Ce ste vedeli koliko casa boste potrebovali za vasega otroka zakaj ste sli sploh vzemat psa??
Logiran
1.lastnica Kana
novinec
*
Sporočil: 32


WWW
« Odgovor #145 : sobota, 15.12.2007 : 16:23:17 »

Očitno so na tem forumu ljudje,ki ne berejo najbolje!!! Oprala roke???Prevzemam krivdo-JASNO,saj sem to že napisala!Ne morete pa me obtoževati,da sem to naredila namerno!!!V zadnjem tel.pogovoru s Smetko-preden je odkupla psa-sem ji rekla,da bom premislila o možnostih in se malce pozanimala,po kakšni poti-morda pravni-bi bil odvzem mogočDobila sem celo dobro zamisel-o kateri zdaj nebi razpravljala,ker je žal že prepozno,kajti že prej sem dobila poto od odvetnika.
Logiran
1.lastnica Kana
novinec
*
Sporočil: 32


WWW
« Odgovor #146 : sobota, 15.12.2007 : 16:26:14 »

Ste že slišali,da naj bi bolne otroke "zdravili" z živalmi.Ne dobesedno zdravili,ampak imajo jih za pomoč pri okrevanju.Če se ne motim so pred nekaj časa omogočili celo vztop živalim v bolnišnico-onkološki oddelek.
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #147 : sobota, 15.12.2007 : 16:31:05 »

Se pravi da bi vi (medtem ko bi razmisljali in se pozanimali o moznostih, in bi preteklo se nekaj casa preden bi se kaj zgodilo) pustili ubogega psa se naprej v takih razmereah? Kaj ne dojamete da je bilo treba ukrepati urgentno?

In da, vem da otroke zdravijo z zivalmi, ampak se vedno mi ni jasno zakaj ste vzeli psa, ce zanjga niste imeli niti casa niti denarja?? Mogoce ker ste bili sebicni pa ste mislili samo na svoje dobro oz dobro vasih otrok? Ali ste pretehtali moznosti kaj bi naredili v primeru da bi morali psa se vzgajati in ce bi slucajno zbolel?

Niste ane? Ker ce bi, potem bi ugotovili da nimate osnovnih pogojev da bi imeli psa (od tega da imate psa radi pes ne more ziveti-pes potrebuje poleg vase ljubezni se vas cas, denar itd)..
Logiran
gajaaro
novinec
*
Sporočil: 29


« Odgovor #148 : sobota, 15.12.2007 : 17:13:29 »

Se pravi da bi vi (medtem ko bi razmisljali in se pozanimali o moznostih, in bi preteklo se nekaj casa preden bi se kaj zgodilo) pustili ubogega psa se naprej v takih razmereah? Kaj ne dojamete da je bilo treba ukrepati urgentno?

In da, vem da otroke zdravijo z zivalmi, ampak se vedno mi ni jasno zakaj ste vzeli psa, ce zanjga niste imeli niti casa niti denarja?? Mogoce ker ste bili sebicni pa ste mislili samo na svoje dobro oz dobro vasih otrok? Ali ste pretehtali moznosti kaj bi naredili v primeru da bi morali psa se vzgajati in ce bi slucajno zbolel?

Niste ane? Ker ce bi, potem bi ugotovili da nimate osnovnih pogojev da bi imeli psa (od tega da imate psa radi pes ne more ziveti-pes potrebuje poleg vase ljubezni se vas cas, denar itd)..

hm....sem se obotavljala a se čm vmešavat al nej bo raj tih...tema je več kot očitno razgreta in več kot očitno gre za psa, ki smetki in ostalim forumašem veliko pomeni. Kljub temu, alxy, mislim da ni potrebno, da se napada bivšo lastnico s tonom, ki ga uporabljaš.

zdej glede odvezma psa....pa to kdo ma ''jajca'' - ne vem, kraja psa (pa če tudi z dobrimi nameni in ljudjem, ki so več kot očitno slabi lastniki) je kazniva. gospa je naredila veliko napako, ko je oddala psa....očitno je, da za to ni bila usposobljena in je zato neprimerna presojat, da je naivna itd.....samo od te točke naprej so pa napako naredile uradne oblasti oz. inšpekcija. In prelagat krivdo, da je ona kriva ker si ni upala okrast psa se mi zdi nepromerna. Jst osebno si tega ne bi upala nikoli.


se pa strinjam z vsemi vami, da psa met je velika odgovornost, ki nikakor ni poceni. zagotovit, da bo pes zdrav je nemogoče. tega si niti ne predstavljam, kako lahko nekdo pričakuje v smislu...dajte mi zdravega psa...tut ko se ti rodi otrok, ni zagotovil da bo zdrav. če kdo potem bi lahko rekli, da gospa to še najbolj ve.
Logiran
gajaaro
novinec
*
Sporočil: 29


« Odgovor #149 : sobota, 15.12.2007 : 17:17:06 »

pa še to.... ko se nekdo odloči za psa....skor dvomim, da to naredi samo za to, ker je psov preveč in rabijo nov dom. psa si nabaviš oz ga posvojiš, takrat ko si ga sam želiš iz razlogov, ki so nenazadnje egoistični.
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 24   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Moj dudar Kan
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines