mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 10:01:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Moj dudar Kan
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 24   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moj dudar Kan  (Prebrano 68988 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #165 : sobota, 15.12.2007 : 22:58:59 »

Sem pobrisala celoten post, ker nimam kaj dodat...draga gospa lastnica, se bo pač treba naučit (vsaj) brat!
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #166 : sobota, 15.12.2007 : 23:08:18 »

Gargamel, mene se pa je dotaknilo in to precej, ko sva se s Kanovo prvo lastnico pogovarjali o Božičku in Dedku Mrazu in prihajajočih praznikih in je punčka zadaj rekla... pa Miklavž je bil tudi. Ni mi vseeno za otroke, imam sama dva in tudi sama vem, kako je, če je otrok bolan. Vem tudi, kaj pomeni finančna stiska.
Tudi mi je žal, ampak to ni rdeča nit te teme. Žal, ampak res ni.
Logiran

Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #167 : sobota, 15.12.2007 : 23:12:01 »

Gargamel, mene se pa je dotaknilo in to precej, ko sva se s Kanovo prvo lastnico pogovarjali o Božičku in Dedku Mrazu in prihajajočih praznikih in je punčka zadaj rekla... pa Miklavž je bil tudi. Ni mi vseeno za otroke, imam sama dva in tudi sama vem, kako je, če je otrok bolan. Vem tudi, kaj pomeni finančna stiska.
Tudi mi je žal, ampak to ni rdeča nit te teme. Žal, ampak res ni.

...toliko o tem, da ti "ni mar za človeka". In še kako je res, da ni rdeča nit te teme oz. sploh ne bi smela biti.
Drži se.

Lp, Maja
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #168 : sobota, 15.12.2007 : 23:15:27 »

Gargamel, mene se pa je dotaknilo in to precej, ko sva se s Kanovo prvo lastnico pogovarjali o Božičku in Dedku Mrazu in prihajajočih praznikih in je punčka zadaj rekla... pa Miklavž je bil tudi. Ni mi vseeno za otroke, imam sama dva in tudi sama vem, kako je, če je otrok bolan. Vem tudi, kaj pomeni finančna stiska.
Tudi mi je žal, ampak to ni rdeča nit te teme. Žal, ampak res ni.
Pa kaj ima to veze z odgovornostjo do živali. Moja mama je tudi samohranilka, imam še dve sestri, mama je imelo obupno slabo plačano službo-ko pa je naš ubogi kuža hudo zbolel,si je denar sposodila,da mu je lahko pomagala dokler ni bilo prehudo zanj. In nismo ga dali proč ker je zbolel in ker je bil velik in ker nismo imeli denarja. Pa ga ni mama kupila-smo ga me prinesle k hiši brez njene vednosti.
Lp
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #169 : sobota, 15.12.2007 : 23:16:17 »

king-roy: eni bodo pac nasli 1001 izgovor zakaj so napravili napako Roll Eyes
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #170 : sobota, 15.12.2007 : 23:35:48 »

Igrati na karto sočutja vseh vpletenih ali tistih, ki spremljamo to, je zelo zelo podlo. In zgovarjati se na svoje otroke, ki niso nič krivi in ki so bili priče vašem ravnanju s psom in ki so se naučili, da se je potrebno bolane živali po hitrem postopku znebiti, je tudi zelo zelo podlo.

In po pravici povedano, ste v vaši zgodbi navedli toliko neskladij, da vam prav nič ne verjamem. Spoštujete Smetkino delo in jo cenite vendar vseeno ne toliko, da bi ji vrnili Kana ko ste videli da ne zmorete.  Lastnik se vam je zdel super, čeprav vas je zmotilo da ne morete Kana odpeljati z njim in niti ne morete videti kje bo živel. Ko ste izvedeli v kakšnih razmerah živi niste naredili nič ampak prav nič, čeprav ste se na Kana tako noro navezali, da ga niste mogli vrniti niti Smetki. Sedaj se je izkazalo, da niste poskrbeli niti za osnovno cepljenje. Spregledali ste člen, da morate psa vrniti v takem primeru, čepra ste baje pogodbo prebrali in tudi podpisali, ampak ti šment, ravno ta člen ste spregledali.

In ja, vsak se začne izgovarjati, ko vidi da ga bodo njegova zavržena dejanja udarila po žepu.

Draga gospa, če hočete vsaj enkrat dati svojim otrokom dober zgled potem sprejmite odgovornost za živo bitje, ki ste ga zavrli in ravnajte pošteno. In finančna stiska je huda reč ampak saj ste vedeli za to še predno ste vzeli Kana. Prav tako ste najbrž vedeli, da zdravega psa pač ne morete zahtevati. Konec koncev tudi zdravih otrok ne moremo zahtevati. In prav vi bi lahko to razumeli.
Logiran
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #171 : sobota, 15.12.2007 : 23:58:42 »

Pes, ki ga vzameš za svojega družinskega člana je po mojem mnenju družinski član za vedno, v dobrem in slabem, pa če je bolan, prevelik, len, hiperaktiven....
Tako pač je in PIKA.

Nato je treba misliti še preden se odločiš zanj.....ni opravičil, da si pač nisi predstavljal tega in onega, pa da ni denarja....

Nakladanje s strani prve lastnice Kana!!!!!!!!

Kaj otroka potem tudi oddaš, ko je bolan, ko ni takšen kot si si ga predstavljal, ko se ne obnaša tako kot hočemo mi? NE, seveda ne.... Roll Eyes

Ja, tudi pes je živo bitje s čustvi, z boleznimi, s karakterjem, s potrebami....Halo.  Shocked Sploh si ne morem misliti o čem je ta prva lastnica Kana razmišljala....., da je to porcelanast kuža ali kaj.... Undecided

Jaz sem za svojo psičko odgovorna ravno toliko kot do svojega otroka, in ko smo imeli težko poškodbo nisem niti razmišljala o tem, da bi je peljala k veterinarju, da bi ji ne nudila vsega kar bo potrebno, od bolnišničnega zdravljenja, posegov, zdravil.....Pa se zgodi, pred eno uro je lahko že vse v najlepšem redu, potem pa lahko pride do tega, da se zaradi bolezni že v naslednjem trenutku znebiš tudi 300-400 eurov. Ampak tako je....vse je nepredvidljivo in pes je pač odgovornost, ki včasih za seboj potegne tudi stroške (pe ne malo, že če samo gledaš, da mu zagotoviš kvalitetno prehrano in osnovna cepljenja)....Kaj pa takrat, ko pride kaj nepredvidljivega? Nihče ne more predvideti ali bo pes zdrav, bolan, koliko bomo zanj morali odšteti.....Tega nobeden ne more predvideti...niti Smetka ne..... Lips Sealed

Ampak, to sploh ni važno,....pes je naš, je naš družinski član do konca njegovega življenja, z vsem -tudi z boleznijo.

Draga gospa-prva lastnica Kana, o tem bi žal morala razmišljati prej...., ker pes ni samo igračka....To, da se pa zdaj izgovarjate na svoje otroke je pa že kar malo perverzno.... Cry Lips Sealed

Logiran
Selene
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 114


« Odgovor #172 : nedelja, 16.12.2007 : 02:35:54 »

Je Gargamelca zelo dobro izrazila misli, ki se podijo tudi po moji glavi. Sicer verjamem, da je 1. lastnica Kana v finančni stiski, ampak potem si ne bi mogla privoščiti novega psa! Vsekakor pa NOBEN od njenih izgovorov ni razlog, da Kana ni vrnila v zavetišče, ko ji je bila ta možnost ponujena. Očitno nas zelo veliko vidi kdo je tukaj tisti, ki je delal napake!

                                              LP, Maša
Logiran
MaxyTT
odvisnež
*****
Sporočil: 541


« Odgovor #173 : nedelja, 16.12.2007 : 08:40:36 »

Čakaj, čakaj,malo, a celo novega psa ima? Očitno sem tole pa spregledala al' je gospa tole malo zamolčala v njenih sporočilih? Verjetno je zraven zahtevala še garancijo za brezhibno delovanje stvari za dobo nadaljnjih 15 let?

Eh, bolje da neham. Bi znalo bit, da sem z levo nogo danes vstala, ko sem šla bolj pozno spat.

LP
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #174 : nedelja, 16.12.2007 : 08:52:43 »

smo se odločile za nakup psička oz.psičke.

(...)

Za Kana sem torej odštela 40e.



mogoče pa je gospa res mislila, da je psa ''kupila'' in nekako podrazumevala, da odtlej ni več stvar nikogar drugega, kaj se z njim dogaja? čeprav te ne spremeni kaj dosti glede odgovornosti za to, kje je pristal.

je pa druga poved po mojem tam, kjer nima kaj iskati. pri vsej zgodbi o kanu to nima nobene zveze, razen da gospa dokazuje, da se ji zaračunavanje prispevka za delovanje zavetišča pri posvojitvi zdi nekaj ne povsem samoumevnega.
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #175 : nedelja, 16.12.2007 : 09:14:15 »

In sedaj se zihr ne bo vec javila v to temo Roll Eyes
Logiran
bodesce
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 70


« Odgovor #176 : nedelja, 16.12.2007 : 09:38:06 »

Se prvic javljam, spremljam pa redno vso dogajanje v Horjulu in tudi pomagam po svojih močeh. Prvi lastnici bi naspisala samo to - zakaj niste prvič, ko ste spoznali, da vam je življenjska situacija s psom in otroki zrasla čez glavo - poklicali Smetko in jo prosili za pomoč. Lepa beseda lepo mesto najde. Pa Kan ne bi trpel, pa Smetka ne bi imela stroškov in vi kot lastnica ne bi imeli težav. Izgovorov da neko bitje pošlješ trpet pa tako ni... In pa - morali bi zaupati Smetki, njeni presoji kaj in kako kužek potrebuje v prihodnosti. Saj ste jo vendar spoznali in veste, kako ima rada vse svoje kužke in vendar veste kakšno častno delo opravlja s tem, ko s svojimi dejanji na neki način  "pere vest" vsem ljudem - tistim ki nimajo sočutja in tistim ki ga imamo pa ne rešujemo življenj živali.. Prva lastnica, upam, da ne boste imeli več psa, ker več kot očitno svoji življenjski situaciji niste kos niti brez psa. Upam, da se vam le-ta uredi in upam da ste se kaj naučili tudi s pomočjo te zgodbe. Zaradi vas je neko bitje trpelo, tja ste ga poslali VI, namesto da bi ga vrnili v zavetišče. Veste, sama mislim, da je tudi evtanazija boljša stvar kot pa životarjenje na verigi v lastnih iztrbkih in s takimi in drugačnimi bolečinami. Na srečo se je ta zgodba za tistega, ki je trpel srečno končala.

Lp vsem.
Logiran
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #177 : nedelja, 16.12.2007 : 10:02:12 »

Tudi moja mama je bila samohranilka in ves čas sem težila za psa vendar ga nisem dobila, zakaj - zato ker zanj ni bilo ne časa, ne denarja, čeprav to razumem šele danes. In najinega prvega psa sma šle iskat, ko sem bila tudi sama že zaposlena.
Čeprav sama nimam otrok, sem pa predno sem šla po Pio vseeno strvai v glavi tisočkrat premlela, zakaj - zato ker sma šla v tem času z mojim na svoje, treba je bilo vse renovirati in še danes ni vse porihtano in to stanovanje je požrlo veliko denarja ampak predno sem se odločila je bilo potrebno vedeti ali bom imela vsak mesec sredstva za osnovno oskrbo psa in pa ali še imam kakšno rezervo na banki vzet kakšen kredit v primeru, da Pia zboli ali se poškoduje ker vem, da v tem primeru znajo biti stroški previsoki, da bi jih lahko plačala takoj iz svojega žepa.

Draga gospa 1.lastnica Kana to so stvari, ki jih je treba imeti porihtane v glavi predno dvigneš telefon in pokličeš Polono (ali koga drugega) za psa in če imate res takšne težave kot pišete  na psa niti pomislit ne bi smeli.


Logiran
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #178 : nedelja, 16.12.2007 : 10:04:36 »

Nisem želela povdarjat svoje zgodbe ampak samo dejstvo, kaj je osnova (v glavi) predno se odločiš  Smiley
Logiran
1.lastnica Kana
novinec
*
Sporočil: 32


WWW
« Odgovor #179 : nedelja, 16.12.2007 : 10:42:56 »

Lep pozdrav!Ne vem,zakaj se ne bi več javljala???Res pa je,da se ne bom več odzivala na vse te očitke,ki so napisani več kot podlo-pa ne gov orim za vse.Zdi se mi pošteno,če napišete svoje mišljenje,ampak z načinom,kako napišete se pa predstavite,kakšni pač ste.Komentirala bi pa samo par stvari.Kdo se lahko vtika v to ali imam zdaj že internet???ja imam,že par mesecev in???Pa kaj se greste ljudje božji???In če imam novega psa-ja imam in???Ste ga videli? Morda ne skrbim Zanj?Je lačen,žejen,...karkoli???NE!!!Potem bi pa prosila,ker to ni tema pogovora,da se to da na stran.Torej držmo se teme.Kakšne izgovore?Napisala sem samo dejstva.In nikakor nisem pričakovala usmiljenja-z vaše strani že ne
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 24   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Moj dudar Kan
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines